Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπωε να το πας τωρα για να μπορεις να το ξαναπας αν συμβει και δευτερη φορα;

Αλλαζουν μαζι και την οθονη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μηπωε να το πας τωρα για να μπορεις να το ξαναπας αν συμβει και δευτερη φορα;

Αλλαζουν μαζι και την οθονη;

Για τα καινούργια που σου βάζουν νομίζω χωρίς να είμαι και σίγουρος ότι σου ανανεωνουν την εγγύηση για κανένα 6μηνο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι σιγουρος !!!Κανονικα το μπροστινο πλαισιο παει ολο μαζι πακετο.Δεδομενου ομως οτι εχει γινει θεμα μπορει απο την lg να κατασκευασαν και ξεχωριστα πλαισια απλα και μονο για να αντικαταστησουν στις προβληματικες συσκευες.Ενα τηλεφωνο procordia ισως μας λυσει την απορια.Παντως αν ειναι σκετο το πλαισιο δηλαδη να ξεκολλησουν απο πανω ολη την πλακετα /ηχεια /αισθητηρες /καμερες /οθονη και να αλλαξουν το frame ειναι αρκετη δουλεια και ισως μερικους να μην τους αρεσει και το αποτελεσμα της εγχειρiσης :P
Link to comment
Share on other sites

Για τα καινούργια που σου βάζουν νομίζω χωρίς να είμαι και σίγουρος ότι σου ανανεωνουν την εγγύηση για κανένα 6μηνο

Ισχυει αυτο αλλα νομιζω ειναι αρκετα μικροτερο το διαστημα εγγυησης...

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι σιγουρος !!!Κανονικα το μπροστινο πλαισιο παει ολο μαζι πακετο.Δεδομενου ομως οτι εχει γινει θεμα μπορει απο την lg να κατασκευασαν και ξεχωριστα πλαισια απλα και μονο για να αντικαταστησουν στις προβληματικες συσκευες.Ενα τηλεφωνο procordia ισως μας λυσει την απορια.Παντως αν ειναι σκετο το πλαισιο δηλαδη να ξεκολλησουν απο πανω ολη την πλακετα /ηχεια /αισθητηρες /καμερες /οθονη και να αλλαξουν το frame ειναι αρκετη δουλεια και ισως μερικους να μην τους αρεσει και το αποτελεσμα της εγχειρiσης :P

 

Μαζί τους που μίλησα και με LG Και procordia Με είπαν ότι αλλάζουν και οθόνη. Μαζί πάνε. Το δικό μου αύριο θα το παραλάβουν.τώρα είμαι με το G3 Που με έδωσαν πρόχειρο.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Η εταιρεία μου θα μου αγοράσει ένα από τα δύο κινητά, LG G3 / xperia Z3c και προσπαθώ να καταλάβω ποιο πρέπει να προτιμήσω. Υπάρχει ειδική σελίδα σύγκρισης αλλά δεν είναι ιδιαίτερα ενεργή, καθώς έγραψα πριν από μέρες και δεν έχω λάβει καμία απάντηση. Με ενδιαφέρει ιδιαίτερα α) φωτογραφική μηχανή (auto + manual + βραδινές λήψεις + πανόραμα) / ισχύει ότι η συγκεκριμένη φωτογραφική δεν παίρνει ιδιαίτερες παραμετροποιήσεις και είναι κάπως τύπου iphone? β) να μην τρώει κολλήματα το κινητό και να μη χρειάζεται ιδιαίτερα πειράγματα από την πλευρά μου, γιατί είμαι αρκετά άσχετη και γ) ήχος. Σίγουρα τα πιο πολλά από αυτά που αναφέρω έχουν καλυφθεί, αλλά δεν μπορώ να διαβάσω 200 σελίδες, καταλαβαίνετε! Ευχαριστώ. Γενικά, ποιο θα λέγατε ότι είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα / πλεονέκτημα του κινητού αυτού;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Η εταιρεία μου θα μου αγοράσει ένα από τα δύο κινητά, LG G3 / xperia Z3c και προσπαθώ να καταλάβω ποιο πρέπει να προτιμήσω. Υπάρχει ειδική σελίδα σύγκρισης αλλά δεν είναι ιδιαίτερα ενεργή, καθώς έγραψα πριν από μέρες και δεν έχω λάβει καμία απάντηση. Με ενδιαφέρει ιδιαίτερα α) φωτογραφική μηχανή (auto + manual + βραδινές λήψεις + πανόραμα) / ισχύει ότι η συγκεκριμένη φωτογραφική δεν παίρνει ιδιαίτερες παραμετροποιήσεις και είναι κάπως τύπου iphone? β) να μην τρώει κολλήματα το κινητό και να μη χρειάζεται ιδιαίτερα πειράγματα από την πλευρά μου, γιατί είμαι αρκετά άσχετη και γ) ήχος. Σίγουρα τα πιο πολλά από αυτά που αναφέρω έχουν καλυφθεί, αλλά δεν μπορώ να διαβάσω 200 σελίδες, καταλαβαίνετε! Ευχαριστώ. Γενικά, ποιο θα λέγατε ότι είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα / πλεονέκτημα του κινητού αυτού;

