Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Ενώ το G3 μου με εντυπωσιάζει σχεδόν σε όλα, με εξαίρεση τη διάρκεια της μπαταρίας, εκείνο που αποτελεί το μεγαλύτερο πρόβλημα για μένα είναι ότι δεν μπορώ να λάβω μηνύματα του SKYPE παρά το γεγονός ότι έχω ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις τα πάντα. Για να δω μάλιστα αν έχω ένα μήνυμα πρέπει να μπω στο skype να πατήσω ΠΡΟΣΦΑΤΑ για να δω τις διάφορες ειδοποιήσεις από groups που έχω στο λογαριασμό μου στο skype. Μπορείτε να δώσετε κάποια εξήγηση και τι πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

Ενώ το G3 μου με εντυπωσιάζει σχεδόν σε όλα, με εξαίρεση τη διάρκεια της μπαταρίας, εκείνο που αποτελεί το μεγαλύτερο πρόβλημα για μένα είναι ότι δεν μπορώ να λάβω μηνύματα του SKYPE παρά το γεγονός ότι έχω ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις τα πάντα. Για να δω μάλιστα αν έχω ένα μήνυμα πρέπει να μπω στο skype να πατήσω ΠΡΟΣΦΑΤΑ για να δω τις διάφορες ειδοποιήσεις από groups που έχω στο λογαριασμό μου στο skype. Μπορείτε να δώσετε κάποια εξήγηση και τι πρέπει να κάνω;

 

Αυτό με το Skype το έχω και εγώ.....

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το Skype το έχω και εγώ.....

Το Skype είναι απρόβλεπτο σε διάφορες συσκευές. Ακόμα και σε WP αλλά και android διάφορες συσκευές και σε διάφορες συνθήκες έχει απροβλεπη συμπεριφορά.

Εγώ πολλές φορές δεν είμαι συνδεδεμένος σε καμία συσκευή αλλά μνμ έρχονται. Άλλες φορές έχω την συμπεριφορά που αναφέρεις

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθουσα για καιρο το νημα αλλα καπου το χασα.

Ειμαι ετοιμος γι αγορα κ εξεταζω και το g3.

 

1. Οσον αφορα εκεινο το λαγκ,που βρισκομαστε? Με νοβα παλευεται?

2. Με το ακουστικο λυθηκε το θεμα με το παρασιτο?

3 κ σημαντικοτερο. Απο μπαταρια παμε καλυτερα απ την αρχη?

 

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

φιλε παρε απο το kaizer το 32 409 παρτιδα και βαζεις τη γνησια τη lolippop και εισαι ετοιμος το κινητο ειναι τουμπανο 0 lag και μην ακους κανενα εγω ηρθα απο note 3 και δεν το εχω μετανιωσει καθολου.
Link to comment
Share on other sites

φιλε παρε απο το kaizer το 32 409 παρτιδα και βαζεις τη γνησια τη lolippop και εισαι ετοιμος το κινητο ειναι τουμπανο 0 lag και μην ακους κανενα εγω ηρθα απο note 3 και δεν το εχω μετανιωσει καθολου.

 

Κι εγώ με το ίδιο σκηνικό με το 16άρι (2gb ram) είμαι κατευχαριστημένος. Κανένα Lag, κανένα παράσιτο, δεν έχω περάσει ακόμα Lollipop και η μπαταρία κρατάει 1μιση μέρα με wifi+3g για fb/browsing.

 

Βουρ στον πατσά. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλο και τούτο πάλι.Μιλούσα στο κινητό με τα ακουστικά και παράλληλα έβαλα το κινητό να φορτίσει.Εκείνη την στιγμή μου λέει ο συνομιλητής μου ότι ακούει πολλά παράσιτα.Λέω μπααα.Βγάζω τον φορτιστή και σταμάτησε να τα ακούει.Το δοκίμασα 2 με 3 φορές και τελικά όταν έβαζα το φορτιστή τότε τα άκουγε πάλι.Δοκίμασα μετά χωρίς ακουστικά και το τηλ. στο φορτιστή και με άκουγε κανονικά.Με λίγα λόγια αν το κινητό φορτίζει και παράλληλα μιλάω με τα ακουστικά ο συνομιλητής μου με ακούει με πολλά παράσιτα.Τι να πω?Τι είναι αυτά μωρέ?Έλεος δηλαδή!
Link to comment
Share on other sites

Το Skype είναι απρόβλεπτο σε διάφορες συσκευές. Ακόμα και σε WP αλλά και android διάφορες συσκευές και σε διάφορες συνθήκες έχει απροβλεπη συμπεριφορά.

