Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.για πλακετα το βλεπεις(αν και ανοιγει κανονικα το κινητο) η οθονη;

Μαλλον οθονη

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξερουμε αν θα παρει android 7 η συσκευη?

:hypno::hypno::hypno::lol::lol::lol: μαλλον οχι οπως καταλαβες(βαμε)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα όχι. Ο 801 που έχουμε δεν μπορεί να δουλέψει με την 7.

 

Live to ride, ride to live...

ετσι λενε οι "μαγκες" των εταιριων.:X:down::down:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ετσι λενε οι "μαγκες" των εταιριων.:X:down::down:

Αν απλά το έλεγαν οι εταιρίες θα έβγαιναν οι χακερς κτλ και θα έδιναν κάτι στο κόσμο.

Από ότι είχα διαβάσει η αρχιτεκτονική του επεξεργαστή μας απλά δεν μπορεί να δουλέψει την 7.

 

Live to ride, ride to live...

Link to comment
Share on other sites

Αν απλά το έλεγαν οι εταιρίες θα έβγαιναν οι χακερς κτλ και θα έδιναν κάτι στο κόσμο.

Από ότι είχα διαβάσει η αρχιτεκτονική του επεξεργαστή μας απλά δεν μπορεί να δουλέψει την 7.

 

Live to ride, ride to live...

 

Εγώ πάντως βλέπω πολλές 7.1 ROMs στο xda, άρα γίνεται.

Το κινητό το έχω δώσει στη γυναίκα μου τώρα πια, αλλά με τρώει να της περάσω μια από αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Αν απλά το έλεγαν οι εταιρίες θα έβγαιναν οι χακερς κτλ και θα έδιναν κάτι στο κόσμο.

Από ότι είχα διαβάσει η αρχιτεκτονική του επεξεργαστή μας απλά δεν μπορεί να δουλέψει την 7.

 

Live to ride, ride to live...

για να μην χασουν την αξιοπιστια τους οι εταιριες βαλανε την qualcom να παρει την ευθηνη γιαυτο.υπαρχουν τηλεφωνα με υποδεεστερους επεξεργαστες και τρεχουν την 7.βεβαια στην δικια μας περιπτωση μην ξεχναμε οτι το g3 κυκλοφορισε με την 4.4.2 οποτε και μεχρι την 6 καλα πηγε.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βλέπω πολλές 7.1 ROMs στο xda, άρα γίνεται.

Το κινητό το έχω δώσει στη γυναίκα μου τώρα πια, αλλά με τρώει να της περάσω μια από αυτές.

Υπάρχουν ROMs που τρέχουν την 7αρα στο δικό μας κινητό;;

 

Live to ride, ride to live...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ROMs που τρέχουν την 7αρα στο δικό μας κινητό;;

 

Live to ride, ride to live...

αν δεν μπηκες στο XDA μπες εχει αρκετες custom. φυσικα χρειαζεσαι ρουτ.( ολες ειναι AOSP)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ROMs που τρέχουν την 7αρα στο δικό μας κινητό;;

 

Live to ride, ride to live...

Αν δεν έχεις πρόβλημα να θυσιασεις απο την ποιότητα της κάμερας και του βίντεο κατά τ'άλλα και οι aosp 6αρες και 7αρες δουλεύουν γενικώς καλά.Ότι προτιμάει ο καθένας.

 

lg g3 d855 32gb 3gb

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πρόβλημα να θυσιασεις απο την ποιότητα της κάμερας και του βίντεο κατά τ'άλλα και οι aosp 6αρες και 7αρες δουλεύουν γενικώς καλά.Ότι προτιμάει ο καθένας.

 

lg g3 d855 32gb 3gb

Δλδ δεν δουλεύει καλά κάποιο κομμάτι του κινητού...

Άρα να υποθέσω ότι τελικά το "μπαίνει χωρίς να δημιουργεί προβλήματα" δεν ισχύει.

 

Live to ride, ride to live...

Link to comment
Share on other sites

Δλδ δεν δουλεύει καλά κάποιο κομμάτι του κινητού...

Άρα να υποθέσω ότι τελικά το "μπαίνει χωρίς να δημιουργεί προβλήματα" δεν ισχύει.

