Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλαξα και καλοωδιο τιποτα πιστευω οτι προβλημα μ το δημηουργησε το batery doctor γιατι μ κανει αργει φορτιση οταν τ εχω και στον φορτιστη το εσβησα και σταματησε αλλα οταν το συνδεω σε pc τα ιδια εγκατεστησα το batery saver και μ κανει το ιδιο στην φορτιση αυτη η βλακεια μ χαλασε το κιν τ να κανω αν κανω reset θα φτιαχτει τι λετε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια εκανα reset το συνδεσα παλι τα ιδια εβαλα αλλο καλωδιο π ειχα χρησιμοπιησει και δουλεψε τ να πω δεν ξερω.......δειτε την φωτο π ανεβασα απο τις ρυθμοσεις και πειτε μ σας παρακαλω γιατι δεν με αφηνει να το κλικαρω ειναι και σε εσας ετσι ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μπείς σε recovery ανώδυνα. Τι θες να κάνεις δηλαδή???

Θέλω να παίρνω nandroid backup μια φορά τη βδομάδα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς Γιατί στις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος μου λέει "κρυφό περιεχόμενο " σε πολλές?

 

Γιατί έχεις επιλέξει και καλά για Ασφάλεια να μην ειναι ωρατες κάποιες ειδοποιήσεις εκτός και αν μπεις μεσα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς Γιατί στις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος μου λέει "κρυφό περιεχόμενο " σε πολλές?

 

Αλλάζει αν πας στις Ρυθμίσεις -> Ήχος -> Κλείδωμα οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες SOS ερώτηση!

 

Μόλις παρέλαβα ένα 32αρι μαύρο από το eshop το γνωστό την αλυσίδα. Το παρήγγειλα στις 7/2 γιατί ήταν στο crazy sundays για όσους γνωρίζουν. Είχε ένδειξη 2-3 μέρες νέα παραλαβή! Ήρθε χθές!!!!!!! 11 μέρες μετά 8-10 εργάσιμες μέρες και όχι 2-3! Πάει στο καλό αυτό δεν είναι σοβαρό αλλά λέω για να μην έχουν παραλάβει ακόμα θα φέρουν τελευταίες παρτίδες! Είναι 408! ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ??? Ξενέρωσα τώρα που το είδα και δεν το άνοιξα ούτε πρόκειται! Αύριο θα το πάω έτσι κλειστό και θα ζητήσω αντικατάσταση με ένα νέας παρτίδας αλλιώς τα λεφτά πίσω! Λογικό να το κάνω τι λέτε?

 

Δεν ξέρω το κινητό μπορεί να μην έχει κανένα απολύτως θέμα αλλά δεν θέλω να το ρισκάρω!

 

Και δεν αναφέρω το θέμα παραπλάνησης! http://www.e-shop.gr/lg-g3-d855-32gb-titanium-black-gr-p-TEL.009249

 

Γράφει GR και ρωτάω στο τηλ τώρα που πήρα τι εννοούν με το GR? Και μου απαντάει ότι σημαίνει ότι το κινητό υποστηρίζει Ελληνικό μενού!!!!! Και λέω εγώ ότι είναι Ελληνικής αντιπροσωπίας και έχει αρχικά DEU! Γερμανικό λογικά! Και το λέω και μου απαντάει ότι η Ελλάδα δεν κατασκευάζει ουτος ή άλλος κινητά!!!! Ή άσχετος είναι ή θέλει να με δουλέψει!

 

Τι προτείνετε εσείς να κάνω???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα παρέλαβα το κινητό ζεσταίνεται αρκετά όταν έχω ψηλά τη φωτεινότητα και ασχολούμαι πολύ μαζί του και παρατήρησα ότι όταν παίζω ένα βίντεο σε αργή κίνηση ρίχνει τη φωτεινότητα στο 0 γίνεται να το αλλάξω αυτό? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει αν πας στις Ρυθμίσεις -> Ήχος -> Κλείδωμα οθόνης.

 

Το έχω να είναι ορατές Τώρα το είδα δε ξέρω τι αλλο μπορεί να παίζει ,μου το έκανε πριν λίγο σε μια ειδοποίηση από το Google now Και σε μια από ενα παιχνίδι

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω να τους κανεις ενα τηλ λαι επειτα να το ανοιξεις....

