Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό το site όλο ότι να'ναι... Διαβάστε τα σχόλια παρακάτω να δείτε γιατι2 ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να πάρουμε 7. Η google δεν υποστηρίζει πλέον 801, επομένως δεν υπαρχει2 περίπτωση.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Ο Snapdragon 801 δεν θα είναι συμβατός με την 7. Έχει ξαναγίνει αναφορά σε αυτό. Ούτε με ρουτ.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Εχω το 32αρι Εδω και 10 μηνες με lollipop και μου κανει ενα κόλλημα με το wifi.Οταν ανοιγω το wifi αργεί και κολλάει το πληκτρολόγιο οταν παω να βαλω κωδικό.Γραφω ας πουμε και γράφονται με καθυστέρηση..Κάποια λύση?Να καω αναβάθμιση με marshmallow?Αλλα φοβάμαι το boot loop....Κάποιος να βοηθήσει??

Με ένα hard reset το πρόβλημα λύνεται. (χάνεις τα αρχεία σου οπότε χρειάζεται backup πριν)

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Με ένα hard reset το πρόβλημα λύνεται. (χάνεις τα αρχεία σου οπότε χρειάζεται backup πριν)

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειχα κάνει φίλε μου και οντως ξεκόλλησε,αλλα για λίγο και το πρόβλημα επανήλθε..Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κάνει φίλε μου και οντως ξεκόλλησε,αλλα για λίγο και το πρόβλημα επανήλθε..Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Να κάνεις επαναφορά του wifi στο κινητό έχει επιλογή μετά περνάς τα δεδομένα κάθε σύνδεσης χειροκίνητα.

Ελπίζω να αποκατασταθεί η προβληματική συμπεριφορά.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις επαναφορά του wifi στο κινητό έχει επιλογή μετά περνάς τα δεδομένα κάθε σύνδεσης χειροκίνητα.

Ελπίζω να αποκατασταθεί η προβληματική συμπεριφορά.

 

Καλημέρα.Που ειναι αυτη η επιλογη φίλε μου?Ειμαι με lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Ο Snapdragon 801 δεν θα είναι συμβατός με την 7. Έχει ξαναγίνει αναφορά σε αυτό. Ούτε με ρουτ.

 

Live to ride, ride to live

 

σε aosp είναι ήδη σε testing

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται μια κάρτα γραφικών direct x 9 να γίνει 11 η 12 ότι και drivers να δώσουν έτσι και ο snapdragon 801. Τον ακυρώνει καθαρά η Google θέτει την κατώτερη απαίτηση για το nougat σε open GL ES 3.1 όταν η adreno του snapdragon 801 μπορεί μέχρι open GL ES 3.0 απλά για να αναγκάζει τον καταναλωτή σε νέα συσκευή. Άρα με android 2 χρόνια έχεις updates και φυσικά από την αρχική κυκλοφορία ενός κινητού.
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Όταν πάει μια εφαρμογή να δώσει permissions, λαμβάνω το γνωστό μήνυμα για screen overlay error αλλά όσο και αν προσπάθησα δε βρήκα άκρη. Δεν έχω κανένα πρόβγραμμα της CM ούτε αυτά που αναφέρονται ως ύποπτα. Υποψιάζομαι ότι φταίει το νέο update D85530N μετά το οποίο παρατήρησα τα προβλήματα. Υπάρχει τρόπος να γυρίσω αναίμακτα στην D85530C? Διαφορετικά, τι λύση προτείνετε στο πρόβλημα με τα permissions?
Dance4Life
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Όταν πάει μια εφαρμογή να δώσει permissions, λαμβάνω το γνωστό μήνυμα για screen overlay error αλλά όσο και αν προσπάθησα δε βρήκα άκρη. Δεν έχω κανένα πρόβγραμμα της CM ούτε αυτά που αναφέρονται ως ύποπτα. Υποψιάζομαι ότι φταίει το νέο update D85530N μετά το οποίο παρατήρησα τα προβλήματα. Υπάρχει τρόπος να γυρίσω αναίμακτα στην D85530C? Διαφορετικά, τι λύση προτείνετε στο πρόβλημα με τα permissions?

