Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα πεδια. Για οποιον ενδιαφερεται για το πως τα παει η Μ μιας που την εχω 7 μερες full απο εφαρμογες και φορτισης μπορω να εχω μια πιο ξεκαθαρη γνωμη τωρα πια. θα γραψω μερικα πραγματα και μερικιες pics παρακατο για το πως τα παει μιας που την περιμεναμε καιρο την αναβαθμιση για το G3 και φανταζομαι θα σας ενδιαφερει. Για αρχη εχω την rooted αλλά δεν εχει καμια διαφορα διοτι μονο debloat απο την σαβουρα της lg και της google εχω κανει και εχω και το xposed και τιποτα αλλο. Δεν ξερω ποιος ειναι υπευθυνος google η lg παντος εχω περασμενες 700+ εφαρμογες μαζι με του συστηματος συν το υπερβαρο xposed με 15 modules εδω και μια βδομαδα και παει σαν να μην εχει ουτε μια εφαρμογη μεσα. Παει ακριβως σαν το g4 που εχω. Απιστευτα smooth αυτο δεν το περιμενα με τιποτα να συμβει σε stock rom της lg με τοσες εφαρμογες για το g3. θα δειξει στην πορεια ομως αν παραμεινει και δεν αρχιζει να πεφτει σταδιακα. Σαν πρωτη εντυπωση για 1 εβδομαδα, καμια σχεση με lollipop η ταχυτητα ετη φωτος καλυτερη. Διαχειριση μνημης εξισου παρα πολυ καλη, παρα πολυ μεγαλη διαφορα και εδω σε σχεση με τις lollipop επιτελους την εφτιαξαν απο οτι φαινεται και δεν κουραζεται οπως πριν γεμιστε το αφοβα και ας ειναι 16gb. Doze σε 12 ωρες υπνου με 4G ανοιχτο απο πισω δεν εχασε ουτε 1% ισα ισα πηρε και 2% extra. Αυτο μονο aosp roms το πετυχαινα με kernel και πολλα αλλα πραγματα. Με stock και τοσες εφαρμογες εχανα 10% τουλαχιστον μπορει και παραπανω, θα σας εχει τυχει σιγουρα. Εξαιρετικο το doze. Η μπαταρια για τη χρηση που του εκανα μου φαινεται παρα μα παρα πολυ καλη. θα δειτε και παρακατω που θα ανεβασω μερικες pics αλλα θα γινει πολυ καλυτερη σιγουρα στο μελλον λογο πειραγματος. Λοιπον. Η χρηση μου για την μπαταρια ως το 50% ηταν 75% φωτεινoτητα ΟΧΙ στο AUTO εννοειται, full wifi ON, ασταματητο viber, 1 ωρα browsing, 1.30 ωρα youtube, και 30 λεπτα κλησεις. θα μπορουσε και παραπανω απο 3 ωρες οθονη γιατι ειχα και 30 λεπτα 4G για viber επειδη δεν επιανα wifi αρα καπου 3:15 ωρες οθονη. Της 7-8 ωρες υπνου 4G ανοιχτο απο πισω και δεν εχασε ουτε 1% ας υπαρχουν μεσα 700+ εφαρμογες. Παραθετω και της pics να δειτε τι παιζει. Και ελπιζω να σας αρεσει σαν πρωτη εντυπωση. Παρα πολυ καλη εκδοση προς το παρον θα δειξει στην πορεια αν συνεχισε να πηγαινει τοσο τελεια χωρις παρενεργειες. Οι pics ειναι ολες εδω. http://postimg.org/gallery/291o2y9ho/2c57769e/
Link to comment
Share on other sites

Τακαρε επεστρεψες σε lg? Πως σου φαινεται το 4?

