Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναφέρεσαι και στις δύο εταιρείες LG και Samsung;

Οι εκδόσεις που πουλούν εκεί είναι αυτές που λέμε διεθνείς;

 

Αν η συσκευή που θα φέρει απο Ντουμπάι προοριζόταν για Ντουμπάι και οχι για ευρωπαϊκή χώρα bye bye εγγύηση

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω το LG G3 και έχω τη Lolilop , μέχρι τώρα δεν είχε πάρει άλλη αναβάθμιση περίμενωντας με ανυπομονησία τη Marshmallow!Λέω κάτσε να βάλω το πρόγραμμα αναβάθμισης που δίνει η Lg εταιρία μπας και την παρει πιο γρήγορα έτσι.Αφού τελείωσα την εγκατάσταση μου έβγαλε αναβάθμιση 1+Gb περίπου, την κάνω και βλέπω ότι έχω πάλι 5.0 και έκδοση λογισμικού V21A-EUR-XX .

 

Τι αναβάθμιση μεγάλη ήτανε αυτή και γιατί τόσο καιρό δεν την έπαιρνε OTA?Χάρηκα και εγώ λέω κατεβάζει τη Marshmallow :mad:.

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

αυτο που εβαλες δειχνει οπως και στο αλλο λινκ που εδωσες οτι δεν επιτρεπει το download mode οχι οτι νεκρωσε το τηλεφωνο. Προφανως αυτος παει να το ξαναφλασαρει και δεν το αφηνει. Αν κανει restart θα του ζηταει κωδικο. Αν αλλαξε μητρικη για αυτο το πραγμα τοτε ειχε λεφτα για πεταμα! Και παντα ζηταει κωδικο. Δες εδω πχ πως του δωσανε τον κωδικο απο την εταιρια για g3 που πατησε καταλαθος kill switch

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/help/lg-g3-locked-mcafee-kill-switch-t3015110

 

morfeas δεν λεω για τους εγγεγραμμενους χρηστες του mcaffe. Το post που παρεθεσες απο το xda λεει πως το παλικαρι κλειδωσε το κινητο του καταλαθος και δεν θυμαται το email του στο mcaffe. Ειναι ηδη register στο mcaffe πολυ απλα θα του δωσουν το pass. Οταν το mcaffe σκαλωση και αναγνωριση των bootloader σαν απειλη και δεν εισαι register στο mcaffe δεν εχουν να σου δωσουν κανενα απολυτως pass γιατι απλα δεν εισαι register. Αρα δεν το διαπερνας.

Λεω για χρηστες που δεν ειναι register στο mcaffe. Οι εγγεγραμμενοι θα παρουν pass ειτε απο site ειτε απο οθονη και θα το ανοιξουν δεν εχουν θεμα αυτη. Αλλο οι εγγεγραμμενοι και κλειδωμενη. Και αλλο οι ΜΗ εγγραμμενοι και κλειδωμενη.

 

ο συγκεκριμενος δηλαδη που δεν ειναι γραμμενος στο mcaffe και του κλειδωσε μονο του τη να κανει? reboot? και να βαλει πιο Pass? Το pas που δεν θα του στειλουν ποτε γιατι δεν ειναι εγγεγραμμενος χρηστης του mcaffe... Ο συγκεκριμενος απλα αλαζη motherbord.

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/help/lg-g3-mcafee-issues-time-t3000493

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω αγοράσει το g3 προσφάτως από eBay αλλά όταν το παρέλαβα είδα ότι είναι το d850 το αμερικανικό από πάροχο at&t και παρουσιάζει πολλά προβλήματα. Οκ ******* μου αλλά... Μπορώ να κάνω κάτι έτσι ώστε να λειτουργεί σωστά εδώ Ελλάδα? Έδει πάνω android 4.4.2 και δεν παίρνει αναβαθμίσει. Τι μου προτείνετε να κανω? Ευχαριστώ

Εγώ στη θέση σου θα ψαχνομουν για custom rom. Δες xda μεριά αν έχει βγει κάτι

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω αγοράσει το g3 προσφάτως από eBay αλλά όταν το παρέλαβα είδα ότι είναι το d850 το αμερικανικό από πάροχο at&t και παρουσιάζει πολλά προβλήματα. Οκ ******* μου αλλά... Μπορώ να κάνω κάτι έτσι ώστε να λειτουργεί σωστά εδώ Ελλάδα? Έδει πάνω android 4.4.2 και δεν παίρνει αναβαθμίσει. Τι μου προτείνετε να κανω? Ευχαριστώ

 

 

Δες να βαλεις μια Stok Rom

Link to comment
Share on other sites

Στο Android 6.0 βγάζει μηνύματα για μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας για το fb και για το fb messenger (2% ανά ώρα κατανάλωση αναφέρει!). Τα έσβησα! Καμία εναλλακτική για το messenger?
Link to comment
Share on other sites

Στο Android 6.0 βγάζει μηνύματα για μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας για το fb και για το fb messenger (2% ανά ώρα κατανάλωση αναφέρει!). Τα έσβησα! Καμία εναλλακτική για το messenger?