Με flashtool αφου κατεβασεις την ρομ σε kdz αρχειο φλασαρε χωρις cse flash για να μην χασεις αρχεια με μια μικρη επιφυλαξη.απο την αλλη οποτε ειναι να κανουμε μια αναβαθμηση ας εχουμε κανει πρωτα μπακαπ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Με flashtool αφου κατεβασεις την ρομ σε kdz αρχειο φλασαρε χωρις cse flash για να μην χασεις αρχεια με μια μικρη επιφυλαξη.απο την αλλη οποτε ειναι να κανουμε μια αναβαθμηση ας εχουμε κανει πρωτα μπακαπ.

 

Ok σωστό αυτό αλλά με το άλλο θέμα; το screen overlay και επικάλυψη οθόνης; το χει αντιμετωπίσει κανείς; Είδα ότι είναι πολύ συχνό σε κατόχους samsung παρά σε lg

Dance4Life
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην 7 θα πάμε με άλλο τηλέφωνο. :(

Ποιο;

Αποκλείστηκε το Pixel σε όλες τις διαστάσεις τιμολογιακά βρίσκεις καλύτερο πιστεύω :lol:

Ηθικό ψηλά :X

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Όταν πάει μια εφαρμογή να δώσει permissions, λαμβάνω το γνωστό μήνυμα για screen overlay error αλλά όσο και αν προσπάθησα δε βρήκα άκρη. Δεν έχω κανένα πρόβγραμμα της CM ούτε αυτά που αναφέρονται ως ύποπτα. Υποψιάζομαι ότι φταίει το νέο update D85530N μετά το οποίο παρατήρησα τα προβλήματα. Υπάρχει τρόπος να γυρίσω αναίμακτα στην D85530C? Διαφορετικά, τι λύση προτείνετε στο πρόβλημα με τα permissions?

 

Είσαι σε stock unrooted και σου δημιούργησε πρόβλημα το πρόσφατο εμένα τρέχει νεράκι.

Για προσπάθησε να σταματήσεις αν υπάρχει κάτι "ύποπτο" που τρέχει στο background που κατέβασες εσύ στο κινητό.

Εγώ και με firewall κανένα πρόβλημα μόνο το ότι του έκανα επανεκκίνηση μετά το boot γιατί δεν τρέχει αυτομάτως όπως κανονικά όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην 7 θα πάμε με άλλο τηλέφωνο. :(

Ποιο;

Αποκλείστηκε το Pixel σε όλες τις διαστάσεις τιμολογιακά βρίσκεις καλύτερο πιστεύω :lol:

Ηθικό ψηλά :X

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Είσαι σε stock unrooted και σου δημιούργησε πρόβλημα το πρόσφατο εμένα τρέχει νεράκι.

Για προσπάθησε να σταματήσεις αν υπάρχει κάτι "ύποπτο" που τρέχει στο background που κατέβασες εσύ στο κινητό.

Εγώ και με firewall κανένα πρόβλημα μόνο το ότι του έκανα επανεκκίνηση μετά το boot γιατί δεν τρέχει αυτομάτως όπως κανονικά όλα καλά.

 

Θα το τσεκάρω, σ ευχαριστώ. Νομίζω βρήκα ύποπτες εφαρμογές (το CPU Temp) που απενεργοποίησα το screen overlay και δεν έχω αντιμετωπίσει άλλο πρόβλημα με permissions μέχρι στιγμής. Φαίνεται ότι όταν ζητείται permission, καμία εφαρμογή δε θα πρέπει να κάνει overlay (μαζί με το Messenger και τα chat heads) και αυτό ενεργοποιήθηκε σε εμάς με το security update D85530N που μας ήρθε.

Dance4Life
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα έχω το κινητό 2 χρόνια και μου εβγαλε μπλε οθόνη τι σημενει αυτό;

 

Στάλθηκε από το ONE E1003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα έχω το κινητό 2 χρόνια και μου εβγαλε μπλε οθόνη τι σημενει αυτό;

 

Στάλθηκε από το ONE E1003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1 δοκιμασε επαννεκινηση 2 μπες σε downloadmode και κανε hardreset (χανεις ολα τα αρχεια της εσωτερικης μνημης) και κανε επαννεκινηση 3 ο υπολογιστης αν στο αναγνωριζει συνδεσε το και με το pcsuite κανε διορθωση η επαννεγκατασταση του λειτουργικου.εγω κατι τετοια θα δοκιμαζα και αν δεν θα πηγαινα σερβις. επισης μηπως περασες τιποτα λαθος firmwaer? δες και εδω http://www.insomnia.gr/topic/586825-lg-g3-%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%B5-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7/ και εδω

