Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

v30n διαλέγεις από εδώ ποια θες.

a

 

Εμενα δεν παιζει το download απο παραπανω. Μετα το adfly κενη οθονη. Firefox !!

 

Chrome παιζει !!!!

Edited by cagliostro
Chrome !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόνο αν περάσεις προηγούμενη έκδοση που ρουτάρετε όπως την 30B,C,F,J και μετά περάσεις μια bumped ρουταρισμένη 30N.

 

Επειδή είμαι λίγο άσχετος με το όλο θέμα :p

Μπορείς να μου πεις (ή γενικά κάποιος) πως θα την περάσω; Βρίσκω τη V30B πχ την κατεβάζω και μετά απλά την κάνω εγκατάσταση στο τηλέφωνο ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο πρώτα;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν παιζει το download απο παραπανω. Μετα το adfly κενη οθονη. Firefox !!

 

Chrome παιζει !!!!

Είχες κάνα blocker για τις διαφημίσεις.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7a

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, αντιμετωπίζω πρόβλημα με τη συσκευή εδώ και πολύ καιρό στα δεδομένα. Σχεδόν κάθε μέρα όταν φύγω απο εμβέλεια wifi και ενεργοποιηθούν τα δεδομένα θα χρειαστεί να κάνω restart τη συσκευή για να δουλέψουν τα τελευταία...Με λίγα λόγια όταν δεν έχω ασύρματο, δεν έχω ιντερνετ κάποιες φορές και διορθώνεται μόνο με επανεκκίνηση.

 

Η συσκευή είναι αγορασμένη 11/14 και είναι σε 5.0, ενώ η έκδοση του λογισμικού είναι V21a-EUR-XX. Επίσης δεν έχω περάσει ποτέ στη συσκευή άλλο λογισμικό, είναι δηλαδή όπως ήρθε απο την lg.

 

Καλημέρα στην παρέα και πάλι, ελπίζω να υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει το παραπάνω θέμα:(

 

Γιώργος Κ.

Edited by george_mech
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανείς ποσο μπορεί να πάρει μια επισκευή G3 στην Procordia; έχω πάει το κινητό απο τις 25 Οκτωβρίου και ακόμα τίποτα:mad:
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

[/color]Εχω κατεβασει την v30o και τρεχει αστερι και φυσικα root. Μπες megaupload

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνο αν περάσεις προηγούμενη έκδοση που ρουτάρετε όπως την 30B,C,F,J και μετά περάσεις μια bumped ρουταρισμένη 30N.

V30o και root μεσω megaupload

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξερει κανείς ποσο μπορεί να πάρει μια επισκευή G3 στην Procordia; έχω πάει το κινητό απο τις 25 Οκτωβρίου και ακόμα τίποτα:mad:

 

Παιζει και μηνα ολοκληρο. Τι θεμα ειχες?

Link to comment
Share on other sites

Παιζει και μηνα ολοκληρο. Τι θεμα ειχες?

 

Κατα 98% εχει προβλημα η οθονη ξαφνικά αρχισε να τρεμοπαίζει και να σβήνει.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανείς ποσο μπορεί να πάρει μια επισκευή G3 στην Procordia; έχω πάει το κινητό απο τις 25 Οκτωβρίου και ακόμα τίποτα:mad:

 

Αναλογα με το αν υπαρχει το ανταλλακτικο. Αν υπαρχει περιπου 10 εργασιμες (ετσι μου ειπαν). Αν δεν υπαρχει ..... αγνωστο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, αντιμετωπίζω πρόβλημα με τη συσκευή εδώ και πολύ καιρό στα δεδομένα. Σχεδόν κάθε μέρα όταν φύγω απο εμβέλεια wifi και ενεργοποιηθούν τα δεδομένα θα χρειαστεί να κάνω restart τη συσκευή για να δουλέψουν τα τελευταία...Με λίγα λόγια όταν δεν έχω ασύρματο, δεν έχω ιντερνετ κάποιες φορές και διορθώνεται μόνο με επανεκκίνηση.

