Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

roll

μα τοσο ευκολο...!!! και ταλαιπωριομουν τοσες μερες...!!! σε ευχαριστω πολυ..!!

 

Επί τη ευκαιρία έκανα και ένα σύνδεσμο στο chrome έτοιμο για να μη πελαγώνω όταν συμβεί το κακό με τα μενού που πάντα αλλάζουν κάθε τόσο.

Χρησιμοποιώ αυτό με το όνομα "Διαχειριστής συσκευής Android" (ολόκληρο μόνο πλάγια μπορείς να το διαβάσεις!) όσες εφαρμογές μπορούν να κάνουν τη δουλειά εκεί θα τις βρεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

roll

μα τοσο ευκολο...!!! και ταλαιπωριομουν τοσες μερες...!!! σε ευχαριστω πολυ..!!

 

 

το τι κόλλημα έχω φάει με το πληκτρολόγιο της google που δεν είχα στη μία γλώσσα εύκολη γραφή με τη κύλιση του δακτύλου είναι από τα άγραφα πάνω από τέσσερις ώρες παιδευόμουν μου την είχε δώσει γιατί ενώ το είχα βρει παλιότερα δεν το σημείωσα κάπου ώστε όταν αλλάζω πληκτρολόγιο να το κάνω ταχύτατα.

Τελικά το έκανα καρτέλα στο keep και ησύχασα εκεί θα είναι να με περιμένει όταν προκύψει θέμα ρύθμισης.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει θέμα και το ρούτερ του ΟΤΕ και το κιν στις ρυθμίσεις... Το ρούτερ κολλάει κάποιες φορές όταν είναι όλα αποσυνδεμενα από αυτό και το κιν κολλάει στις ρυθμίσεις του Wi-Fi χωρίς να έχω εντοπίσει κάτι συγκεκριμένο που το προκαλεί...

 

Φίλε το πρόβλημα πιθανόν είναι στη συσκευής του ΟΤΕ.

Γνωστός μου με προβλήματα άμεσης αποσύνδεσης με συσκευές κινητά και ταμπλετς κανένα της LG ανακάλυψε ότι συμβαίνει και σε άλλους πελάτες του οργανισμού. Αν αναφέρεις το πρόβλημα στον ΟΤΕ θα σου αντικαταστήσει τη συσκευή που έχεις μόνο που θέλει να περάσεις προσωπικά από τα γραφεία του για την παραλαβή μάλλον για νέο συμβόλαιο επέκταση μυρίζομαι.

Δε θυμάμαι ποια είχε αλλά θα μάθω αν θέλεις γράψε το μοντέλο που έχεις ίσως είναι προβληματικό για να συμβαίνει σε πολλούς.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα θελω να εγκαταστησω την v21a με flashtool και δεν μπορω να βρω το αρχειο,που μπορω να βρω καποιο link?

οπου και να εψαξα εχουν την v20t

Link to comment
Share on other sites

Καλή μέρα πως μπορώ να απενεργοποιησω το macafee στο τηλ δεν μπορώ να το βγάλω ας το εχω ανενεργό
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ ξαφνικά με πέταξε το Wi-Fi και τώρα δεν ανοίγει καν. Το εικονίδιο στο notification menu δείχνει τις γραμμές να κινούνται συνέχεια και μέσα στις ρυθμίσεις λέει μόνο ενεργοποίηση WiFi αλλά δεν μου εμφανίζει τα δίκτυα. Σαν να μην μπορεί να ανοίξει καν. Δεν έχω περάσει την 21Α και το μόνο που έκανα πριν με πετάξει είναι η λίγο clash of clans.

Και κάτι άλλο.... Αν περασω με flashtool, θα χάσω τα ΟΤΑ; και ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για backup των ρυθμίσεων της συσκευής και πληκτρολόγια κλπ. Για τις υπόλοιπες εφαρμογές χρησιμοποιώ helium.

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Καλή μέρα πως μπορώ να απενεργοποιησω το macafee στο τηλ δεν μπορώ να το βγάλω ας το εχω ανενεργό

Κοίτα μήπως εχει πάρει ιδιότητες διαχείριστη. και κάντο off απο εκεί πρώτα

Μετα λογικά θα το δεις στις εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Καλή μέρα πως μπορώ να απενεργοποιησω το macafee στο τηλ δεν μπορώ να το βγάλω ας το εχω ανενεργό

 

Μόνο με ρουτ νομίζω...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα θελω να εγκαταστησω την v21a με flashtool και δεν μπορω να βρω το αρχειο,που μπορω να βρω καποιο link?

οπου και να εψαξα εχουν την v20t

 

http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/download.php βαλε το ΙΜΕΙ σου και δες αν εχει βγει για την δικη σου συσκευη αν και προτεινω να περιμενεις να γινει μονο του μην χασεις ολα σου τα δεδομενα......ΜΑΓΚΙΕΣ απο χθες εγω που την περασα(αναβαθμιση) με δεδομενα συνεχεια ενεργοποιημενα ειμαι 51% μπαταρια και λαγκαρισματα τελος πεταει το τηλ οπως οταν το πρωτοπηρα οσοι εχετε δει τα ποστ μου καταλαβαίνετε τι εννοω......πετανε ολα εφαρμογες μενου ολα αν δω καμια αλλαγη σε κατι που μου ξεφυγε σας λεω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/download.php βαλε το ΙΜΕΙ σου και δες αν εχει βγει για την δικη σου συσκευη αν και προτεινω να περιμενεις να γινει μονο του μην χασεις ολα σου τα δεδομενα......ΜΑΓΚΙΕΣ απο χθες εγω που την περασα(αναβαθμιση) με δεδομενα συνεχεια ενεργοποιημενα ειμαι 51% μπαταρια και λαγκαρισματα τελος πεταει το τηλ οπως οταν το πρωτοπηρα οσοι εχετε δει τα ποστ μου καταλαβαίνετε τι εννοω......πετανε ολα εφαρμογες μενου ολα αν δω καμια αλλαγη σε κατι που μου ξεφυγε σας λεω...