Ναι αγορίνα επέστρεψα! Μια χαρά το g4, λίγο με την μπαταρία είχα θέμα τις πρώτες μέρες αλλά τώρα κομπλέ! Σορρυ για το off topic! Παρακολουθώ από όσο βλέπεις στενά και το g3 ;)

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πεδια. Για οποιον ενδιαφερεται για το πως τα παει η Μ μιας που την εχω 7 μερες full απο εφαρμογες και φορτισης μπορω να εχω μια πιο ξεκαθαρη γνωμη τωρα πια. θα γραψω μερικα πραγματα και μερικιες pics παρακατο για το πως τα παει μιας που την περιμεναμε καιρο την αναβαθμιση για το G3 και φανταζομαι θα σας ενδιαφερει. Για αρχη εχω την rooted αλλά δεν εχει καμια διαφορα διοτι μονο debloat απο την σαβουρα της lg και της google εχω κανει και εχω και το xposed και τιποτα αλλο. Δεν ξερω ποιος ειναι υπευθυνος google η lg παντος εχω περασμενες 700+ εφαρμογες μαζι με του συστηματος συν το υπερβαρο xposed με 15 modules εδω και μια βδομαδα και παει σαν να μην εχει ουτε μια εφαρμογη μεσα. Παει ακριβως σαν το g4 που εχω. Απιστευτα smooth αυτο δεν το περιμενα με τιποτα να συμβει σε stock rom της lg με τοσες εφαρμογες για το g3. θα δειξει στην πορεια ομως αν παραμεινει και δεν αρχιζει να πεφτει σταδιακα. Σαν πρωτη εντυπωση για 1 εβδομαδα, καμια σχεση με lollipop η ταχυτητα ετη φωτος καλυτερη. Διαχειριση μνημης εξισου παρα πολυ καλη, παρα πολυ μεγαλη διαφορα και εδω σε σχεση με τις lollipop επιτελους την εφτιαξαν απο οτι φαινεται και δεν κουραζεται οπως πριν γεμιστε το αφοβα και ας ειναι 16gb. Doze σε 12 ωρες υπνου με 4G ανοιχτο απο πισω δεν εχασε ουτε 1% ισα ισα πηρε και 2% extra. Αυτο μονο aosp roms το πετυχαινα με kernel και πολλα αλλα πραγματα. Με stock και τοσες εφαρμογες εχανα 10% τουλαχιστον μπορει και παραπανω, θα σας εχει τυχει σιγουρα. Εξαιρετικο το doze. Η μπαταρια για τη χρηση που του εκανα μου φαινεται παρα μα παρα πολυ καλη. θα δειτε και παρακατω που θα ανεβασω μερικες pics αλλα θα γινει πολυ καλυτερη σιγουρα στο μελλον λογο πειραγματος. Λοιπον. Η χρηση μου για την μπαταρια ως το 50% ηταν 75% φωτεινoτητα ΟΧΙ στο AUTO εννοειται, full wifi ON, ασταματητο viber, 1 ωρα browsing, 1.30 ωρα youtube, και 30 λεπτα κλησεις. θα μπορουσε και παραπανω απο 3 ωρες οθονη γιατι ειχα και 30 λεπτα 4G για viber επειδη δεν επιανα wifi αρα καπου 3:15 ωρες οθονη. Της 7-8 ωρες υπνου 4G ανοιχτο απο πισω και δεν εχασε ουτε 1% ας υπαρχουν μεσα 700+ εφαρμογες. Παραθετω και της pics να δειτε τι παιζει. Και ελπιζω να σας αρεσει σαν πρωτη εντυπωση. Παρα πολυ καλη εκδοση προς το παρον θα δειξει στην πορεια αν συνεχισε να πηγαινει τοσο τελεια χωρις παρενεργειες. Οι pics ειναι ολες εδω. http://postimg.org/gallery/291o2y9ho/2c57769e/

 

ευχαριστούμε πολύ κατατοπιστικός ... με την μπαταρία άμα το δουλεύω κι εγώ σε στοκ λολι και μετά το αφήσω μου γεμίζει κι εμένα κανα δυο τα εκατό...η ταχύτητα & το smooth που περιγράφεις σιγουρα είναι πολύ σημαντικοί παράγοντες ...και πάλι ευχαριστούμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

32αρι το δικό μου μηδαμινές έξτρα εφαρμογές 4,5 περίπου ;) απόλυτα ικανοποιημένος από την "τραγική" όπως γράφουν οι περισσότεροι 5.0 λογικά θα περάσω κι εγώ σιγά σιγά στην 6 ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αγορίνα επέστρεψα! Μια χαρά το g4, λίγο με την μπαταρία είχα θέμα τις πρώτες μέρες αλλά τώρα κομπλέ! Σορρυ για το off topic! Παρακολουθώ από όσο βλέπεις στενά και το g3 ;)

 

Δεν εχει διαφορες εκτος φωτογραφικης ικανοτητας ετσι?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει διαφορες εκτος φωτογραφικης ικανοτητας ετσι?