και δες και μια απαντηση στα αγκλικα απο youtube I found the fix to the LG G3 Blue Screen of Death restarting loop problem. Here's how its done:1. Take the back off the phone, remove the battery, SIM and SD cards. 2. Tape a thin piece of cardboard or tissue over sensitive areas (speaker, on/off button, volume buttons, camera lens, IR eye, flash led). 3. Use a hairdryer on high heat and heat the uncovered areas for ten minutes. Do not hold the hairdryer in any one place for more than 15 sec. Do not use the hairdryer on the screen side of the phone. 4. After 10 minutes, allow the phone to cool from hot to just very warm. 5. Replace the battery without the SIM or SD cards inserted, and turn on the phone. Your phone should come on. It may take about 2 minutes longer than usual for your phone to startup but it should come on to the normal opening screen. Repeat the heating process if it doesn't work the first time. Let your phone get a little hotter and don't let it cool too much. 6. After you get it working, turn off the phone, replace your SIM and SD cards and restart. I don't know yet if this is a permanent fix so you should backup all your photos, files and downloads in case the "blue screen of (almost) death" returns.God bless,D. Swarn Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Θα το τσεκάρω, σ ευχαριστώ. Νομίζω βρήκα ύποπτες εφαρμογές (το CPU Temp) που απενεργοποίησα το screen overlay και δεν έχω αντιμετωπίσει άλλο πρόβλημα με permissions μέχρι στιγμής. Φαίνεται ότι όταν ζητείται permission, καμία εφαρμογή δε θα πρέπει να κάνει overlay (μαζί με το Messenger και τα chat heads) και αυτό ενεργοποιήθηκε σε εμάς με το security update D85530N που μας ήρθε.

 

Αν έχω δύο εφαρμογές που θα μπορούσαν να δημιουργήσουν δυνητικά πρόβλημα αυτές θα ήταν

http://www.doctorandroid.gr/2015/11/netguard.html ένα είδος firewall χωρίς την ανάγκη root. Κάνει τη δουλειά του μια χαρά.

http://www.doctorandroid.gr/2016/05/adskip-youtube-android-app.html με την οποία απαλλάχτηκα από τις διαφημίσεις στο youtube, ειδικότερα αν το κινητό είναι σε θέση τοπίου όπως μια τηλεόραση βλέπεις τα βίντεο χωρίς καμιά ενόχληση το ίδιο και στο chromecast στη τηλεόραση σημείωση όταν το κινητό είναι σε όρθια θέση έχει μερικά δευτερόλεπτα διαφήμιση μέχρι να την κλείσει αυτόματα. Σώθηκα.

 

Και οι 2 εφαρμογές θέλουν επανενεργοποίηση μετά από reboot του κινητού για να δουλεύουν καθώς και να έχουν εξαιρεθεί στη διαχείριση της μπαταρίας ώστε αν δουλεύουν απρόσκοπτα.

Πάντως με το νέο update κανένα θέμα να πω ότι σπάνια ή μόνο σε απαραίτητη επανεκκίνηση όπως αναβάθμιση κάνω reboot.

Ότι νομίζεις περιττό να το βγάλεις από το κινητό ιδιαιτέρως ότι επεμβαίνει σε μνήμη καθαρισμό επεξεργαστή δεν είναι ανάγκη τώρα στη marshmallow.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην 7 θα πάμε με άλλο τηλέφωνο. :(

Ποιο;

για μένα ιδανικά σε v20, αλλά ρεαλιστικά με βλέπω να συμβιβάζομαι με g5 από το '17 στα 300€

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

για μένα ιδανικά σε v20, αλλά ρεαλιστικά με βλέπω να συμβιβάζομαι με g5 από το '17 στα 300€

v20 μαλλον ελλαδα δεν θα ερθει,ισως και ευρωπη.g5 βλεπω και εγω,αν και το ολο συστημα μπαταριας δεν με εμπνεει,παρολα αυτα με καλυπτει σε πολλα αλλα οπως καρτα μνημης,ραδιο,αποσπ.μπαταρια και ολα τα υπολοιπα κορυφαια χαρακτηριστικα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συνδεω το κινητο στον υπολογιστη και δεν το διαβαζει..ούτε και σε αλλον υπολογιστη π το δοκιμασα..υπαρχει καπου μεσα στις ρυθμισεις καπια επιλογη;
Link to comment
Share on other sites

v20 μαλλον ελλαδα δεν θα ερθει,ισως και ευρωπη.g5 βλεπω και εγω,αν και το ολο συστημα μπαταριας δεν με εμπνεει,παρολα αυτα με καλυπτει σε πολλα αλλα οπως καρτα μνημης,ραδιο,αποσπ.μπαταρια και ολα τα υπολοιπα κορυφαια χαρακτηριστικα.

