Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βαλε μια προγενεστερη ρομ σε μορφη kdz και με το flastool περνα την. κατοπιν απο playstore κατεβασε το kigoroot το aytorec για g3 και την τελευται εκδοση supersu σε μορφη .zip (googlare για να το βρεις).πηγαινε ρυθμισεις γενικες λογισμικο και πατωντας επανηλημενα το εκδοση ενεργοποιεις το επιλογες προγραμματιστη και εκει ενεργοποιησε το usbdebungik. τρεξε το kingroyt για να γινει ρουτ,μετα τρεξε το autorec για να εχεις ρεκοβερυ και απο εκει φλασαρε το supersu.επαννεκινηση και μαλλον θα εισαι ετοιμος να περνας οποια custom rom θες μεσω ρεκοβερυ.τα παραπανω εκανα εγω στην αρχη που πηρα το τηλ.εσυ κανεις οτι θες αλλα παντα με δικη σου ευθηνη

 

Σταύρο σε ευχαριστώ πολύ!

3 ημέρες πλέον και το κινητο δεν ξερω πως ηταν παλαιοτερα αλλα με την ΜΜ που φοράει φυσάει. Πολύ γρήγορο, ωραία οθόνη, καλά features. Super ευχαριστημένος αλλά μου λειπει,το ρουτ η αλήθεια είναι.

Αν τελικά το κρατήσω θα το ρουταρω.

Λόγος που το σκέφτομαι ειναι το μέγεθος. Το G2 ηταν το τέλειο για εμενα. Απλά επειδή το ειχα 3 χρόνια θα προσπαθήσω να συνηθισω το G3 γιατί είναι μια πληρης λυση!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σταύρο σε ευχαριστώ πολύ!

3 ημέρες πλέον και το κινητο δεν ξερω πως ηταν παλαιοτερα αλλα με την ΜΜ που φοράει φυσάει. Πολύ γρήγορο, ωραία οθόνη, καλά features. Super ευχαριστημένος αλλά μου λειπει,το ρουτ η αλήθεια είναι.

Αν τελικά το κρατήσω θα το ρουταρω.

Λόγος που το σκέφτομαι ειναι το μέγεθος. Το G2 ηταν το τέλειο για εμενα. Απλά επειδή το ειχα 3 χρόνια θα προσπαθήσω να συνηθισω το G3 γιατί είναι μια πληρης λυση!

να εισαι σιγουρος οτι θα σου αρεσει το g3.;)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

2 εβδομάδες χρήσης, και ναι μου αρέσει πολύ. Γρήγορο με τα 3 Gb Ram, άπλετος αποθηκευτικός χωρος και sd, features G2 και όλα γινονται άκοπα. Root και adblock σε λίγο καιρό και ειμαι ΟΚ για αλλα 2 χρόνια! Συνηθίζεται και το μέγεθος τελικά, αν και οι 5,2 ιντσες είναι για εμένα η χρυσή τομή.

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

2 εβδομάδες χρήσης, και ναι μου αρέσει πολύ. Γρήγορο με τα 3 Gb Ram, άπλετος αποθηκευτικός χωρος και sd, features G2 και όλα γινονται άκοπα. Root και adblock σε λίγο καιρό και ειμαι ΟΚ για αλλα 2 χρόνια! Συνηθίζεται και το μέγεθος τελικά, αν και οι 5,2 ιντσες είναι για εμένα η χρυσή τομή.

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια χαρά είναι. Μην είμαστε και παράλογοι.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Gabriel v2.0

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και καλό μήνα, έχω στο κινητό την 6.0.1 και θέλω να ρωτήσω γιατι φορτίζει αργά σχετικά είτε με μπροστά είτε με καλώδιο να το φορτίσω κλειστό?
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και καλό μήνα, έχω στο κινητό την 6.0.1 και θέλω να ρωτήσω γιατι φορτίζει αργά σχετικά είτε με μπροστά είτε με καλώδιο να το φορτίσω κλειστό?

Κανονικά δεν χρειάζεται να είναι κλειστό για να φορτίσει γρήγορα, αρκεί να χρησιμοποιείς τον δικό του φορτιστή και καλώδιο.

Αν σ αυτή την περίπτωση αργεί, υπάρχουν διάφορες πιθανές αιτίες:

1. Προβλημα στο καλώδιο (συνέβει σε μένα και έστρωσε με νέο original καλώδιο).

2. Πρόβλημα στον φορτιστή.

3. Τρέχει κάποια βαρειά εφαρμογή είτε στο προσκήνιο είτε στο παρασκήνιο.

Link to comment
Share on other sites

2 εβδομάδες χρήσης, και ναι μου αρέσει πολύ. Γρήγορο με τα 3 Gb Ram, άπλετος αποθηκευτικός χωρος και sd, features G2 και όλα γινονται άκοπα. Root και adblock σε λίγο καιρό και ειμαι ΟΚ για αλλα 2 χρόνια! Συνηθίζεται και το μέγεθος τελικά, αν και οι 5,2 ιντσες είναι για εμένα η χρυσή τομή.

