Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο πρόγραμμα που εχεις ενεργοποιήσει για να εντοπίσεις το κινητό.

To McAfee παράδειγμα σου δείνει τις εξής επιλογές:

 

Locate your phone, display an onscreen message to improve its chances of being returned, and keep your personal data safe by locking or wiping it.

 

Locate

 

Locate your mobile device on the map quickly from any supported browser. You can also enable the Sound Alarm or SCREAM function which helps locate it with ease.

 

Lock

 

Lock your phone or Android tablet to keep outside parties from accessing your personal information via SMS or from controls managed from the remote management web portal. You can also create a customized lock screen message with your contact details to facilitate the safe return of your device.

 

Remote Wipe

 

Remote Wipe helps preserve your privacy should your phone be lost or stolen by enabling you to wipe all contacts, photos, and calendars, as well as your text messages, browsing history and SD Card.

 

Backup and Restore

 

Preserve irreplaceable personal information on demand, on a schedule, or before you wipe your missing device; then restore your information to any supported mobile device.

 

CaptureCam

 

McAfee Mobile Security’s CaptureCam feature takes a snapshot of the person holding your lost device and email the photo to you along with the device location. The snapshot triggers include multiple times of incorrect PIN entry and first key press on device after delivery of a message sent from the McAfee remote management portal.

 

S.O.S

 

Automatically saves the last location of your device before it runs out of battery.

 

Uninstall protection

 

Keep a thief, or another user, from bypassing your McAfee mobile protection and wiping your apps and device data. Password is required in order to delete the app.

 

Βέβαια φαντάζομαι, πως αν κάποιος ξέρει τι να κανει και είναι rooted, με wipe & περασμα άλλης ρομ το προς περνάει.

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τι εννοεις??που να την εχει αυτη την επιλογη?

Με τον εντοπισμό συσκευής της Google μπορείς να κλειδώσεις το τηλέφωνο και να διαγράψεις τα αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχει ανοιχτο wifi και η καρτα να ειναι μεσα στο κινητο αν δεν κανω λαθος για να το κανει μεσω google.

 

Το Mcafee υποθετω παλι θα χρειαζεται wifi

 

ΥΓ. Τωρα που το δοκιμασα μεσω google πρεπει να ειναι ανοιχτο και το gps...χαιρετισματα δηλαδη.

Edited by AlexVag
Link to comment
Share on other sites

Στο πρόγραμμα που εχεις ενεργοποιήσει για να εντοπίσεις το κινητό.

To McAfee παράδειγμα σου δείνει τις εξής επιλογές:

 

Locate your phone, display an onscreen message to improve its chances of being returned, and keep your personal data safe by locking or wiping it.

 

Locate

 

Locate your mobile device on the map quickly from any supported browser. You can also enable the Sound Alarm or SCREAM function which helps locate it with ease.

 

Lock

 

Lock your phone or Android tablet to keep outside parties from accessing your personal information via SMS or from controls managed from the remote management web portal. You can also create a customized lock screen message with your contact details to facilitate the safe return of your device.

 

Remote Wipe

 

Remote Wipe helps preserve your privacy should your phone be lost or stolen by enabling you to wipe all contacts, photos, and calendars, as well as your text messages, browsing history and SD Card.

 

Backup and Restore

 

Preserve irreplaceable personal information on demand, on a schedule, or before you wipe your missing device; then restore your information to any supported mobile device.

 

CaptureCam

 

McAfee Mobile Security’s CaptureCam feature takes a snapshot of the person holding your lost device and email the photo to you along with the device location. The snapshot triggers include multiple times of incorrect PIN entry and first key press on device after delivery of a message sent from the McAfee remote management portal.

 

S.O.S

 

Automatically saves the last location of your device before it runs out of battery.

 

Uninstall protection

 

Keep a thief, or another user, from bypassing your McAfee mobile protection and wiping your apps and device data. Password is required in order to delete the app.

 

Βέβαια φαντάζομαι, πως αν κάποιος ξέρει τι να κανει και είναι rooted, με wipe & περασμα άλλης ρομ το προς περνάει.

