Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλη χρονια με υγεια!!

 

θελω την βοηθεια σας.

 

Να παρω το G3 με 16 gb χωρου και 2 gb ram ή 32gb χωρου με 3 gb ram?

 

πρακτικα θα εχει διαφορα η δεν θα φαινεται?

 

πρακτικα εδω

βλεπω ελαχιστοτατες διαφορες

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλη χρονια με υγεια!!

 

θελω την βοηθεια σας.

 

Να παρω το G3 με 16 gb χωρου και 2 gb ram ή 32gb χωρου με 3 gb ram?

 

πρακτικα θα εχει διαφορα η δεν θα φαινεται?

 

πρακτικα εδω

βλεπω ελαχιστοτατες διαφορες

Καλή χρονιά με υγεία!!!! Εφόσον έχεις την δυνατότητα να πάρεις το μεγαλύτερο πάρε το μεγαλύτερο! Τρελές διαφορές δεν θα δεις αλλά γενικά είναι πιο ξεκούραστο και αν έχεις σκοπό να το κρατήσεις αρκετό καιρό δεδομένου ότι οι εφαρμογές γίνονται όλο και πιο απαιτητικές σε πόρους θα σου χρειαστεί... Σε ταχύτητα μετρησιμη ένα 5-6% λένε ότι είναι πιο γρήγορο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί όταν πάω να παίξω τα pre-loaded 4k video μου κατεβάζει την φωτεινότητα με το που αρχίσει η αναπαραγωγή; υπόψη ότι το κινητό είναι κρύο. Είναι άλλο από αυτό που σου γράφει ότι την κατεβάζει για λόγους ασφαλείας.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί όταν πάω να παίξω τα pre-loaded 4k video μου κατεβάζει την φωτεινότητα με το που αρχίσει η αναπαραγωγή; υπόψη ότι το κινητό είναι κρύο. Είναι άλλο από αυτό που σου γράφει ότι την κατεβάζει για λόγους ασφαλείας.

Θα πας πάνω δεξιά στις τελιτσες όταν παίζει το βίντεο και θα σου ανοίξει τις ρυθμίσεις. Εκεί έχει ξεχωριστή φωτεινότητα από ότι το κινητό. Βγάλε την από το αυτόματο και όρισε την όπου θες

093532d5d6abe96d7ee3f9c55ab4f2cb.jpgbb39da3e7f4aecc63caec4a420270891.jpg

 

Κάτω κάτω το λέει και για να βγάλει της τελιτσες πάτα κάπου κατά την αναπαραγωγή του βίντεο

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί όταν πάω να παίξω τα pre-loaded 4k video μου κατεβάζει την φωτεινότητα με το που αρχίσει η αναπαραγωγή; υπόψη ότι το κινητό είναι κρύο. Είναι άλλο από αυτό που σου γράφει ότι την κατεβάζει για λόγους ασφαλείας.

λογικά είναι αυτόματα ορισμένη να πέφτει στο βίντεο ...εμένα ήταν το αντίθετο τέρμα φωτεινότητα...όπως το κρατάς σε θέση οριζόντια για να τα δεις πας αριστερά με το δάχτυλό σου και το σέρνεις προς τα πάνω για να ανεβάσει φωτεινότητα στο επίπεδο που θέλεις και προς τα κάτω για κάποιον που θέλει να κατεβάσει και έκτοτε το κρατά στη μνήμη....οπότε ανάλογα με τις συνθήκες το ξαναφτιάχνεις ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Αγόρασα στην γυναίκα μου το g3 16 gb Και έκπληκτος είδα ότι είχε μέσα την 4.4.2. Η lollipop έρχεται OTA ή απαιτείται σύνδεση με PC?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Αγόρασα στην γυναίκα μου το g3 16 gb Και έκπληκτος είδα ότι είχε μέσα την 4.4.2. Η lollipop έρχεται OTA ή απαιτείται σύνδεση με PC?

