Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρελαβα και εγω σημερα. Το κινητο ειναι super, με προβληματιζει οτι στην δουλεια, εκει που στο nexus 4 ειχα φουλ σημα, στο G3 εχω μια γραμμη μονο. Εχει συμβει και σε καποιον αλλον?

 

ΑΚΥΡΟ!!! Για οικονομια μπαταριας το ειχα 2G ενω τωρα ηταν σε 3G.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά,

 

λόγω καταστροφής κινητού φιλικού προσώπου θέλω επειγόντως σε 2-3 ημέρες να πάρω νέο κινητό για να δώσω το δικό μου στο πρόσωπο.

 

Να πω ότι είμαι εδώ και χρόνια στη λογική Nexus, αλλά δεν βρίσκω Nexus 5 μαύρο στην αγορά για να πάρω και ούτε μπορώ να περιμένω να βγει το επόμενο Nexus. Βλέπω ότι το G3 είναι η πιο κοντά στις ανάγκες μου επιλογή αυτή τη στιγμή και θέλω να κάνω 2 γρήγορες ερωτήσεις γιατί έψαξα λίγο το θέμα και δεν βρήκα απαντήσεις και βιάζομαι να αποφασίσω σε 24 ώρες από τώρα.

 

(1) Μπορώ να σηκώσω launcher με interface pure android; Χωρίς άλλες ROM, root και τέτοια, θέλω stable κατάσταση για επαγγελματικούς λόγους. Θα μπορώ ταυτόχρονα να δοκιμάζω στο παράλληλο και το δικό του launcher για προσαρμογή; Θα είναι κοινές οι ρυθμίσεις της συσκευής;

 

(2) Η εγγύηση χάνεται; (μάλλον όχι, αφού δεν βάζω άλλη rom, απλά ρωτάω).

 

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά για το χρόνο σας. :)

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

λόγω καταστροφής κινητού φιλικού προσώπου θέλω επειγόντως σε 2-3 ημέρες να πάρω νέο κινητό για να δώσω το δικό μου στο πρόσωπο.

 

Να πω ότι είμαι εδώ και χρόνια στη λογική Nexus, αλλά δεν βρίσκω Nexus 5 μαύρο στην αγορά για να πάρω και ούτε μπορώ να περιμένω να βγει το επόμενο Nexus. Βλέπω ότι το G3 είναι η πιο κοντά στις ανάγκες μου επιλογή αυτή τη στιγμή και θέλω να κάνω 2 γρήγορες ερωτήσεις γιατί έψαξα λίγο το θέμα και δεν βρήκα απαντήσεις και βιάζομαι να αποφασίσω σε 24 ώρες από τώρα.

 

(1) Μπορώ να σηκώσω launcher με interface pure android; Χωρίς άλλες ROM, root και τέτοια, θέλω stable κατάσταση για επαγγελματικούς λόγους. Θα μπορώ ταυτόχρονα να δοκιμάζω στο παράλληλο και το δικό του launcher για προσαρμογή; Θα είναι κοινές οι ρυθμίσεις της συσκευής;

 

(2) Η εγγύηση χάνεται; (μάλλον όχι, αφού δεν βάζω άλλη rom, απλά ρωτάω).

 

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά για το χρόνο σας. :)

 

Μπορείς να βάλεις Nova launcher που είναι σαν τον στοκ, ο οποίος έχει και τα στοκ εικονίδια του Android.

Σαφώς μπορείς να δοκιμάζεις όποιον θες ανά πάσα στιγμή.

Η εγγύηση δε χάνεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι σχεδον ετοιμος για τη μετάβαση από iphone 5 .Περιμενα να δω το 6 αλλα δεν...Απο εκει και πέρα θελω να ρωτησω αν με την 10h εξαφανιστηκαν τα ακαιρα restart και αν βελτιωθηκε το λαγκαρισμα.Με τον nova βελτιωθηκε το θεμα lag?Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν αξιζει καποιος να δωσει τα παραπανω χρήματα για το 32αρι.Ευχαριστω προκαταβολικα και θα ηθελα και τη γνωμη οσων πηγαν στο g3 απο iphone 5 που ξερω οτι ειναι αρκετοί