 

Το συγκεκριμενο οχι μονο δε μπορεις να το προσπερασεις και root αν εισαι. Σου κλεινει το κινητο στην κυριολεξια το θεμα ειναι και στο mcafee να απευθυνθεις δεν μπορουν να στο ξεκλειδωσουν. Το κινητο μενει κλειδωμενο για παντα και πολλες φορες το κλειδωνει μονο του χωρις εγκριση του χρηστη ΠΡΟΣΟΧΗ. Μονο στο G3 υπαρχει τροπος να το ξεκλειδωσεις μονο αν βραχυκυκλωσει τα καλωδια της μητρικης. Σε ολα τα αλλα τηλεφωνα πας για αλλαγη μητρικης και δεν καλυπτεται απο το service. Την εχουν πατησει παρα μα παρα πολυ χρηστες και εδω στο myphone και στο xda. Μην το ενεργοποιησετε ποτε στο κινητο σας καλυτερα δοκιμαστε αλλο προγραμμα να κλειδωνει το συγκεκριμενο μακρια θα κλειδωσει το κινητο σας και χωρις να σας το κλεψουν και μετα θα τρεχετε για πλακετες.

 

Δειιτε για παραδειγμα εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2796958 αν ψαξετε στο google και εδω και στο xda θα βρειτε παρα πολλα κρουσματα που κλειδωνει και καταστρεφει τα κινητα χωρις εγκριση. Ειναι η μονη εφαρμογη που κανω ολοκληρωτικα uninstall ουτε καν freeze. Με τοσα που εχω δει που παθαινουν χρηστες που ουτε καν την εχουν αγγιξει ποτε να σου καταστρεφει ενα κινητο χωρις ποτε να το εχεις ζητηση.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

εχει λυθει το θεμα εδω και καιρο :). Το default κωδικο ζητουσε στην αρχη δηλαδη 123456 ή 000000.

Αλλιως τον μηδενιζες απο νετ κανενα θεμα

 

http://service-home.mcafee.com/FAQDocument.aspx?lc=1033&id=TS101258

 

Δε βρισκω κακο να μη σε αφηνει να κανει refurbish .Αυτος ειναι ο στοχος να κανει αχρηστη τη συσκευη αν χρειαστει :)

Link to comment
Share on other sites

εχει λυθει το θεμα εδω και καιρο :). Το default κωδικο ζητουσε στην αρχη δηλαδη 123456 ή 000000.

Αλλιως τον μηδενιζες απο νετ κανενα θεμα

 

http://service-home.mcafee.com/FAQDocument.aspx?lc=1033&id=TS101258

 

Δε βρισκω κακο να μη σε αφηνει να κανει refurbish .Αυτος ειναι ο στοχος να κανει αχρηστη τη συσκευη αν χρειαστει :)

 

Δεν εννοω αυτο. Αυτο που λες ειναι οταν θα σου ζητηθει κωδικος τοτε βαζεις η τον εργοστασιακο η το δικο σου αν εχεις βαλει αν εχει σκαλωση. Οταν σου κανει kill switch. Δηλαδη να σκοτωσει το κινητο αν το εκλεψε καπιος και ποσο μαλλον να το κανει μονο του χωρις την εγκριση σου kill switch. Πως βαζεις κωδικο σε ενα νεκρο κινητο και χωρις να εχεις κανει ποτε αιτηση για kill switch? Οταν κανεις αιτηση για kill switch αν το εχει κλεψει καποιος δεν θα σου βγαλει βαλε κωδικο... θα σου βγαλει αυτο http://postimg.org/image/sxmtjnn45/ οτι το κινητο στο διελυσα με λιγα λογια. Πως το φτιαχνεις μετα? Αλλο το κλειδωμα αλλο το kill switch χωρις να το θελει ο χρηστης. Η συγκεκριμενη pic ειναι απο χρηστη εδω μεσα που του το εκανε μονο του kill switch οπως και πολλους αλλους μετα απο απλο hard reset. Στην τελικη αλλαξε μητρικη νομιζω γιατι ηταν G4.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις??που να την εχει αυτη την επιλογη?

