Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρήση, λειτουργία οθόνης και φωτεινότητα ζητούν τα παιδιά για να συγκρίνουμε ;)

- Επισημαίνω την διάφορα που παρατηρώ στην συσκευή μου μετά την αναβάθμιση σε 20h. Οι συνθήκες που λειτουργεί είναι ακριβώς οι ίδιες με πριν!

- Ο φίλος παραπάνω ανέφερε πως αν μείνει η συσκευή με τα δεδομένα ανοιχτά για ενα βράδυ ,το πρωί θα είναι στο 60%!! Ε!! Εμένα με τα δεδομένα πάντα ανοιχτά το γουαιφαι και τους συγχρονισμους είναι 4 μέρες ανοιχτή, με 102 ωρες υπόλοιπο!!!! Οθόνη 45 λεπτά. Φωτεινότητα μόνιμα 50% αυτόματη.

- Ειπα πως χρησιμοποιώ την συσκευή όσο μου χρειάζεται χωρίς καρμιριες! Δεν κάθομαι να ανοιγοκλείνω συγχρονισμούς και δεδομένα κατά περιπτωση! Το σπίτι είναι γεμάτο ταμπλετς !!!

 

Φιλικά πάντα!

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είσαι ωραίος ταξιδιώτη σε ευχαριστούμε, με μια μικρή ένσταση, προσωπικά πιστεύω ότι η κάμερα του g2 εφόσον γνωρίζει κάποιος μερικά φωτογραφικά δεδομένα, είναι εξαιρετική, σίγουρα καλύτερη του g3 δεν το συζητώ, απλά λάβε υπόψιν πώς όταν παρουσιάστηκε το g2, αν όχι όλα τα περισσότερα review την χαρακτήριζαν κορυφαία, πράγμα που επιβεβαιώνεται και από την δική μου εμπειρία χρήσης.Άρα το καλό έγινε καλύτερο στην περίπτωση του g3.

 

Μόνο και μόνο το dual flash, laser focus, optical stabilization κάνουν την κάμερα του 3 απείρως καλύτερη. Μην λέμε ότι θέλουμε.

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα να χάνω την εμπισοσυνη μου για την εταιρία αλλά και γιατί δεν είναι πρώτη φορά .χωρίς να θέλω να επηρεάσω τους υπόλοιπους εδώ μεσα,και δεν έχω τέτοιο σκοπο. Άκουγα ένα θόρυβο στο πάνω μέρος του ακουστικού Όταν το κουνάω και είπα δεν πάει άλλο θα το στείλω . εσωτερικός θορυβος. Σήμερα πήγα να βγάλω φωτογραφία και κολλήσε το φλας αναμμένο Επίσης άρχισε να μου σηκώνει αρκετές φορές θερμοκρασία.ενώ στην αρχή δεν είχε τίποτα και ήταν μια χαρα. Ειλικρινά μόλις το πάρω από το σέρβις θα το( σκοτώσω) να μου πεις θα γίνει εντάξει θα δουλευει αλλά ειλικρινά δεν μπορώ αλλο.και μην πείτε για την μπαταρία ότι φταίει αυτό το έκανε πριν την βάλω και απλά είπα θα στρώσει αλλά τιποτα.για μένα ένα Χ μεγάλο από εδώ και πέρα.θυμάμαι είχα το νοτε3 και έλεγα δεν ζεσταίνεται αυτό το κινητό πουθενά το έπιανα από εδώ το έπιανα από εκεί τίποτα κρύο .που να παίξω και κανένα παιχνίδι με αυτό θα καεί από μένα τέλος μόλις γυρίσει από σέρβις έφυγε κατευθειαν.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο το dual flash, laser focus, optical stabilization κάνουν την κάμερα του 3 απείρως καλύτερη. Μην λέμε ότι θέλουμε.