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την 10h ακόμα δεν έχω restart. Όσο για το lag κι εγώ nova έχω και δεν το παρατηρώ. Δεν έχω δουλέψει όμως άλλες ναυαρχιδες για να συγκρίνω.
Link to comment
Share on other sites

μετα την 10Η δεν ειχα κανενα restart εδω και 3 βδομαδες που την εχω περιπου και γενικα απο την αρχη εδω και 1.5 μηνα μονο δυο restart . απο θεμα λαγκ εκει εχει βελτιωθει αρκετα πλεον εχει λγιο ακομα που πιστευω με επομενα update θα φτιαξει και αλλο. εγω ειχα note 3 πριν οποτε μπορω να το συγκρινω σε αυτο το θεμα.
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Για αγορά της συσκευής από το internet σε ελληνικό κατάστημα τι πρέπει να προσέξω?

Να μην είναι kaizer

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ την παραγγελία μου και το περιμένω από βδομάδα. Ελπίζω να μην έχει το γνωστό πρόβλημα.

Μου προτείνετε να βάλω κάποιο screen protector ή tempered glass ή θεωρείτε πως δεν χρειάζεται; Και αν ναι ποιο είναι καλό και εφαρμόζει πολύ καλά; Επίσης σκέφτομαι να βάλω και κάποιο quick circle (όχι το επίσημο, κάποιο πιο φθηνό από ebay), δεν φαντάζομαι το tempered glass να δίνει τόσο πάχος που να μην κλείνει καλά έτσι; Τέλος σκέφτομαι να πάρω και αυτό, υπάρχει περίπτωση η μόνιμη μαγνήτιση να προκαλέσει κάποιο πρόβλημα στη συσκευή;

 

ΥΓ: ελπίζω να δημιουργηθεί σύντομα μια ενότητα ειδικά για το LG G3 στο myphone ώστε να σχολιάζουμε πιο άνετα και περισσότερα θέματα

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ την παραγγελία μου και το περιμένω από βδομάδα. Ελπίζω να μην έχει το γνωστό πρόβλημα.

Μου προτείνετε να βάλω κάποιο screen protector ή tempered glass ή θεωρείτε πως δεν χρειάζεται; Και αν ναι ποιο είναι καλό και εφαρμόζει πολύ καλά; Επίσης σκέφτομαι να βάλω και κάποιο quick circle (όχι το επίσημο, κάποιο πιο φθηνό από ebay), δεν φαντάζομαι το tempered glass να δίνει τόσο πάχος που να μην κλείνει καλά έτσι; Τέλος σκέφτομαι να πάρω και αυτό, υπάρχει περίπτωση η μόνιμη μαγνήτιση να προκαλέσει κάποιο πρόβλημα στη συσκευή;

 

ΥΓ: ελπίζω να δημιουργηθεί σύντομα μια ενότητα ειδικά για το LG G3 στο myphone ώστε να σχολιάζουμε πιο άνετα και περισσότερα θέματα

 

εγω εχω βαλει tempered glass απο εδω http://www.extreme-mobile.gr/p.LG-G3-D855-X-one-Premium-tempered-Glass-9H-Oleophobic-Ver-2-Screen-Protector.1031872.html παρα πολυ καλο και μου το εβαλε και ο ανθρωπος εκει. το αν χρειαζεται στο note 3 με εσωσε απο πτωση εμενα και εβαλα και εδω. τωρα για θηκη εχει το καταστημα εκει και μη επωνημη θεμα με το glass δεν θα εχεις. το μαγνητακι δεν εχω ακουσει να κανει καποιο προβλημα αλλα δεν το εχω για να ξερω .

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στο xda ότι η LG δεν θα δώσει ελεύθερο το λογισμικό με συνέπεια να μη δούμε custom roms κτλ. Ξέρει κανείς κάτι επ'αυτού;
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το kaizer? Συγγνώμη για τις χαζές ερωτήσεις.

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια αξιόπιστα site από όπου έχετε ψωνίσει. Για να μην θεωρηθεί διαφήμιση ας μου στείλει οποίος θέλει pm. Ευχαριστώ και πάλι.