 

Τι που την έχει την επιλογή αυτή στον device manager https://www.google.com/android/devicemanager υπάρχουν 3 επιλογές να και οι οδηγίες που σου δίνει η google στο βοήθεια από το γρανάζι πάνω και δεξιά https://support.google.com/accounts/answer/3265955?p=android_device_manager&rd=1&hl=el στα Ελληνικά

 

Αρχικά προσπάθησε να δεις που είναι η συσκευή σου αφού την έχεις κλειδωμένη όμως για να το κάνεις αυτό πρέπει να είναι το GPS της συσκευής σου στο ON ή να έχεις επιλέξει συμφωνώ στην προτροπή παράθυρο που σου έβγαλε η google όταν άνοιξες τα δεδομένα τοποθεσίας ώστε να επιτρέψεις στην εταιρείας να παίρνει δεδομένα ανώνυμα από πηγές όπως wifi και κινητής τηλεφωνίας, ελπίζω να είναι κατανοητό αυτό.

Λογικά χωρίς αυτά τα δύο δεν είναι ικανή η google να ανιχνεύσει τη θέση του κινητού με το GPS off μόνο να σου δώσει τελευταία θέση και υπό προϋποθέσεις.

Μια ίσως επιφύλαξη στον device manager αν υπερκαλύπτει τις τοπικές ρυθμίσεις της τοποθεσίας αλλά δεν μπόρεσα να το συμπεράνω από πουθενά διαβάζοντας σχετικά παλιότερα.

Ακόμα μπορείς να κάνεις προσθήκη ενός τηλεφωνικού αριθμού στο κλείδωμα της συσκευής.

Μετά προσπάθησε να κάνεις τηλεφώνημα μέσα από το manager της google ίσως you never ever know...

Τελευταία σου επιλογή είναι η διαγραφή των δεδομένων σου - the last one to be eradicated

 

Ίσως άλλα λογισμικά να πηγαίνουν παραπέρα τον έλεγχο των μονάδων τοποθεσίας της συσκευής πχ. avast και άλλα.

 

Επίσης μη παραλήψεις κάνε μια δήλωση απώλειας σε αστυνομικό τμήμα

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

πηγα στο τμημα και εκανα μηνυση κατα αγνωστον πηγα και στο μαγαζι που το εφαγε η αλλη και εχει καμερες μετα την μηνυση θα πανε να παρουν το βιντεο μου ειπαν και θα την ψαξουν το θεμα ειναι αν δεν εχει φακελο αυτη θα μπορεσουν να την βρουν????εννοω εχουν συστημα αναγνωρισης ???τωρα για τα υπολοιπα εφοσον η συσκευη εχει μοτιβο κλειδωματος και δυσκολο μαλιστα αφου to update θελει 6 διαφορετικα τετραγωνα δεν το ανοιγει για κανενα λογο που σημαινει οχι wifi gps και γενικα τιποτα που να μπορω να το βρω δεν ξερw αν μπορει να κανει hard reset και να γινει το τηλ απο την αρχη ωστε να το δουλεψει..πηγα και cosmote με imei και μου ειπαν πως αφου εκανα δηλωση στην αστυνομια θα μου δωσουν ενα χαρτι να τους παω ωστε να κλειδωσουν την συσκευη να γινει αχρηστη δηλαδη σε οποιονδηποτε.........δεν ξερω πως μπορουν να το κανουν αυτο αλλα μου το ειπαν.......μαγκιες ειλικρινα αν εχανα 300 στο δρομο δεν θα πονουσα οσο τωρα........εχω την sd μεσα με 16 gb πραγματα φωτο βιντεο τα παντα και τωρα τα εχει η παλιοκαριο........α αυτο με πονει περισσοτερο και οχι τιποτα αλλο η συσκευη μου ηταν με μηδεν προβληματα ρωγμες και τετοια και αλλη να παρω υα παρακαλαω να μην ειναι με χΑΖΑ Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Θα βρεθεί εφόσον υπάρχει κάλυψη με κάμερες. Βάλε και κανένα γνωστό σου δικηγόρο να ψαρωσουν λιγάκι και θα βρεθεί η λύση.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

