Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω πολύ μεγάλο θέμα με το wifi. Ώρες ώρες αρνείται πεισματικά να συνδεθεί σε οποιοδήποτε ρούτερ, ακόμα και να κλείνω τα data (τα έχω και τα δύο μόνιμα ανοικτά), και το αναγκάζω να συνδεθεί σε wifi. Δεν το κάνει συνέχεια αλλά τελευταία το κάνει με μία ανησυχητική συχνότητα...

Λέτε να εχω θέμα με τη πλακέτα ή με το δέκτη του wifi...;

Μισή ώρα τώρα προσπαθώ να το συνδέσω με το WiFi...

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα φίλοι μου, να ρωτήσω όντως το κινητό που θέλω να πάρω μεταχειρισμένο με το κωδικό D855 που πωλείται στη χώρα μας, έχει 3gb ram ή 2 όπως αναφέρουν ηλεκτρονικά καταστήματα?
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον έχει φοβερή οθόνη...
Link to comment
Share on other sites

και να φανταστείς ότι την οθόνη του την έκραζαν όταν βγήκε.ακόμα και τώρα 2 χρόνια μετά κάνει πλάκα σε κινητά του 16.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Έχω πολύ μεγάλο θέμα με το wifi. Ώρες ώρες αρνείται πεισματικά να συνδεθεί σε οποιοδήποτε ρούτερ, ακόμα και να κλείνω τα data (τα έχω και τα δύο μόνιμα ανοικτά), και το αναγκάζω να συνδεθεί σε wifi. Δεν το κάνει συνέχεια αλλά τελευταία το κάνει με μία ανησυχητική συχνότητα...

Λέτε να εχω θέμα με τη πλακέτα ή με το δέκτη του wifi...;

Μισή ώρα τώρα προσπαθώ να το συνδέσω με το WiFi...

 

Live to ride, ride to live

Restart to router η αν βαριεσαι το βαζεις σε flight mode για λιγο και μετα κλεινεις το flight mode και συνδεεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το ρούτερ. Το κάνει σε όλα τα WiFi.

 

Live to ride, ride to live

αν και οταν συνδεεσαι σε wifi αυτοματα απενεργοποιουνται τα δεδομενα κινητης,μηπωςθα πρεπει να επιλεγεις χειροκινητα καθε φορα τον τυπο συνδεσης? για τυχων αρνητικες διενεξεις.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες αυτο παραγγειλα 3gb γραφει.

Στο mail που του εστειλα επέμενε οτι ειναι 3 gb και δειτε τι μου απανταει χαχα ειναι για γελια....http://www.ebay.com/itm/281960600081?var=580930285290&redirect=mobile

https://imageshack.us/i/po0NRdN8p

 

Τελικά και σίγουρα αυτό που έχεις στα χέρια σου δεν είναι αυτό που είδες στη σελίδα του με τα τρία γίγα.

Τη μνήμη τη βγάζει το εσωτερικό μενού του κινητού και 3 gb δεν είναι άσε που το παραδέχεται και ο πωλητής έμμεσα αλλά δεν έχει και τόσο σημασία για σένα αυτό τώρα.

Πάντως δεν είχε μεγάλη διαφορά από το skroutz ή κάνω λάθος.

Στα 800mhz δουλεύει αν όχι καλό θα ήταν να απαλλαγείς και γιαυτό το λόγο!

Το θέμα με τις επιστροφές δεν το κατέχω γιατί δεν μου έτυχε ποτέ και δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα καλό είναι να πάρεις πληροφορίες από κάποιον που έχει εμπλακεί με τη διαδικασία σε κάθε περίπτωση έχεις ένα μήνα προθεσμία προτού ο πωλητής πάρει τα χρήματα στο χέρι.:worry:

 

Εγώ θα κοιτούσα να το κρατούσα για ένα πενηντάρη με σκοπό να το πουλούσα σαν 16gb για να φτάσω το G4 μιας και μπήκες στο κόπο να βγεις κερδισμένος έτσι.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Έχω πολύ μεγάλο θέμα με το wifi. Ώρες ώρες αρνείται πεισματικά να συνδεθεί σε οποιοδήποτε ρούτερ, ακόμα και να κλείνω τα data (τα έχω και τα δύο μόνιμα ανοικτά), και το αναγκάζω να συνδεθεί σε wifi. Δεν το κάνει συνέχεια αλλά τελευταία το κάνει με μία ανησυχητική συχνότητα...

Λέτε να εχω θέμα με τη πλακέτα ή με το δέκτη του wifi...;

Μισή ώρα τώρα προσπαθώ να το συνδέσω με το WiFi...

 

Live to ride, ride to live

 

Αρχικά κάνε από το >>>

 

ρυθμίσεις

δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας και επαναφορά

επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου

εύχομαι να απαλλαγείς από το βάσανο με αυτό άμεσα.

