Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία ενημέρωση. Τελικά μετά από 2 reset δούλεψε. Το θεωρώ αδιανόητο να πρέπει να κάνω reset για να δουλεύουν τα data...

Κρίμα.

 

Live to ride, ride to live

 

Έχεις αντίστοιχο πρόβλημα με το δικό μου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά είχα και εγώ πρόβλημα μετά data σήμερα το απόγευμα και ενας φίλος μου κάτοχος Galaxy S6 ....Cosmote και τα 2 .Το δικο του έφτιαξε στις 12:30 και έμενα πριν μιση ώρα..Μάλλον είχε να κάνει με την κεραία της Cosmote δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα και εγώ πρόβλημα μετά data σήμερα το απόγευμα και ενας φίλος μου κάτοχος Galaxy S6 ....Cosmote και τα 2 .Το δικο του έφτιαξε στις 12:30 και έμενα πριν μιση ώρα..Μάλλον είχε να κάνει με την κεραία της Cosmote δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς

 

Μία ενημέρωση. Τελικά μετά από 2 reset δούλεψε. Το θεωρώ αδιανόητο να πρέπει να κάνω reset για να δουλεύουν τα data...

Κρίμα.

 

Live to ride, ride to live

 

Ενώ μ αρέσει τόσο πολύ σαν κινητό ,ενώ δεν είχα σκοπό να διαθέσω τόσα λεφτά σε κινητό, αυτο είχε κάτι που με τράβηξε και το πήρα . Ξαφνικά αυτές τις μέρες μου κάνει κάτι κουλά και δεν πιάνει ιντερνετ με τα δεδομένα! ενώ παίζει να έχω κανονικά ακόμα και φουλ σήμα η ένδειξη για το σήμα του ίντερνετ δεν βγαίνει με τίποτα ( είτε Ε, είτε Η ,είτε και 4G ) Με τις ορέξεις του είναι,μια πιάνει μια δεν πιάνει,αλλα κινητά δίπλα μου πιάνουν αβέρτα 4G και εμένα δεν βγάζει σηματάκι! είμαι στο σαλόνι του σπιτιού μου και μια βγάζει 4G μια δεν βγάζει τίποτα! Τι να το κάνω ρε παιδιά ? βοηθήστε με,είμαι τόσο πικραμένος που δεν ξέρω πως να αντιδράσω. Το ίντερνετ το δουλεύω πολύ στην δουλειά μου.

 

Έχεις αντίστοιχο πρόβλημα με το δικό μου?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=439512

Edited by Jimi_Gr
Link to comment
Share on other sites

Νταξ θα κάνω φόνο...

Θα μπορούσαν να στείλουν τουλάχιστον ένα μήνυμα...

Τζάμπα το reset.

Τουλάχιστον δεν θα χρειαστεί να το στείλω για σέρβις.

Να είσαι καλά φίλε για το νέο.

Margas21 φίλε δεν είχα καθόλου δίκτυο. Τίποτα ενώ άλλα κινητά είχαν μια χαρά data με την COSMOTE...

