Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ αυτό σκέφτομαι. Απλά η τιμή, μου φάνηκε λίγο υψηλή αλλά προτιμώ να είμαι σίγουρος και να έχω έναν φορτιστή γνήσιο. Θα τον πάρω από εκεί σίγουρα :D

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα,ξερει καποιος καποιον τεχνικο που να επισκευαζει το σιγκεκριμενο κινητο?γιατι εχει προβλημα και στην αντιπροσωπεια ζητανε απαγορευτικα νουμερα.Αν δεν θελει καποιος στο φορουμ να δωσει στοιχεια ας μου στειλει pm,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

χθες το βράδυ ξαφνικά έβγαλε μια όμορφης απόχρωσης μπλε οθόνη και έσβησε.

Έκτοτε κάνει πως πάει να ανοίξει , εμφανίζει πάλι την μπλε οθόνη και πεθαίνει.

Θεωρώ πως έχω τις εξής επιλογές :

α) βγάζω την μητρική και την βάζω στον φούρνο (μην βαράτε έτσι διάβασα) στους 180 βαθμούς για 10 λεπτά, ώστε α1) "κάτσουν" οι κολλήσεις ή α2) να απομακρυνθεί η υγρασία (???). Σοβαρό ερώτημα : με αέρα ή πάνω-κάτω όπως τα γεμιστά?

β) παραγγέλνω νέο ανταλλακτικό με κόστος 60-70€ ?

γ) το βάφω μπλε και το πετάω στην θάλασσα ?

δ) κάτι καλύτερο από τα παραπάνω σας παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια στην παρεα,

αντιμετωπιζει καποιος προβλημα με την καρτα σιμ? Ειχα απλη καρτα σιμ της κοσμοτε (3G) μου ειχε κανει καποια θεματα πριν κανα μηνα του στυλ να μην αναγνωριζει την καρτα σιμ αλλα με επανεκκινηση λυνοταν. Προχθες πηρα 4G καρτα σιμ και απο τοτε δεν αναγνωριζε καμια καρτα σιμ το κινητο. ουτε κοσμοτε ουτε vontafone.Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων,hard reset και το εχω υπο παρακολουθηση.Με την σιμ της κοσμοτε την αναγνωριζει ανοιγει το κινητο αλλα μετα απο καποια ωρα χανεται το σημα και βγαζει οτι η υπηρεσια δικτυου απενεργοποιηθηκε κ σφαλμα καρτας σιμ. Τωρα εχω βαλει αλλη σιμ να δω τι γινεται. Τι μπορει να προκαλει αυτο το προβλημα?σλοτ σιμ η καρτα σιμ?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ θέματα με το σήμα... Ενώ δείχνει ότι έχω σήμα, χάνω κλήσεις και δεν μπορώ καν να το καταλάβω ότι γίνεται αυτό...

Πρέπει να κάνω επανεκκίνηση για να φτιάξει.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ θέματα με το σήμα... Ενώ δείχνει ότι έχω σήμα, χάνω κλήσεις και δεν μπορώ καν να το καταλάβω ότι γίνεται αυτό...

Πρέπει να κάνω επανεκκίνηση για να φτιάξει.

 

...και αν φτιάξει. Ταυτόχρονα υπάρχει αυξομείωση της ένδειξης του σήματος στην οθόνη του κινητού. Όταν τερματίζουν όλες οι μπάρες και υποτίθεται έχεις full σήμα συνήθως δεν λαμβάνεις και δεν μπορείς να πραγματοποιήσεις κλήση...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο 2g παιδιά ή 2g- 3g η επιλογή δικτύου και στρώνει

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το αυτόματο 2g,3g,4g μόνο για δεδομένα όχι κλήσεις

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο 2g παιδιά ή 2g- 3g η επιλογή δικτύου και στρώνει

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το αυτόματο 2g,3g,4g μόνο για δεδομένα όχι κλήσεις

 

Δηλαδή μόνιμα 2G και όταν θέλουμε δεδομένα να ενεργοποιούμε το 4G? Συμβαίνει σε όλους αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Έτσι σωστά. Για δοκίμασε το ;)

 

Καλημέρα. Ναι μια χαρά δουλεύει έτσι και σε ευχαριστώ, αλλά έχει όντως πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Όχι και στα s7 με την nougat εμφανίστηκε το ίδιο φαινόμενο. Ουσιαστικά δίνει προτεραιότητα στο 4g δίκτυο έστω κι αν είναι ισχνό μετά 3g...2g γενικώς το σήμα και η εμβέλεια τους ( των εταιρειών) είναι σε ανοιχτούς χώρους σε εμπορικά κέντρα(Mall π.χ.) δίχως να παρεμβάλλονται ψηλά κτίρια κλπ ...υποθετω λόγω χαμηλού δείκτη Sar τόσο στο lg όσο και στα Samsung χάνει στιγμιαία το σήμα και κατά συνέπεια κλήσεις κ μηνύματα. Στην περιοχή που κινούμαι εγώ το έχω στο αυτόματο 3g-2g και όταν θέλω να χρησιμοποιήσω δεδομένα το γυρίζω και σε 4g που έχει καλύτερη ανταπόκριση και ταχύτητα από το 3g.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για gps κλασσικά 3g εκτός κι αν όπως προανέφερα έχει καλό σήμα και ανοιχτούς χώρους τότε αυτόματο σε όλα ανοιχτό 4g,3g,2g.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μιλάς πάντα για τις κλήσεις (2G) με κλειστά τα δεδομένα έτσι? Δηλαδή βάζοντας το στο αυτόματο με LTE και με κλειστά τα δεδομένα έχουμε απώλεια κλήσεων?
Link to comment
Share on other sites

