Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η πιο smooth εκδοση που ειχε παρει το κινητο αυτο ποια ειναι ρε παιδια? η 21Α δεν μου αρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ

εχω δοκιμασει την ρομ του cloudy (με ρουτ φυσικα) πολυ καλη,απο στοκ αυτα που ξερεις ξερω:p

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως δεν έχεις το D855 μοντέλο αλλά κάποιο άλλο;; Γιατί μόνο το D855 έχει ραδιόφωνο.

 

Κατα πασα πιθανοτητα πρεπει να την προσθεσει αυτος την εφαρμογη οπως εκανα εγω..γιατι εξαρχης δεν υπηρχε..ειναι στο κεντρο ενημερωσεων και το κανει εγκατασταση..το D855 εχω και ειχα και εγω την ιδια απορια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω v21t τι εχω; Παλιοτερη απο την 20a ειναι;

 

v21t??? Μήπως είναι 20t?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,μετα απο καιρο αποφάσισα να επαναφερω το τηλέφωνο απο custon σε stock rom.τωρα ειμαι στην 21a και η ερωτηση ειναι η εξής:ξερει κανεις γιατι στο gmail στα νεα mail δεν μου εμφανίζονται οι ειδοποιησεις?ουτε ηχητικές ουτε στη lockscreen ή στη status bar.

Θα πας στο Gmail->Ρυθμίσεις->Θα επιλέξεις τον λογαριασμό σου και θα δεις το Διαχείριση ετικετών.Εκεί θα βρεις τον συγχρονισμό και τις ειδοποιήσεις για κάθε ετικέτα.Επέλεξε τα και θα είσαι ok.

@stauros2653

Σε εμένα δουλεύει κανονικά το διπλό πάτημα για μεγέθυνση.Είμαι με στοκ χωρίς root.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

η πιο smooth εκδοση που ειχε παρει το κινητο αυτο ποια ειναι ρε παιδια? η 21Α δεν μου αρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ

 

Μήπως να έκανες και μια επαναφορά εργ. ρυθμίσεων.? πιθανόν να χρειάζεται ένα φρεσκάρισμα

 

Κανένα Γαλλικό πήρε την 21Α???

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να έκανες και μια επαναφορά εργ. ρυθμίσεων.? πιθανόν να χρειάζεται ένα φρεσκάρισμα

 

Κανένα Γαλλικό πήρε την 21Α???

 

Εγώ με γαλλικό την πήρα πριν από 3 μέρες....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με γαλλικό την πήρα πριν από 3 μέρες....

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου - ενημέρωση.

καλό είναι να κάνουμε και μια επαναφορά εργ. ρυθμίσεων για να είμαστε σίγουροι ότι την πήρε καλα;

ή με το LG flashtool? ακόμα πιο σίγουροι?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω φορματ την καρτα μνήμης μεσα απο το κινητο???το δοκιμασα στο λαπτοπ αλλα εχει προστασια εγγραφης και δεν μπορεσα να το κανω με καμια λυση που διαβασα στις λυσεις υπολογιστων.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω φορματ την καρτα μνήμης μεσα απο το κινητο???το δοκιμασα στο λαπτοπ αλλα εχει προστασια εγγραφης και δεν μπορεσα να το κανω με καμια λυση που διαβασα στις λυσεις υπολογιστων.....

Λογικά ο ανταπτορας για την sd έχει στο πλάι ενα μικρό διακόπτη που κλειδώνει και ξεκλειδώνει για προστασία της micro sd.Βάλτο σε θεση unlock και τοποθέτησε τη στο laptop.

Εναλλακτικά αν θες να το κάνεις μέσα από το τηλ πήγαινε Αποθήκευση και κάτω απο εκεί που δείχνει το μέγεθος της sd έχει επιλογή για διαγραφή.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ο ανταπτορας για την sd έχει στο πλάι ενα μικρό διακόπτη που κλειδώνει και ξεκλειδώνει για προστασία της micro sd.Βάλτο σε θεση unlock και τοποθέτησε τη στο laptop.

Εναλλακτικά αν θες να το κάνεις μέσα από το τηλ πήγαινε Αποθήκευση και κάτω απο εκεί που δείχνει το μέγεθος της sd έχει επιλογή για διαγραφή.

 

ο ανταπτορας δεν εχει τετοιο ξερω τι εννοεις ειναι multi εχει για ολες τι καρτες.....οταν δηλαδη πας εκει και κανεις διαγραφη κανει φορματ????η απλα σβηνει τα παντα???νομιζω δεν ειναι το ιδιο......

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσύ την βάζεις στο λάπτοπ την microsd όπως είναι;Δε χρησιμοποιείς τον ανταπτορα που τη κάνει sd;

Όσο αφορά απο το τηλ νομίζω ότι έχεις δίκιο,κάνει μόνο διαγραφή.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσύ την βάζεις στο λάπτοπ την microsd όπως είναι;Δε χρησιμοποιείς τον ανταπτορα που τη κάνει sd;

Όσο αφορά απο το τηλ νομίζω ότι έχεις δίκιο,κάνει μόνο διαγραφή.

 

εχω εναν usb ανταπτορα που δεχεται ολες τις καρτες sd/mmc/sdhc/dv,microm5-m2,micro sd ολες ολες και το συνδεω στο λαπτοπ αφου εχω βαλει την καρτα εκει και την αναγνωριζει απλα ειναι κλειδωμενη και δεν μπορω να την κανω φορματ ειναι γνωστο προβλημα στο διαδυκτιο για τις καρτες και σιγουρη και στανταρ λυση δεν υπαρχει.......και ειπα να την κανω φορματ γιατι διαβασα καπου πως την κανει γρηγοροτερη καποιες φορες και επειδη την εχω απο τοττε που πηρα το τηλ και την εχω σκασμενη 15,7 gb απο τα 32 λεω κατσε να την ριξω ενα φορματ μηπως και δουμε καμια διαφορα σε αυτα τα μικρο λαγκ.....!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά απο το τηλ νομίζω ότι έχεις δίκιο,κάνει μόνο διαγραφή.