Για αυτό τρόμαξα.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..λοιπον ειχα το εξης προβλημα..μου εβγαλε και μενα στο κεντρο ενημερωσης αυτην την εφαρμογη συμβατοτητας ή οτι αλλο ειναι την 20160722 και την εκανα..την επομενη μερα ανοιγω το γουαι φαι και ξαφνικα κλεινει το κινητο με αποτελεσμα οταν το ανοιγω στην συνεχεια επειτα απο ενημερωση των εφαρμογων που εκανε να κολλαει στο logo της lg και να μην κανει τιποτα.να μην τα πολυλογω αυτο ειχε ως αποτελεσμα να κανω hardreset το κινητο μη εχοντας αλλη λυση..τωρα ξαναεμφανιστηκε..μπορει καποιος να μου διευκρινίσει εαν αυτη η αναβαθμιση με παει στην 6.0.1 ή αν δεν εχει καμια σχεση με αυτο και επισης εαν το προβλημα που προανεφερα εφταιγε σε αυτη την ενημερωση.τωρα παλι την εχει βγαλει αλλα φοβαμαι να το κανω μην παθω παλι το ιδιο.και εαν δεν κανω την αναβαθμιση πειραζει σε κατι;ειναι must να γινει;ευχαριστω και ελπιζω να μην κουρασα πολυ με την παραγραφο μου. :-)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..λοιπον ειχα το εξης προβλημα..μου εβγαλε και μενα στο κεντρο ενημερωσης αυτην την εφαρμογη συμβατοτητας ή οτι αλλο ειναι την 20160722 και την εκανα..την επομενη μερα ανοιγω το γουαι φαι και ξαφνικα κλεινει το κινητο με αποτελεσμα οταν το ανοιγω στην συνεχεια επειτα απο ενημερωση των εφαρμογων που εκανε να κολλαει στο logo της lg και να μην κανει τιποτα.να μην τα πολυλογω αυτο ειχε ως αποτελεσμα να κανω hardreset το κινητο μη εχοντας αλλη λυση..τωρα ξαναεμφανιστηκε..μπορει καποιος να μου διευκρινίσει εαν αυτη η αναβαθμιση με παει στην 6.0.1 ή αν δεν εχει καμια σχεση με αυτο και επισης εαν το προβλημα που προανεφερα εφταιγε σε αυτη την ενημερωση.τωρα παλι την εχει βγαλει αλλα φοβαμαι να το κανω μην παθω παλι το ιδιο.και εαν δεν κανω την αναβαθμιση πειραζει σε κατι;ειναι must να γινει;ευχαριστω και ελπιζω να μην κουρασα πολυ με την παραγραφο μου. :-)

 

Είχα μία ανάλογη εμπειρία πριν ένα μήνα. Δηλαδή να χρειαστεί να κάνω hard reset με υπαιτιότητα του λογισμικού.

Την ενημέρωση την έκανα σχεδόν τρέμοντας μήπως πάθω το ίδιο. Ευτυχώς δεν υπήρξε πρόβλημα μέχρι στιγμής. Όλα πάνε όπως πριν.

 

Επίσης δεν σε πηγαίνει στην 6.0.1. Είναι πολύ μικρή η ενημέρωση για κάτι τέτοιο.

 

Υ.Γ. Δυστυχώς, αυτό δεν σημαίνει ότι η δική σου συσκευή θα έχει την ίδια τύχη με την δική μου. Ούτε ξέρω αν είναι απαραίτητη η ενημέρωση. Δεν κάνει κάτι εμφανές στον χρήστη. Πάντως έχε υπόψιν ότι μετά την ενημέρωση ζητά επανεκκίνηση του τηλεφώνου. Εκεί ήταν που φοβήθηκα περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έκανα hard reset θυμάται κάποιος πως κλείνουμε το άνοιγμα του Google now με το παρατεταμένο πάτημα του κουμπιού "κύκλος", αυτό που μας πάει στη κεντρική σελίδα;

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Χθες είχα κ εγώ πρόβλημα με τα data σε τρεις διαφορετικές συσκευές, όλες με Cosmote.

Αν και πέρασε από το μυαλό μου η πιθανότητα να φταίει το δίκτυο, πρώτη μου δουλειά ήταν να κοιτάξω τα access point names. Και διαπίστωσα ότι δεν ήταν καταχωρημένα σωστά. Γι' αυτό σας το γράφω, ευκαιρία να τσεκάρουμε τις ρυθμίσεις στα access points μας. Συνήθως όταν θα χρειαστούμε ένα MMS και δε θα το έχουμε ρυθμισμένο από πριν θα ταλαιπωρηθούμε.

Για το internet point της Cosmote σε Android αρκεί το APN να ονομάζεται "internet" και το πρωτόκολο να είναι IPV4 (MCC 202 και MNC 01 είναι ρυθμισμένα by default).