Ευχαριστώ

Όλες οι αναβαθμίσεις αυτού του μεγέθους μόνο μέσω υπολογιστή. Μικρό αναβαθμίσεις τις κανει και από το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι αναβαθμίσεις αυτού του μεγέθους μόνο μέσω υπολογιστή. Μικρό αναβαθμίσεις τις κανει και από το κινητό.

Ευχαριστώ. Κάτι τελευταίο..επειδή έχουμε macos γνωρίζει κάποιος αν γίνεται με PC suite ή να ψάξω Windows για flash tool??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Αγόρασα στην γυναίκα μου το g3 16 gb Και έκπληκτος είδα ότι είχε μέσα την 4.4.2. Η lollipop έρχεται OTA ή απαιτείται σύνδεση με PC?

Ευχαριστώ

Αν το πήρες καινούργιο κι απείραχτο θα έρθει ΟΤΑ κανονικά. Δεν χρειάζεται PC.

Link to comment
Share on other sites

Τι παρτίδα είναι?

Το τηλ είναι καινούριο. Έχω να το δω αυτό από όταν πήρα το g2 μου...Μου θυμίζεις πως το βλέπω??

Νομίζω ησουν και στο g2 φίλε μου??

Κάτι μου θυμίζει το username σου.

Link to comment
Share on other sites

Nai αγαπημένο g2 ένα χρόνο μαζί του τελείως απροβλημάτιστο.Λοιπόν στο S/N τα τρία πρώτα νούμερα δηλώνουν την παρτίδα (στο κουτί το εξωτερικό) το δικό μου λ.χ. είναι 510 δηλαδή 2015 10ος ;) (5=2015 & 10=δέκατος).

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...εμένα με το μπούταρα το άνοιξα δηλαδή πέρασε μόνο του την λόλι ...έκανε κανένα τέταρτο περίπου η όλη διαδικασία ..από ότι είχα διαβάσει και σε άλλα παιδιά που το πήραν καινούριο με με λόλι έτσι έκανε (κάποιος είχε απορία εκφράσει και η αλήθεια κι εμένα μου είχε φανεί παράξενο)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αν το πήρες καινούργιο κι απείραχτο θα έρθει ΟΤΑ κανονικά. Δεν χρειάζεται PC.

 

Ετσι ακριβως

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Nai αγαπημένο g2 ένα χρόνο μαζί του τελείως απροβλημάτιστο.Λοιπόν στο S/N τα τρία πρώτα νούμερα δηλώνουν την παρτίδα (στο κουτί το εξωτερικό) το δικό μου λ.χ. είναι 510 δηλαδή 2015 10ος ;) (5=2015 & 10=δέκατος).

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...εμένα με το μπούταρα το άνοιξα δηλαδή πέρασε μόνο του την λόλι ...έκανε κανένα τέταρτο περίπου η όλη διαδικασία ..από ότι είχα διαβάσει και σε άλλα παιδιά που το πήραν καινούριο με με λόλι έτσι έκανε (κάποιος είχε απορία εκφράσει και η αλήθεια κι εμένα μου είχε φανεί παράξενο)

[ATTACH]64784[/ATTACH]

 

Δηλαδή είναι 408??

Που είχε ξεμείνει αυτό??

Link to comment
Share on other sites

λογικά είναι αυτόματα ορισμένη να πέφτει στο βίντεο ...εμένα ήταν το αντίθετο τέρμα φωτεινότητα...όπως το κρατάς σε θέση οριζόντια για να τα δεις πας αριστερά με το δάχτυλό σου και το σέρνεις προς τα πάνω για να ανεβάσει φωτεινότητα στο επίπεδο που θέλεις και προς τα κάτω για κάποιον που θέλει να κατεβάσει και έκτοτε το κρατά στη μνήμη....οπότε ανάλογα με τις συνθήκες το ξαναφτιάχνεις ;)

Εμένα το g3 ήταν by default στο βίντεο ρυθμισμενο στο αυτόματο και ενώ ανέβαζα φωτεινότητα έτσι όπως λες ξαναεπεφτε η καταραμενη! Και λέω εντάξει κάτι έχει το τηλέφωνο! :p:p:p ανέβαζα από αριστερά έπεφτε μετά και δωστου πάλι... μετά βρήκα αυτό με τις τελιτσες και λέω αη στο καλό...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι Αυγουστος 2014. Μπορεί να είναι ανακατασκευασμενο

Τι ακριβώς σημαίνει αυτό?? Κακό ακούγεται..