 

Σ'ευχατιστω φιλε μου για την απαντηση,εβαλα το ΙΜΕΙ αλλα εχει ακομα την v20t :(

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω , ενας κολλητος μου λεει να μου δωσει ενα Ζ1 (και καποια διαφορα) για το G3 μου.Θα αξιζε κατι τετοιο εστω και για 1% ;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω , ενας κολλητος μου λεει να μου δωσει ενα Ζ1 (και καποια διαφορα) για το G3 μου.Θα αξιζε κατι τετοιο εστω και για 1% ;

 

Οχι ουτε καν!Ουτε 1%

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σε θέματα υπςρθεμασνης της συσκευής δοκίμασε κάποιος που έχει πρόβλημα την λύση με τα thermal pads που δοκίμασαν κάποιοι στο εξωτερικό;; νομίζω αναφέρετε και στο xda
Link to comment
Share on other sites

Αν πω ότι η μόνη αξιόλογη (άξια λόγου!!!) διαφορά που θα συναντήσετε με τη v21a είναι η προειδοποίηση κάθε φορά που αλλάζει ο συγχρονισμός στα δεδομένα θα είμαι αναίσθητος;
Link to comment
Share on other sites

Αν πω ότι η μόνη αξιόλογη (άξια λόγου!!!) διαφορά που θα συναντήσετε με τη v21a είναι η προειδοποίηση κάθε φορά που αλλάζει ο συγχρονισμός στα δεδομένα θα είμαι αναίσθητος;

πιστευω οτι ειναι καποιες διορθωσεις για να κατσει καλυτερα η 6..:p

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σε θέματα υπςρθεμασνης της συσκευής δοκίμασε κάποιος που έχει πρόβλημα την λύση με τα thermal pads που δοκίμασαν κάποιοι στο εξωτερικό;; νομίζω αναφέρετε και στο xda

 

-10... Καλοκαίρι δεν ανέβαινα ποτέ πάνω από 50

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

-10... Καλοκαίρι δεν ανέβαινα ποτέ πάνω από 50

Αν κατάλαβα καλά το έκανες και είχες 10 βαθμούς κάτω; εάν Ναι έβαλες thermal pads μαζί με πάστα;

Link to comment
Share on other sites

Είναι υλικό αποροφησης και διάχυσης της θερμοκρασίας από ότι κατάλαβα και εγώ.έχει στο Σκρουτζ τσέκαρε το.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Εδώ και 2 μέρες άρχισε να μου αναβοσβήνει η οθόνη στα ξαφνικά χωρίς καν να έχει πέσει κάτω κτλ.!Πήρα στην lg και είπαν θα στείλουν κούριερ να έρθει να το πάρει και μου ανέφερε να κρατήσω back up γιατί θα μου τα διαγράψουν όλα...!Υπάρχει κάποιος τρόπος να κρατήσω ολικό back up και όταν μου στείλουν το κινητό πίσω να αντικαταστήσω τα παντα και πάλι με αυτό το back up;Δεν θέλω να χαθούν εκτός απότις ρυθμίσεις και όλους τους χρόνους των εξερχομένων και εισρχομένων κλήσεων!

Το κινητό μου φοράει την 20i cosmote, και είναι ρουταρισμένο!

Link to comment
Share on other sites

Και συγγνώμη αυτό το βάζεις δλδ στη cpu πάνω;

Ναι κάπως έτσι..οσοιβτο έκαναν λένε ότι έχει μεγάλη διαφορά πλέων στις θερμοκρασιες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Εδώ και 2 μέρες άρχισε να μου αναβοσβήνει η οθόνη στα ξαφνικά χωρίς καν να έχει πέσει κάτω κτλ.!Πήρα στην lg και είπαν θα στείλουν κούριερ να έρθει να το πάρει και μου ανέφερε να κρατήσω back up γιατί θα μου τα διαγράψουν όλα...!Υπάρχει κάποιος τρόπος να κρατήσω ολικό back up και όταν μου στείλουν το κινητό πίσω να αντικαταστήσω τα παντα και πάλι με αυτό το back up;Δεν θέλω να χαθούν εκτός απότις ρυθμίσεις και όλους τους χρόνους των εξερχομένων και εισρχομένων κλήσεων!

Το κινητό μου φοράει την 20i cosmote, και είναι ρουταρισμένο!

 

Αν είναι ρουταρισμένο πάρε όλα τα backup σου με το titanium backup!! Αν είχες και custom recovery θα μπορούσες να κάνεις ένα nandroid backup, που είναι πλήρες image της rom σου όπως την έχεις στημένη.

Καλά θα κάνεις όμως να περάσεις official rom με flash tool γιατί αν το στείλεις έτσι ενδεχομένως θα σε βγάλουν εκτός εγγύησης! Εκτος κ' αν δεν έχεις εγγύηση και δε σε νοιάζει ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...