 

Live to ride, ride to live...

 

Ναι, αλλά οι παραπάνω απαντήσεις πήγαιναν στην τοποθέτησή σου ότι 'o 801 δεν σηκώνει την Nougat, ειδάλλως θα υπήρχαν custom'.

Το ότι δεν δουλεύει εξίσου καλά η κάμερα δεν έχει να κάνει με τον επεξεργαστή και τη συμβατότητά του με την 7. Το ίδιο συμβαίνει και στην 6 που έχει δοθεί και επίσημα - αυτό οφείλεται στο ότι οι αλγόριθμοι της κάμερας της LG είναι closed source και δεν γίνονται ported σε AOSP roms.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά οι παραπάνω απαντήσεις πήγαιναν στην τοποθέτησή σου ότι 'o 801 δεν σηκώνει την Nougat, ειδάλλως θα υπήρχαν custom'.

Το ότι δεν δουλεύει εξίσου καλά η κάμερα δεν έχει να κάνει με τον επεξεργαστή και τη συμβατότητά του με την 7. Το ίδιο συμβαίνει και στην 6 που έχει δοθεί και επίσημα - αυτό οφείλεται στο ότι οι αλγόριθμοι της κάμερας της LG είναι closed source και δεν γίνονται ported σε AOSP roms.

Τελικά έχετε δίκιο. Είχα διαβάσει κάτι το οποίο προφανώς δεν είναι αλήθεια.

http://www.androidauthority.com/android-7-0-snapdragon-800-801-712930/

My bad ;)

 

Live to ride, ride to live...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.ειναι να πρω απο γνωστο μου ενα g3 σφραγισμενο αλλα δεν λεει καπου αν ειναι 32 η 16.μπορει να βοηθισεις καποιος; Edited by theke

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

ανοιξε το και θα δεις στις ρυθμισεις.σβησε την φωτο αν και αργα,ποτε μην δημοσιοποιητε το ιμει κινδυνος... το δικο μου κουτι παντως το αναφερει καθαρα 32g και διαφερει απο την δικη σου ετικετα στον τροπο παρουσιασης.(εννοειτε οτι ειναι το δικο μου γνησιο) Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ανοιξε το και θα δεις στις ρυθμισεις.σβησε την φωτο αν και αργα,ποτε μην δημοσιοποιητε το ιμει κινδυνος... το δικο μου κουτι παντως το αναφερει καθαρα 32g και διαφερει απο την δικη σου ετικετα στον τροπο παρουσιασης.(εννοειτε οτι ειναι το δικο μου γνησιο)

 

Δεν μπορω να το ανοιξω γιατι υποτειθεται ειναι σφραγισμενο.ειναι καλος πωλητης δεν ξερω αν ειναι μαιμου.δεν μπορω να δω απο αυτα που αναφερει απεξω απο το κουτι αν ειναι οκ το ιμει;

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Μπες σε καποιο σαιτ που ελενχει τι και πως με το ιμει.γκουγκλαρε γιατι γραφω απο κινητο.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μπες σε καποιο σαιτ που ελενχει τι και πως με το ιμει.γκουγκλαρε γιατι γραφω απο κινητο.

 

Μπηκα αλλα δεν το δεχεται.εννοω σαν να μην υπαρχει.μηπως επειδη δεν εχει ενεργοποιηθει ακομα;

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το lg phone from και βάλε εκεί το ΙΜΕΙ χειροκίνητα. Αν δεν το δεχτεί ούτε εκεί, μήπως είναι μαϊμού?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το lg phone from και βάλε εκεί το ΙΜΕΙ χειροκίνητα. Αν δεν το δεχτεί ούτε εκεί, μήπως είναι μαϊμού?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν το δεχεται ουτε εκει.

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Δεν το δεχεται ουτε εκει.

μαλλον δεν υπαρχει. πιεσε τον φιλο να σου πει περισσοτερα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Θέλει προσοχή άμα είναι από ebay. Μπορεί να είναι ανακατασκευή η να προορίζεται για χώρα της Ασίας και να μην έχεις ούτε εγγύηση. Γι αυτό αν κοιτάξεις θα δεις ότι ξεκινούν οι τιμές από τα 130€
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...