 

Πως στο παρουσιάζει αυτό χωρίς να το πειράξεις ή έκανες αλλαγές;

Χρησιμοποιείς εφαρμογή σε σχέση με το wifi μπορεί να σου κάνει αυτή την εμπλοκή.

Φαντάζομαι έκανες επανεκκίνηση στο router και στο κινητό.

Φαντάζομαι έκανες διαγραφή των προφίλ wifi συνδέσεων και επανεισαγωγή τους για το κινητό το γράφω.

Φαντάζομαι είναι ενεργό κατά τη διάρκεια του ύπνου το wifi μήπως βγάζει αυτό πρόβλημα με την απενεργοποίηση της οθόνης δεν το πιστεύω αλλά...

Με το wifi χωρίς κωδικό πρόσβασης η επικοινωνία είναι ομαλή;

Τελευταίο μένει το hard reset.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση αν είναι κλειδωμένο ή όχι. Άμα το πιάσει απλά μένει στο data πεισματικά ακόμα και να έχω το ρούτερ στο μισο μετρό.

Hard reset δεν κάνω τώρα για κάτι τέτοιο. Όλα τα άλλα τα έχω κάνει. Το θέμα μου είναι ότι δεν άλλαξα απολύτως τίποτα. Έχω να κατεβάσω εφαρμογή δεν ξέρω και εγώ πόσο καιρό. Το φοβερό είναι ότι το κάνει σε φάσεις. Ένα χρόνο και 7 μήνες το έχω. Λέτε να είναι τα "γεράματα" της συσκευής..;

Τεσπα ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Κάτοχος του τηλεφώνου εδω και ενάμισυ χρόνο. Απόλυτα ευχαριστημένος με τις επιδοόόσεις και την εμπειρια του τηλεφώνου με εξαίρεση αυτό το πολυ ενοχλητικό πρόβλημα. Στους 6 μήνες λοιπον που είχα το g3 εμφανίστηκε ενα κίτρινο σημάδι στην άκρη (πάνω αριστερά ) της οθόνης το οποίο μέρα με τη μέρα μεγαλώνει και όταν ζορίζεται και ζεσταίνει λίγο το τηλέφωνο γίνεται πιο έντονο. Το έστειλα λοιπόν με την εγγυηση και μου επιστράφηκε μέσα σε μια εβδομαδα με νεα οθονη. Μετα απο 8 μήνες ξανά το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Αυτή τη φορά μου αντικατέστησαν οθόνη και μητρική (νομίζω). Σήμερα 3 μηνες μετά το κινητό εχει ακριβως το ίδιο πρόβλημα για τρίτη φορά. Ξέρεις κανείς αν δικαιούμαι αντικασταση συσκευής ή ακόμα και επιστροφή χρημάτων; Όπως το πάνε αυτοί θα μου αλλάξουν πάλι οθόνη και την επόμενη φορά που θα ξανασυμβεί το προβλημα θα έχει λήξει η εγγύηση καιψδεν θα μπορώ να κανω κατι. Αν μπορεί και γνωρίζει κάποιος ας βοηθήσει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Κάτοχος του τηλεφώνου εδω και ενάμισυ χρόνο. Απόλυτα ευχαριστημένος με τις επιδοόόσεις και την εμπειρια του τηλεφώνου με εξαίρεση αυτό το πολυ ενοχλητικό πρόβλημα. Στους 6 μήνες λοιπον που είχα το g3 εμφανίστηκε ενα κίτρινο σημάδι στην άκρη (πάνω αριστερά ) της οθόνης το οποίο μέρα με τη μέρα μεγαλώνει και όταν ζορίζεται και ζεσταίνει λίγο το τηλέφωνο γίνεται πιο έντονο. Το έστειλα λοιπόν με την εγγυηση και μου επιστράφηκε μέσα σε μια εβδομαδα με νεα οθονη. Μετα απο 8 μήνες ξανά το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Αυτή τη φορά μου αντικατέστησαν οθόνη και μητρική (νομίζω). Σήμερα 3 μηνες μετά το κινητό εχει ακριβως το ίδιο πρόβλημα για τρίτη φορά. Ξέρεις κανείς αν δικαιούμαι αντικασταση συσκευής ή ακόμα και επιστροφή χρημάτων; Όπως το πάνε αυτοί θα μου αλλάξουν πάλι οθόνη και την επόμενη φορά που θα ξανασυμβεί το προβλημα θα έχει λήξει η εγγύηση καιψδεν θα μπορώ να κανω κατι. Αν μπορεί και γνωρίζει κάποιος ας βοηθήσει. Ευχαριστώ.