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έκανα hard reset θυμάται κάποιος πως κλείνουμε το άνοιγμα του Google now με το παρατεταμένο πάτημα του κουμπιού "κύκλος", αυτό που μας πάει στη κεντρική σελίδα;

 

Live to ride, ride to live

 

Όταν λες κλείνουμε τι εννοείς;

 

Εγώ δεν ικανοποιούμε με τη συγκεκριμένη δυνατότητα και όταν πατώ συνεχόμενα όπως γράφεις μου βγάζει το google now με προτροπή για έναρξη, όπως πρέπει δηλαδή.

Εφόσον πας στις ρυθμίσεις, πάτησε τις 3 γραμμές επάνω αριστερά στη σελίδα που σου βγάζει το google now, αν πάνω από τις ρυθμίσεις είναι με άτονα γράμματα οι δύο επιλογές δεν είναι ενεργοποιημένη η δυνατότητα του google now αλλά και μέσα στις επιλογές των ρυθμίσεων βλέπεις κάρτες Now να είναι απενεργοποιημένες και ότι άλλο όπως φωνή από εκεί το τροποποιείς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα παιδια..λοιπον ειχα το εξης προβλημα..μου εβγαλε και μενα στο κεντρο ενημερωσης αυτην την εφαρμογη συμβατοτητας ή οτι αλλο ειναι την 20160722 και την εκανα..την επομενη μερα ανοιγω το γουαι φαι και ξαφνικα κλεινει το κινητο με αποτελεσμα οταν το ανοιγω στην συνεχεια επειτα απο ενημερωση των εφαρμογων που εκανε να κολλαει στο logo της lg και να μην κανει τιποτα.να μην τα πολυλογω αυτο ειχε ως αποτελεσμα να κανω hardreset το κινητο μη εχοντας αλλη λυση..τωρα ξαναεμφανιστηκε..μπορει καποιος να μου διευκρινίσει εαν αυτη η αναβαθμιση με παει στην 6.0.1 ή αν δεν εχει καμια σχεση με αυτο και επισης εαν το προβλημα που προανεφερα εφταιγε σε αυτη την ενημερωση.τωρα παλι την εχει βγαλει αλλα φοβαμαι να το κανω μην παθω παλι το ιδιο.και εαν δεν κανω την αναβαθμιση πειραζει σε κατι;ειναι must να γινει;ευχαριστω και ελπιζω να μην κουρασα πολυ με την παραγραφο μου. :-)

 

Προφανώς και δεν σε πάει δοκίμασε να βγάλεις τη μπαταρία για μισό λεπτό μετά κάνε πάλι εκκίνηση μήπως και επανέλθει το τηλέφωνο.

Το κινητό έχει και επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου ίσως δεν ήταν αναγκαίο το reset στη περίπτωσή σου το βρίσκεις κάτω από το "Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας και επαναφορά"

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν θέλω καν να βγαίνει αυτό με το long press. Έχω κάνει απενεργοποίηση αλλά και πάλι το βγάζει.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες κλείνουμε τι εννοείς;

 

Εγώ δεν ικανοποιούμε με τη συγκεκριμένη δυνατότητα και όταν πατώ συνεχόμενα όπως γράφεις μου βγάζει το google now με προτροπή για έναρξη, όπως πρέπει δηλαδή.

Εφόσον πας στις ρυθμίσεις, πάτησε τις 3 γραμμές επάνω αριστερά στη σελίδα που σου βγάζει το google now, αν πάνω από τις ρυθμίσεις είναι με άτονα γράμματα οι δύο επιλογές δεν είναι ενεργοποιημένη η δυνατότητα του google now αλλά και μέσα στις επιλογές των ρυθμίσεων βλέπεις κάρτες Now να είναι απενεργοποιημένες και ότι άλλο όπως φωνή από εκεί το τροποποιείς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Προφανώς και δεν σε πάει δοκίμασε να βγάλεις τη μπαταρία για μισό λεπτό μετά κάνε πάλι εκκίνηση μήπως και επανέλθει το τηλέφωνο.