Αν διαβάσεις προσεκτικά η μικρή ένσταση έγκειται στο ότι ο ταξιδιώτης αναφέρει ότι δεν είχε ιδιαίτερη εκτίμηση στα κινητά της lg όσον αφορά την κάμερα, εγώ λοιπόν αναφέρω το πασίγνωστο από όλα τα review πως και το g2 όταν εμφανίστηκε είχε εξαιρετική κάμερα για την εποχή του και πουθενά δεν ισχυρίζομαι ότι έχει καλύτερη του g3

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απλά, ένα τυχαίο παράδειγμα, διάβασε στο review στο θέμα κάμερα ;)

http://techmaniacs.gr/lg-g2-review/#zoom-in

 

Συνεπώς δεν νομίζω πως το g3 είναι το 1ο lg με εξαιρετική κάμερα ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

- Επισημαίνω την διάφορα που παρατηρώ στην συσκευή μου μετά την αναβάθμιση σε 20h. Οι συνθήκες που λειτουργεί είναι ακριβώς οι ίδιες με πριν!

- Ο φίλος παραπάνω ανέφερε πως αν μείνει η συσκευή με τα δεδομένα ανοιχτά για ενα βράδυ ,το πρωί θα είναι στο 60%!! Ε!! Εμένα με τα δεδομένα πάντα ανοιχτά το γουαιφαι και τους συγχρονισμους είναι 4 μέρες ανοιχτή, με 102 ωρες υπόλοιπο!!!! Οθόνη 45 λεπτά. Φωτεινότητα μόνιμα 50% αυτόματη.

- Ειπα πως χρησιμοποιώ την συσκευή όσο μου χρειάζεται χωρίς καρμιριες! Δεν κάθομαι να ανοιγοκλείνω συγχρονισμούς και δεδομένα κατά περιπτωση! Το σπίτι είναι γεμάτο ταμπλετς !!!

 

Φιλικά πάντα!

 

Δηλαδή έχεις 11 λεπτά την οθόνη αναμμένη ανα ημέρα?

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα να χάνω την εμπισοσυνη μου για την εταιρία αλλά και γιατί δεν είναι πρώτη φορά .χωρίς να θέλω να επηρεάσω τους υπόλοιπους εδώ μεσα,και δεν έχω τέτοιο σκοπο. Άκουγα ένα θόρυβο στο πάνω μέρος του ακουστικού Όταν το κουνάω και είπα δεν πάει άλλο θα το στείλω . εσωτερικός θορυβος. Σήμερα πήγα να βγάλω φωτογραφία και κολλήσε το φλας αναμμένο Επίσης άρχισε να μου σηκώνει αρκετές φορές θερμοκρασία.ενώ στην αρχή δεν είχε τίποτα και ήταν μια χαρα. Ειλικρινά μόλις το πάρω από το σέρβις θα το( σκοτώσω) να μου πεις θα γίνει εντάξει θα δουλευει αλλά ειλικρινά δεν μπορώ αλλο.και μην πείτε για την μπαταρία ότι φταίει αυτό το έκανε πριν την βάλω και απλά είπα θα στρώσει αλλά τιποτα.για μένα ένα Χ μεγάλο από εδώ και πέρα.θυμάμαι είχα το νοτε3 και έλεγα δεν ζεσταίνεται αυτό το κινητό πουθενά το έπιανα από εδώ το έπιανα από εκεί τίποτα κρύο .που να παίξω και κανένα παιχνίδι με αυτό θα καεί από μένα τέλος μόλις γυρίσει από σέρβις έφυγε κατευθειαν.

Όλα αυτά που περιγράφεις είναι με την εργοστασιακή μπαταρία ή με την μεγαλύτερη?

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

έχω το κινητό περίπου 10 μέρες.

Μου έχει βγάλει 2 φορές το εξής μήνυμα: IMSI_UNKNOWN_IN_HLR και μετά χάνεται το σήμα.