Εγώ πολλές φορές δεν είμαι συνδεδεμένος σε καμία συσκευή αλλά μνμ έρχονται. Άλλες φορές έχω την συμπεριφορά που αναφέρεις

 

Αδυναμία δηλωσε και η ίδια η LG που πρότεινε να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Δεν το έκανα γιατί έχω περάσει πολλά που δεν θέλω να χαθούν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τις απόψεις σας, μιας και όσο περισσότερα διαβάζω, τόσο πιο πολύ δυσκολεύομαι να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα...

 

Για να μη μακρηγορώ, το ερώτημα είναι το εξής:

 

OnePlus One 64GB Vs LG G3 32GB

 

Ποιο διαλέγω και γιατί;

(Χωρίς να συμπεριλάβουμε ως κριτήριο τη διαφορά τιμής. Με ενδιαφέρει απλά να επιλέξω τη καλύτερη συσκευή ανάμεσα σε αυτές τις 2).

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ρωτήσεις στο σωστό θέμα ώστε να μην βγαίνουμε off topic.

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με το ίδιο σκηνικό με το 16άρι (2gb ram) είμαι κατευχαριστημένος. Κανένα Lag, κανένα παράσιτο, δεν έχω περάσει ακόμα Lollipop και η μπαταρία κρατάει 1μιση μέρα με wifi+3g για fb/browsing.

 

Βουρ στον πατσά. :cool:

Lag 0 δεν υφίσταται οπότε μην γράφουμε ότι να ναι.εκτός κι αν το κοιτάζουμε μόνο.android χωρίς έστω ελάχιστο lag δεν έχω δει ποτέ μου..

Απλά,το κινητό έχει βελτιωθεί πάρα πολύ σε σχέση με τις αρχικές εκδόσεις λογισμικού πού φορούσε,κάτι θετικό σαφώς καθώς αυτό σημαίνει ότι δεν είχε τελικά θέμα hardware όπως η και καλά μεγάλη σε ανάλυση οθόνη πού δεν την σηκώνει ο επεξεργαστής.έλεος,μία πάρτι ξαφνικά γίναμε και προγραμματιστές,μόνο πού δεν δουλεύουμε για την lg,αλλά πίσω από την οθόνη ενός κινητού η υπολογιστή η tablet.

Το κινητό έχει μεταμορφωθεί προς το καλύτερό,η μπαταρία ειδικά με χρήση wifi τα πάει καλά,με χρήση δεδομένων πέφτει γρήγορα σχετικά.ας ελπίσουμε ακόμα καλύτερες επιδόσεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας λίγο τα τελευταία ποστ(δεν διάβασα όλο το θέμα, το παρακολουθώ που και που αλλά όχι σχολαστικά) θα ήθελα να ρωτήσω 1-2 πραγματάκια.

Κάτοχος G2. Ξέρω ότι την αυτονομία του G2 δεν θα την βρω στο G3 ωστόσο σίγουρα θα δω καλούς χρόνους. Είμαι γενικά πλέον πεισμένος ότι αξίζει να πάρω το G3. Και λόγω support από LG. Πιο γρήγορα lollipop που σημαίνει και πιο γρήγορα αξιόπιστες aosp lollipop roms.

Ωστόσο επειδή σκεφτόμουν να πάρω το 32Gb λόγω και της RAM που έχει 3gb.

Ισχύει και εδώ ότι και στο G2???

Δηλαδή...

 

1) Εγγύηση? Αρκεί να είναι απλά Ευρωπαϊκό και να προορίζεται για χώρα της Ευρώπης?

2) Στοκ ρομ βάζεις όποιας χώρας θέλεις μετά?

3) Και πιο σημαντικό. Το 32GB G2 ήθελε λίγο προσοχή στο πέρασμα ρομ στοκ και γενικώς είχε λιγότερη υποστήριξη σε αυτό. Εδώ στο G3 ισχύει αυτό? Οι custom roms γενικά χωρίζονται σε συμβατότητα με 16 ή 32gb?