Το κινητό έχει και επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου ίσως δεν ήταν αναγκαίο το reset στη περίπτωσή σου το βρίσκεις κάτω από το "Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας και επαναφορά"

 

Επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου που βρίσκω;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν θέλω καν να βγαίνει αυτό με το long press. Έχω κάνει απενεργοποίηση αλλά και πάλι το βγάζει.

 

Live to ride, ride to live

Μονο με ρουτ αλλαζεις τι θες να κανει το παρατεταμενο πατημα.η fulmics για παραδειγμα εχει τετοιες επιλογες που δεν ξερω αν εχουν οι στοκ.(δεν ειχα σχεδον καθολου στοκ ρομ και δεν γωριζω τι ρυθμισεις εχουν)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου που βρίσκω;

 

Μα στο γράφω καθαρά!

 

. Ρυθμίσεις με το γρανάζι....

. Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας και επαναφορά

. Επαναφορά των ρυθμίσεων δικτύου.

 

Αυτό πρέπει να κάνει ότι και το reset αλλά μόνο ως προς τις ρυθμίσεις δικτύου που έχεις ορίσει.

Link to comment
Share on other sites

Μονο με ρουτ αλλαζεις τι θες να κανει το παρατεταμενο πατημα.η fulmics για παραδειγμα εχει τετοιες επιλογες που δεν ξερω αν εχουν οι στοκ.(δεν ειχα σχεδον καθολου στοκ ρομ και δεν γωριζω τι ρυθμισεις εχουν)

Ευχαριστω πάντως. Ήθελα με το long press να ανοίγει απευθείας το Google search με το πληκτρολόγιο έτοιμο να γράψω, και όχι απλά να ανοίγει το Google now με τις κάρτες από κάτω κτλ κτλ. Το είχα καταφέρει παλιότερα με το JB ExeNow, αλλά ρε γμτ δεν θυμάμαι πως το είχα κάνει...

Τεσπα thx.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό 10 μήνες δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα σε κανένα μα κανενα τομέα.

Κατέβηκε αυτή η ενημέρωση συμβατότητας το εγκατέστησα έκανα επανεκινηση και από τότε συνεχίζει να μένει πάνω στο task bar.

Σήμερα 1 φορά εκεί που μιλούσα έσβησε και το e radio δεν παίζει και βγάζει error.

 

Όλα αυτά μετά την ενημέρωση συμβατότητας..καμια ιδέα να εξαφανιστεί;

Έβγαλα μπαταρία άπειρες επανεκινησεις έκανα επαναφορά δικτύου..κατέβασα όλες τις εφαρμογές της LG μήπως και... Τις ξανά έσβησα αλλά τιποτα

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό 10 μήνες δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα σε κανένα μα κανενα τομέα.

Κατέβηκε αυτή η ενημέρωση συμβατότητας το εγκατέστησα έκανα επανεκινηση και από τότε συνεχίζει να μένει πάνω στο task bar.

Σήμερα 1 φορά εκεί που μιλούσα έσβησε και το e radio δεν παίζει και βγάζει error.

 

Όλα αυτά μετά την ενημέρωση συμβατότητας..καμια ιδέα να εξαφανιστεί;

Έβγαλα μπαταρία άπειρες επανεκινησεις έκανα επαναφορά δικτύου..κατέβασα όλες τις εφαρμογές της LG μήπως και... Τις ξανά έσβησα αλλά τιποτα

 

wipe cashe data και μπορει να στρωσει αν οχι αλλαξε το theme με καποιο αλλο και παλι πισω κοιτα και τις ενεργες εφαρμογες

και καθαρισε το download sector

Link to comment
Share on other sites

 

Προφανώς και δεν σε πάει δοκίμασε να βγάλεις τη μπαταρία για μισό λεπτό μετά κάνε πάλι εκκίνηση μήπως και επανέλθει το τηλέφωνο.