 

Τους πήρα και μου είπε αυτός που μίλησα ότι έχω δικαίωμα να ζητήσω αντικατάσταση αν σε είμαι ικανοποιημένος με το προιόν. Και τον ρωτάω ότι δεν θα το ανοίξω θα το πάω αύριο για να γίνει άμεση αντικατάσταση με νεότερη παρτίδα και μου απάντησε ότι δεν ξέρει αν υπάρχει νεότερη παρτίδα! Του απαντάω ότι υπάρχει έχουν πάρει φίλοι μου και μάλιστα Ιανουαρίου από σκρουτσομάγαζα!!!! Μου λέει δεν ξέρει αν έχουν αυτοί νεώτερο κτλ κτλ. Να πάρω λέει αύριο μήπως είναι κανένας υπεύθυνος να μιλήσω! Ότι να ναι δεν ήξερε να μου απαντήσει σίγουρα κάτι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα παρέλαβα το κινητό ζεσταίνεται αρκετά όταν έχω ψηλά τη φωτεινότητα και ασχολούμαι πολύ μαζί του και παρατήρησα ότι όταν παίζω ένα βίντεο σε αργή κίνηση ρίχνει τη φωτεινότητα στο 0 γίνεται να το αλλάξω αυτό? :worry:

 

Δες οταν παιζεις βιντεο με τον στοκ player επανω δεξια μου φαινεται εχει τρεις τελιτσες. Τις πατας και σου βγαζει ρυθμισεις και ρυθμιζεις την φωτεινοτητα.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποια εφαρμογή για να βλέπω αν φορτίζει σωστά το τηλέφωνο?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα reset ολα οκ αλλα με αλλο καλωδιο!!!! Π θα βρω γνησιο καλωδιο τωρα γιατι το καλοδιο μ λογικα φταιει γιατι τ αλλο ειναι δανικο και δενεχω να το φορτιζω???
Link to comment
Share on other sites

Παίδες SOS ερώτηση!

 

Μόλις παρέλαβα ένα 32αρι μαύρο από το eshop το γνωστό την αλυσίδα. Το παρήγγειλα στις 7/2 γιατί ήταν στο crazy sundays για όσους γνωρίζουν. Είχε ένδειξη 2-3 μέρες νέα παραλαβή! Ήρθε χθές!!!!!!! 11 μέρες μετά 8-10 εργάσιμες μέρες και όχι 2-3! Πάει στο καλό αυτό δεν είναι σοβαρό αλλά λέω για να μην έχουν παραλάβει ακόμα θα φέρουν τελευταίες παρτίδες! Είναι 408! ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ??? Ξενέρωσα τώρα που το είδα και δεν το άνοιξα ούτε πρόκειται! Αύριο θα το πάω έτσι κλειστό και θα ζητήσω αντικατάσταση με ένα νέας παρτίδας αλλιώς τα λεφτά πίσω! Λογικό να το κάνω τι λέτε?

 

Δεν ξέρω το κινητό μπορεί να μην έχει κανένα απολύτως θέμα αλλά δεν θέλω να το ρισκάρω!

 

Και δεν αναφέρω το θέμα παραπλάνησης! http://www.e-shop.gr/lg-g3-d855-32gb-titanium-black-gr-p-TEL.009249

 

Γράφει GR και ρωτάω στο τηλ τώρα που πήρα τι εννοούν με το GR? Και μου απαντάει ότι σημαίνει ότι το κινητό υποστηρίζει Ελληνικό μενού!!!!! Και λέω εγώ ότι είναι Ελληνικής αντιπροσωπίας και έχει αρχικά DEU! Γερμανικό λογικά! Και το λέω και μου απαντάει ότι η Ελλάδα δεν κατασκευάζει ουτος ή άλλος κινητά!!!! Ή άσχετος είναι ή θέλει να με δουλέψει!

 

Τι προτείνετε εσείς να κάνω???

φιλε ακριβο το πηρες αυτο κανει 410ευρω δεν αξιζε 455

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια αμα ρωτησω στο μαγαζι οπου θα αγορασω το κινητο αμα τους ρωτησω ποια παρτιδα ειναι θα μου πουνε η οχι??

Link to comment
Share on other sites

φιλε ακριβο το πηρες αυτο κανει 410ευρω δεν αξιζε 455

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια αμα ρωτησω στο μαγαζι οπου θα αγορασω το κινητο αμα τους ρωτησω ποια παρτιδα ειναι θα μου πουνε η οχι??