 

νομιζω το fb lite εχει και chat ενσωματωμενο.

και αν δεν απατωμαι πλεον κανεις chat με ειδοποιησεις και απο τον chrome

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τράβηξα τα πρώτα μου βίντεο τα πέρασα σε υπολογιστή τα είδα και ηταν παρά πολύ καθαρά. Ανέβασα ενα μικρό βίντεο 20 δευτερολέπτων στο facebook και ηταν Άθλιο. Αυτό που καταλαβαινω είναι οτι επειδή το βίντεο έχει πολλα Mbyte. Τα κατεβαζει πολυ για να γινει πιο μικρο και το κανει με κακο τροπο και βγαινει αθλιο.

Μηπως αν το μικραινα εγω με καποιο προγραμμα και το ανεβαζα μετά θα ήταν καλύτερο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε στον κατασταση οι καλύτερες ρυθμίσεις για βίντεο είναι στα 60fps ή 30??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι ένα βήμα πριν το παραγγείλω.Το 16αρι για οικονομικούς λόγους στα 245 που είναι στο skroutz.Τι λέτε :) ???

 

Εγω το μετανοιωσα που πηρα 16αρι. Δωσε κατι παραπανω και παρε 32αρι . εχει 3 γιγα μνηνη και ειναι λιγο πιο γρηγορο . ή μαλλον λιγοτερο αργο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι ένα βήμα πριν το παραγγείλω.Το 16αρι για οικονομικούς λόγους στα 245 που είναι στο skroutz.Τι λέτε :) ???

 

Βλέπω μια διαφορά στα 40 ευρώ στο skroutz άσε τη κάρτα microsd να περιμένει και επένδυσε στο 32gb μοντέλο παίρνεις bonus τη μεγαλύτερη ram και τη δεκαπλάσια ταχύτητα της μνήμης (πάνω κάτω εκεί είναι ο λόγος ταχύτητας) σε σχέση με μια γρήγορη κάρτα επέκτασης.

Αργότερα αγοράζεις και μια 64gb κάρτα σε λογικότερες τιμές προσφορά κτλ.

 

Αλλά μη περιμένεις τεράστιες διαφορές στην απόδοση ιδιαίτερα αν δεν είσαι απαιτητικός χρήστης με βαριά χρήση.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να απενεργοποιησω των ηχο των πληκτρων οταν πληκρολογω αριθμο για κληση

Θα πας:

 

Ρυθμίσεις>Ήχος>Ηχητικά εφέ>Ήχοι κλήσεις καντράν.

Το ξετικάρεις

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω μια διαφορά στα 40 ευρώ στο skroutz άσε τη κάρτα microsd να περιμένει και επένδυσε στο 32gb μοντέλο παίρνεις bonus τη μεγαλύτερη ram και τη δεκαπλάσια ταχύτητα της μνήμης (πάνω κάτω εκεί είναι ο λόγος ταχύτητας) σε σχέση με μια γρήγορη κάρτα επέκτασης.

Αργότερα αγοράζεις και μια 64gb κάρτα σε λογικότερες τιμές προσφορά κτλ.

 

Αλλά μη περιμένεις τεράστιες διαφορές στην απόδοση ιδιαίτερα αν δεν είσαι απαιτητικός χρήστης με βαριά χρήση.

 

Αν δεν παίζω τρελα παιχνίδια θα δω διαφορα??Ψήνομαι για το 16αρι..Και κάτι ακόμα η θήκη από d850 ταιριάζει??

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν παίζω τρελα παιχνίδια θα δω διαφορα??Ψήνομαι για το 16αρι..Και κάτι ακόμα η θήκη από d850 ταιριάζει??

 

 

Δεν έχω ίδια γνώση για το 32gb συγκριτικά με το δικό μου το 16gb αλλά από αυτά που διαβάζω (από σχολιαστές που καταλαβαίνω ότι κατέχουν το πράγμα) δεν είναι τόσο μεγάλη για ελαφριά χρήση όπως η δική μου, δεν έχω ούτε δείγμα παιχνιδιού στο κινητό για να καταλάβεις!

Όμως τα 16gb ακόμα και χωρίς παιχνίδια δεν φτάνουν με games ξέχασε το οριστικά!

Ανάλογα τα δεδομένα που δημιουργείς φωτογραφίες και βίντεο θα θέλεις χώρο στο κινητό ακόμα και με το google photos backup ενεργοποιημένο όσο πίσω πηγαίνεις (λογικά στο χρόνο χωρίς ακρότητες) για τις φωτογραφίες σου τόσο περισσότερος είναι αναγκαίος.