 

Λίγο πιο γρήγορο (καλογραμμένο βασικά) ui αλλά τώρα που πήρε και το g3 το ίδιο υποθέτω δεν έχουν διαφορά θα πηγαίνουν το ίδιο καλά! Και λίγο πιο καλή οθόνη - ήχο! Κατα τ'άλλα δεν έχουν τρελές διαφορές.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει διαφορες εκτος φωτογραφικης ικανοτητας ετσι?

 

άσχετο άλλα όποιος πραγματικά θέλει απόλυτες φωτό επιπέδου slr (και καλύτερες εφόσον μιλάμε για κιτ φακό στο σώμα της slr) ...η επιλογή μονόδρομος σ'αυτά τα χρήματα ....σε μέγεθος τράπουλας ή ενός πακέτου τσιγάρων και με ένα τριποδάκι για νυχτερινές εφόσον γνωρίζει κάποιος απλά οι φωτό αλλού (αισθητήρας μιας ίντσας 1,8 διάφραγμα) ....όλα αυτά τα λέω για κάποιον που π.χ. δεν κουβαλά πορτοφόλι μαζί του είναι σαν να έχει το κινητό του και ένα πακέτο τσιγάρα....άρα γλυτώνεις την χασούρα των χρημάτων που θα έδινες για την μετάβαση στο g4 και εφόσον έχεις μεράκι & διάθεση για ποιοτική φωτογραφία δίνεις κάτι παραπάνω και έχεις το απόλυτο μηχάνημα σε μηχανή τσέπης! (όλα αυτά φίλες & φίλοι καθαρά για κάποιον που σκεφτεται την μετάβαση στο g4 μόνο και μόνο για θέμα κάμερας-φωτογραφία ).

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.skroutz.gr/s/2113759/Sony-Cyber-shot-RX100.html?from=catspan

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

η φωτεινότητα ειναι θεμα απο τ βλεπω γιατι το εγραψα πριν λιγες μερες και φάνηκα και περίεργος αλλα ειδα και αλλα ποστ τελικα εγω την εβαλα στο 40% χωρις αυτοματο γιατι μαλλον εχει θεμα αυτη η επιλογη δοκιμασα και το doze εκτος τις ρυθμίσεις αλλα δεν εχει να κανει την ριχνει στα πατώματα 1,2 % σε κλειστο χωρο και σε ανοιχτο μερα λες και δεν υπαρχει καμια αλλαγη.....για το παλικαρι που ρωτησε το μεγεθος την Μ6 ειναι 1,150 gb...για την μπαταρια εχθες λογο γιορτης το τηλ πηρε φωτια φβ τηλ μηνυματα viber ολα δουλευαν στο τερμα και πριν λιγο που ξυπνησα λογο κρεπαλης μεχρι θανατου κοιταω 37% υπολοιπο....μεσα σε 5 μερες που περασα την ρομ καθε μερα και καλυτερα απο τι διαβασα καπου εχει να κανει με τα stats της μπαταριας κατι με ιστορικο δεν ξερω απο αυτα αλλα παιζει ρολο.....τωρα για την Μ6 ευλογια το τηλ ειναι σφαιρα ευχαριστω την lg που εσωσε την κατασταση....το θεμα που ειχα πριν καιρο καποιοι ισως θυμαστε με την καρτα μνημης που πηρα καινουρια και κρασαραν οι φωτο τελικα ακομα το εχω δεν ηταν θεμα ρομ τωρα 2 ειναι τα τινά η η καρτα ειναι χαλασμενη θα την αλλαξω και θα σας πω απο το e-shop η δεν υποστηρίζει το τηλ UHS-I Speed Class 3 (U3) http://www.e-shop.gr/kingston-sdca3-32gb-32gb-micro-sdhc-uhs-i-u3-with-adapter-p-PER.555753 που αν ισχυει ειναι τραγικο.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

