Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας δοκιμασει κανενα launcher. Εγω εβαλα τον nova και ξεχασα τι θα πει lag. Και τα χαζοπροβληματα του ui του lg απλα εξαφανιστηκαν. Ουτε root ουτε τιποτα.

 

Σώθηκα και εγώ με τον Nova....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ενα βασικο που το λενε ολοι οι γνωστες του κοσμου τεχνολογιας ειναι να κανει ανα δυο μερες μια επανεκκίνηση της συσκευης αυτο βοηθάει γιατι ολο το συστημα αρχιζει απο την αρχη..ενα δευτερο αν εχεις antivirus-cleam master-και οποιαδήποτε εφαρμογη που επεμβαίνει στην ραμ δωστην μπουλο αυτες οι εφαρμογες ειναι οτι χειροτερο και μαλιστα τραβανε μπαταρια και δεν την καλυτερεύουν υπαρχει αρθρο αναλυσης δες εδω http://www.greeceandroid.gr/dev/211-taskkillers http://www.greeceandroid.gr/dev/1465-my-android-device-is-slow αν ολα αυτα δεν κανουν δουλεια FACTORY RESET!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ριξτε μια ματια εδω πριν 3 μερες αρθρο αντε να δουμε

http://www.vcpost.com/articles/82126/20150803/android-5-1-lollipop-update-lg-g4-g3-g2-up.htm

 

Χωρίς να θέλω να πω υπερβολές με το CM antivirus clean master Και battery doctor είδα καλύτερη συμπεριφορά... Τώρα θα κάνω και απόπειρα να σβήσω το Battery doctor και το clean master να δω πως θα είναι. Το CM antivirus Έχει το καλό που σώζει τα Wi-Fi Και ανοιγοκλείνει μόνο του στα αποθηκευμένα Wi-Fi. Έχει και επιλογή να με ειδοποιεί αν το σήμα Wi-Fi δεν είναι καλό να γυρίσω σε δεδομένα (όπως στα samsung)

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ με το Νοτε 4 exynos σκάω 54345 σκορ

 

 

 

Ναι όντως είναι και ο Launcher μια λύση έχεις δίκιο μου διέφυγε αυτό! :D

 

εγω ομως εδωσα 378!!!εσυ πονεσες!!!χαχαχααχχααχ

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Σορυ για το offtopic αλλα τωρα που ειπα nova launcher, το prime του επεσε απο τα 5 και κατι ευρω στα 99 λεπτα...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το Νοτε 4 exynos σκάω 54345 σκορ

 

 

 

Ναι όντως είναι και ο Launcher μια λύση έχεις δίκιο μου διέφυγε αυτό! :D

αλλη κατηγορια και αλλο σκοπο(λειτουργια) εχει το νοτ και αλλη το g3.μιλαω σαν πρωην κατοχος νοτ 2.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παντως ρε μαγκιες κραζουμε κραζουμε αλλα αυτο το πραγμα της φορτισης ειναι εκπληκτικο το εβαλα με 19% να φορτισει στις 12:54 και γεμησε 100% στις 01:45 δηλαδη αναλογικα μεσα σε λιγοτερο απο 1,5 ωρα κανει μια πληρη φορτιση και μιλαμε για μπαταρια

3.000 mah το xperia sp που ειχα ειχε 2370 και εκανε κανενα 2ωρο χαλαρα αυτα γινοντουσαν μονο οταν ειχαμε κατι νοκια 3310!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

παντως ρε μαγκιες κραζουμε κραζουμε αλλα αυτο το πραγμα της φορτισης ειναι εκπληκτικο το εβαλα με 19% να φορτισει στις 12:54 και γεμησε 100% στις 01:45 δηλαδη αναλογικα μεσα σε λιγοτερο απο 1,5 ωρα κανει μια πληρη φορτιση και μιλαμε για μπαταρια

3.000 mah το xperia sp που ειχα ειχε 2370 και εκανε κανενα 2ωρο χαλαρα αυτα γινοντουσαν μονο οταν ειχαμε κατι νοκια 3310!!!

 

Αυτο δεν ειναι κατι δυσκολο...ισα ισα ειναι πανευκολο...βαζεις εναν φορτιστη που δινει πολλα mah και τελος. Το θεμα ειναι οτι τα πολλα mah κατα τη φορτιση καταστρεφουν τη μπαταρια πιο γρηγορα...

 

Σε λιπο μπαταριες δεν φορτιζουμε με mah πανω απο το 1c της μπαταριας. Δηλαδη η φορτιση πρεπει να κραταει τουλαχιστον μια ωρα. Αλλα οσο πιο αργα τοσο πιο καλα...ειδικα εαν εχουμε πολλα στοιχεια στη μπαταρια...Βεβαια τα τελευταια χρονια εχουν βγει μπαταριες που δεχονται φορτιση ακομα πιο γρηγορη.

