Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους τους φιλους του g3.Καλοριζικα παιδιά και απροβληματιστά σας εύχομαι.Μπήκα κ εγώ με την σειρά μου να διαβάζω απόψεις για το κινητό υπερ/κατα και τα σχετικά.Ενδιαφερομούν να το αγοράσω μεχρί το τέλος της χρονιάς και μπηκα να δω αν αξίζει.Είμαι κάτοχος ενος LG Optimus 4x HD και ΠΑΡΑΤΗΡΩ ακριβώς τα ίδια και τα ιδία και τα ίδια.Τι εννόω παρατηρώ τα ίδια??Πέρυσι τέτοια περίοδο περίπου ήταν να αγοράσω το optimus που έχω τώρα μεχρί και σήμερα,γιατί το προηγούμενο κινητό που είχα ήταν ένα htc desire s(οτι καλύτερο και friendly using interface εχω χρησιμοποιήσει στην ζωή μου και εγώ άλλα και άλλοι χρήστες smartphone που συναναστρέφομαι(μιλαω για το htc sense),και επειδή έκανα πολύ ανάλυση σε θεμάτα που είναι κυρίως off-topic θέλω να συνεχίσω αυτό που ελέγα με ότι και περυσί που είχα μπει στο αντίστοιχo thread του optimus έβλεπα από τις πρώτες σελίδες κραξιμό και παρτέ samsung(αντιστοιχα τότε ήταν το s3) και μπήκα προς εκπληξή μου και παρατηρώ ότι το μόνο που άλλαξε στο thread είναι το όνομα και οι συσκευές.Κυριαρχή η ίδια καθοδηγούμενη φημολογία.Το 90% μου ελεγέ και σε pm και σχετίκα να μην πάρω το optimus για τους χ,ψ λόγους. Έκανα και καινούριο thread για να ρωτήσω αυτό που με ενδιέφερε κυριώς και αυτό ήταν η φωτεινότητα κάτω απο τον ήλιο..ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ galaxy s3(να επισημάνω ότι κατελήγα σχεδιαστήκα και μόνο προς το Lg).Μπήκα και ειδά πάρα πολλα reviews απο βιντέο και τα σχετίκα και παρατηρουσά κατί σαν "ερώτα" στην samsung.Να γινέται αντιληπτό απο τα reviews και απο το βιντέο (συγκριναν htc one s,galaxy s3,optimus 4x hd) και ενώ φαινοταν οτι το s3 κατώ απο τον ηλίο ήταν το χειροτερό και απο τα 3 αυτοι στο review οχι μονο το υποστηριζαν αλλα ελεγάν κιόλας οτι δεν υπαρχει καν συγκριση.Δηλαδή γιατί ΕΝΩ ΕΓΩ ΝΑ ΠΡΟΤΙΜΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΛΑΣΑΡΟΥΝ ΤΟ S3 ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΤΟΥΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ???Ενω πηγα μονος μου τα εβαλα διπλα διπλα και την φωτεινοτητα στο ιδιο επιπεδο να ειναι πιο φωτεινο στο lg αυτοι και στο πλαισιο και σε αλλο μεγαλο καταστημα να μου πλασαρουν το samsung???ΓΙΑΤΙ ακομα και με το g3 η ιδια κατασταση ρε παιδια??γιατι ενω το 90% που δεν τα εχει συγκρινει να υποστηριζει σαμμυ??γιατι όλο αυτο??εγω δλδ απο αυτα που διαβαζω για το g3 ειναι οτι δεν αξιζει το g3 αλλα το s5..Συγγνωμη αν κουρασα αλλα ηθελα να εκφρασω το παραπονο μου 2 χρονια που βλεπω ακομα την ιδια κατασταση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια χαρά απο έναν καινούριο στο forum. Ειμαι κι εγω κάτοχος του lg g3 απο την προηγούμενη Τρίτη και μπορω να πω οτι ομολογουμένως ειμαι ικανοποιημένος απο όσα εχω δει. Σε σχέση με όσα εχω διαβάσει θα ήθελα να σχολιάσω επιγραμματικά για να μην κουράσω αλλα και να ρωτήσω καποια πράγματα