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι Αυγουστος 2014. Μπορεί να είναι ανακατασκευασμενο

Ωχ.. Φωτιές ανάβεις :cool:

Link to comment
Share on other sites

Άστο όπως είναι η σειρά 4χχ έχει καλύτερα πάνελ....Πάντως είναι απο τα πρώτα κομμάτια σχετικά αν σκεφτούμε ότι επισήμως στην Ελλάδα κυκλοφόρησε τέλη Ιουλίου αν θυμάμαι καλά. ... χρωματακι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για αυτό και είχε και την 4.4.2 όπως ανέφερες ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για αυτό και είχε και την 4.4.2 όπως ανέφερες ;)

 

Ααα το είδα χρώμα λευκό. ..

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Άστο όπως είναι η σειρά 4χχ έχει καλύτερα πάνελ....Πάντως είναι απο τα πρώτα κομμάτια σχετικά αν σκεφτούμε ότι επισήμως στην Ελλάδα κυκλοφόρησε τέλη Ιουλίου αν θυμάμαι καλά. ... χρωματακι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για αυτό και είχε και την 4.4.2 όπως ανέφερες ;)

Λευκό...όντως η οθόνη είναι άριστη...φοβόμουν μήπως είναι αχνή όπως έχω δει σε αλλα g3

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το g3 ήταν by default στο βίντεο ρυθμισμενο στο αυτόματο και ενώ ανέβαζα φωτεινότητα έτσι όπως λες ξαναεπεφτε η καταραμενη! Και λέω εντάξει κάτι έχει το τηλέφωνο! :p:p:p ανέβαζα από αριστερά έπεφτε μετά και δωστου πάλι... μετά βρήκα αυτό με τις τελιτσες και λέω αη στο καλό...

 

Το' πιασα. ..σωστός. ..εμένα ήταν το αντίθετο τέρμα. ..όπου το αφήσεις βλέποντας το τελευταίο βίντεο για παράδειγμα εκεί μένει και η φωτεινότητα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λευκό...όντως η οθόνη είναι άριστη...φοβόμουν μήπως είναι αχνή όπως έχω δει σε αλλα g3

 

Είναι εξαιρετικη λέμε, εγώ παιδευτηκα να βρω άκρη με το δικό μου. ..και τελικά τα κατάφερα μόνος μου!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]64784[/ATTACH]

 

Δηλαδή είναι 408??

Που είχε ξεμείνει αυτό??

 

Τι διάολο... Που τους ξέμεινε αυτό; Εγώ το πήρα Νοέμβρη του 14 και ηταν 409 :confused:

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Το' πιασα. ..σωστός. ..εμένα ήταν το αντίθετο τέρμα. ..όπου το αφήσεις βλέποντας το τελευταίο βίντεο για παράδειγμα εκεί μένει και η φωτεινότητα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Είναι εξαιρετικη λέμε, εγώ παιδευτηκα να βρω άκρη με το δικό μου. ..και τελικά τα κατάφερα μόνος μου!

Δηλαδή τι είχες πάθει?? Επίσης ανακατασκευασμενο εννοείται ότι ήταν μεταχειρισμένο...μπήκε συνεργείο και έκαναν γενικό service??

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα περισσότερα του 2015 είχε θέμα με την ισορροπία του λευκού. .κατέβασα μια εφαρμογή από το play store και το έφερα τελικά στα μέτρα μου. ..το είχα γράψει παλιότερα σε προηγούμενες σελίδες. ..τεσπα όλα καλά πια. .. ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...