Link to comment
Share on other sites

Φορτιστή με πολλά Α(Ampere) θα εννοείς Vag. :p

 

Αν και από εκεί και πέρα είναι και θέμα λειτουργικού στο να αφήνει να φορτίσεις με υψηλότερο ρεύμα καθώς η συσκευή είναι αυτή πάντα που καθορίζει τι φορτίο θα τραβήξει. Ο φορτιστής απλά σου λέει το μέγιστο που μπορεί να δώσει. Π.χ. 1Α, 2Α, κλπ κλπ κλπ. Τα περισσότερα κινητά βέβαια αφήνουν μεγαλύτερη ένταση και άρα πιο γρήγορη φόρτιση.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

............ Βλέπω πως αρκετοί ζητούν γνήσιο lg usb καλώδιο. Γιατί? Εκτός από ποιότητα κατασκευής έχει καμμία διαφορά εσωτερικά από τα άλλα του εμπορίου???

 

Κάποιος για το παραπάνω???

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω έναν τρόπο να συνδέσω το g3 μου με την .τηλεόραση.Τι προτείνετε? Το έχει κάνει κανείς?Η τηλεόραση μου δεν έχει internet.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω έναν τρόπο να συνδέσω το g3 μου με την .τηλεόραση.Τι προτείνετε? Το έχει κάνει κανείς?Η τηλεόραση μου δεν έχει internet.

 

Να βλέπεις το κινητό σου στην τηλεόραση δεν νομίζω. Μόνο αν έχει η τηλεόραση σου ίντερνετ μπορείς με ένα πρόγραμμα να βλέπεις της ταινίες από το κινητό σου στην τηλεόραση.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

εγω ομως εδωσα 378!!!εσυ πονεσες!!!χαχαχααχχααχ

 

Αυτά που κάνει το νοτε πάντως πίστεψέ με αξίζουν με το παραπάνω! Πραγματικά σου λύνει τα χέρια και περνάς σε άλλο επίπεδο! Αλλά ότι πόνεσε λίγο ναι! Τι να πουν όμως και αυτοί με τα ιφον και δεν μπορούν να κάνουν τπτ απόλυτος

 

αλλη κατηγορια και αλλο σκοπο(λειτουργια) εχει το νοτ και αλλη το g3.μιλαω σαν πρωην κατοχος νοτ 2.

 

Ναι θα συμφωνήσω! Επίσης έχω δει και αρκετή διαφορά στο g3 32 αρι της αδερφής μου με το 16αρι της κοπέλας μου ! Τελικά τα 1 γιγα ραμ παραπάνω κάνουν αρκετή δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που κάνει το νοτε πάντως πίστεψέ με αξίζουν με το παραπάνω! Πραγματικά σου λύνει τα χέρια και περνάς σε άλλο επίπεδο! Αλλά ότι πόνεσε λίγο ναι! Τι να πουν όμως και αυτοί με τα ιφον και δεν μπορούν να κάνουν τπτ απόλυτος

 

 

 

Ναι θα συμφωνήσω! Επίσης έχω δει και αρκετή διαφορά στο g3 32 αρι της αδερφής μου με το 16αρι της κοπέλας μου ! Τελικά τα 1 γιγα ραμ παραπάνω κάνουν αρκετή δουλειά

Οντως ενας λογος που το πηρα ειναι αυτο το 1 giga παραπανω.μεγαλη διαφορα στην λειτουργια του τηλεφωνου.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Οταν γυριζει η οθονη κάθετα μου κόβεται το πληκτρολόγιό στη μέση.

Τι παίζει?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Εδώ και καιρο αντιμετώπιζα το ξαφνικό κλείσιμο σχεδόν καθημερινά.Και ιδίως όταν τραβούσα βίντεο σε full hd.Μετα από λήψη 8 δευτερολ το κινητό έκανε επανεκκινήσεις.Στο πρώτο που πήγε το μυαλό μου ήταν ότι η μπαταρια παρέδωσε πνευμα .

Οι φόβοι μου επιβεβαιωθηκαν όταν έβαλα την μπαταρια σε φίλου με g3 .