1. Shut downs ακομη δεν εχω εντοπίσει

2. Η μπαταρία μου φαίνεται όντως οτι εξασθενει γρήγορα. Μερα δεν βγάζει.Βέβαια για να ειμαι ειλικρινής το εχω σκισει το κινητό στο να το πειράζω...κλήσεις ακομη δεν εχω παρει γιατι περιμένω να ενεργοποιηθεί η σύνδεση ( λόγω;λλαγης παροχου).

3. Το κινητό θερμαίνεται όντως, ίσως ασυνήθιστα.

4. Έκανα αρκετά antutu tests, και έπαιξα απο 26κ εώς και 34,9κ σημερα!!

5. Δοκίμασα αλλαγή σε ART η οποία εγινε πολυ γρήγορα αλλα για κάποιο λόγο έφαγε τρελό κόλλημα το κινητό, χωρις να κλείνει και αναγκαστικα να αφαιρεσω τη μπαταρία για να κανω restart. Ωστόσο επειδή διαβάςα αρκετά σχόλια για προβλήματα που δημιουργεί επανηλθα σε dalvik.

6. Δεν εχω παρει καμια απολύτως αναβάθμιση στο software. Εχω την ελληνική έκδοση 6gr και ειμαι ακομη με το 10a. Είδα σημερα οτι βγήκε η 10e αλλα καθε φορα που κανω έλεγχο στο κινητό, μου λέει οτι το λογισμικό μου ειναι ενημερωμένο. Ξέρετε κατι?

 

Σε γενικές γραμμές ειμαι ευχαριστημένος, λιγο η μπαταρία με χαλάει αλλα θα μάθω να ζω με αυτη...ελπίζοντας σε καποια αναβάθμιση που εν τελει θα βοηθήσει!!

Ps. Η θήκη τα σπάει...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ξερει καποιος απο που να αγορασω το 32ρι φτηνα? ειναι πολυ παραλογο να εχουν 170 ευρω διαφορα με το 16ρι στα σκρουτσομαγαζα. αν ειναι απο εξωτερικο θα θελα να αποφυγω το τελωνειο. αν εχει αγορασει καποιος ας πει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Από εχθές κάτοχος του lg g3 32gb. Το άνοιξα όλα καλά , τράβηξα κανά δύο φωτογραφίες, όλα μια χαρά, επανεκκίνηση καμία . Βλέπω 2 αναβαθμισεις τις κάνω , πάω να τραβήξω φωτογραφία σήμερα με την κύρια κάμερα, και ενώ δείχνει ότι έχει κάνει focus η οθόνη είανι απίστευτα θολή σαν να μην έχει κάνει focus καθόλου, και φυσικά και η φωτο που τραβάει είναι θολή. Εκανα επαναφορά αλλά τίποτα. Μίλησα με την lg μέσω chat ( απίστευτο για Σαββάτο απόγευμα) και μου είπαν ότι μπορεί να μην έγινε σωστή αναβάθμιση λόγω του ότι έγινε ασύρματα μέσω wifi. Θα στείλουν courier την Τρίτη να το πάρουν για να του κάνουν αυτοί την αναβάθμιση. Αν δεν το είχα δοκιμάσει πρίν την αναβάθμιση θα έλεγα ότι ηταν hardware problem. Εκδοση λογισμικού V10e. Εχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό το πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ξερει καποιος απο που να αγορασω το 32ρι φτηνα? ειναι πολυ παραλογο να εχουν 170 ευρω διαφορα με το 16ρι στα σκρουτσομαγαζα. αν ειναι απο εξωτερικο θα θελα να αποφυγω το τελωνειο. αν εχει αγορασει καποιος ας πει.