Μία κάρτα στα 64gb είναι κάτω από τα 20 ευρώ άρα η διαφορά είναι κάπου στη μέση αυτή να υπολογίζεις αργότερα με πολύ λιγότερα χρήματα μπορείς να πάρεις microsd μεγαλύτερη σε καλύτερη τιμή όπως ανέφερα με προσφορά κτλ. με το πάσο σου.

 

Για τη θήκη δεν έχω ιδέα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι καθόλου αργό το 16αρι ειναι το πρώτο τηλεφωνο που κλείνει χρόνο στα χέρια μου και ξεκινάει και δεύτερο χρόνο που θα τον κλείσει με την 6αρα
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι ένα βήμα πριν το παραγγείλω.Το 16αρι για οικονομικούς λόγους στα 245 που είναι στο skroutz.Τι λέτε :) ???

Πάρε το 16αρι.Εγω το εχω 16μηνες χωρις κανενα προβλημα

Δεν εχω δοκιμασει 32αρι αλλα και σε αυτο με περιπου 80 εφαρμογες μεσα σφαιρα πάει

Link to comment
Share on other sites

αν τα δοκίμασες όλα αυτά και τπτ χάλασε η camera (βασικά εργοστασιακό πρόβλημα) πίσω και βλέπεις τι γίνετε

ελπιζω να ειναι γνησιο το τηλ. δοκιμασε απο το μενου εφαρμογων να κανεις wipe cashe της καμερας και μετα επαννεκινηση ισως βοηθησει. αναφερομαι στον jakerjak

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι ένα βήμα πριν το παραγγείλω.Το 16αρι για οικονομικούς λόγους στα 245 που είναι στο skroutz.Τι λέτε :) ???

 

προχώρα άφοβα!και εγώ είχα ενδοιασμούς και βεβαια τοτε ειχε 100+ευρω πιο πάνω!και πιστεύω με τα 6,0 android που είναι κοντά δεν θα έχουμε πρόβλημα!εκτος αμα υπάρχει πρόβλημα με το αποθηκευτικό χώρο! ;)..βέβαια το 32αρι θα αντέξει λίγο παραπάνω στο χρόνο και στις αλλαγές λογισμικών!και στην τελική οταν ζορισουν τα πράγματα μια διαφορετική ρομ και τελείωσε!

Link to comment
Share on other sites

Σε γνωστό μου που εχει 32αρι οταν πατάει στο μενού ρυθμίσεις του το ανοίγει λιγο πιο γρήγορα απο το δικό μου και το εχει 1 χρόνο ήδη. Εγω τωρα το πήρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει τύχει σε κάποιον να μην χτυπήσει το ξυπνητήρι; εμενα όχι. Αλλα σε γνωστό μου που το πήρε Σεπτέμβριο του 2015 ( από τα πρώτα δηλαδή) του είχε συμβεί κάποιες φορές.

Link to comment
Share on other sites

Σε γνωστό μου που εχει 32αρι οταν πατάει στο μενού ρυθμίσεις του το ανοίγει λιγο πιο γρήγορα απο το δικό μου και το εχει 1 χρόνο ήδη. Εγω τωρα το πήρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει τύχει σε κάποιον να μην χτυπήσει το ξυπνητήρι; εμενα όχι. Αλλα σε γνωστό μου που το πήρε Σεπτέμβριο του 2015 ( από τα πρώτα δηλαδή) του είχε συμβεί κάποιες φορές.

 

Εχει τύχει και σε μένα αρκετές φορές να μην χτυπησει το ξυπνητήρι.....

Είναι μαμά με 21Α rom

Link to comment
Share on other sites

πήρα χθές ενα απο Kaizershop στην Ομόνοια 16άρι.

Μου έκανε εντύπωση που μου το άνοιξαν να μου δείξουν την οθόνη οτι δεν έχει γρατζουνιές.. (ήταν σφραγισμένο το κουτάκι του)

Παίζει να πουλάνε Refurbished?

Ρωτάω γιατί σε σχέση με το G4 μου η οθόνη του G3 μου φαίνετε θολή..

καμια ιδέα ή φαντασία μου είναι?

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αν γινομαι κουραστικος ρε μαγκιες αλλα κανω τα παντα τουλαχιστον να ξερω οτι το παλεψα διαβασα καπου τωρα πως μπορω να δηλώσω στην εταιρια την κλοπη με το s/n μου και σε περιπτωση που παει αυτος να το δωσει για φτιαξιμο η ξεκλειδωμα γενικα η εταιρια βλεπει οτι ειναι κλεμμένο αυτο μπορω να το κανω στην procordia????

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...