πηγα στο τμημα και εκανα μηνυση κατα αγνωστον πηγα και στο μαγαζι που το εφαγε η αλλη και εχει καμερες μετα την μηνυση θα πανε να παρουν το βιντεο μου ειπαν και θα την ψαξουν το θεμα ειναι αν δεν εχει φακελο αυτη θα μπορεσουν να την βρουν????εννοω εχουν συστημα αναγνωρισης ???τωρα για τα υπολοιπα εφοσον η συσκευη εχει μοτιβο κλειδωματος και δυσκολο μαλιστα αφου to update θελει 6 διαφορετικα τετραγωνα δεν το ανοιγει για κανενα λογο που σημαινει οχι wifi gps και γενικα τιποτα που να μπορω να το βρω δεν ξερει αν μπορει να κανει hard reset και να γινει το τηλ απο την αρχη ωστε να το δουλεψει..πηγα και cosmote με imei και μου ειπαν πως αφου εκανα δηλωση στην αστυνομια θα μου δωσουν ενα χαρτι να τους παω ωστε να κλειδωσουν την συσκευη να γινει αχρηστη δηλαδη σε οποιονδηποτε.........δεν ξερω πως μπορουν να το κανουν αυτο αλλα μου το ειπαν.......μαγκιες ειλικρινα αν εχανα 300 στο δρομο δεν θα πονουσα οσο τωρα........εχω την sd μεσα με 16 gb πραγματα φωτο βιντεο τα παντα και τωρα τα εχει η παλιοκαριο........α αυτο με πονει περισσοτερο και οχι τιποτα αλλο η συσκευη μου ηταν με μηδεν προβληματα ρωγμες και τετοια και αλλη να παρω υα παρακαλαω να μην ειναι με χΑΖΑ

 

 

Μήπως θα ήταν καλύτερο να μη τη κλείδωνε με το IMEI η cosmote για να μπορείς να δεις τι μπορείς να κάνεις με το διαχειριστή του google σε περίπτωση που "λειτουργήσουν" το κινητό σου;

Έτσι κι αλλιώς το lock του IMEI αφού έκανες τη καταγγελία σου το κάνεις και σε μεταγενέστερο χρόνο. Να μη κλείσει η πρόσβαση στο κινητό σου λέω με το απλό μου μυαλό.

Εκεί στη cosmote δεν σου είπανε τι εναλλακτικές έχεις με το device manager του google έτσι σε άφησαν να φύγεις τόσο σίγουροι είναι για τις γνώσεις του πελάτη τους ή είχε πλακώσει δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο οχι μονο δε μπορεις να το προσπερασεις και root αν εισαι. Σου κλεινει το κινητο στην κυριολεξια το θεμα ειναι και στο mcafee να απευθυνθεις δεν μπορουν να στο ξεκλειδωσουν. Το κινητο μενει κλειδωμενο για παντα και πολλες φορες το κλειδωνει μονο του χωρις εγκριση του χρηστη ΠΡΟΣΟΧΗ. Μονο στο G3 υπαρχει τροπος να το ξεκλειδωσεις μονο αν βραχυκυκλωσει τα καλωδια της μητρικης. Σε ολα τα αλλα τηλεφωνα πας για αλλαγη μητρικης και δεν καλυπτεται απο το service. Την εχουν πατησει παρα μα παρα πολυ χρηστες και εδω στο myphone και στο xda. Μην το ενεργοποιησετε ποτε στο κινητο σας καλυτερα δοκιμαστε αλλο προγραμμα να κλειδωνει το συγκεκριμενο μακρια θα κλειδωσει το κινητο σας και χωρις να σας το κλεψουν και μετα θα τρεχετε για πλακετες.

 

Δειιτε για παραδειγμα εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2796958 αν ψαξετε στο google και εδω και στο xda θα βρειτε παρα πολλα κρουσματα που κλειδωνει και καταστρεφει τα κινητα χωρις εγκριση. Ειναι η μονη εφαρμογη που κανω ολοκληρωτικα uninstall ουτε καν freeze. Με τοσα που εχω δει που παθαινουν χρηστες που ουτε καν την εχουν αγγιξει ποτε να σου καταστρεφει ενα κινητο χωρις ποτε να το εχεις ζητηση.

εισαι σιγουρος οτι αν μπεις σε recovery, κανεις wipe, και μετα πχ περασεις μια cyanogen εξακολουθει να ειναι κλειδωμενο? μου φαινεται too good to be true! καταρχην, αν επεξεργαστεις τo image της stock rom που θελεις να βαλειθς και το αφαιρεσεις πριν την flashaρεις, πως θα μειενι κλειδωμενο χωρις να υπαρχει το προγραμμα μεσα???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι αν μπεις σε recovery, κανεις wipe, και μετα πχ περασεις μια cyanogen εξακολουθει να ειναι κλειδωμενο? μου φαινεται too good to be true! καταρχην, αν επεξεργαστεις τo image της stock rom που θελεις να βαλειθς και το αφαιρεσεις πριν την flashaρεις, πως θα μειενι κλειδωμενο χωρις να υπαρχει το προγραμμα μεσα???