Το κινητό έχει και επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου ίσως δεν ήταν αναγκαίο το reset στη περίπτωσή σου το βρίσκεις κάτω από το "Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας και επαναφορά"

 

Την μπαταρια την εβγαλα και την εβαλα μπορει και 10 φορες και συνεχιζε να κολαει στο logo της lg καιτο θεμα ειναι οτι δεν ανοιγε καν το κινητο ωστε να μπορεσω να κανω κατι..τελως παντων εν ολιγοις το hard reset εγινε..παλι καλα ειχα περασμενα αρχεια και οτιδηποτε στο υπολογιστη οποτε δεν εχασα κατι.απλα δεν εχω κανει ξανα την ενημερωση συμβατοτητας και δεν ξερω εαν την κανω.2 μερες τωρα δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Την μπαταρια την εβγαλα και την εβαλα μπορει και 10 φορες και συνεχιζε να κολαει στο logo της lg καιτο θεμα ειναι οτι δεν ανοιγε καν το κινητο ωστε να μπορεσω να κανω κατι..τελως παντων εν ολιγοις το hard reset εγινε..παλι καλα ειχα περασμενα αρχεια και οτιδηποτε στο υπολογιστη οποτε δεν εχασα κατι.απλα δεν εχω κανει ξανα την ενημερωση συμβατοτητας και δεν ξερω εαν την κανω.2 μερες τωρα δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα.

:lol:Μαλλον το τηλ.δεν ειναι συμβατο με την...συμβατοτητα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

:lol:Μαλλον το τηλ.δεν ειναι συμβατο με την...συμβατοτητα

 

Δεν ξερω τι να πω..θα την ξανακανω μια απο αυτες τις μερες και ελπιζω να μην εχω παλι θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα 2 hard reset καπάκια και τελείωσε το παραμύθι. Το έψαξα όσο δεν πάει ένα ένα χωρίς αποτελεσμα

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα 2 hard reset καπάκια και τελείωσε το παραμύθι. Το έψαξα όσο δεν πάει ένα ένα χωρίς αποτελεσμα

αν φαινεται στις ρυθμισεις εφαρμογων ισως με διαγραφη δεδομενων(της ενημερωσης) αλλα και παλι....αν εχεις αντιγραφο των αρχειων σου με το pcsuite ξανακανε εγκατασταση.(οχι ρεσετ)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αν φαινεται στις ρυθμισεις εφαρμογων ισως με διαγραφη δεδομενων(της ενημερωσης) αλλα και παλι....αν εχεις αντιγραφο των αρχειων σου με το pcsuite ξανακανε εγκατασταση.(οχι ρεσετ)

 

δεν εχασα τιποτα μονο φωτος και μουσικη.. ολα τα αλλα ειναι backup απο google account

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχασα τιποτα μονο φωτος και μουσικη.. ολα τα αλλα ειναι backup απο google account

 

Γιαυτό να κάνεις από δω και πέρα backup με τη διαδικασία της LG θα τη βρεις μέσα στο κινητό στη κάρτα microsd κατά διαστήματα πχ. κάθε μήνα και θα είσαι ok. :cool:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. έχω πρόβλημα με το wifi δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω, υπάρχει κάποια λύση ?

http://i63.tinypic.com/13z2xj5.jpg

Edited by neutrinogr
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. έχω πρόβλημα με το wifi δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω, υπάρχει κάποια λύση ?

http://i63.tinypic.com/13z2xj5.jpg

 

κανε εισαγωγη χειροκινητα ενα wifi ενεργοποιημενο ειναι αλλα οχι συνδεδεμενο το σηματακι το βγαζει οταν συνδεεται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...