Επικοινώνησα με την procordia τους είπα πως έχει η κατάσταση και κλασικά φταίει το λειτουργικό να κάνετε hard reset και αν συνεχίσει να το στείλετε στο service.(υποψην είμαι ηλεκτρονικός με εμπειρία στην επισκευή κινητών)

Πάμε παρακάτω.Ζητησα να μου στείλουν μπαταρια μιας και δεν καλύπτεται από την εγγύηση (6 μήνες η μπαταρια- 2 χρονια το τηλ) Το τηλ μου είναι 8 μηνών. 16 gb gold Ιταλικό

Τεσπα δεν είχαν απόθεμα.Οποτε αγόρασα μέσω skroutz από το κατάστημα mobilehellas την γνήσια Μπαταρία LG BL-53YH 3000mAh D855 G3 original BULK

Κωδικός: BALGBL53YHbulk

Σήμερα την παρέλαβα και διαπίστωσα ότι ενώ ο κωδικός είναι ίδιος LG BL-53YH η διαφορα όμως είναι ότι αντί για 3000 mAh είναι 2940 mAh

Επικοινώνησα μαζι τους και μου λένε ότι αυτά πλέον τους προμηθεύει η LG ..

Επίσης περίεργο είναι ότι σήμερα εξαφανίστηκε από το site τους η συγκεκριμένη μπαταρια.Και αντ αυτού έχουν μια συμβατή κινεζικη http://www.mobilehellas.com/mpataries/sumvati-mpataria-gia-lg-bl-53yh-g3-f400-d830-3000mah-oem.html

To G3 πλέον δουλεύει άψογα και για να μην πω ότι κρατάει και πολύ περισσότερο από την προηγουμενη ακόμα και όταν ήταν καινούργια.

Τι λέτε να την στείλω πίσω η όχι?

Edited by elias26
Ολα είναι δρόμος!
Link to comment
Share on other sites

Οταν γυριζει η οθονη κάθετα μου κόβεται το πληκτρολόγιό στη μέση.

Τι παίζει?

 

Όταν είναι οριζόντιο το τηλ εννοείς..... Όταν είναι χωρισμένο στη μέση βάλε το ένα δάκτυλο σου στο δεξί μέρος και το άλλο στο αριστερό και κανε swipe προς το κέντρο.

Link to comment
Share on other sites

Οταν γυριζει η οθονη κάθετα μου κόβεται το πληκτρολόγιό στη μέση.

Τι παίζει?

 

Υπάρχουν επιπρόσθετες ρυθμίσεις πληκτρολογίου όσο αφορά το ύψος,την διάταξη κλπ.

Θα πας Ρυθμίσεις->Γενικές->Γλώσσα και εισαγωγή και θα πατήσεις τις ρυθμίσεις δίπλα στο πληκτρολόγιο LG.

Εκεί θα πας στο ύψος και διάταξη πληκτρολογίου και θα βρεις διάφορες ρυθμίσεις.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω έναν τρόπο να συνδέσω το g3 μου με την .τηλεόραση.Τι προτείνετε? Το έχει κάνει κανείς?Η τηλεόραση μου δεν έχει internet.

Πάρε ένα chromecast. Είναι απίστευτο. Το συνδέεις σε θύρα HDMI της τηλεόρασης και με διάφορες εφαρμογές έχεις ότι θέλεις. Και το καλύτερο; Βάζεις π.χ. μια λίστα από το YouTube ή μια ταινία και κλείνεις το κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιος για το παραπάνω???

Άλλη διαφορά δεν νομίζω να έχει.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα chromecast. Είναι απίστευτο. Το συνδέεις σε θύρα HDMI της τηλεόρασης και με διάφορες εφαρμογές έχεις ότι θέλεις. Και το καλύτερο; Βάζεις π.χ. μια λίστα από το YouTube ή μια ταινία και κλείνεις το κινητό.

 

τι ειναι αυτο ρε παιδια??

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο ρε παιδια??

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.chromecast.app&hl=el ριξε μια ματια εδω

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλως την και ας αργησε. Εμφανιστηκε και η ρωγμη στο πανω μερος του κινητου. Αντε να κανει παρεα στη κατω. :D
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδεια αν αγορασω απο το ebay μπαταρια ποια αξιζει να παρω?εχεται καποια να μουν προτεινεται?
Link to comment
Share on other sites

Την δική του της LG αλλιώς κάποιας γνωστής εταιρείας κατασκευάστριας μπαταριών. Ωστόσο η ερώτηση είναι αν μπορείς να πάρεις από Ebay. Δεν έχω δει εαν άνοιξαν οι συναλλαγές με εξωτερικό.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο ρε παιδια??

Είναι μια συσκευή που κάνει την τηλεόραση smart tv. Απόλυτα συμβατή με όλα τα Android (phones, tablet) και με τον chrome browser σε οποιαδήποτε άλλη συσκευή (laptop, pc, mac, iphone) με τις κατάλληλες εφαρμογές. Θα το βρεις εύκολα στα καταστήματα ηλεκτρονικών από 40 έως 60 €.

 

Υ.Γ. Sorry για το off-topic, απλά ήθελα να βοηθήσω τον φίλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...