 

Η συσκευή είναι αγορασμένη 11/14 και είναι σε 5.0, ενώ η έκδοση του λογισμικού είναι V21a-EUR-XX. Επίσης δεν έχω περάσει ποτέ στη συσκευή άλλο λογισμικό, είναι δηλαδή όπως ήρθε απο την lg.

 

Καλημέρα στην παρέα και πάλι, ελπίζω να υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει το παραπάνω θέμα:(

 

Γιώργος Κ.

Δυστυχώς κάτι αντίστοιχο αντιμετωπίζω και εγώ με το data, όχι σε τέτοιο βαθμό. Κάποιες φορές απλά αρνείται να τα ενεργοποιήσει.

Νομίζω ότι πλέον το κινητό δείχνει την ηλικία του..

Αν όμως στο κάνει κάθε φορά, ίσως θα πρέπει να το κοιτάξεις στο σέρβις.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

[/color]Εχω κατεβασει την v30o και τρεχει αστερι και φυσικα root. Μπες megaupload

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

V30o και root μεσω megaupload

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Παιζει και μηνα ολοκληρο. Τι θεμα ειχες?

Bumped Rom έβαλες? Μαζί με το cust.zip?

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7a

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Πριν από κανένα μήνα? μου ήρθε ένα πολύ μικρό update για την LP (bug fix ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων). Πριν την εγκατάσταση του είχα αντιμετωπίσει 2 bootloops και τώρα περίμενα το 3ο (η συσκευή πάθαινε bootloop κάθε 3 μήνες ακριβώς, το τελευταίο ήταν μέσα στο καλοκαίρι οπότε μέχρι τώρα θα έπρεπε να μου είχε χτυπήσει την πόρτα ξανά). Ευτυχώς και να μην το ματιάσω, όλα είναι καλά, δεν έχει ξανά πάθει bootloop μετά την εγκατάσταση αυτού του update. Είχα πει ότι θα ενημερώσω και αυτό κάνω προκειμένου όσοι δεν έχουν κάνει αυτό το update να το κάνουν αν αντιμετώπιζαν παρόμοια προβλήματα. Σε καμία περίπτωση δεν φέρω ευθύνη αν κάτι δεν πάει καλά στο κινητό σας μετά το update, απλά αναφέρω την δική μου περίπτωση. Από εκεί και πέρα εσείς είστε αυτοί που αποφασίζετε..

 

Παιδιά, άκυρο τελικά.. Την ακριβώς επομένη από τη μέρα που το έγραψα έπαθε bootloop η συσκευή :lol::lol: Θα το στείλω για σέρβις μπας και γίνει τίποτα.. Αλλά δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό το πράμα, πάνω στους 3 μήνες ακριβώς το bootloop, τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, άκυρο τελικά.. Την ακριβώς επομένη από τη μέρα που το έγραψα έπαθε bootloop η συσκευή :lol::lol: Θα το στείλω για σέρβις μπας και γίνει τίποτα.. Αλλά δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό το πράμα, πάνω στους 3 μήνες ακριβώς το bootloop, τι να πω...

το update μαλλον φταιει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

 

Miracast μόνο με τηλεοράσεις της LG παίζει; Δοκίμασα σε μια Samsung και μόνο ταινίες μέσα από το stock video app στριμάρω (με wifi direct προ-ενεργοποιημένο στις ρυθμίσεις).

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το κινητο δεν επισκευάζεται, θα παω αυριο να το παρω και μου ειπαν οτι εχω την δυνατότητα να παρω κάποιο αλλο δεν καταλαβα και πολυ καλα, εχει τυχη κατι παρόμοιο σε κάποιον άλλο;;:confused::worry:
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το κινητο δεν επισκευάζεται, θα παω αυριο να το παρω και μου ειπαν οτι εχω την δυνατότητα να παρω κάποιο αλλο δεν καταλαβα και πολυ καλα, εχει τυχη κατι παρόμοιο σε κάποιον άλλο;;:confused::worry:

 

Καλύτερα έτσι αν σου δώσουν πιστωτικό και επιλέξεις εσύ τη συσκευή που θέλεις αυτό από το κατάστημα που πήρες το κινητό, νομίζω μόνο για Ελληνικής αντιπροσωπίας ισχύει κάτι τέτοιο.