 

425 ο πήρα προσφορά όταν είχε 440 φθηνότερο... Αλλά έκανε 10 μέρες και να μου ρθεί και άλλαξαν τα δεδομένα..

 

Το θέμα άλλο είναι βέβαια. τα λεφτά 10 πάνω 10 κάτω δεν με νοιάζει προσωπικά..

Link to comment
Share on other sites

425 ο πήρα προσφορά όταν είχε 440 φθηνότερο... Αλλά έκανε 10 μέρες και να μου ρθεί και άλλαξαν τα δεδομένα..

 

Το θέμα άλλο είναι βέβαια. τα λεφτά 10 πάνω 10 κάτω δεν με νοιάζει προσωπικά..

 

εγω οποτε παραγγελνω παντα μου τα φερνουν σε 3-4 μερες 11 μερες ειναι παρα πολλες......

Link to comment
Share on other sites

425 ο πήρα προσφορά όταν είχε 440 φθηνότερο... Αλλά έκανε 10 μέρες και να μου ρθεί και άλλαξαν τα δεδομένα..

 

Το θέμα άλλο είναι βέβαια. τα λεφτά 10 πάνω 10 κάτω δεν με νοιάζει προσωπικά..

Για το οτι ειναι παρτιδα 408 δεν νομιζω να μπορεις να κανεις κατι, και να σου πω την αληθεια δεν τρεχει και κατι.

Οτι λεει οτι ειναι GR, που αυτο σημαινει ελληνικης "προελευσης" ενω ειναι γερμανικης "προελευσης" ισως ειναι θεμα...

Γιατι θα μπορουσαν καλλιστα να σου φερουν ενα ρωσικο και να σου ελεγαν οτι "υποστηριζει ελληνικα". Ειναι λιγο παραπληροφορηση.

Link to comment
Share on other sites

Για το οτι ειναι παρτιδα 408 δεν νομιζω να μπορεις να κανεις κατι, και να σου πω την αληθεια δεν τρεχει και κατι.

Οτι λεει οτι ειναι GR, που αυτο σημαινει ελληνικης "προελευσης" ενω ειναι γερμανικης "προελευσης" ισως ειναι θεμα...

Γιατι θα μπορουσαν καλλιστα να σου φερουν ενα ρωσικο και να σου ελεγαν οτι "υποστηριζει ελληνικα". Ειναι λιγο παραπληροφορηση.

 

Ακριβώς.. Αυτό είναι παραπληροφόρηση ίσως και από αμέλεια... Μπορεί να μην γνωρίζουν και είμαι σίγουρος ότι κανένας άλλος δεν έχει κάνει θέμα μέχρι τώρα περί παρτίδας ή χώρας προέλευσης γιατί 9/10 δεν γνωρίζουν και νομίζουν ότι όλα είναι το ίδιο...

 

Αύριο πρωί πρωί θα πάω και θα ζητήσω ή νεότερη παρτίδα ή τα λεφτά μου πίσω... Και ότι πιάσω. Τελικά τα σκρουτσομάγαζα είναι εν μέρη πιο σοβαρά από πολλές αλυσίδες με όνομα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω να χαρεις την συσκευη σου. Λατοχος 406 που αποδειχθηκε να μην εχει ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ.

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παίδες SOS ερώτηση!

 

Μόλις παρέλαβα ένα 32αρι μαύρο από το eshop το γνωστό την αλυσίδα. Το παρήγγειλα στις 7/2 γιατί ήταν στο crazy sundays για όσους γνωρίζουν. Είχε ένδειξη 2-3 μέρες νέα παραλαβή! Ήρθε χθές!!!!!!! 11 μέρες μετά 8-10 εργάσιμες μέρες και όχι 2-3! Πάει στο καλό αυτό δεν είναι σοβαρό αλλά λέω για να μην έχουν παραλάβει ακόμα θα φέρουν τελευταίες παρτίδες! Είναι 408! ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ??? Ξενέρωσα τώρα που το είδα και δεν το άνοιξα ούτε πρόκειται! Αύριο θα το πάω έτσι κλειστό και θα ζητήσω αντικατάσταση με ένα νέας παρτίδας αλλιώς τα λεφτά πίσω! Λογικό να το κάνω τι λέτε?