 

Καλησπέρα! Κοίτα πρώτα πρέπει να σκεφτείς αν θα σε βολέψει το μέγεθος του g3. Κατά τ'αλλα η κάμερα του είναι πολύ καλή θεωρώ καλύτερη από το Sony και για παραπάνω ρυθμίσεις κατεβάζεις free το xcam για lg που έχει πάρα πολλές δυνατότητες αν το έχεις το άθλημα. Γενικα το τηλέφωνο πλέον δεν έχει κολλήματα εκτός από ελάχιστα που εμφανίζονται σπάνια. Η μπαταρία του θα μπορούσε να είναι καλύτερη και εκει το Sony σίγουρα υπερέχει ξεκάθαρα άλλα όπως και να έχει και το g3 θα σε βγάζει την μέρα με normal χρήση. Από ήχο δεν το κατέχω και ιδιαίτερα άλλα εγώ είναι ικανοποιημενος προσωπικά. Μεγαλύτερο μειονέκτημα για μένα είναι η μπαταρία και μεγαλύτερο πλεονέκτημα είναι η οθόνη σε σχέση με το μέγεθος του κινητού

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Η εταιρεία μου θα μου αγοράσει ένα από τα δύο κινητά, LG G3 / xperia Z3c και προσπαθώ να καταλάβω ποιο πρέπει να προτιμήσω. Υπάρχει ειδική σελίδα σύγκρισης αλλά δεν είναι ιδιαίτερα ενεργή, καθώς έγραψα πριν από μέρες και δεν έχω λάβει καμία απάντηση. Με ενδιαφέρει ιδιαίτερα α) φωτογραφική μηχανή (auto + manual + βραδινές λήψεις + πανόραμα) / ισχύει ότι η συγκεκριμένη φωτογραφική δεν παίρνει ιδιαίτερες παραμετροποιήσεις και είναι κάπως τύπου iphone? β) να μην τρώει κολλήματα το κινητό και να μη χρειάζεται ιδιαίτερα πειράγματα από την πλευρά μου, γιατί είμαι αρκετά άσχετη και γ) ήχος. Σίγουρα τα πιο πολλά από αυτά που αναφέρω έχουν καλυφθεί, αλλά δεν μπορώ να διαβάσω 200 σελίδες, καταλαβαίνετε! Ευχαριστώ. Γενικά, ποιο θα λέγατε ότι είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα / πλεονέκτημα του κινητού αυτού;

 

Αν θες να εχεις το κεφαλι σου ησυχο ζ3 αν θες να τρεχεις στο σερβις τζι3

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανιστηκε ρωγμη κι εμενα στη σχισμη του μικροφωνου κατω.Ειμαι με χρυσο 32αρι παρτιδα 411.Δυστυχως δεν με καλυπτει πλεον η εγγυηση γιατι με τα πολλα φλασαρισματα καταφερα και αλλαξε το ιμει της συσκευης κ τωρα εχω άλλο στη συσκευη κ άλλο στην αποδειξη!Ερωτηση:Αν το αφησω ετσι θα μεγαλωσει η ρωγμη με την παροδο του χρονου?Ευχαριστω σε οποιον απαντησει αν ξερει...