 

Καλησπερα.Στα 599ευρω (τοσο το πηρα εχθες) ποιο κατω δεν θα το βρεις αυτη την στιγμη.Η διαφορα στην τιμη ειναι απλη λογικη πληρωνεις τα 16gb παραπανω και το 1gb ram.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να αγορασω το LG G3 32Gb μεχρι τις αρχες Σεπτεμβριου, αλλα το σκεφτομαι λογω τιμης και ενδεχομενης πτωσης της που μπορει να συμβει στο αμεσο μελλον. Λοιπον τι πιστευετε σε 1 μηνα θα εχει κανει βουτια η τιμη του οπως εγινε με το G2 ή λετε να τη κρατησει λογω του οτι οι περισσοτεροι παιρνουν το 16αρι;
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να αγορασω το LG G3 32Gb μεχρι τις αρχες Σεπτεμβριου, αλλα το σκεφτομαι λογω τιμης και ενδεχομενης πτωσης της που μπορει να συμβει στο αμεσο μελλον. Λοιπον τι πιστευετε σε 1 μηνα θα εχει κανει βουτια η τιμη του οπως εγινε με το G2 ή λετε να τη κρατησει λογω του οτι οι περισσοτεροι παιρνουν το 16αρι;

 

Σε 1 μηνα δυσκολο αλλα σε 2 μηνες οπου θα εμφανιστουν τουλαχιστον τα Νote 4 & iphone 6 εκει θα υπαρχει διορθωση στην τιμη.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να αγορασω το LG G3 32Gb μεχρι τις αρχες Σεπτεμβριου, αλλα το σκεφτομαι λογω τιμης και ενδεχομενης πτωσης της που μπορει να συμβει στο αμεσο μελλον. Λοιπον τι πιστευετε σε 1 μηνα θα εχει κανει βουτια η τιμη του οπως εγινε με το G2 ή λετε να τη κρατησει λογω του οτι οι περισσοτεροι παιρνουν το 16αρι;

 

Να είσαι σίγουρος.

Κι εγώ περιμένω να δω την πτώση της τιμής.

Για το 16αρι δεν δίνω φράγκο,δεν αξίζει μία,οπότε και παραμένω με το g2 ως τότε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κουράσει όλο αυτό με το αν αξίζει η αγορά μιας Ή άλλης συσκευής...

Εγώ ξέρω ότι αν γουστάρεις κάτι και μπορείς να το πάρεις τι παίρνεις.

Εννοείται πως οι καιροί είναι δύσκολοι και τα σχετικά αλλά αυτό δεν σημάνει ότι δεν αξίζει η αγορά μιας συσκευής από την στιγμή μάλιστα που αν ψαχτεις λίγο στο net θα βρεις πολύ καλές τιμές.

Πάντως έτσι για την ιστορία το 16αρι στα 450 που κυκλοφορεί αυτήν την στιγμή για να ξεκαλοκαιριασεις μ θα χαρά Τιμή έχει...

Εννοείται πως αν περιμένει κάποιος για μετά το καλοκαίρι θα πέσει και άλλο γ τιμή του αλλά τότε θα είναι σχεδόν μ θα γενιά Πίσω σε σχέση με τα άλλα που θα κυκλοφορήσουν.

Δυστυχώς όπως Ή ζωή έτσι και η τεχνολογία προχωρά γρήγορα.

Μπορείς την ακολουθείς δεν μπορείς κάθεσαι και περιμένεις...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά τα 450 δεν είναι για πέταμα ούτε προς επιβράβευση μιας εταιρείας που προσφέρει ένα προβληματικό προϊόν. Εκεί τοποθετείται το πρόβλημα.
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι έχει χειρότερη λήψη δικτύου από το G2..Εκεί που με το G2 έχω HSPDA σταθερά με το G3 έχω συνέχεια εναλλαγές GPRS και HSPDA..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι έχει χειρότερη λήψη δικτύου από το G2..Εκεί που με το G2 έχω HSPDA σταθερά με το G3 έχω συνέχεια εναλλαγές GPRS και HSPDA..