 

Δεν το έχω δοκιμάσει στο G3 (δεν χρειάστηκε) αλλά, από όσο θυμάμαι από άλλες android συκευές μου, η διαγραφή είναι φορμάτ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω Vodafone κι έχω παρατηρήσει ότι δεν έχω ίντερνετ ενώ μιλάω στο τηλέφωνο. Μόλις κλείνω τη γραμμή επανέρχεται. Καμιά βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει στο G3 (δεν χρειάστηκε) αλλά, από όσο θυμάμαι από άλλες android συκευές μου, η διαγραφή είναι φορμάτ.

 

δεν ξερω σε αυτη σε κιτκατ και jellybean ειχε κανονικα επιλογη φορματ εδω δεν εχει και ειναι περιεργο....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ανεξαρτητως συσκευης παντα ετσι μου εκανε η vodafone.Δεν ξερω για αλλα δικτυα αλλα μου φαινεται οτι ετσι ειναι.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω σε αυτη σε κιτκατ και jellybean ειχε κανονικα επιλογη φορματ εδω δεν εχει και ειναι περιεργο....

Προσπάθησες να κάνεις διαγραφή και δεν την φόρμαρε ?

Αν βρώ καμιά αχρηστη sd οταν πάω σπίτι, θα δοκιμάσω να δω τι κάνει η διαγραφή.

Link to comment
Share on other sites

εχω εναν usb ανταπτορα που δεχεται ολες τις καρτες sd/mmc/sdhc/dv,microm5-m2,micro sd ολες ολες και το συνδεω στο λαπτοπ αφου εχω βαλει την καρτα εκει και την αναγνωριζει απλα ειναι κλειδωμενη και δεν μπορω να την κανω φορματ ειναι γνωστο προβλημα στο διαδυκτιο για τις καρτες και σιγουρη και στανταρ λυση δεν υπαρχει.......και ειπα να την κανω φορματ γιατι διαβασα καπου πως την κανει γρηγοροτερη καποιες φορες και επειδη την εχω απο τοττε που πηρα το τηλ και την εχω σκασμενη 15,7 gb απο τα 32 λεω κατσε να την ριξω ενα φορματ μηπως και δουμε καμια διαφορα σε αυτα τα μικρο λαγκ.....!!!!

Ok,δεν γνωρίζω περισσότερα γιατί εγώ την βάζω σε ανταπτορα και δεν έχω θέμα.Πες μας και την μάρκα της κάρτας που κάνει κόλπα να το έχουμε υπόψη.

@aggmanos

Δεν αντιλέγω γιατί όπως γράφω και παραπάνω εγώ τις κάρτες τις κάνω φορματ στον υπολογιστή με ανταπτορα.

@libitas

Και σε μένα με Cosmote το ίδιο κάνει.Δίνει προτεραιότητα στην κλήση.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησες να κάνεις διαγραφή και δεν την φόρμαρε ?

Αν βρώ καμιά αχρηστη sd οταν πάω σπίτι, θα δοκιμάσω να δω τι κάνει η διαγραφή.

 

οχι φυσικα αν δεν κανει φορματ αυτη η επιλογη δεν το κανω κιολας....ασε που δεν θα ξερω αν εγινε φορματ η οχι

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ok,δεν γνωρίζω περισσότερα γιατί εγώ την βάζω σε ανταπτορα και δεν έχω θέμα.Πες μας και την μάρκα της κάρτας που κάνει κόλπα να το έχουμε υπόψη.

@aggmanos

Δεν αντιλέγω γιατί όπως γράφω και παραπάνω εγώ τις κάρτες τις κάνω φορματ στον υπολογιστή με ανταπτορα.

 

san disc class 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

παιδες το παρηγκειλα σε χρυσαφι χρωμα για την γυναικα μου,εγω εχω το τιτανγκρι,παιζει τιποτα διαφορετικο λογω χρωματος? πχ ποιοτητα πλαστικων?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δε παίζει.

καμιά διαφορά εκτος του χρώματος.

καλορίζικο

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

παράγγειλα αυτη μαγκιες

http://www.e-shop.gr/kingston-sdca3-32gb-32gb-micro-sdhc-uhs-i-u3-with-adapter-p-PER.555753

ειναι τοπ σε κατηγορια ταχύτητας κ.τ.λ και απο class 4 παω σε αυτη....απο τι εψαξα παιζει μεγαλο ρολο η κατηγορια σε αυτο το τηλ γιατι ειναι 4K και γινεται ποιο γρηγορο διαβασμα των εφαρμογων αρα ελπιζω να δω διαφορα με αυτα τα σπαστικα μικρο λαγκ την δοκιμαζω και σας ενημερωνω

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο Gmail->Ρυθμίσεις->Θα επιλέξεις τον λογαριασμό σου και θα δεις το Διαχείριση ετικετών.Εκεί θα βρεις τον συγχρονισμό και τις ειδοποιήσεις για κάθε ετικέτα.Επέλεξε τα και θα είσαι ok.

@stauros2653

Σε εμένα δουλεύει κανονικά το διπλό πάτημα για μεγέθυνση.Είμαι με στοκ χωρίς root.

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...