 

Δεν ξέρω το κινητό μπορεί να μην έχει κανένα απολύτως θέμα αλλά δεν θέλω να το ρισκάρω!

 

Και δεν αναφέρω το θέμα παραπλάνησης! http://www.e-shop.gr/lg-g3-d855-32gb-titanium-black-gr-p-TEL.009249

 

Γράφει GR και ρωτάω στο τηλ τώρα που πήρα τι εννοούν με το GR? Και μου απαντάει ότι σημαίνει ότι το κινητό υποστηρίζει Ελληνικό μενού!!!!! Και λέω εγώ ότι είναι Ελληνικής αντιπροσωπίας και έχει αρχικά DEU! Γερμανικό λογικά! Και το λέω και μου απαντάει ότι η Ελλάδα δεν κατασκευάζει ουτος ή άλλος κινητά!!!! Ή άσχετος είναι ή θέλει να με δουλέψει!

 

Τι προτείνετε εσείς να κάνω???

μακάρι να τα καταφέρεις να το γυρίσεις πίσω,φέρθηκαν "σκάρτα" κατά την άποψή μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

kanonika θα έπρεπε να είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω να χαρεις την συσκευη σου. Λατοχος 406 που αποδειχθηκε να μην εχει ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ.

 

Ναι δεν λέω ότι θα έχει θέμα μπορεί να λειτουργεί ρολόι.. Το ότι πήρα το κινητό 8 μήνες μετά από την ημερομηνία που βγήκε είναι για να αποφύγω τις πρώτες παρτίδες που μπορεί να είναι ελαττωματικές κτλ κτλ Το να περιμένω τόσο για να πάρω ένα κινητό και να μου δίνουν παρτίδα 2 μήνες από τότε που βγήκε ε δεν το θεωρώ σωστό..

 

Και δεν είναι και τίποτα σίγουρο μπορεί να έχουν νέα παρτίδα να μου το κάνουν αντικατάσταση με 412 πχ ή 501 και να είναι εκείνο ελαττωματικό και να την πατήσω πχ. Αλλά ο τρόπος γενικά μου την έσπασε λίγο δεν είναι και λίγα και τα λεφτά..

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ολα τα κινητα ειναι τα ιδια. Ειτε ειναι απο Γερμανια ειτε απο Ελλαδα.

Το θεμα ειναι οτι το GR υποδηλωνει αλλο πραγμα. Οχι οτι εχει επιλογη ελληνικου μενου...

Και για αυτο ολα τα σκρουτζομαγαζα εχουν το EU στο τελος της περιγραφης του κινητου.

Για μενα εκει ειναι το φαουλ τους. Τωρα για τη παρτιδα, αυτο ειναι το κακο να αγοραζεις μεσω νετ. Δεν μπορεις να τσεκαρεις τη παρτιδα και στηριζεσαι στη τυχη.

Αν και ξαναλεω, για μενα δεν ειναι καν θεμα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτο το δε το θεωρω σωστο ειναι λιγο ακυρο. Δηλαδη απο ποτε ενα μαγαζι πουλαει μονο τελευταιες παρτιδες; Και το αρχικο στοκ τι το κανει το πεταει; Το οτι πηρες κινητο 8 μηνες μετα ειναι εντελως ασχετο. Σφραγισμενο κινητο σου πουλησανε οχι μεταχειρισμενο. Εαν οπως ενα παλικαρι καποιες σελιδες πριν ειχες ζητησει παρτιδα συγκεκριμενη, ειχανε συμφωνησει, και δεν τηρησανε τη συμφωνια τοτε 100% μαζι σου και να το επιστρεψεις.

 

Και επισης αυτο το οτι οι νεες παρτιδες ειναι καλυτερες ειναι μυθος. Κατα 50% δηλαδη. Υπαρχουν οντως κινητα που εχουν θεματα αλλα υπαρχουν και απειρες εταιριες που ενα αρχικο και ακριβο μερος ενος κινητου, αλλαζει με καποιο "ιδιο" αλλα φθηνοτερο και αρα οι εκει "νεες" παρτιδες ειναι χειροτερες. Δες πχ με htc one m7 που οι πρωτες παρτιδες ειχανε τσιπακι με κωδικα απο μια εταιρια στην καρτα ηχου το οποιο στη συνεχεια αφαιρεθηκε λογω απουσιας πατεντας απο τις υπολοιπες.

 

Φιλικα ολα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...