 

Με το lg pc suite αν πας κα βαλεις παλι απο την αρχη τη ρομ σε ρωταει το imei σου και στο αλλαζει αυτοματα. Το εχω κανει στο g2. Νομιζω εκει που λεει service η καρτελα. Ψαξτο λογο γτ δεν εχω windows τωρα στο pc και δεν θυμαμι που ακριβως είναι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Η εταιρεία μου θα μου αγοράσει ένα από τα δύο κινητά, LG G3 / xperia Z3c και προσπαθώ να καταλάβω ποιο πρέπει να προτιμήσω. Υπάρχει ειδική σελίδα σύγκρισης αλλά δεν είναι ιδιαίτερα ενεργή, καθώς έγραψα πριν από μέρες και δεν έχω λάβει καμία απάντηση. Με ενδιαφέρει ιδιαίτερα α) φωτογραφική μηχανή (auto + manual + βραδινές λήψεις + πανόραμα) / ισχύει ότι η συγκεκριμένη φωτογραφική δεν παίρνει ιδιαίτερες παραμετροποιήσεις και είναι κάπως τύπου iphone? β) να μην τρώει κολλήματα το κινητό και να μη χρειάζεται ιδιαίτερα πειράγματα από την πλευρά μου, γιατί είμαι αρκετά άσχετη και γ) ήχος. Σίγουρα τα πιο πολλά από αυτά που αναφέρω έχουν καλυφθεί, αλλά δεν μπορώ να διαβάσω 200 σελίδες, καταλαβαίνετε! Ευχαριστώ. Γενικά, ποιο θα λέγατε ότι είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα / πλεονέκτημα του κινητού αυτού;

 

Το experia με κλειστα τα ματια αν διαβασεις το ποσα προβληματα εχει το lg θα καταλαβεις ,θα εχεις και καλη μπαταρια και η καμερα του ειναι πολυ καλη εχει η κοπελα μου το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Αντε πάλι τα ίδια... Ναι παιδιά το τηλέφωνο είναι σαπιο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αντε πάλι τα ίδια... Ναι παιδιά το τηλέφωνο είναι σαπιο

 

Διαβαζω πολυ καιρο αλλα δεν γραφω ποτε σχεδον . νομιζω πως τα παρα λες και μπερδευεις τους αλλους σε μεγαλο βαθμο ,ναι το κινητο ειναι σαπιο, ειναι αποτυχια ,επισης με διαφορα . μην υποστιριζεις κατι που ξερεις και εαυ ο ιδιος οτι εχει προβληματα απεναντι στους αλλους,χτυπαει ασχημα για καποιον που διαβαζει το νημα .μπορεις να πεις απλα τα πλην και τα συν εσυ τα βγαζεις ολα συν καταλαβες τι σου λεω?

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω πολυ καιρο αλλα δεν γραφω ποτε σχεδον . νομιζω πως τα παρα λες και μπερδευεις τους αλλους σε μεγαλο βαθμο ,ναι το κινητο ειναι σαπιο, ειναι αποτυχια ,επισης με διαφορα . μην υποστιριζεις κατι που ξερεις και εαυ ο ιδιος οτι εχει προβληματα απεναντι στους αλλους,χτυπαει ασχημα για καποιον που διαβαζει το νημα .μπορεις να πεις απλα τα πλην και τα συν εσυ τα βγαζεις ολα συν καταλαβες τι σου λεω?

 

Συγνωμη φιλε. Το εχεις τι τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω πολυ καιρο αλλα δεν γραφω ποτε σχεδον . νομιζω πως τα παρα λες και μπερδευεις τους αλλους σε μεγαλο βαθμο ,ναι το κινητο ειναι σαπιο, ειναι αποτυχια ,επισης με διαφορα . μην υποστιριζεις κατι που ξερεις και εαυ ο ιδιος οτι εχει προβληματα απεναντι στους αλλους,χτυπαει ασχημα για καποιον που διαβαζει το νημα .μπορεις να πεις απλα τα πλην και τα συν εσυ τα βγαζεις ολα συν καταλαβες τι σου λεω?

 

Βέβαια και κατάλαβα αν δεις και παραπάνω στην κοπέλα όλα τα + γράφω μείον πουθενά. Επίσης μπερδευω τους άλλους για να πάνε να πάρουν το ίδιο κινητό με εμένα και να μην νιώθω μειονέκτημα απέναντι τους! Επίσης έχω μια τάση αυτοκαταστροφης και ενώ η συσκευή είναι σάπια την κρατάω για να μου σπάει τα νεύρα επί καθημερινής βάσεως... Επίσης το deal που έχω κάνει με την LG είναι 10% επί του τζίρου της και όπως βλέπεις μιας και όλες οι συσκευές μου ήταν lg είμαι και funboy της lg για αυτό το κάνω! Κανένα άλλο συμπέρασμα ή καμιά άλλη παρατήρηση έχεις να μου κάνεις?

 

Edit : επίσης το κινητό το έχεις πιάσει ποτέ στα χέρια σου για παραπάνω από μια ώρα?