 

βάλε και υπέρυθρες

 

ήμουν στο νοσοκομείο πριν κάτι μέρες με μπαταρισμένο πόδι και με το g3 έκλεινα τη τηλεόραση του "συγκατοίκου" που ξεραινόταν και την άφηνε φωνή θεού με το κοντρολ αγκαλιά (όταν ξυπνούσε απορούσε πώς είχε κλείσει κι εγώ έκανα το κινέζο :lol: )

 

να τα χέσω τα άλλα κορυφαία smartphone αν δεν είναι smart και κάθε χρόνο κόβουν αυτονόητα χαρακτηριστικά για να μου πουλάνε οθόνες που χύνονται δεξιά αριστερά και λεπτότητα μαζί με λοιπά φούμαρα

 

καλώς ή κακώς για όποιον νιώθει η lg είναι αυτή που δίνει τις πιο ολοκληρωμένες λύσεις για εργαλείο κι όχι για κινητό στο τραπέζι της καφετέριας

 

προσπάθησε λίγο αποτυχημένα να γίνει premium με το g5 οκ τι να κάνουμε.. με το v20 το πέτυχε διάνα όμως

 

αλλά αν είναι να αργήσει να έρθει και να πέσει και η τιμή ε τότε βολεύομαι και με g5 γιατί το 3 έχει αρχίσει να δείχνει τα χρονάκια του και το 5 έχει ήδη καλή τιμή

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

lefteris556 1 εχεις φανταζομαι τους drivers 2 επιλεγεις συνδεση MTP. 3 φυσηξε την usb port μηπως δεν κανει επαφη.4 δοκιμασε αλλο καλωδιο. Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ! χθες το βράδυ έκανα hard reset το κινητό μου αφου κάνω ενα αντίγραφο επαφών μέσω lg pc suite..πάω σημερα να περάσω τις επαφές μου και ο υπολογιστής δεν εντοπίζει το κινητό ! ανοίγο το pc suite πατάω χειροκίνητη σύνδεση αλλα μάταια !! κάνω επαναγκατάσταση οδηγών που μου προτείνει αλλα τίποτα !!!!! τι γίνεται ρε παιδιά ? τι να κάνω?? όταν έβαζα το κινητό μου έβγαζε εκείνη την οθόνη που επέλεγες αν θα κάνεις μεταφορά εικονών,φόρτωση κλπ....τώρα τίποτα !! και το αστείο είναι πως αν πατήσω σύνδεση μέσω wi-fi δεν μπορεί να κάνει μεταφορά του αντίγραφου !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ! χθες το βράδυ έκανα hard reset το κινητό μου αφου κάνω ενα αντίγραφο επαφών μέσω lg pc suite..πάω σημερα να περάσω τις επαφές μου και ο υπολογιστής δεν εντοπίζει το κινητό ! ανοίγο το pc suite πατάω χειροκίνητη σύνδεση αλλα μάταια !! κάνω επαναγκατάσταση οδηγών που μου προτείνει αλλα τίποτα !!!!! τι γίνεται ρε παιδιά ? τι να κάνω?? όταν έβαζα το κινητό μου έβγαζε εκείνη την οθόνη που επέλεγες αν θα κάνεις μεταφορά εικονών,φόρτωση κλπ....τώρα τίποτα !! και το αστείο είναι πως αν πατήσω σύνδεση μέσω wi-fi δεν μπορεί να κάνει μεταφορά του αντίγραφου !

δοκιμασε μια επαννεκινηση,και ρωταω οταν το συνδεεις βγαζει σημα usb στην μπαρα επανω? επισης να κανεις αντιγραφο επαφων στην καρτα μνημης αν εχεις και δεν θα εχεις προβλημα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...