η φωτεινότητα ειναι θεμα απο τ βλεπω γιατι το εγραψα πριν λιγες μερες και φάνηκα και περίεργος αλλα ειδα και αλλα ποστ τελικα εγω την εβαλα στο 40% χωρις αυτοματο γιατι μαλλον εχει θεμα αυτη η επιλογη δοκιμασα και το doze εκτος τις ρυθμίσεις αλλα δεν εχει να κανει την ριχνει στα πατώματα 1,2 % σε κλειστο χωρο και σε ανοιχτο μερα λες και δεν υπαρχει καμια αλλαγη.....για το παλικαρι που ρωτησε το μεγεθος την Μ6 ειναι 1,150 gb...για την μπαταρια εχθες λογο γιορτης το τηλ πηρε φωτια φβ τηλ μηνυματα viber ολα δουλευαν στο τερμα και πριν λιγο που ξυπνησα λογο κρεπαλης μεχρι θανατου κοιταω 37% υπολοιπο....μεσα σε 5 μερες που περασα την ρομ καθε μερα και καλυτερα απο τι διαβασα καπου εχει να κανει με τα stats της μπαταριας κατι με ιστορικο δεν ξερω απο αυτα αλλα παιζει ρολο.....τωρα για την Μ6 ευλογια το τηλ ειναι σφαιρα ευχαριστω την lg που εσωσε την κατασταση....το θεμα που ειχα πριν καιρο καποιοι ισως θυμαστε με την καρτα μνημης που πηρα καινουρια και κρασαραν οι φωτο τελικα ακομα το εχω δεν ηταν θεμα ρομ τωρα 2 ειναι τα τινά η η καρτα ειναι χαλασμενη θα την αλλαξω και θα σας πω απο το e-shop η δεν υποστηρίζει το τηλ UHS-I Speed Class 3 (U3) http://www.e-shop.gr/kingston-sdca3-32gb-32gb-micro-sdhc-uhs-i-u3-with-adapter-p-PER.555753 που αν ισχυει ειναι τραγικο.....

 

Ωραίος ευχαριστούμε & χρόνια πολλά επί ευκαιρίας ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν σκοπευω να αλλαξω 3αρι για 4αρι μιας και με την 6αρα δεν εχω ουτε ενα παράπονο απο το g3 (δεν ασχολουμε καν με μικρορωγμες). Ασε που δεν με ενδιαφέρει να εχω και την καμερα απλα μια ικανοποιητική (του δικου μας ειναι περαν απο αυτο)

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλει να ασχολείσαι και πολύ γιατί αν αρχίσεις θα σου δώσει αρκετά η συσκευή να ασχολείσαι μαζί της. Σε γενικές γραμμές ομως από ότι βλέπω είναι πολύ καλή. Και εγώ με την ρωγμη κάτω δεν θα ασχοληθώ αλλά με την κάμερα θα ασχοληθώ αφού πιστεύω ότι είναι πολύ κουτσουρεμενη έτσι όπως την έχουν. Τουλάχιστον με xcam κάτι θα γινόταν ...
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκιες θελω να βαλω την παλια καρτα 32 κ αυτη και να βγαλω την χαλασμενη πως ειναι ο σωσφος τροπος ωστε να μην αλλαξει κατι στο τηλ και να λειτουργει το ιδιο

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκιες θελω να βαλω την παλια καρτα 32 κ αυτη και να βγαλω την χαλασμενη πως ειναι ο σωσφος τροπος ωστε να μην αλλαξει κατι στο τηλ και να λειτουργει το ιδιο

 