 

Αν το αφαιρεσης δεν εχεις θεμα δεν μπορουν ομως να το αφαιρεσουν ολη. θελει root. Aν το κανει ομως kill switch και ροοτ να ειναι. Ουτε recovery ουτε τιποτα δεν αφηνει. Root g4 ηταν και αρκετα g3 στο xda. Οτι και να πατησεις και pc να το βαλεις σου βγαζει αυτο παντα ειναι μονιμο μπροστα στην οθονη. kix δεν αφηνει να κανεις για κλειδωμα ειναι τρομερο πραγματικα. Το κακο ειναι πως κανει αυτα τα παραξενα και χωρις εντολη user. Και μετα σου λεει η mcaffe δεν εχεις κανει ποτε register στο site δεν ειναι δικο μου θεμα και αντε να βρεις το δικιο σου και να τους αποδειξεις οτι το εκανε μονο του. Παρα πολυ εχουν ταλαιπωρηθει ετσι και αναγκαστικα πας service. και πληρωνεις τα κωλυμα 150 euro για μητρικη.

Link to comment
Share on other sites

Ως προς τη κρυπτογράφηση της κάρτας SD έχει επιλογή στο ασφάλεια στο κείμενο επισημαίνει ότι απαιτεί χρόνο για να ολοκληρωθεί και δεν μπορεί να διαβαστεί η κάρτα από άλλο τηλέφωνο γιαυτό αν μεταφέρεις τη κάρτα σε άλλη συσκευή πρέπει πρώτα να κάνεις την ανάποδη εργασία της αποκρυπτογράφησης της στη συσκευή που έγινε η αρχική κρυπτογράφηση της κάρτας.

Λέω να το δοκιμάσω σήμερα το βράδυ και να δω πως θα τρέχει η συσκευή τις επόμενες μέρες αφού μπορώ να επαναφέρω τη κατάσταση όπως είναι τώρα δεν χάνω κάτι.

 

Η ολική κρυπτογράφηση δεν έχει γυρισμό προς τα πίσω από όσο έχω καταλάβει για τη συσκευή, γιατί όμως να συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα ήταν καλύτερο να μη τη κλείδωνε με το IMEI η cosmote για να μπορείς να δεις τι μπορείς να κάνεις με το διαχειριστή του google σε περίπτωση που "λειτουργήσουν" το κινητό σου;

Έτσι κι αλλιώς το lock του IMEI αφού έκανες τη καταγγελία σου το κάνεις και σε μεταγενέστερο χρόνο. Να μη κλείσει η πρόσβαση στο κινητό σου λέω με το απλό μου μυαλό.

Εκεί στη cosmote δεν σου είπανε τι εναλλακτικές έχεις με το device manager του google έτσι σε άφησαν να φύγεις τόσο σίγουροι είναι για τις γνώσεις του πελάτη τους ή είχε πλακώσει δουλειά!

 

ναι θα το αφησω λιγο καιρο για να δω τι θα γινει και με την ασφαλεια μηπως την βρουν ποιαααα cosmote αδερφε αυτοι δεν ξερουν που παν τα 4αρα μονο μου ειπαν οτι μπορουν να το κλειδωσουν τα αλλα μονος τα βρηκα....εχω καποιες μικρες ελπιδες να δειχνει η καμερα και εξω και να φαινεται καμια πινακιδα ειδομεν.......τωρα ειμαι στο ψαχτηρι για τηλ......και αν παρω παλι αυτο θα ειναι σειρα 501 οπως το αλλο γιατι δεν ειχα κανενα θεμα εγω......το τεσσαρι ακομα στα 400 ακριβο το ριμαδι......

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος απαγορευεται οι καμερες ασφαλειας να κοιτανε το δρομο...