Παρόμοια περίπτωση διάβασα πρόσφατα εδώ στο φόρουμ είχε αγοράσει το κινητό από Ελληνική αλυσίδα από public μάλλον, όμως ήταν αδύνατη η επισκευή του.

Νομίζω παίρνεις ότι κινητό θέλεις στα ίδια χρήματα ή ότι σου προτείνουν ή πληρώνεις τη διαφορά για ότι σου γυαλίζει το μάτι σήμερα.

Ότι καλύτερο μπορεί να συμβεί σε κάποιον μέσα στην εγγύηση ιδιαίτερα αν ήθελε να αλλάξει κινητό!!! :X

Link to comment
Share on other sites

Σε φίλο μου έτυχε όπως είχα γράψει πριν λίγο καιρό . Σου δίνουν πίσω την συσκευή σου και ένα πιστωτικο (χαρτί). Το πιστωτικο είναι στο ποσό που είχες πάρει τότε την συσκευή. Πας στο μαγαζί που το πήρες, του φίλου μου ήταν από πλαίσιο, δίνεις το κινητό και τον φορτιστή δεν τους νοιαζουν κουτιά κτλ και παίρνεις ότι θέλεις. Προσοχή θέλουν και τον φορτιστή εφόσον πάρεις διαφορετική συσκευή από αυτή που είχες. Αν πάλι για κάποιο λόγο επιλέξεις g3 δεν τον θέλουν. Έτσι είπαν στον φίλο μου

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα έτσι αν σου δώσουν πιστωτικό και επιλέξεις εσύ τη συσκευή που θέλεις αυτό από το κατάστημα που πήρες το κινητό, νομίζω μόνο για Ελληνικής αντιπροσωπίας ισχύει κάτι τέτοιο.

Παρόμοια περίπτωση διάβασα πρόσφατα εδώ στο φόρουμ είχε αγοράσει το κινητό από Ελληνική αλυσίδα από public μάλλον, όμως ήταν αδύνατη η επισκευή του.

Νομίζω παίρνεις ότι κινητό θέλεις στα ίδια χρήματα ή ότι σου προτείνουν ή πληρώνεις τη διαφορά για ότι σου γυαλίζει το μάτι σήμερα.

Ότι καλύτερο μπορεί να συμβεί σε κάποιον μέσα στην εγγύηση ιδιαίτερα αν ήθελε να αλλάξει κινητό!!! :X

 

Σε φίλο μου έτυχε όπως είχα γράψει πριν λίγο καιρό . Σου δίνουν πίσω την συσκευή σου και ένα πιστωτικο (χαρτί). Το πιστωτικο είναι στο ποσό που είχες πάρει τότε την συσκευή. Πας στο μαγαζί που το πήρες, του φίλου μου ήταν από πλαίσιο, δίνεις το κινητό και τον φορτιστή δεν τους νοιαζουν κουτιά κτλ και παίρνεις ότι θέλεις. Προσοχή θέλουν και τον φορτιστή εφόσον πάρεις διαφορετική συσκευή από αυτή που είχες. Αν πάλι για κάποιο λόγο επιλέξεις g3 δεν τον θέλουν. Έτσι είπαν στον φίλο μου

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

 

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις:)

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τελικά θα αντικαταστησει σημερα το αδικοχαμενο G2 μου :D Βρηκα ενα 32αρι με σχεδον 1 χρονο εγγυηση ακομα.

Κάποιες ερωτήσεις:

Τι να προσεξω ιδιαίτερα στην δικιμη του;

Η τελευταία έκδοση που ρουταρεται ποια ειναι;

Αν βαλω την Zoe Rom μπορω να γυρίσω σε μαμα για θεμα εγγυησης;

Αν κάποιος την φοράει, εχει multiwindow ?