αν έχεις περασμένες εφαρμογές στην κάρτα πήγαινε απο τις ρυθμίσεις στις εφαρμογές και μετέφερε της στη μνήμη του κινητού ( εφόσον γίνεται και δεν έχεις προβλημα καθώς είναι χαλασμένη η κάρτα σου). Με αυτό τον τρόπο όλες οι εφαρμογές θα λειτουργούν κομπλέ. Αν η κάρτα ειναι χάλια και δεν μπορέις να μεταφέρεις τις εφαρμογές που είχες εγκατεστημενες εκεί μόλις βάλεις καινούργια κάρτα πρέπει να κάνεις απεγκατάσταση τις εφαρμογές αυτές και να τις ξαναεγκαταστήσεις.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις περασμένες εφαρμογές στην κάρτα πήγαινε απο τις ρυθμίσεις στις εφαρμογές και μετέφερε της στη μνήμη του κινητού ( εφόσον γίνεται και δεν έχεις προβλημα καθώς είναι χαλασμένη η κάρτα σου). Με αυτό τον τρόπο όλες οι εφαρμογές θα λειτουργούν κομπλέ. Αν η κάρτα ειναι χάλια και δεν μπορέις να μεταφέρεις τις εφαρμογές που είχες εγκατεστημενες εκεί μόλις βάλεις καινούργια κάρτα πρέπει να κάνεις απεγκατάσταση τις εφαρμογές αυτές και να τις ξαναεγκαταστήσεις.

 

οχι η καρτα λειτουργει απλα κρασαρουν καποιες φωτο μπορω να κανω τα παντα δηλαδη μονο οι εφαρμογες ειναι το θεμα????εχει ενα φακελο ANDROIT και μεσα data kai media αυτα τα κανω copy paste στην αλλη ???εκτος απο τα αρχεια τα υπολοιπα μουσικης φωτο και τα λοιπα...πως βλεπω ποιες εφαρμογες ειναι στην καρτα??δεν μπορω να το βρω

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

οχι η καρτα λειτουργει απλα κρασαρουν καποιες φωτο μπορω να κανω τα παντα δηλαδη μονο οι εφαρμογες ειναι το θεμα????εχει ενα φακελο ANDROIT και μεσα data kai media αυτα τα κανω copy paste στην αλλη ???εκτος απο τα αρχεια τα υπολοιπα μουσικης φωτο και τα λοιπα...πως βλεπω ποιες εφαρμογες ειναι στην καρτα??δεν μπορω να το βρω

Αν η κάρτα διαβάζεται σε card reader, αρκεί να κάνεις copy από την "χαλασμένη" και paste στην "καλή" μεσω υπολογιστή (οχι στην εσωτερική μνήμη του κινητού)

Link to comment
Share on other sites

Αν η κάρτα διαβάζεται σε card reader, αρκεί να κάνεις copy από την "χαλασμένη" και paste στην "καλή" μεσω υπολογιστή (οχι στην εσωτερική μνήμη του κινητού)

 