 

στις δυτικες σοινικιες θεσσαλονικης δεν απαγορευεται τιποτα σε θεματα ασφαλειας!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοω αυτο. Αυτο που λες ειναι οταν θα σου ζητηθει κωδικος τοτε βαζεις η τον εργοστασιακο η το δικο σου αν εχεις βαλει αν εχει σκαλωση. Οταν σου κανει kill switch. Δηλαδη να σκοτωσει το κινητο αν το εκλεψε καπιος και ποσο μαλλον να το κανει μονο του χωρις την εγκριση σου kill switch. Πως βαζεις κωδικο σε ενα νεκρο κινητο και χωρις να εχεις κανει ποτε αιτηση για kill switch? Οταν κανεις αιτηση για kill switch αν το εχει κλεψει καποιος δεν θα σου βγαλει βαλε κωδικο... θα σου βγαλει αυτο http://postimg.org/image/sxmtjnn45/ οτι το κινητο στο διελυσα με λιγα λογια. Πως το φτιαχνεις μετα? Αλλο το κλειδωμα αλλο το kill switch χωρις να το θελει ο χρηστης. Η συγκεκριμενη pic ειναι απο χρηστη εδω μεσα που του το εκανε μονο του kill switch οπως και πολλους αλλους μετα απο απλο hard reset. Στην τελικη αλλαξε μητρικη νομιζω γιατι ηταν G4.

 

αυτο που εβαλες δειχνει οπως και στο αλλο λινκ που εδωσες οτι δεν επιτρεπει το download mode οχι οτι νεκρωσε το τηλεφωνο. Προφανως αυτος παει να το ξαναφλασαρει και δεν το αφηνει. Αν κανει restart θα του ζηταει κωδικο. Αν αλλαξε μητρικη για αυτο το πραγμα τοτε ειχε λεφτα για πεταμα! Και παντα ζηταει κωδικο. Δες εδω πχ πως του δωσανε τον κωδικο απο την εταιρια για g3 που πατησε καταλαθος kill switch

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/help/lg-g3-locked-mcafee-kill-switch-t3015110

Link to comment
Share on other sites

ναι θα το αφησω λιγο καιρο για να δω τι θα γινει και με την ασφαλεια μηπως την βρουν ποιαααα cosmote αδερφε αυτοι δεν ξερουν που παν τα 4αρα μονο μου ειπαν οτι μπορουν να το κλειδωσουν τα αλλα μονος τα βρηκα....εχω καποιες μικρες ελπιδες να δειχνει η καμερα και εξω και να φαινεται καμια πινακιδα ειδομεν.......τωρα ειμαι στο ψαχτηρι για τηλ......και αν παρω παλι αυτο θα ειναι σειρα 501 οπως το αλλο γιατι δεν ειχα κανενα θεμα εγω......το τεσσαρι ακομα στα 400 ακριβο το ριμαδι......

 

Η χειρότερη εποχή σου έτυχε να το χάσεις δεν έχει βγει το G5 για να πέσει η τιμή του G4.

Έτσι κι αλλιώς θα χάσεις 50 ευρώ στάνταρ αν το πάρεις τώρα το G4 από μια επερχόμενη πτώση της τιμής, δώσε άλλα 100 πάνω κάτω και πάρε ένα κινέζικο στις 5 ίντσες που θα σε βολεύει καλύτερα καθημερινά και μετά βλέπεις τουλάχιστον με 100 ευρώ θα έχεις και δεύτερο κινητό αν δεν έχεις ήδη ένα, μια πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

στις δυτικες σοινικιες θεσσαλονικης δεν απαγορευεται τιποτα σε θεματα ασφαλειας!!!

Ωχ καταλαβα. Απο Νεαπολη ειμαι και ξερω τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Η χειρότερη εποχή σου έτυχε να το χάσεις δεν έχει βγει το G5 για να πέσει η τιμή του G4.

Έτσι κι αλλιώς θα χάσεις 50 ευρώ στάνταρ αν το πάρεις τώρα το G4 από μια επερχόμενη πτώση της τιμής, δώσε άλλα 100 πάνω κάτω και πάρε ένα κινέζικο στις 5 ίντσες που θα σε βολεύει καλύτερα καθημερινά και μετά βλέπεις τουλάχιστον με 100 ευρώ θα έχεις και δεύτερο κινητό αν δεν έχεις ήδη ένα, μια πρόταση.