Thanks

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι ακριβως ειναι ενα σαν πριζα συμβολο που εβγαλε στην δεξια πλευρα της μπαρας στην πλευρα δηλαδη που ειναι η μπαρα του δικτύου μπαταριας κ.τ.λ???

http://i65.tinypic.com/51vcwk.jpg

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τελικά θα αντικαταστησει σημερα το αδικοχαμενο G2 μου :D Βρηκα ενα 32αρι με σχεδον 1 χρονο εγγυηση ακομα.

Κάποιες ερωτήσεις:

Τι να προσεξω ιδιαίτερα στην δικιμη του;

Η τελευταία έκδοση που ρουταρεται ποια ειναι;

Αν βαλω την Zoe Rom μπορω να γυρίσω σε μαμα για θεμα εγγυησης;

Αν κάποιος την φοράει, εχει multiwindow ?

Thanks

 

Βάλε τη Zoe Rom v3.0 και όποτε θες φλασάρεις μια original και είσαι οκ.

 

 

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7n

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!

Το παληκάρι που το είχε , είχε κάνει ενημέρωση και έιμαι στην version 30n. Root σε αυτή δεν υπάρχει σωστά; Τι κάνω τώρα;

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!

Το παληκάρι που το είχε , είχε κάνει ενημέρωση και έιμαι στην version 30n. Root σε αυτή δεν υπάρχει σωστά; Τι κάνω τώρα;

βαλε μια προγενεστερη ρομ σε μορφη kdz και με το flastool περνα την. κατοπιν απο playstore κατεβασε το kigoroot το aytorec για g3 και την τελευται εκδοση supersu σε μορφη .zip (googlare για να το βρεις).πηγαινε ρυθμισεις γενικες λογισμικο και πατωντας επανηλημενα το εκδοση ενεργοποιεις το επιλογες προγραμματιστη και εκει ενεργοποιησε το usbdebungik. τρεξε το kingroyt για να γινει ρουτ,μετα τρεξε το autorec για να εχεις ρεκοβερυ και απο εκει φλασαρε το supersu.επαννεκινηση και μαλλον θα εισαι ετοιμος να περνας οποια custom rom θες μεσω ρεκοβερυ.τα παραπανω εκανα εγω στην αρχη που πηρα το τηλ.εσυ κανεις οτι θες αλλα παντα με δικη σου ευθηνη

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι ακριβως ειναι ενα σαν πριζα συμβολο που εβγαλε στην δεξια πλευρα της μπαρας στην πλευρα δηλαδη που ειναι η μπαρα του δικτύου μπαταριας κ.τ.λ???

http://i65.tinypic.com/51vcwk.jpg

Εμένα μου το βγάζει όταν βάζω τα ακουστικά του υπολογιστή. Το καλώδιο των ακουστικών είναι λίγο "μάρκα με κάψες", αρσενικό και στις δύο πλευρές, και λογικά το βλέπει γενικά σαν καλώδιο. Όχι σαν ακουστικό.

Μήπως συνδέεις το κινητό σου με κανένα ηχοσύστημα σπιτιού/αυτοκινήτου, τηλεόραση κτλ όταν βγάζει το σημάδι;

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το βγάζει όταν βάζω τα ακουστικά του υπολογιστή. Το καλώδιο των ακουστικών είναι λίγο "μάρκα με κάψες", αρσενικό και στις δύο πλευρές, και λογικά το βλέπει γενικά σαν καλώδιο. Όχι σαν ακουστικό.

Μήπως συνδέεις το κινητό σου με κανένα ηχοσύστημα σπιτιού/αυτοκινήτου, τηλεόραση κτλ όταν βγάζει το σημάδι;

 

Live to ride, ride to live

 

μπα οχι πρεπει να βραχυκύκλωσε επειδη επεσε νερο και με μια μπατονετα που καθαρισα τις τρυπες εξαφανίστηκε μεχρι τωρα ακομα δεν εβγαλε τιποτα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...