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη φιλε. Το εχεις τι τηλέφωνο;

 

Εσυ τι λες δεν το εχω ? 3 φορες στο σερβις πηγα εγω και μια η γυναικα μου τυχαιο δεν νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Εσυ τι λες δεν το εχω ? 3 φορες στο σερβις πηγα εγω και μια η γυναικα μου τυχαιο δεν νομιζω

Τι προβλήματα σου έβγαλε? Και αν θες ανέβασε και ένα screenshot από την συσκευή σου.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το εχω το κινητο απο την παρασκευη οπως εγραψα. Και το ειχα παρει κι αλλη φορα λιο παλια. Μια χαρα ειναι το κινητο. Δεν κολαει και εχει δυνατο ηχειο/ακουστικο. Καποια μικροθεματακια που μπορει να εχει θα λυθουν οταν παρει την 5.1. Στα 320 ευρω οτι καλυτερο. Στην αρχη εμενα μου εκανε το κουλο με την λαθος ειδοποιηση που ειπα αλλα πλεον δεν το ξανακανε ουτε αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Δρν ξερω γτ το πας συνεχεια για σερβις. Εγω το εχω δυι μηνες και δεν εχω κανενα απολυτως πρόβλημα. Πρωτη φορα μενω τοσο ικανοποιημενος απο κινητο. Ισως μονο προβλημα η φωτεινοτητα του στον ηλιο με κλειστη την quick circle.

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εχω το κινητο απο την παρασκευη οπως εγραψα. Και το ειχα παρει κι αλλη φορα λιο παλια. Μια χαρα ειναι το κινητο. Δεν κολαει και εχει δυνατο ηχειο/ακουστικο. Καποια μικροθεματακια που μπορει να εχει θα λυθουν οταν παρει την 5.1. Στα 320 ευρω οτι καλυτερο. Στην αρχη εμενα μου εκανε το κουλο με την λαθος ειδοποιηση που ειπα αλλα πλεον δεν το ξανακανε ουτε αυτο.

 

Αυτο με την ειδοποιηση που λετε ολοι ειναι το smart tips. Και εμενα μου το εκανε και απορούσα. Αλλα ειναι αυτο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηρεμα. Βλεπω τοσα και τοσα να λεγονται. Πλην τη χαζομαρα με το ραγισμα στο μικροφωνο το G3 ειναι ενα τηλέφωνο που ειδικα στην τιμη που πωλειται τώρα δεν εχει αντιπαλο.

Μετα τα τελευταία updates επισης εστρωσε κατα πολυ και πλεον ειναι απο τα καλυτερα της αγορας. Δεν ειναι τυχαιο που ειναι πρωτο σε πωλήσεις οπως καθολου τυχαιο τα βραβεια που εχει παρει.

Σημερα με τοση υπερκαταναλωση που εχουν τα κινητα οι εταιρίες βγαζουν δυστυχώς και σκαρτα κομματια. Αυτο δεν εχει να κανει μονο με την LG αλλα με ολες τις Φιρμες. Αλλα αν αναλογιστουμε ποσότητες λογικο ειναι αυτο που πουλαει πιο πολυ να εχει και περισσοτερες μαλα...ες.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Την μια φορα το ακουστικο δεν ακουγα καλα πολλα παρασιτα ,την αλλη φορα μετα απο αυτο εσβηνε αναβε και μετα ραγισε και γυρω .της γυναικας μου εκαψε οθονη εβγαζε κατι γραμμες ,φυσικα εχει και αλλα μικρα θεματακια στα οποια η ιδια δεν την ενδιαφερουν ,αν δεν εκαιγε οθονη ουτε καν θα ηξερε αν εχει κατι αλλο επειδη δεν δινει σημασια . εγω που δινω σημασια επειδη θελω να το βλεπω στα καλυτερα του με πειραζει οπως και να το κανουμε . τωρα που στα ειπα ενταξει ησυχασες ?
Link to comment
Share on other sites

Την μια φορα το ακουστικο δεν ακουγα καλα πολλα παρασιτα ,την αλλη φορα μετα απο αυτο εσβηνε αναβε και μετα ραγισε και γυρω .της γυναικας μου εκαψε οθονη εβγαζε κατι γραμμες ,φυσικα εχει και αλλα μικρα θεματακια στα οποια η ιδια δεν την ενδιαφερουν ,αν δεν εκαιγε οθονη ουτε καν θα ηξερε αν εχει κατι αλλο επειδη δεν δινει σημασια . εγω που δινω σημασια επειδη θελω να το βλεπω στα καλυτερα του με πειραζει οπως και να το κανουμε . τωρα που στα ειπα ενταξει ησυχασες ?