αυτο εκανα δεν θα εχει θεμα εεε???ολα τα αρχεια οπως ειναι απο την μια στην αλλη?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι μετά από καιρό για την αγορά του συγκεκριμένου μοντέλου κυρίως λόγω χαρακτηριστικών και καλής τιμής πιστεύω (Σκρουτζ) μεριά .Λοιπον οι ερωτήσεις μου 1)τι παρτίδα βγαίνει περίπου τώρα και από ποια και μετά να κοιτάξω 2)Λογικά να αποφύγω branded ?3)Η συσκευασία περιλαμβάνει και τα γνωστά ακουστικά ; 4)Απο που να (ψωνίσω);5)Οποία άλλη πληροφορία καλοδεχούμενη !!Ευχαριστω εκ τον προτέρων για το χρόνο σας!!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πεδια. Για οποιον ενδιαφερεται για το πως τα παει η Μ μιας που την εχω 7 μερες full απο εφαρμογες και φορτισης μπορω να εχω μια πιο ξεκαθαρη γνωμη τωρα πια. θα γραψω μερικα πραγματα και μερικιες pics παρακατο για το πως τα παει μιας που την περιμεναμε καιρο την αναβαθμιση για το G3 και φανταζομαι θα σας ενδιαφερει. Για αρχη εχω την rooted αλλά δεν εχει καμια διαφορα διοτι μονο debloat απο την σαβουρα της lg και της google εχω κανει και εχω και το xposed και τιποτα αλλο. Δεν ξερω ποιος ειναι υπευθυνος google η lg παντος εχω περασμενες 700+ εφαρμογες μαζι με του συστηματος συν το υπερβαρο xposed με 15 modules εδω και μια βδομαδα και παει σαν να μην εχει ουτε μια εφαρμογη μεσα. Παει ακριβως σαν το g4 που εχω. Απιστευτα smooth αυτο δεν το περιμενα με τιποτα να συμβει σε stock rom της lg με τοσες εφαρμογες για το g3. θα δειξει στην πορεια ομως αν παραμεινει και δεν αρχιζει να πεφτει σταδιακα. Σαν πρωτη εντυπωση για 1 εβδομαδα, καμια σχεση με lollipop η ταχυτητα ετη φωτος καλυτερη. Διαχειριση μνημης εξισου παρα πολυ καλη, παρα πολυ μεγαλη διαφορα και εδω σε σχεση με τις lollipop επιτελους την εφτιαξαν απο οτι φαινεται και δεν κουραζεται οπως πριν γεμιστε το αφοβα και ας ειναι 16gb. Doze σε 12 ωρες υπνου με 4G ανοιχτο απο πισω δεν εχασε ουτε 1% ισα ισα πηρε και 2% extra. Αυτο μονο aosp roms το πετυχαινα με kernel και πολλα αλλα πραγματα. Με stock και τοσες εφαρμογες εχανα 10% τουλαχιστον μπορει και παραπανω, θα σας εχει τυχει σιγουρα. Εξαιρετικο το doze. Η μπαταρια για τη χρηση που του εκανα μου φαινεται παρα μα παρα πολυ καλη. θα δειτε και παρακατω που θα ανεβασω μερικες pics αλλα θα γινει πολυ καλυτερη σιγουρα στο μελλον λογο πειραγματος. Λοιπον. Η χρηση μου για την μπαταρια ως το 50% ηταν 75% φωτεινoτητα ΟΧΙ στο AUTO εννοειται, full wifi ON, ασταματητο viber, 1 ωρα browsing, 1.30 ωρα youtube, και 30 λεπτα κλησεις. θα μπορουσε και παραπανω απο 3 ωρες οθονη γιατι ειχα και 30 λεπτα 4G για viber επειδη δεν επιανα wifi αρα καπου 3:15 ωρες οθονη. Της 7-8 ωρες υπνου 4G ανοιχτο απο πισω και δεν εχασε ουτε 1% ας υπαρχουν μεσα 700+ εφαρμογες. Παραθετω και της pics να δειτε τι παιζει. Και ελπιζω να σας αρεσει σαν πρωτη εντυπωση. Παρα πολυ καλη εκδοση προς το παρον θα δειξει στην πορεια αν συνεχισε να πηγαινει τοσο τελεια χωρις παρενεργειες. Οι pics ειναι ολες εδω. http://postimg.org/gallery/291o2y9ho/2c57769e/

 

Ευχαριστω παρα πολυ!!ήσουν κατατοπιστικός αρκετα!αρα χωρις ενδοιασμους!βουρ!!

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι μετά από καιρό για την αγορά του συγκεκριμένου μοντέλου κυρίως λόγω χαρακτηριστικών και καλής τιμής πιστεύω (Σκρουτζ) μεριά .Λοιπον οι ερωτήσεις μου 1)τι παρτίδα βγαίνει περίπου τώρα και από ποια και μετά να κοιτάξω 2)Λογικά να αποφύγω branded ?3)Η συσκευασία περιλαμβάνει και τα γνωστά ακουστικά ; 4)Απο που να (ψωνίσω);5)Οποία άλλη πληροφορία καλοδεχούμενη !!Ευχαριστω εκ τον προτέρων για το χρόνο σας!!:)

 

