Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως αυτο το δε το θεωρω σωστο ειναι λιγο ακυρο. Δηλαδη απο ποτε ενα μαγαζι πουλαει μονο τελευταιες παρτιδες; Και το αρχικο στοκ τι το κανει το πεταει; Το οτι πηρες κινητο 8 μηνες μετα ειναι εντελως ασχετο. Σφραγισμενο κινητο σου πουλησανε οχι μεταχειρισμενο. Εαν οπως ενα παλικαρι καποιες σελιδες πριν ειχες ζητησει παρτιδα συγκεκριμενη, ειχανε συμφωνησει, και δεν τηρησανε τη συμφωνια τοτε 100% μαζι σου και να το επιστρεψεις.

 

Και επισης αυτο το οτι οι νεες παρτιδες ειναι καλυτερες ειναι μυθος. Κατα 50% δηλαδη. Υπαρχουν οντως κινητα που εχουν θεματα αλλα υπαρχουν και απειρες εταιριες που ενα αρχικο και ακριβο μερος ενος κινητου, αλλαζει με καποιο "ιδιο" αλλα φθηνοτερο και αρα οι εκει "νεες" παρτιδες ειναι χειροτερες. Δες πχ με htc one m7 που οι πρωτες παρτιδες ειχανε τσιπακι με κωδικα απο μια εταιρια στην καρτα ηχου το οποιο στη συνεχεια αφαιρεθηκε λογω απουσιας πατεντας απο τις υπολοιπες.

 

Φιλικα ολα

 

Το μαγαζί έκανε παραγγελία για το συγκεκριμένο κινητό γιαυτό και άργησε να το φέρει άρα στοκ δεν είχε.. Η γερμανία είχε λογικά στοκ το κινητό και τα έστειλε.. Και μπορεί το eshop να ζήτησε παλιές παρτίδες που μπορεί να είναι και φθηνότερες έτσι..?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης και δικαιούσαι να πάρεις πίσω τα χρήματά σου μέχρι τελευταίου cent εφόσον παραδώσεις το προϊόν όπως το παρέλαβες. Σε επιστροφή μου στο e-shop ανοιγμένου προϊόντος είχα μια μικρή πραγματικά απώλεια χρημάτων και ήταν πολύ εξυπηρετικοί.

 

Γνώμη μου είναι αφενός να διατηρούμε ψυχραιμία. Κατά διαστήματα διαβάζω ακραία πράγματα σε κριτικές καταστημάτων καθαρά λόγω απώλειας ψυχραιμίας ή/και ενημέρωσης από την πλευρά του αγοραστή. Οκ, δεν πήρες αυτό που ήθελες, αλλά έχεις κάθε δικαίωμα να το διεκδικήσεις ή να πάρεις τα χρήματά σου πίσω. Το μόνο λάθος του καταστήματος είναι ο χαρακτηρισμός GR και να τους το επισημάνεις. Μέγα λάθος. Αν στράβωσες, ζήτα πίσω τα χρήματά σου και πάρε από ένα άλλο μαγαζί το κινητό σου προσυμφωνώντας τον αριθμό της παρτίδας. Καλορίζικο. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να ζητάς τα λεφτά σου και μπες στο Bestprice η Skoutz και βρες κανενα μαγαζι κοντά σου. Το παραγγείλεις online και οταν πας εκει θα το δεις και το Serial Number. Και εγω παράγγειλα απο E-Shop το 7 Φεβ και ήρθε στο κατάστημα την 17 Φεβ, και έλεγε στην ιστοσελιδα τους "σε 2-3 ημέρες"...

Εγω περασα απο ενα κατάστημα - Κορυδαλλού και το πείρα. Όπως ειπα πείρα παρτίδα 501.

LG G3 D855 32GB Titanium Black

Marshmallow 6.0 v30c, παρτίδα 501

LG G4 H815 32GB Grey

Marshmallow 6.0 v20g, παρτίδα 603

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να το ελεγξεις πρωτα..ας ειναι και 408...ζορισε το λιγο να δεις αν θα κανει restarr!!!κοιταξε μν εχει ραγισματα..
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Με πολωνικό G3, μέχρι και πριν από 3 μέρες δεν είχα πάρει ούτε και εγω OTA σε lollipop! Την πέρασα χειροκίνητα...

 

Από το site της LG μου εμφανίζει αυτή την έκδοση: Latest Firmware: D85520H_00

Είναι Lolipop? Χρειάζεται root στην παρούσα για να την περάσω?

Link to comment
Share on other sites

Από το site της LG μου εμφανίζει αυτή την έκδοση: Latest Firmware: D85520H_00

Είναι Lolipop? Χρειάζεται root στην παρούσα για να την περάσω?

Έχεις κατεβάσει το LG pc suite στον υπολογιστή?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μην κολατε με τις παρτιδες παιδια.

Αν ειναι να σου βγαλει προβλημα θα στο βγαλει ειτε ειναι καινουργια παρτιδα η πιο παλια

 

+1 Απο μένα.... Όλα είναι θέμα τύχης... χαρείτε το κινητό και μην επηρεαζεστε τοοοσο πολύ απο τις παρτίδες... Δηλαδη σε ποιο προηγούμενο κινητο σου κοιταγες έτσι την παρτίδα για να χουμε καλό ρωτημα??

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

+1 Απο μένα.... Όλα είναι θέμα τύχης... χαρείτε το κινητό και μην επηρεαζεστε τοοοσο πολύ απο τις παρτίδες... Δηλαδη σε ποιο προηγούμενο κινητο σου κοιταγες έτσι την παρτίδα για να χουμε καλό ρωτημα??