 

Μπορούν κάποια άλλα παιδιά που προέρχονται από G2 να μας πουν περί αυτού.

Ευχαριστώ.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχει κανεις με ελληνικό 16αρι παρει καποια αναβάθμιση πέραν της 10α? Κανω συνεχεια έλεγχο και μου λέει οτι φοράω την τελευταια έκδοση ( η οποία ειναι η 10α!!!), ενώ εχω διαβάσει οτι όλος ο κόσμος βρίσκεται στην 10e ( τουλάχιστον..). Please οποίος ξέρει κατι....
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το 16άρι δεν αξίζει τόσο πολύ πια; Για εξήγησέ μας να το καταλάβουμε κι εμείς;

Γιατί να δώσω το g2 για το g3 16gb,για να έχω απλά καλύτερή κάμερα και μνήμη???μπα.

Αν είναι να κάνω την αλλαγή ας την κάνω για κάτι πού θα έχει το κάτι παραπάνω.κι εννοώ κυρίως την μνήμη ram.όχι ότι με χαλάνε και τα 32gb.

Εκεί αξίζει η αλλαγή.αξίζει όμως να κάνει κάποιος υπομονή καθώς πιστεύω ότι σύντομα θα αρχίσει η κατρακύλα στην τιμή του <<καλού>> g3 και δεύτερον,ας περιμένουμε να βγάλει ότι πρόβλημα είναι να βγάλει σαν νέα συσκευή και μετά προχωράμε στις επόμενες του παρτίδες.πλέον δεν σηκώνει βιασύνη η αγορά μιας συσκευής.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καλύτερο όμως κι αυτό ειναι το 32αρι με τα 3gb ram. Αναπόφευκτα γίνεται ο διαχωρισμός

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να πάρω κάτι πάντως θέλω να έχει όσο γίνεται καλύτερα χαρακτηριστικά,διαφορά τρελή μπορεί να μην έχει το να έχει το ένα 3gb και το άλλο 2,όμως με την λογική μου αν είναι να μείνω στα 2gb μένω και στο υπάρχον τηλέφωνο πού κρατάω.

Όσο για τα πλαστικά,μέσα στην θήκη δεν θα καταλάβω διαφορά.

Για το μέγεθος της οθόνης,επίσης δεν με ενδιαφέρει,αύξηση στις διαστάσεις απλά,έστω και με μαζεμένες καταστάσεις.η κάμερα με ενδιαφέρει κάπως αλλά όχι ότι θα το δω και κριτήριο για να πάρω στο 16αρι,με τίποτα λοιπόν 16αρι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα αναβάθμιση δεν μου δίνει (v10a είμαι ακόμα , με 16άρι 6GR από πλαίσιο) ..ούτε με ΟΤΑ, ούτε μέσα από το pc suite.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα αναβάθμιση δεν μου δίνει (v10a είμαι ακόμα , με 16άρι 6GR από πλαίσιο) ..ούτε με ΟΤΑ, ούτε μέσα από το pc suite.

Θα σου έρθει... Μην ανχωνεσε...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εχει δει καποιος διαφορα στα χρωματα και στη φωτεινοτητα μετα απο το update v10e?? εμενα δεν εχει καμια σχεση με πριν. εχουν ξεθωριασει
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σε 10Ε απευθείας και έτσι δεν μπορώ να κρίνω διάφορες.

 

έκανα τα παρακάτω:

root, no frills cpu->on demand governor&minimum cpu frequency=300,

εγκατέστησα τον task manager από g2/cloudypro2 και τον έβαλα να σταματάει όλα τα χαζά services χωρίς μέσα παγώνω τις εφαρμογές (πχ 53 services το Facebook!!) παίζει μια χαρά,και είναι από τα καλύτερα manufacturer utilities που έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα αναβάθμιση δεν μου δίνει (v10a είμαι ακόμα , με 16άρι 6GR από πλαίσιο) ..ούτε με ΟΤΑ, ούτε μέσα από το pc suite.