Από παρτίδες δυστυχώς διαβάσαμε εδώ ότι αυτές του τελευταίου χρόνου (περίπου) έχουν λίγο περίεργη οθόνη, το άσπρο τους. Δεν εχω εγώ όμως άποψη, δεν έχω δει "νέο" κινητό για να ξέρω. Προσωπικά το πήρα από kaizer shop. Αλλά άμα ρίξεις μία ματιά τις κριτικές των μαγαζιών θα πάρεις μία ιδέα. Εννοείται δεν παίρνεις branded. Ακουστικά έχει. Εμένα δεν με βολεύουν πολύ, και επίσης πλέον οπότε τα χρησιμοποιώ, σπάνια, άμα κουνάω το βύσμα κυκλικά χάνει την επαφή με το κινητό. Λίγο τραγικό, και να σκεφτείς ότι τα έχω χρησιμοποιήσει το πολυ 10 φορές... Οπότε εγώ έχω πάρει ένα απλό σετ της Sammy.

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτόματη φωτεινότητα το έχω γιαυτό το λόγο , για να προσαρμόζεται και να μην καταναλώνει πολύ μπαταρια.. Όσο για τα δεδομένα , επειδή κινούμαι σε χώρο που δεν έχει καλό σήμα τα ανοίγω για λίγο συστηματικά και μετά τα κλείνω και βαζω και το κινητό σε λειτουργεία πτήσης ! Χθες το βραδυ παρατηρησα ότι έπεσε ή μπαταρία 3% μέσα σε 4 ωρες.. Επίσης ούτε γω έχω κάνει ρουτ ή οτιδήποτε !
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πεδια. Για οποιον ενδιαφερεται για το πως τα παει η Μ μιας που την εχω 7 μερες full απο εφαρμογες και φορτισης μπορω να εχω μια πιο ξεκαθαρη γνωμη τωρα πια. θα γραψω μερικα πραγματα και μερικιες pics παρακατο για το πως τα παει μιας που την περιμεναμε καιρο την αναβαθμιση για το G3 και φανταζομαι θα σας ενδιαφερει. Για αρχη εχω την rooted αλλά δεν εχει καμια διαφορα διοτι μονο debloat απο την σαβουρα της lg και της google εχω κανει και εχω και το xposed και τιποτα αλλο. Δεν ξερω ποιος ειναι υπευθυνος google η lg παντος εχω περασμενες 700+ εφαρμογες μαζι με του συστηματος συν το υπερβαρο xposed με 15 modules εδω και μια βδομαδα και παει σαν να μην εχει ουτε μια εφαρμογη μεσα. Παει ακριβως σαν το g4 που εχω. Απιστευτα smooth αυτο δεν το περιμενα με τιποτα να συμβει σε stock rom της lg με τοσες εφαρμογες για το g3. θα δειξει στην πορεια ομως αν παραμεινει και δεν αρχιζει να πεφτει σταδιακα. Σαν πρωτη εντυπωση για 1 εβδομαδα, καμια σχεση με lollipop η ταχυτητα ετη φωτος καλυτερη. Διαχειριση μνημης εξισου παρα πολυ καλη, παρα πολυ μεγαλη διαφορα και εδω σε σχεση με τις lollipop επιτελους την εφτιαξαν απο οτι φαινεται και δεν κουραζεται οπως πριν γεμιστε το αφοβα και ας ειναι 16gb. Doze σε 12 ωρες υπνου με 4G ανοιχτο απο πισω δεν εχασε ουτε 1% ισα ισα πηρε και 2% extra. Αυτο μονο aosp roms το πετυχαινα με kernel και πολλα αλλα πραγματα. Με stock και τοσες εφαρμογες εχανα 10% τουλαχιστον μπορει και παραπανω, θα σας εχει τυχει σιγουρα. Εξαιρετικο το doze. Η μπαταρια για τη χρηση που του εκανα μου φαινεται παρα μα παρα πολυ καλη. θα δειτε και παρακατω που θα ανεβασω μερικες pics αλλα θα γινει πολυ καλυτερη σιγουρα στο μελλον λογο πειραγματος. Λοιπον. Η χρηση μου για την μπαταρια ως το 50% ηταν 75% φωτεινoτητα ΟΧΙ στο AUTO εννοειται, full wifi ON, ασταματητο viber, 1 ωρα browsing, 1.30 ωρα youtube, και 30 λεπτα κλησεις. θα μπορουσε και παραπανω απο 3 ωρες οθονη γιατι ειχα και 30 λεπτα 4G για viber επειδη δεν επιανα wifi αρα καπου 3:15 ωρες οθονη. Της 7-8 ωρες υπνου 4G ανοιχτο απο πισω και δεν εχασε ουτε 1% ας υπαρχουν μεσα 700+ εφαρμογες. Παραθετω και της pics να δειτε τι παιζει. Και ελπιζω να σας αρεσει σαν πρωτη εντυπωση. Παρα πολυ καλη εκδοση προς το παρον θα δειξει στην πορεια αν συνεχισε να πηγαινει τοσο τελεια χωρις παρενεργειες. Οι pics ειναι ολες εδω. http://postimg.org/gallery/291o2y9ho/2c57769e/