Δυστυχώς φιλε μου μπορει να επεσες σε χειροτερη περίπτωση. Αυτο ισχυει παντου ομως.

Δες ποσα προβληματα βγαινουν γενικως σε τοπ κινητα και θα καταλαβεις.

Πχ στο S6 μια ολοκληρη παρτιδα ειχε θεματα με τις οθονες.

Πιξελ καμμενα και γρατσουνιές.

Εγω ας πουμε πηρα το G4 και δεν το χαρηκα ουτε 5 λεπτα επειδή το εστειλα για DOA λογω bleeding.

Κρίμα μεν αλλα απο την στιγμη που τα παιρνουμε και εμείς καλα να παθουμε. Θα επρεπε να βγαινουν λιγοτερα και πιο ποιοτικα. Αλλαδεν βλεπειςτι γινεται. Πριν καν κυκλοφορήσουν εχουν πουληθει. Οποτεβγαλτε αραδα και αν κατι δεν παει καλα εχουμε και το Service. ;)

Link to comment
Share on other sites

Την μια φορα το ακουστικο δεν ακουγα καλα πολλα παρασιτα ,την αλλη φορα μετα απο αυτο εσβηνε αναβε και μετα ραγισε και γυρω .της γυναικας μου εκαψε οθονη εβγαζε κατι γραμμες ,φυσικα εχει και αλλα μικρα θεματακια στα οποια η ιδια δεν την ενδιαφερουν ,αν δεν εκαιγε οθονη ουτε καν θα ηξερε αν εχει κατι αλλο επειδη δεν δινει σημασια . εγω που δινω σημασια επειδη θελω να το βλεπω στα καλυτερα του με πειραζει οπως και να το κανουμε . τωρα που στα ειπα ενταξει ησυχασες ?

Ουτως ή άλλως ήσυχος ήμουν! Εγώ στη θέση σου θα τα άλλαζα απλά! Επειδή λοιπόν δεν έχω αυτά τα θέματα και είμαι ικανοποιημενος το προτείνω και θα εξακολουθησω να το προτείνω. Δεδομένου λοιπόν ότι είμαι ένας ευχαριστημένος κάτοχος της συσκευής (και δεν είμαι ο μόνος από όσο φαίνεται) γιατί σου φαίνεται παράλογο να το προτείνω και μπαίνεις και με κρίνεις? Αν έχεις προβλήματα με την συσκευή που εσύ έχεις μπαίνεις τα αναφέρεις και έχεις την άποψή που έχεις δικαιολογημενα δεν θα σε κρίνει κανένας για αυτό αλλά και εσύ από εκεί και πέρα κάποιον που είναι ευχαριστημένος δεν έχεις λόγο να τον κρίνεις απλά.

Το έχω προτείνει σε πόσα άτομα εδώ μέσα και σε πόσα δικά μου, φίλους, συγγενείς και δεν ήρθε κάνεις να μου πει το παραμικρό άρα όσο γίνεται αυτό καλά κάνω και το στηρίζω

Edit : ελλατωματικο δυστυχώς μπορεί να πέσει στον καθένα αυτό είναι θέμα ατυχιας

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εσυ τι λες δεν το εχω ? 3 φορες στο σερβις πηγα εγω και μια η γυναικα μου τυχαιο δεν νομιζω

 

Δηλαδη εσυ που ειχες μπει εδω και ελεγες οτι σκεφτοσουν να παρεις το g3 και μετα εγραψες οτι δεν το παιρνεις γιατι εχει προβληματα, τελικα το πηρες και εσυ και ή γυναικα σου;

Και για να σου θυμησω τι ειχες πει 3 μηνες πριν

 