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν το συγκρίνεις με άλλα κινητά των 5 ή 5,2 ιντσών θα δεις ότι έχουν τις ίδιες διαστάσεις και σαν πλεονέκτημα το g3 να σου προσφέρει μεγαλύτερη οθόνη. Αυτό είναι και ένα από τα μεγαλύτερα πλεονεκτήματα του κινητού και για εμένα προσωπικά ήταν ένας από τους κύριους λόγους που το αγόρασα. Καλορίζικο!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μόνο που ο φίλος αναφερόταν στο G2 5.2" που είναι εφάμιλλου μεγέθους με 5.0" :) :)

 

Με το καλώδιο της Blitzwolf (αυτό που μπαίνει και από τις δύο πλευρές σαν να είναι type-C) κάνω ακριβώς 1 ώρα και 40 λεπτά από το απόλυτο 0% μέχρι 100%. Σήμερα μάλιστα συμπτωματικά παραλαμβάνω καλώδια Tronsmart που είναι τα πιο χοντρά (20AWG) και κοντά (1ft) που κυκλοφορούν και θα δοκιμάσω μήπως συντομέψουν κι άλλο οι χρόνοι. Αν συμβεί κάτι τέτοιο, τότε θα ισχύει η θεωρία που λέει ότι τα συνηθισμένα λεπτά και μακριά καλώδια, περιλ. των original, δεν βγάζουν καν 1.5Α ( τόσο ρεύμα δεν "σηκώνει" το δικό μας; )

Edited by limna99
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μόνο που ο φίλος αναφερόταν στο G2 5.2" που είναι εφάμιλλου μεγέθους με 5.0" :) :)

 

Με το καλώδιο της Blitzwolf (αυτό που μπαίνει και από τις δύο πλευρές σαν να είναι type-C) κάνω ακριβώς 1 ώρα και 40 λεπτά από το απόλυτο 0% μέχρι 100%. Σήμερα μάλιστα συμπτωματικά παραλαμβάνω καλώδια Tronsmart που είναι τα πιο χοντρά (20AWG) και κοντά (1ft) που κυκλοφορούν και θα δοκιμάσω μήπως συντομέψουν κι άλλο οι χρόνοι. Αν συμβεί κάτι τέτοιο, τότε θα ισχύει η θεωρία που λέει ότι τα συνηθισμένα λεπτά και μακριά καλώδια, περιλ. των original, δεν βγάζουν καν 1.5Α ( τόσο ρεύμα δεν "σηκώνει" το δικό μας; )

Επειδή άλλαξα το μπλοκ του φορτιστή και ο καινούριος είναι 2Α (ο δικός μας είναι 1.8Α αν θυμάμαι καλά) μπορώ να σου πω πως φορτίζει ένα κλικ πιο γρήγορα με το αρχικό καλώδιο. Τουλάχιστον αυτό νομίζω.

Όπως και να έχει το chip του κινητού έχει ένα όριο στη φόρτιση, δεν ξέρω πόσο είναι (2.0, 2.1), και οτιδήποτε πέρα από αυτό είναι χαμένο.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν χρειάζεται να είναι κλειστό για να φορτίσει γρήγορα, αρκεί να χρησιμοποιείς τον δικό του φορτιστή και καλώδιο.

Αν σ αυτή την περίπτωση αργεί, υπάρχουν διάφορες πιθανές αιτίες:

1. Προβλημα στο καλώδιο (συνέβει σε μένα και έστρωσε με νέο original καλώδιο).

2. Πρόβλημα στον φορτιστή.

3. Τρέχει κάποια βαρειά εφαρμογή είτε στο προσκήνιο είτε στο παρασκήνιο.

 

Ενας άλλος παράγοντας που επιμηκύνει την φόρτιση, είναι η πεσμένη (γηρασμένη) μπαταρία....

 

Αν μια μπαταρία έχει αρχίσει να πέφτει η αποδοσή της λόγω χρόνου, τότε τραβάει λιγότερο ρεύμα και αργεί περισσότερο να φορτίσει....

Επιδή έχω όργανο και βλέπω βολτ και αμπερ την ώρα που φορτίζει το κινητό, όσο ήταν καινούργια η μπαταρία τράβαγε 1.8 αμπέρ καρφωτά...

Τώρα μετά από 1,5 χρόνο, δεν ανεβαίνει πάνω από 1,4 -1,5 και αργεί περισσότερο φυσικά η φόρτιση....