Διαβάζοντας λίγο είδα ότι είναι πρόβλημα της sim. Κλείνοντας το κινητό κ ξαναανοίγωντάς όλα κομπλέ.

Να σημειώσω ότι άλλαξα πρόσφατα sim καθώς δεν είχα micro στο προηγούμενο.

Όταν όμως γίνεται αυτό έχω κανονικά δεδομένα, μπορώ δηλαδή να μπω στο ίντερνετ κλπ. Είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό;

Του έχει παρουσιαστεί κανενός το ίδιο θέμα;

Γενικότερα πάντως δεν έχω κ πάρα πολύ καλό σήμα. Σε σχέση δηλαδή με το προηγούμενο που είχα(Arc s) και της κοπελιάς (S4) έχω λιγότερες μπάρες (Εννοείται ίδιος πάροχος).

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

έχω το κινητό περίπου 10 μέρες.

Μου έχει βγάλει 2 φορές το εξής μήνυμα: IMSI_UNKNOWN_IN_HLR και μετά χάνεται το σήμα.

Διαβάζοντας λίγο είδα ότι είναι πρόβλημα της sim. Κλείνοντας το κινητό κ ξαναανοίγωντάς όλα κομπλέ.

Να σημειώσω ότι άλλαξα πρόσφατα sim καθώς δεν είχα micro στο προηγούμενο.

Όταν όμως γίνεται αυτό έχω κανονικά δεδομένα, μπορώ δηλαδή να μπω στο ίντερνετ κλπ. Είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό;

Του έχει παρουσιαστεί κανενός το ίδιο θέμα;

Γενικότερα πάντως δεν έχω κ πάρα πολύ καλό σήμα. Σε σχέση δηλαδή με το προηγούμενο που είχα(Arc s) και της κοπελιάς (S4) έχω λιγότερες μπάρες (Εννοείται ίδιος πάροχος).

 

πηγαινε στα δικτυα και βγαλτο απ την αυτοματη αναζητηση. διαλεξε 3g η 2g.

Δεν ξερω για το μηνυμα, αλλα εμενα οταν το ειχα στο αυτοματο, εψαχνε πολλες φορες την ημερα με αποτελεσμα το διαστημα των 20-40 δευτερολεπτων που εμενε χωρις σημα να χανω κλησεις..

χαχα! μαλιστα μου ειχε τυχει και φορα, που ενω μιλαγα στο τηλ ξεκινησε να ψαχνει απο 3g για 2g και φυσικα μου εκλεισε στη μουρη και η μπαρα εψαχνε για σημα τη στιγμη που ειχα 4 γραμμες 3g...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν τραβάτε βίντεο (σε κλειστούς χώρους με όχι καλό φωτισμό) παρατηρήτε κάτι σαν μικρά σπιθουράκια?Δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράφω.

Για πείτε?

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που περιγράφεις είναι με την εργοστασιακή μπαταρία ή με την μεγαλύτερη?

 

Με την εργοστασιακή φίλε μου δυστυχώς έτσι είναι Αν ήταν με την άλλη μπαταρία θα το έλεγα αλλά και στην τελική η μπαταρία δεν ζεσταίνεται πολύ φυσιολογικό το ότι καίει πίσω στην κάμερα τηγανιζω και αυγό... και μπροστά στην οθόνη ζεσταίνεται.για μένα τελείωσε η ιστορία lg είπα να δώσω μια ευκαιρία ακόμη αλλά μάλλον πατατα έγινε . ακούω το g2 Είναι κορυφή αλλά δεν δέχομαι να το παρω γιατί υπάρχει το g3 εμπρός πίσω θα πάω ?ήδη είμαι ανάμεσα στο lenovo z2 vibe pro Και στο Huawei ascend mate 7 Δεν βρήκα κάτι καλύτερο.νοτε4 Δεν θέλω λόγο ποιοτητας. Πριν δεν έκαιγε τώρα που γράφω μήνυμα ένα απλό μήνυμα άναψε . τέλος από μένα .