Edited by georbap
Link to comment
Share on other sites

Η πλειοψηφία πάντως νομίζω ότι έχει πάρει το 16αρι,σωστά?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η τιμή του 16 gb έχει πέσει πάρα πολύ. Σε λίγο θα πέσει κάτω από 400 ευρώ τώρα είναι στα 405. Προσωπικά περιμένω να δω και το Nexus 6 ή πως θα λέγεται για να αποφασίσω που θα πάω φέτος, μιας και αυτό καθορίζει τα στάνταρ. Αν δω 3 gb μνήμη τότε κάτι θα σημαίνει για το μέλλον του Android.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με τα restarts λύθηκε;;

Επειδή παρακολουθώ το νήμα στο xda απ ότι φαίνεται έχει λυθεί στο μεγαλύτερο ποσοστό των συσκευών με την 10h και ίσως παίζει και ρόλο πότε κατασκευαστηκε το κινητό. Τα δείγματα είναι θετικά.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στο xda ότι η LG δεν θα δώσει ελεύθερο το λογισμικό με συνέπεια να μη δούμε custom roms κτλ. Ξέρει κανείς κάτι επ'αυτού;

 

Και εγώ θα ήθελα να μάθω τι γίνεται μ' αυτό το θέμα.Όποιος ξέρει κάτι ας ενημερώσει.

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα ήθελα να μάθω τι γίνεται μ' αυτό το θέμα.Όποιος ξέρει κάτι ας ενημερώσει.

 

Aπο ότι φαίνεται στο θέμα που είχε ανοίξει για αυτόν τον λόγο έχουν πολύ καιρό να αναφέρουν κάτι.

Οπότε θα σταμάτησε με τις αναβαθμίσεις που έχουν δοθεί.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί ας βοηθήσει κάποιος στο προηγούμενο ερώτημα γιατί από αγορές στο Internet έχω νύχτα και δεν θέλω να την πατήσω.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μετα την 10h παει εκπληκτικά καλά χωρις τα προβλήματα που ειχε στην αρχη κυριώς λανγκ...Εγω ξαφνικούς θανάτους δεν είχα και φυσικά με την τελευταία αναβάθμιση επίσης δεν έχω.

Επίσης εχω δει και διαφορά προς το καλύτερο όσον αφορά την μπαταρία.

wifi 5+30 ωρες οθόνη

wifi+data μιτή χρήση 4+30 οθόνη

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σωστός!

Δεν το περίμενα ότι θα έχει τόσο καλή μπαταριά λόγω της Quad HD οθόνης.

Έχω πάντα στις συσκευές μου ανοιχτά ΟΛΑ εκτός από GPS(μόνο όταν χρειάζεται) με πολλές κλήσεις, συγχρονισμούς 4 email και 3 λογαριασμούς cloud, 95 εφαρμογές

Την ημέρα την βγάζει άνετα και μένει 20-30%

 

Όσο για lag, μηδενικό και φυσικά smooth ΤΕΛΕΙΟ!!! (Nova Prime)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μετα την 10h παει εκπληκτικά καλά χωρις τα προβλήματα που ειχε στην αρχη κυριώς λανγκ...Εγω ξαφνικούς θανάτους δεν είχα και φυσικά με την τελευταία αναβάθμιση επίσης δεν έχω.

Επίσης εχω δει και διαφορά προς το καλύτερο όσον αφορά την μπαταρία.

wifi 5+30 ωρες οθόνη

wifi+data μιτή χρήση 4+30 οθόνη

 

Σωστός!

Δεν το περίμενα ότι θα έχει τόσο καλή μπαταριά λόγω της Quad HD οθόνης.

Έχω πάντα στις συσκευές μου ανοιχτά ΟΛΑ εκτός από GPS(μόνο όταν χρειάζεται) με πολλές κλήσεις, συγχρονισμούς 4 email και 3 λογαριασμούς cloud, 95 εφαρμογές

Την ημέρα την βγάζει άνετα και μένει 20-30%

 

Όσο για lag, μηδενικό και φυσικά smooth ΤΕΛΕΙΟ!!! (Nova Prime)

Το 32αρι έχετε και οι δύο;

Δηλαδή η μπαταρία είναι στα επίπεδα του M8 τώρα πια;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...