 

το πενταρι ποτε βγαινει???οχι δεν δινω τζαμπα 100 για λιγο θα παρω μια και καλη ενα καλο..εχω ενα φιλο που ειναι τωρα ντουμπαι στα καραβια και με ρωτησε αν θελω να μου φερει ενα samsung 6αρι τον εστειλα να με πει τι παιζει με τις τιμες αν βγει καλη ακρη θα κανω αγορα απο κει κανενα 4αρι εννοοντας να βγαινει στα λεφτα του 3 αντε και 50 παραπανω αλλα μεχρι εκει..........και αν γινει κανενα θαυμα και βρω το 3αρι στα κοντα ειναι τσιλικο 5μηνων τηλ με θηκες και μεμβρανη απο το πρωτο λεπτο θα φυγει αερα σε καλη τιμη....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω αγοράσει το g3 προσφάτως από eBay αλλά όταν το παρέλαβα είδα ότι είναι το d850 το αμερικανικό από πάροχο at&t και παρουσιάζει πολλά προβλήματα. Οκ ******* μου αλλά... Μπορώ να κάνω κάτι έτσι ώστε να λειτουργεί σωστά εδώ Ελλάδα? Έδει πάνω android 4.4.2 και δεν παίρνει αναβαθμίσει. Τι μου προτείνετε να κανω? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω αγοράσει το g3 προσφάτως από eBay αλλά όταν το παρέλαβα είδα ότι είναι το d850 το αμερικανικό από πάροχο at&t και παρουσιάζει πολλά προβλήματα. Οκ ******* μου αλλά... Μπορώ να κάνω κάτι έτσι ώστε να λειτουργεί σωστά εδώ Ελλάδα? Έδει πάνω android 4.4.2 και δεν παίρνει αναβαθμίσει. Τι μου προτείνετε να κανω? Ευχαριστώ

στειλτο πισω.αν και επρεπε να διαβασεις ποιο προσεκτικα την αγκελια.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

το πενταρι ποτε βγαινει???οχι δεν δινω τζαμπα 100 για λιγο θα παρω μια και καλη ενα καλο..εχω ενα φιλο που ειναι τωρα ντουμπαι στα καραβια και με ρωτησε αν θελω να μου φερει ενα samsung 6αρι τον εστειλα να με πει τι παιζει με τις τιμες αν βγει καλη ακρη θα κανω αγορα απο κει κανενα 4αρι εννοοντας να βγαινει στα λεφτα του 3 αντε και 50 παραπανω αλλα μεχρι εκει..........και αν γινει κανενα θαυμα και βρω το 3αρι στα κοντα ειναι τσιλικο 5μηνων τηλ με θηκες και μεμβρανη απο το πρωτο λεπτο θα φυγει αερα σε καλη τιμη....

 

Στη Βαρκελώνη έχει ανακοινώσει το event η LG στις 21 Φεβρουαρίου αυτό με το πράσινο μουσικό κουτί, είναι η μεγάλη διεθνής έκθεση του mobile. Το θέμα είναι πότε θα το κυκλοφορήσει για άμεσα δεν το πιστεύω τουλάχιστον ένα μήνα πίσω θα πάει προς το καλοκαίρι.

Καλό και το samsung s6 μεταλλικό premium καλή κάμερα αντάξια του G4 και ταχεία φόρτιση στη θέση σου ανάμεσα στα δύο θα επέλεγα αυτό με τη χαμηλότερη τιμή, καλή φάση από το Ντουμπάι γιατί όχι παίζει κάτι στο θέμα εγγύησης δεν το νομίζω θα είχα διαβάσει κάτι σχετικό.

Εύχομαι να το βρεις έστω και καθυστερημένα σαν δώρο ούτε εξάμηνο δεν έκλεισε.

Μπορείς να δεις τις συσκευές σου και από το ο λογαριασμός μου και Δραστηριότητα συσκευής και κοινοποιήσεις βλέπεις πότε χρησιμοποιήθηκε σε ώρες το τηλέφωνό σου τελευταία φορά.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή απο Ντουμπάι δεν καλύπτεται εδώ απο εγγύηση αλλά εφόσον πάει ο φιλός σου συχνά αν χτύπα ξύλο γίνει κάτι του το δίνεις και το πάει εκεί.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή απο Ντουμπάι δεν καλύπτεται εδώ απο εγγύηση αλλά εφόσον πάει ο φιλός σου συχνά αν χτύπα ξύλο γίνει κάτι του το δίνεις και το πάει εκεί.

 

Αναφέρεσαι και στις δύο εταιρείες LG και Samsung;

Οι εκδόσεις που πουλούν εκεί είναι αυτές που λέμε διεθνείς;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...