Link to comment
Share on other sites

Χρήστης με όνομα Lenovo ήρθε να κάνει κριτική στο G3, και άντε μετά να μην σκεφτώ πως τρολάρει!

 

ο φίλος lenovo έχει G3 και προφανώς δεν έμεινε ικανοποιημένος... ενδεχομένως κάτι να μην πηγαίνει καλά με την συσκευή του και το αναφέρει δεν σημαίνει οτι τρολάρει.. Επίσης τον να μην του "κάθισε" καλά η συσκευή και να θέλει να πάει σε άλλη είναι θεμιτό. Εγώ προσωπικά απο την συσκευή μου δεν έχω κανένα παράπονο και είμαι πλήρως ικανοποιημένος δεν σημαίνει όμως οτι με όποιον έχει πρόβλημα πρέπει να τον κράζω.

 

Φιλικά.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έλα αρχηγέ πάρε μια να χεις να δεις αν τρολαρο τρομάρα σου [ATTACH]57015[/ATTACH]

 

ρε φίλος ποίο χρώμα έχεις το λευκό? (άσχετο)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ δεν είπα πως το κάνεις, είπα πως μου περνάει από το μυαλό...

 

Καταρχήν δες ημερομηνία εγραφης στο σαιτ εδώ και πες μου αν είχε βγει lenovo z2 vibe pro Τότε.εκτός από αυτό άβαταρ έχω το νοτε3 πρώην κινητό.τελικά κατάλαβα ότι το όνομα lenovo θα γίνει και πραγματικό . Και εμένα μου πέρασε κάτι από το μυαλό θες να στο πω ?τέλος πάντων... Δεν σε παρεξηγω παρεξηγωσιφουρα υπάρχουν και οι τρολαδες εδώ μέσα.Ναι το λευκό είναι 32αρι

Link to comment
Share on other sites

@lenovo μαζί σου και να τους πιεις το αίμα στην LG και το service.

Μία ένσταση έχω εγώ και δεν το γράφω τόσο πολύ για σένα όσο για ανάλογες καταστάσεις: αφού από την αρχή κουδούνιζε πίσω γιατί δεν το έστελνες κατευθείαν;

Στο λέω γιατί μου έτυχε με dell xps 13 των 1800 να μην κάθεται σωστά, δηλαδή στραβωμένο το σασί. Ε δεν ήταν θέμα να το στήσω και να το χρησιμοποιώ. Ταλαιπωρία τρελή μέχρι την αντικατάσταση ένα μήνα μετά. Οι καλύψεις και οι εγγυήσεις υπάρχουν για αυτές τις περιπτώσεις. Δεν ξέρω αν θα φάει άκυρο η Dell από μένα καθώς υπάρχουν δύο οπτικές: μία με το λεμόνι που έτυχε και μία η αντιμετώπιση. Γεγονός είναι πως αν σου τύχει, χάλια.

Link to comment
Share on other sites

@lenovo μαζί σου και να τους πιεις το αίμα στην LG και το service.

Μία ένσταση έχω εγώ και δεν το γράφω τόσο πολύ για σένα όσο για ανάλογες καταστάσεις: αφού από την αρχή κουδούνιζε πίσω γιατί δεν το έστελνες κατευθείαν;

Στο λέω γιατί μου έτυχε με dell xps 13 των 1800 να μην κάθεται σωστά, δηλαδή στραβωμένο το σασί. Ε δεν ήταν θέμα να το στήσω και να το χρησιμοποιώ. Ταλαιπωρία τρελή μέχρι την αντικατάσταση ένα μήνα μετά. Οι καλύψεις και οι εγγυήσεις υπάρχουν για αυτές τις περιπτώσεις. Δεν ξέρω αν θα φάει άκυρο η Dell από μένα καθώς υπάρχουν δύο οπτικές: μία με το λεμόνι που έτυχε και μία η αντιμετώπιση. Γεγονός είναι πως αν σου τύχει, χάλια.