 

Ακριβώς τα ίδια κ σε μένα....

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά απο έναν καινούριο στο forum. Ειμαι κι εγω κάτοχος του lg g3 απο την προηγούμενη Τρίτη και μπορω να πω οτι ομολογουμένως ειμαι ικανοποιημένος απο όσα εχω δει. Σε σχέση με όσα εχω διαβάσει θα ήθελα να σχολιάσω επιγραμματικά για να μην κουράσω αλλα και να ρωτήσω καποια πράγματα

1. Shut downs ακομη δεν εχω εντοπίσει

2. Η μπαταρία μου φαίνεται όντως οτι εξασθενει γρήγορα. Μερα δεν βγάζει.Βέβαια για να ειμαι ειλικρινής το εχω σκισει το κινητό στο να το πειράζω...κλήσεις ακομη δεν εχω παρει γιατι περιμένω να ενεργοποιηθεί η σύνδεση ( λόγω;λλαγης παροχου).

3. Το κινητό θερμαίνεται όντως, ίσως ασυνήθιστα.

4. Έκανα αρκετά antutu tests, και έπαιξα απο 26κ εώς και 34,9κ σημερα!!

5. Δοκίμασα αλλαγή σε ART η οποία εγινε πολυ γρήγορα αλλα για κάποιο λόγο έφαγε τρελό κόλλημα το κινητό, χωρις να κλείνει και αναγκαστικα να αφαιρεσω τη μπαταρία για να κανω restart. Ωστόσο επειδή διαβάςα αρκετά σχόλια για προβλήματα που δημιουργεί επανηλθα σε dalvik.

6. Δεν εχω παρει καμια απολύτως αναβάθμιση στο software. Εχω την ελληνική έκδοση 6gr και ειμαι ακομη με το 10a. Είδα σημερα οτι βγήκε η 10e αλλα καθε φορα που κανω έλεγχο στο κινητό, μου λέει οτι το λογισμικό μου ειναι ενημερωμένο. Ξέρετε κατι?

 

Σε γενικές γραμμές ειμαι ευχαριστημένος, λιγο η μπαταρία με χαλάει αλλα θα μάθω να ζω με αυτη...ελπίζοντας σε καποια αναβάθμιση που εν τελει θα βοηθήσει!!

Ps. Η θήκη τα σπάει...

τα antutu να τα αποφευγεις και ειδικα τα συνεχομενα,τρεχουν τους επεξεργαστες στο maximum και θα σου κανει restart

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος που εχει λαβει την αναβαθμιση v10e να μου απαντησει εαν ειδε διαφορα ως προς την αποδοση του λευκου κ των χρωματων στην οθονη? εμενα το λευκο κ το κοκκινο ειδικα δεν εχουν καμια σχεση με πριν. εχουν γινει αρκετα ψυχρα. εχει μειωθει o κορεσμος των χρωματων αρκετα..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειναι δυνατον να λετε οτι εχει ξεθωριασμενα χρωματα το G3;Ειχα και το G2 για 10 μηνες στο μονο που εχει διαφορα ηταν αισθητα η φωτεινοτητα εγω μερα με την μερα βλεπω οτι το G3 εχει οθοναρα σε αναλυση και ευκρινεια ειδικα αν το δουλευεις κοντα στο 75% φωτεινοτητα.Οντος εχω το G3 32GB και μπορω να πω οτι συσκευη δουλευει αψογα και βεβαια κανει διαφορα.Απο το 16αρι απο καποια review που εχω δει δειχνει να χωλαινει λογο 2GB ram ισως κανω λαθος και ναι εχει καποια lag που κανουν μπαμ.Ενω στο 32αρι ναι μεν υπαρχουν αλλα σε παρα πολυ μικρο βαθμο τα οποια δεν ενοχλουν καθολου ειδικα αν καποιος βαλει NOVA Launcher Prime θα δει οτι η συσκευη παει σφαιρα. Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...