Φίλε μην την ψάχνεις αν διαβάσεις παντού θα καταλάβεις ότι το κινητό είναι epic fail ίσως η μεγαλύτερη αστοχία σε κινητό το έψαξα σε πολλά σαιτ .το μόνο που διάβαζα στα περισσότερα ήταν τα πολλά προβλήματα που βγάζει η συσκευή, που κατά την γνώμη μου δεν θα διορθωθούν πότε απλά θα γίνουν λίγο ποιο καλύτερα λόγο το ότι η cpu δεν μπορεί να κρατήσει τέτοια οθόνη.βασικα το κινητό λόγο οθόνης παθαίνει όλα αυτά που διαβάζουμε αν είχε οθόνη 1080p τότε πιστεύω θα μιλούσαμε για το καλύτερο κινητό ..αν και πάλι εκτός από την οθόνη που δεν την σηκώνει θα είχε το πρόβλημα του ραγισματος. Γενικά η ναυαρχίδες της LG έχουν παρουσιάσει όλες προβλήματα εξωτερικά και εσωτερικά σε θέμα hardware. Παντού συναντάμε προβλήματα σε όλες της συσκευές εννοείται αλλά στην συγκεκριμένη σπάει όλα τα ρεκόρ.αν και ήθελα να το πάρω κάποια στιγμή το κινητό γιατί είναι πανέμορφο διαβάζοντας όλα αυτά και βλέποντας στο Internet τι γίνεται (αν και πήγα το είδα και από κοντά φυσικά έτρωγε κόλλημα )δεν το παίρνω.δεν ξέρω αν οι επόμενες παρτίδες θα έχουν μεγάλη διαφορά αλλά σίγουρα πιθανόν να φύγουν τα περισσότερα προβλήματα. Τώρα όσο για την οθόνη διάβασα ότι δεν είναι όλες ίδιες στο g3 τι σημαίνει αυτό τα καινούργια μοντέλα οι παρτίδες θα έχουν άλλο τύπο οθόνης και φυσικά όχι την ίδια ανάλυση για να λυθεί το πρόβλημα. Να αλλάξουν το snap δεν νομίζω αλλά για οθόνη πιστεύω ότι μπορεί να γίνει. Δεν ξέρω γιατί πράγμα μιλούν εδώ μέσα οι περισσότεροι αλλά ένα είναι σίγουρο έχει βουίξει ο τόπος από προβλήματα και δεν είναι ψέμματα.γενικα το κινητό ήταν η μεγαλύτερη αποτυχία της LG κρίμα γιατί είναι πολύ όμορφο . μην ακουω που λένε μερικοί έχει ελάχιστο lag έχει λίγο μερικές φορές και τα σχετικά για μένα το κινητό είναι epic fail και σε όποιον αρέσει εγώ δεν ασχολούμαι ξανά .

 

Και παροτι ειπες δεν ασχολεισαι ξανα φαινεται το κανεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Η εταιρεία μου θα μου αγοράσει ένα από τα δύο κινητά, LG G3 / xperia Z3c και προσπαθώ να καταλάβω ποιο πρέπει να προτιμήσω. Υπάρχει ειδική σελίδα σύγκρισης αλλά δεν είναι ιδιαίτερα ενεργή, καθώς έγραψα πριν από μέρες και δεν έχω λάβει καμία απάντηση. Με ενδιαφέρει ιδιαίτερα α) φωτογραφική μηχανή (auto + manual + βραδινές λήψεις + πανόραμα) / ισχύει ότι η συγκεκριμένη φωτογραφική δεν παίρνει ιδιαίτερες παραμετροποιήσεις και είναι κάπως τύπου iphone? β) να μην τρώει κολλήματα το κινητό και να μη χρειάζεται ιδιαίτερα πειράγματα από την πλευρά μου, γιατί είμαι αρκετά άσχετη και γ) ήχος. Σίγουρα τα πιο πολλά από αυτά που αναφέρω έχουν καλυφθεί, αλλά δεν μπορώ να διαβάσω 200 σελίδες, καταλαβαίνετε! Ευχαριστώ. Γενικά, ποιο θα λέγατε ότι είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα / πλεονέκτημα του κινητού αυτού;

Πήγαινε σε ενα καταστημα και δες τα απο κοντα. Το lg g3 μπορει να σου φανεί μεγάλο στην αρχή αλλα μετα δεν θες να πας σε μικροτερο. Εγω που το εχω ειμαι πολυ ευχαριστημένη. Το εχω πολυ λιγο καιρό αλλα σε διαβεβαιώνω οτι παντα κανω έρευνα αγοράς. Αυτο μου εκλεισε το ματι. Εχει υπέροχη οθόνη. Βγάζει καλες φωτο. Μ αρέσει το user interface της lg.

Δεν θα σου κρυψω από την αλλη οτι δεν τρελαινομαι για sony λόγω user interface...ειναι τιμιο ομως κινητό. Οτι διαλέξεις το θεμα ειναι εσενα να σου κανει κλικ.

Δεν υπαρχει κινητό χωρις να βγαλει κατι...δυστυχώς το έχουν πει αρκετοί εδω μέσα οτι δεν τους κανει. Διαφωνώ αλλα το σεβομαι. Οτι και να παρεις καλοριζικο.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...