 

Είχα live συνομιλία με εκπροσώπους της lg περίπου 1ώρα και 30 λεπτά . αφού τους τα έκανα τσουρέκια Και με ανέχτηκαν τόση ώρα πιστεύω να πέτυχα τον σκοπό μου.

Φίλε μου αν διαβάσεις στο νήμα αυτό θα δεις ότι ρώτησα αν έχουν παρόμοιο θόρυβο και άλλοι εδώ μέσα και είχαν πει Ναι ότι έχουν και λέω κανένα τρίξιμο θα Ναι αλλά μάλλον κάτι άλλο θα ήταν για αυτό δεν το πηγα.

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι καλό και γρήγορο ξεμπέρδεμα.

Αν κουδουνάει και ζεματάει θα ήθελα να πιστεύω και σε αντικατάσταση.

Αν θέλεις γράψε μας αργότερα πως πήγε.

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι καλό και γρήγορο ξεμπέρδεμα.

Αν κουδουνάει και ζεματάει θα ήθελα να πιστεύω και σε αντικατάσταση.

Αν θέλεις γράψε μας αργότερα πως πήγε.

 

Κοιτά επειδή τα παίρνω καπως εύκολα γενικά με τέτοια θέματα περί επισκευής πιστεύω θα μου περάσει και [ATTACH]57018[/ATTACH]Μπορεί να το κρατήσω απλά ξέσπασα όταν μου κόλλησε το φλας ανοιχτό ... γιατί το άλλο lg Που είχα με τρέλανε p880. Θα δούμε πως θα πάει και σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! εδλω και 2 μέρες το G3 μου κάθε φορά που κάνω kill μια εφαρμογή, πριν επιστρέψει στο home μου εμφανίζει ένα πολύ σπαστικό παράθυρο που με ρωτάει αν θέλω να επιστρέψω στο home ή στο smart home. Έχω επιλέξει επανελλημένα το homee και έχω τικάρει την επιλογή να γίνει default app, αλλά συνεχίζει να μου το εμοφανίζει συνέχεια! Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?? Και αν ναι, ξέρει πώς λύνεται?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! εδλω και 2 μέρες το G3 μου κάθε φορά που κάνω kill μια εφαρμογή, πριν επιστρέψει στο home μου εμφανίζει ένα πολύ σπαστικό παράθυρο που με ρωτάει αν θέλω να επιστρέψω στο home ή στο smart home. Έχω επιλέξει επανελλημένα το homee και έχω τικάρει την επιλογή να γίνει default app, αλλά συνεχίζει να μου το εμοφανίζει συνέχεια! Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?? Και αν ναι, ξέρει πώς λύνεται?

 

εφόσον στο έχει ήδη επιλεγμενο πατα κατευθειαν το οκ μολις στο βγαλει.

 

εννοω μην πατησεις πρωτα το home πατα κατευθειαν οκ

 

πες μας αν σου δουλεψε μετα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα 16αρι ασπρο ολα κομπλε. Απλα ενα θεμα .Εχω παρατηρησει οτι χανει καποιες φορες το σημα ειδικα το 3G 4G και το ξανα βρισκει μετα παιζει να εχει θεμα? Γιατι εχω ακομα doa γιαυτο ρωταω μηπως ξερει κανεις
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα 16αρι ασπρο ολα κομπλε. Απλα ενα θεμα .Εχω παρατηρησει οτι χανει καποιες φορες το σημα ειδικα το 3G 4G και το ξανα βρισκει μετα παιζει να εχει θεμα? Γιατι εχω ακομα doa γιαυτο ρωταω μηπως ξερει κανεις

 

καλορίζικο!!! και εμένα έτσι κάνει λογικά είναι η αναζήτηση που κάνει ανάμεσα στο 3G ,4G . Δεν μου επηρεάζει τις κλήσεις πάντως

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...