Βασικά θέμα ατυχιας!! Το κινητό ανεξάρτητα παρτίδας πλέον πάει πολύ καλά και αντί να το χαρούμε αναλωνομαστε στις ίδιες συζήτησεις !!!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ηλίθιο το θέμα με τις παρτίδες. Θα είχε πραγματικά αξία αν σου κάναν νούμερα με το σέρβις. Εφόσον σε καλύπτει η εγγύηση γιατί τόση φασαρία; άλλωστε δεν υπάρχει κάποιο σοβαρό στατιστικό να λέει πως οι παλαιότερες παρτίδες είναι χειρότερες από τις πιο νέες. Ψυχραιμία όπως είπαν και κάποια άλλα παιδιά
Link to comment
Share on other sites

Βασικά θέμα ατυχιας!! Το κινητό ανεξάρτητα παρτίδας πλέον πάει πολύ καλά και αντί να το χαρούμε αναλωνομαστε στις ίδιες συζήτησεις !!!

 

Έλα ντε... έχεις απόλυτο δίκιο.... Απλά εγώ ξαναρωταω... πόσοι απο εμάς σε προηγούμενες μας συσκευές κοιταγαμε έτσι τις παρτίδες.... όπως στο LG G3??? . Χαλαρώστε λοιπόν και χαρείτε το....

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ κάτοχος του G3, μαυρο, παρτίδα 406 Γαλλικό και τις τελευταίες μέρες μου εμφάνισε μια ρωγμή στο πανω μικροφωνο. Καλύπτεται απο την εγγύηση το συγκεκριμένο θέμα; Θα πρεπει να απευθυνθω στην LG Hellas ή στην Procordia; Επίσης γίνεται αντικατασταση της συσκευής ή απλα αλλάζουν την πρόσοψη; Edited by DaRkWeAvEr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η αυτόματη φωτεινότητα είναι λίγο οτιναναι ? Μια είναι οκ μια σκοτεινιάζει αποτομα

Μήπως όταν σκοτεινιάζει έχεις καλύψει κατά λάθος με το δάχτυλο τον αισθητήρα φωτός ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι και εγώ κάτοχος του G3, μαυρο, παρτίδα 406 Γαλλικό και τις τελευταίες μέρες μου εμφάνισε μια ρωγμή στο πανω μικροφωνο. Καλύπτεται απο την εγγύηση το συγκεκριμένο θέμα; Θα πρεπει να απευθυνθω στην LG Hellas ή στην Procordia; Επίσης γίνεται αντικατασταση της συσκευής ή απλα αλλάζουν την πρόσοψη;

Καλύπτεται από την εγγύηση, τηλ στην Procordia και στελνουν κουριερ με δική τους χρέωση να το παραλάβει. Δεν ξέρω αν γίνεται αντικατάσταση συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ κάτοχος του G3, μαυρο, παρτίδα 406 Γαλλικό και τις τελευταίες μέρες μου εμφάνισε μια ρωγμή στο πανω μικροφωνο. Καλύπτεται απο την εγγύηση το συγκεκριμένο θέμα; Θα πρεπει να απευθυνθω στην LG Hellas ή στην Procordia; Επίσης γίνεται αντικατασταση της συσκευής ή απλα αλλάζουν την πρόσοψη;

 

Κλασσικό πρόβλημα που έβγαλε το τηλ. Πας στην procordia, κανονίζεις μέρα έρχονται το παίρνουν με κούριερ δικά τους έξοδα και το επιδιορθώνουν, δεν το αλλάζουν

Link to comment
Share on other sites

Μπα δε βάζω το δάχτυλο αλλά βλέπω μεγάλες διαφορές λίγο το κουνάω κ από εκεί που είναι σκοτεινό γίνεται κατευθείαν λαμπερή
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σημερα πηρα το g3!!! οποιος το χει ας μου πει τι κανω? το ανοιγω αμεσως ή το φορτιζω κανα 12ωρο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σημερα πηρα το g3!!! οποιος το χει ας μου πει τι κανω? το ανοιγω αμεσως ή το φορτιζω κανα 12ωρο?

 

Αυτά ήταν πριν 20Χρόνια φίλε ,κάνε τις αναβαθμισεις κ όταν πάει 30-20% βάλε το για φορτίσει μέχρι το 100% Μέχρι 3-4ώρες κ βγάλε το

Link to comment
Share on other sites

Μπα δε βάζω το δάχτυλο αλλά βλέπω μεγάλες διαφορές λίγο το κουνάω κ από εκεί που είναι σκοτεινό γίνεται κατευθείαν λαμπερή

Όσες φορές μου το έχει κάνει, με κάποιο τρόπο κάλυπτα (όχι απαραίτητα εντελώς) τον proximity-light sensor. Μόλις τον ελευθέρωνα τελείως, φωτιζόταν ξανά η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές μου το έχει κάνει, με κάποιο τρόπο κάλυπτα (όχι απαραίτητα εντελώς) τον proximity-light sensor. Μόλις τον ελευθέρωνα τελείως, φωτιζόταν ξανά η οθόνη.

 

παντως αυτος εκει στο μαγαζι που το πηρα μου ειπε πρωτα φορτιση 8 ωρες

Link to comment
Share on other sites

σιγά μην τραβήξεις και μπαλαντέζα να το έχεις μόνιμα στην πρίζα.το 90% που δουλεύουν ή έχουν μαγαζιά είναι άσχετοι
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...