 

Και γενικώς αν πρέπει να προσέξω κάτι που μπορεί να έχει διαφορά από το 16αρι.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλο και τούτο πάλι.Μιλούσα στο κινητό με τα ακουστικά και παράλληλα έβαλα το κινητό να φορτίσει.Εκείνη την στιγμή μου λέει ο συνομιλητής μου ότι ακούει πολλά παράσιτα.Λέω μπααα.Βγάζω τον φορτιστή και σταμάτησε να τα ακούει.Το δοκίμασα 2 με 3 φορές και τελικά όταν έβαζα το φορτιστή τότε τα άκουγε πάλι.Δοκίμασα μετά χωρίς ακουστικά και το τηλ. στο φορτιστή και με άκουγε κανονικά.Με λίγα λόγια αν το κινητό φορτίζει και παράλληλα μιλάω με τα ακουστικά ο συνομιλητής μου με ακούει με πολλά παράσιτα.Τι να πω?Τι είναι αυτά μωρέ?Έλεος δηλαδή!

 

Αυτό που περιγράφεις μου έχει συμβεί με ένα s3 mini, με lg g2, είμαι σίγουρος ότι συνέβαινε και σε παλιότερα τηλέφωνα που είχα, νομίζω ότι είναι γενικό το πρόβλημα και όχι θέμα του g3.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας λίγο τα τελευταία ποστ(δεν διάβασα όλο το θέμα, το παρακολουθώ που και που αλλά όχι σχολαστικά) θα ήθελα να ρωτήσω 1-2 πραγματάκια.

Κάτοχος G2. Ξέρω ότι την αυτονομία του G2 δεν θα την βρω στο G3 ωστόσο σίγουρα θα δω καλούς χρόνους. Είμαι γενικά πλέον πεισμένος ότι αξίζει να πάρω το G3. Και λόγω support από LG. Πιο γρήγορα lollipop που σημαίνει και πιο γρήγορα αξιόπιστες aosp lollipop roms.

Ωστόσο επειδή σκεφτόμουν να πάρω το 32Gb λόγω και της RAM που έχει 3gb.

Ισχύει και εδώ ότι και στο G2???

Δηλαδή...

 

1) Εγγύηση? Αρκεί να είναι απλά Ευρωπαϊκό και να προορίζεται για χώρα της Ευρώπης?

2) Στοκ ρομ βάζεις όποιας χώρας θέλεις μετά?

3) Και πιο σημαντικό. Το 32GB G2 ήθελε λίγο προσοχή στο πέρασμα ρομ στοκ και γενικώς είχε λιγότερη υποστήριξη σε αυτό. Εδώ στο G3 ισχύει αυτό? Οι custom roms γενικά χωρίζονται σε συμβατότητα με 16 ή 32gb?

 

Και γενικώς αν πρέπει να προσέξω κάτι που μπορεί να έχει διαφορά από το 16αρι.

 

 

Είχα G2 16gb και τώρα έχω G3 16gb.

Σε όλα καλυτερο το G3 εκτός απο τα χρώματα της οθόνης.Τσέκαρε την συσκευή που θα πάρεις να έχει το νέο πάνελ 410 παρτίδα.Αν δεν βρεις τότε υπάρχει κrαι η άλλη λύση,να παρεμβεις εσύ λίγο στα χρώματα και αλλάξεις τις τιμές.

Αν ασχολησε με custom καταστάσεις παρτο,αν όχι μην το πάρεις.Το G3 θέλει ψάξιμο για να γίνει σωστό και να είναι σχεδόν τέλειο σε ολα.Τώρα 3gb ή 2gb ram...προσωπικά με το set up που έχω στο δικό μου 16αρι δεν βλέπω καμία διαφορά...πόσες πια εφαρμογές να τρέξουν μαζί...20;;Πάντως με 12 καρτέλες στο recent μια χαρά τρεχει το δικό μου.Τώρα όσον αναφορά τα ερωτήματά σου,ότι ισχύει και για το G2 ακριβώς εκτός απο τις rom όπου 16αρι και 32αρι μοιράζονται τις ίδιες.

Ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

Παντως για την μπαταρια συμφωνω με ταξιδιωτη.

Για κανενα λογο χρονοι G2 αλλα και μ τιποτα χρονοι φετινων ναυαρχιδων. Με data φευγει νερακι. Με WiFi παλευεται η μια μερα αλλα με πολυ χρηση και φουλ φωτεινοτητα ξεχνας πανω απο 5 ωρες οθονης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Lag 0 δεν υφίσταται οπότε μην γράφουμε ότι να ναι.εκτός κι αν το κοιτάζουμε μόνο.android χωρίς έστω ελάχιστο lag δεν έχω δει ποτέ μου...

Πέστα γιατί θα τρελαθούμε εδώ μέσα... "Κανένα lag". Δηλαδή εμένα, που όποτε είμαι σε κάποια εφαρμογη μέσα και πατήσω home button εχουν εξαφανιστεί από την αρχική τα μισα widgets και επανεμφανίζονται και κολλάει αν αλλάξεις οθόνη, τι είναι αυτό; Μόνο το δικό μου το κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Πέστα γιατί θα τρελαθούμε εδώ μέσα... "Κανένα lag". Δηλαδή εμένα, που όποτε είμαι σε κάποια εφαρμογη μέσα και πατήσω home button εχουν εξαφανιστεί από την αρχική τα μισα widgets και επανεμφανίζονται και κολλάει αν αλλάξεις οθόνη, τι είναι αυτό; Μόνο το δικό μου το κάνει;

 

Όχι φίλε μου. Απλά όπως σε όλα τα νήματα οι χρήστες εκθειάζουν την αγορά τους.. Βάλε Nova Launcher να γλιτώσεις από τις χαζομάρες της LG (και) στο sw.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω βοήθεια

έχω ένα g3 αγοραζόμενα από γερμανο

με ο λογότυπο της cosmote

με την κάρτα του ΟΤΕ παίζει τα πάντα χωρίς κανένα πρόβλημα

με κάρτα της vodafone δουλεύουν τα πάντα εκτός από τα δεδομένα , δεν έχει καθόλου internet !! μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορούμε να λύσουμε αυτό το πρόβλημα και με ποιο τρόπο ??

Link to comment
Share on other sites

να παιζει το σεναριο δηλαδη μερικες συσκευες να δουλευουν καλα δε παιζει ?? εγω δηλαδη που δε βλεπω redraws τι γινετε εχω 32 εφαρμογες με vimper fb messenger kai fb ανοιχτα συνεχεια και το τηλεφωνο δε μασαει μια ουτε lag redraws τωρα αν εσεις εχετε παραπανω και λαγκαρει ειναι άλλο θεμα οποτε μην ειστε απόλυτοι ολο ειναι σχετικα με τη χρηση του καθε ενός
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...επειδή είμαι λίγο άσχετος... ξέρει κανείς να μου πει αν υπάρχει τρόπος να δουλέψει το knock (για κλείσιμο της οθόνης) με nova launcher??????

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...επειδή είμαι λίγο άσχετος... ξέρει κανείς να μου πει αν υπάρχει τρόπος να δουλέψει το knock (για κλείσιμο της οθόνης) με nova launcher??????

Ψαξε στο Play store για την εφαρμογη "Screen off and lock".......... την κανεις εγκατασταση και μετα την "οριζεις" στο διπλο πατημα απ' τις ρυθμισεις του nova;).

Νoμιζω ομως θελει την paid version!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...επειδή είμαι λίγο άσχετος... ξέρει κανείς να μου πει αν υπάρχει τρόπος να δουλέψει το knock (για κλείσιμο της οθόνης) με nova launcher??????

 

Εννοείς το διπλό tap για κλείσιμο της συσκευής; Όχι δεν δουλεύει με nova. Αλλά μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή screen off and lock και να βάλεις την συντόμευση στην αρχική οθόνη σου και να το κλείνεις από κει. Ουσιαστικά με ένα λιγότερο κλικ.:p

Εγώ το έχω βάλει και στην status bar οπότε δεν χρησιμοποιώ καθόλου το πίσω κουμπί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις άμεσες απαντήσεις...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...