Etsi ακριβώς ;)

 

Σε ευχαριστώ και πάλι. Έτοιμος ήμουν να παραγγείλω μητρική από ebay....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Που μπορώ να βρω μητρική για το κινητό; στο ebay με μια ματιά έχει από usa και θαβεχω πρόβλημα με τις μπάντες σήματος.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Που μπορώ να βρω μητρική για το κινητό; στο ebay με μια ματιά έχει από usa και θαβεχω πρόβλημα με τις μπάντες σήματος.

 

Εδώ για παράδειγμα: https://m.ebay.com/itm/For-LG-G3-D855-Motherboard-Mainboard-Unlocked-16G-32GB-Tested-Clean-imei-Sticker-/322590713196?var=&hash=item4b1be7a56c%3Am%3Am_W-qnqYAIY4ZgqdRee9Z3w&_trkparms=pageci%253Ab9c54be6-a687-11e7-bf17-74dbd180d57b%257Cparentrq%253Ad72f438e15e0aa411ad54cf8ffff5713%257Ciid%253A1

 

Πρέπει να είναι το μοντέλο D855 (32GB) και Unlocked....

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει μείνει με την τελευταία επίσημη αναβάθμιση σε 6.0. Σκέφτομαι να του περάσω κάποια ανεπίσημη. Ποια λετε γιατί έχω καιρό να ασχοληθώ ?

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Πώς την είδες γενικά την 6 σε σχέση με την 5 ?

 

Τι ρωτάς τώρα, δεν μου είχε φανεί νομίζω και μεγάλη σε διαφορά,πάει καιρός και ξεχνάω και εύκολα βέββαια :lol:, Τώρα τι κάνω...

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα

Εχω αγοράσει ένα lg g3 δώρο για την μητερα μου. Μετά απο ένα μηνα παρατήρησε οτι το drop-down menu εξαφανίστηκε. Τωρα, για να βρεις wifi, να χαμηλώσεις τον ηχο, να βαλεις bluetooth πρέπει να μπείς στα settings. Ειναι λίγο σπάσιμο. Εχω κάνει reset αλλά τίποτα. Υπαρχει κάτι που να μπορώ να κάνω ώστε να ξαναεμφανιστεί αυτό?

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Παναγιώτης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα

Εχω αγοράσει ένα lg g3 δώρο για την μητερα μου. Μετά απο ένα μηνα παρατήρησε οτι το drop-down menu εξαφανίστηκε. Τωρα, για να βρεις wifi, να χαμηλώσεις τον ηχο, να βαλεις bluetooth πρέπει να μπείς στα settings. Ειναι λίγο σπάσιμο. Εχω κάνει reset αλλά τίποτα. Υπαρχει κάτι που να μπορώ να κάνω ώστε να ξαναεμφανιστεί αυτό?

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Παναγιώτης

Σίγουρα το κατεβάζει τελείως κάτω;;

Γιατί καμία φορά κατεβαίνουν μόνο οι ειδοποιήσεις άμα δεν το "τραβήξεις" πολύ...

Αν έχει κολλήσει και δεν φτιάχνει με επανεκκίνηση, reset...

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Edited by rtifosi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα

Εχω αγοράσει ένα lg g3 δώρο για την μητερα μου. Μετά απο ένα μηνα παρατήρησε οτι το drop-down menu εξαφανίστηκε. Τωρα, για να βρεις wifi, να χαμηλώσεις τον ηχο, να βαλεις bluetooth πρέπει να μπείς στα settings. Ειναι λίγο σπάσιμο. Εχω κάνει reset αλλά τίποτα. Υπαρχει κάτι που να μπορώ να κάνω ώστε να ξαναεμφανιστεί αυτό?

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Παναγιώτης

 

Αν δεν είναι αυτό που λέει ο φίλος από πάνω, μήπως φταίει κάποια εφαρμογή που βάζει;

Μου χε τύχει να μην εξαφανίζει τη μπάρα της έντασης και μετά από πόσο ψάξιμο βρήκα ότι έφταιγε εφαρμογή και αφού την ξήλωσα ήταν κομπλέ.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αγορασει καποιος μητρικη απο ebay?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε, και εγώ αυτό απορώ (βρίσκομαι σε κατάσταση bootloop & blue screen of death).

Αξίζει τα 80€ ή με τα διπλά note 4x?

Και πες ότι αγοράζεις μητρική , πρέπει να πάρεις την ίδια (16) ή αν θες παίρνεις και τα 32gb?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...