 

Ποια έκδοση ρουτ εχεις βάλει κ με ποιο τρόπο αν επιτρέπεται?

Εισαι με στοκ recovery ή TWRP?

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι μετά από καιρό για την αγορά του συγκεκριμένου μοντέλου κυρίως λόγω χαρακτηριστικών και καλής τιμής πιστεύω (Σκρουτζ) μεριά .Λοιπον οι ερωτήσεις μου 1)τι παρτίδα βγαίνει περίπου τώρα και από ποια και μετά να κοιτάξω 2)Λογικά να αποφύγω branded ?3)Η συσκευασία περιλαμβάνει και τα γνωστά ακουστικά ; 4)Απο που να (ψωνίσω);5)Οποία άλλη πληροφορία καλοδεχούμενη !!Ευχαριστω εκ τον προτέρων για το χρόνο σας!!:)

 

Νέος με το 32αρι κι εγώ ένα μήνα περίπου και μετά την "ψυχρολουσία" με το λευκό της οθόνης βρίσκοντας από play store μια αρκετά καλή για τα γούστα μου εφαρμογή,μπορώ να πω πια πως απολαμβάνω την συσκευή που μου άρεσε από πέρυσι όταν την πρωτοείδα.

Στα θετικά ,κλασσικά εξαιρετική ανάλυση,η θέαση 2K & 4K εκθαμβωτική θα έλεγα,ηχείο αρκετά καλό τόσο σε απόδοση ήχου όσο και σε ανοιχτή ακρόαση συνομιλίας.Επί ευκαιρίας το δικό μου δεν έχει κανένα θέμα με το gps ...κλειδώνει σφαίρα και το σήμα του καλό έως πολύ καλό θα έλεγα.

Η ταχύτητα σε 4g απόλαυση...όλα ακαριαία ,επειδή έχω RED 1 Πρόγραμμα όταν πραγματικά θέλω να απολαύσω το internet δεν σερφάρω από το wifi του σπιτιού (4g έχω 3 γραμμές περίπου σήμα).Η οθόνη παραδόξως σε εξωρετικούς χώρους είναι πολύ καλή θα έλεγα και σπάνια το βάζω πάνω από 50 % και με κόντρα ήλιο.Η θήκη quick circle ότι καλύτερο λειτουργική,απλά με μια λέξη επέκταση του κινητού.Ο λόγος που έφυγα από το g2 είναι η μεγαλύτερη οθόνη και η θήκη που του δίνουν άλλον αέρα στην συσκευή.Γρήγορο, περίπου 1,5 γιγα ραμ ελεύθερη,έχει αρκετά ομαλή χωρίς σκαλώματα μετάβαση στο μενού και στις εφαρμογές.Με 281 ευρώ που το πήρα δεν το συζητώ...τώρα πια το απολαμβάνω.

Αρνητικά...πέραν της αρχικής κρυάδας με την ισορροπία του λευκού δεν έχω βρει...ούτε καν η μπαταρία διότι ξέρω πως μια τέτοια οθόνη καταναλώνει και αρκετή ενέργεια...μου βγάζει οθόνη από 4 ώρες ελάχιστο μέχρι 5μιση ώρες το μέγιστο.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...