Μπορεις να διαπιστωσεις αν εχεις αλλαγμενη πλακετα αν στο δελτιο εξαγωγης απο το σερβις σου λεει καπου για νεο ΙΜΕΙ , αν ισχυει αυτο τοτε σου εχει αλλαχτει η πλακετα και εχεις απο την ημερομηνια εκεινη ανανεωμενη 2ετη εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να διαπιστωσεις αν εχεις αλλαγμενη πλακετα αν στο δελτιο εξαγωγης απο το σερβις σου λεει καπου για νεο ΙΜΕΙ , αν ισχυει αυτο τοτε σου εχει αλλαχτει η πλακετα και εχεις απο την ημερομηνια εκεινη ανανεωμενη 2ετη εγγυηση.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ναι, το έγραφε το νέο ΙΜΕΙ. Άρα το πρόβλημα δεν ήταν ούτε αυτό. Οκ μπορεί να επεκτάθηκε η εγγύηση αλλά είναι λογικό κάθε 6 μήνες να το στέλνω πίσω για service ; Εκεί κολλάω, αν το ζητήσω θεωρητικά δεν θα είναι υποχρεωμένοι να στείλουν καινούρια συσκευή αφού παρουσιάστηκε 3 φορές το ιδιο πρόβλημα ;

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω πως με την νέα πλακέτα επεκτείνεται και η εγγύηση.

Επεκτείνεται για το συγκεκριμένο ανταλλακτικό

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως ισχύει μόνο αν το πληρώσεις, μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως ισχύει μόνο αν το πληρώσεις, μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια.

Επεκτείνεται γιατί πες ότι είσαι στη λήξη της εγγύησης και σου αλλάζουν πλακέτα η οποία χαλάει πχ σε ένα μήνα από την στιγμή που σου την έβαλαν δεν είναι λογικό να πας μετά να πληρώσεις για ένα ανταλλακτικό φαινομενικά καινούργιο ενός μηνός που έχει ελλατωμα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

λογικά με μικρότερο χρονικό διάστημα, όχι για 2 χρόνια.ένα εξάμηνο πχ
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

λογικά με μικρότερο χρονικό διάστημα, όχι για 2 χρόνια.ένα εξάμηνο πχ

Θα σου πω τώρα που θα γυρίσει το g2 μου από το σέρβις! ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω πολύ μεγάλο θέμα με το wifi. Ώρες ώρες αρνείται πεισματικά να συνδεθεί σε οποιοδήποτε ρούτερ, ακόμα και να κλείνω τα data (τα έχω και τα δύο μόνιμα ανοικτά), και το αναγκάζω να συνδεθεί σε wifi. Δεν το κάνει συνέχεια αλλά τελευταία το κάνει με μία ανησυχητική συχνότητα...

Λέτε να εχω θέμα με τη πλακέτα ή με το δέκτη του wifi...;

Μισή ώρα τώρα προσπαθώ να το συνδέσω με το WiFi...

 

Live to ride, ride to live

 

Καλησπέρα,

 

Για να μην παιδεύεσαι άδικα με λύσεις που δεν πρόκειται να σε βοηθήσουν, στείλε το κινητό στο service. Έπαθα ακριβώς το ίδιο, μου άλλαξαν πλακέτα (νεο ΙΜΕΙ), περίπου 1 εβδομάδα έκανε η επισκευή. Νόμιζα ότι ήμουν από του άτυχους άλλα βλέπω να γίνεται σε αρκετούς ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Για να μην παιδεύεσαι άδικα με λύσεις που δεν πρόκειται να σε βοηθήσουν, στείλε το κινητό στο service. Έπαθα ακριβώς το ίδιο, μου άλλαξαν πλακέτα (νεο ΙΜΕΙ), περίπου 1 εβδομάδα έκανε η επισκευή. Νόμιζα ότι ήμουν από του άτυχους άλλα βλέπω να γίνεται σε αρκετούς ακόμα.

Αν δεν είναι ΠΟΛΥ σοβαρό θέμα(που μέχρι τώρα δεν είναι, δεν έχει γίνει το κινητό μη λειτουργικό) δεν μπορώ να μείνω χωρίς κινητό για τόσο πολύ για επαγγελματικούς λόγους.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω πως με την νέα πλακέτα επεκτείνεται και η εγγύηση.

Εχω αγορασει και μετα πουλησει 2 κινητα με αλλαγη πλακετας και στις 2 περιπτωσεις ανανεωθηκε η εγγυηση απο την ημερομηνια αλλαγης μετα απο επιβεβαιωση.Δεν μπορω να πω με σιγουρια πως ισχυει και στην LG αυτο , αλλα γιατι να μην συμβαινει ετσι ; Αλλωστε περα απο τα πλαστικα που σχεδον παντα δεν καλυπτονται και την οθονη , ολο το τηλεφωνο ουσιαστικα ειναι η πλακετα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...