Edited by jimtheo
Link to comment
Share on other sites

δεν δουλευει ξερει κανεις τιποτα ;:(

Κατεβασε το lg phone from(playstore) τρεξτο κατω κατω εχει λινκ για την τελευταια ρομ που υπαρχει για την συσκευη σου.εναλακτικα γκουγκλαρισε.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Ενδιαφέρομαι για την αγορά του κινητού, δυστυχώς βρίσκω σε λογική τιμή, γύρω στα 200 ευρώ, μόνο το μοντέλο με τα 2 γίγα. Μπορώ να ρωτήσω αν έχει βελτιωθεί από άποψη λαγγαρίσματος με τις τελευταίες αναβαθμίσεις; Η χρήση που θα γίνεται είναι facebook, σερφάρισμα και κανά βιντεάκι youtube

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω εδώ και πολύ καιρό την έκδοση με τα 2 γιγα. Κατά τη γνώμη μου, δεν ειχε θέμα ποτέ με lag, ειδικά για αυτά που ζητάς.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το lg phone from(playstore) τρεξτο κατω κατω εχει λινκ για την τελευταια ρομ που υπαρχει για την συσκευη σου.εναλακτικα γκουγκλαρισε.

 

θα το δοκιμασω. ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Ενδιαφέρομαι για την αγορά του κινητού, δυστυχώς βρίσκω σε λογική τιμή, γύρω στα 200 ευρώ, μόνο το μοντέλο με τα 2 γίγα. Μπορώ να ρωτήσω αν έχει βελτιωθεί από άποψη λαγγαρίσματος με τις τελευταίες αναβαθμίσεις; Η χρήση που θα γίνεται είναι facebook, σερφάρισμα και κανά βιντεάκι youtube

 

Ευχαριστώ πολύ

εχω πολυ καιρο το 32αρι με 3γιγα και αυτο με το λανγ δεν το ανταμωσα.πιστευω οτι και τα 2γιγα ειναι αρκετα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Ενδιαφέρομαι για την αγορά του κινητού, δυστυχώς βρίσκω σε λογική τιμή, γύρω στα 200 ευρώ, μόνο το μοντέλο με τα 2 γίγα. Μπορώ να ρωτήσω αν έχει βελτιωθεί από άποψη λαγγαρίσματος με τις τελευταίες αναβαθμίσεις; Η χρήση που θα γίνεται είναι facebook, σερφάρισμα και κανά βιντεάκι youtube

 

Ευχαριστώ πολύ

Πάρε ενα ελαφρώς μεταχειρισμένο με 3gb για να είσαι πιο άνετος σε όλα. Με 200 μπορείς να πάρεις ενα πολυ λίγων μηνών σε άριστη κατάσταση.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Gabriel v2.0

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

v30n διαλέγεις από εδώ ποια θες.

 

 

 

 

μπορει καποιος να μου στείλει την ελληνικη v30n γιατι δεν την βρισκω πουθενα ;

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου στείλει την ελληνικη v30n γιατι δεν την βρισκω πουθενα ;

αν υπαρχει,υπαρχει? συνδεσε το στο pc suite και θα σου πει ποια ειναι η ρομ για το τηλεφωνο σου και αστο να εγκαταστησει αυτη που πρεπει. επισης ριξε μια ματια εδω(με δικη σου ευθηνη) http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/country.php?country=Greece ειναι σε αρχειο kdz και φλασαρεις με flahtool η lgup.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί γίνεται αυτό;;

Έχω αρχίσει να παίρνω ανάποδες. Έχω να ανοίξω το maps πάνω από μία εβδομάδα...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161205/b488a5bd79bd1eba1230f36594418bde.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161205/f35e7fa64ba9806489f6ab2b749f6426.jpg

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

μηπως τρεχουν στο παρασκηνιο.ανοιξε την εφαρμογη και στις ρυθμισεις της πατησε εξοδος απο χαρτες. η στις ρυθμισεις-γενικες-εφαρμογες βρες την και πατησε διακοπη.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει. Αυτά τα κάνει στο άσχετο. Το κάνει μία φορά το δίμηνο και μου πηδ.... τη μπαταρία.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

αν υπαρχει,υπαρχει? συνδεσε το στο pc suite και θα σου πει ποια ειναι η ρομ για το τηλεφωνο σου και αστο να εγκαταστησει αυτη που πρεπει. επισης ριξε μια ματια εδω(με δικη σου ευθηνη) http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/country.php?country=Greece ειναι σε αρχειο kdz και φλασαρεις με flahtool η lgup.

 

εγω εχω cyanogenmod πανω...θα μου την περασει ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Είναι κανείς άλλος σε αναμονή να παραλάβει την συσκευή του απο Procordia μεριά;Και αν ναι,πόσο καιρό περιμένει ήδη;
www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω cyanogenmod πανω...θα μου την περασει ετσι;

Νομιζω με οτι και αν εχεις το pcsuite θα την σβησει και θα περασει την οριτζιναλ.με φλαστουλ πρεπει να βαλεις την ρομ σε αρχειο .kdz και να επιλεξεις cse flash για γενικο ρεσετ.οδηγιες στο αναλογο φορουμ(τροποποιησεις κλπ).

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...