Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους,

Οπως λεει και ο τιτλος εδω και 10 μερες περιπου εχω το εξης προβλημα με το τηλεφωνο, αμου κανει συνεχεις επανεκκινησεις ΧΩΡΙΣ λογο...

Στην αρχη οταν ηταν για πολυ ωρα με ανοιγμενη τη φωτογραφικη του μπορει να μου το εκανε αλλα τις τελευταιες μερες η κατασταση ειναι τραγικη.

Το κανει ΣΥΝΕΧΕΙΑ απο το πουθενα και πραγματικα χωρις λογο...

Χωρις να εχω ανοιχτες εφαρμογες χωρις τιποτα...

Ακομα και οταν τελειωσει μια κληση αν παω να το ξεκλειδωσω για να το χρησιμοποιησω αυτο ΜΠΟΥΜ... Επανεκκινηση στην επανεκκινηση...

Σταματαει να επανεκκινειται μονο αν το βαλω στην πριζα...

Ξερει κανεις να βοηθησει με το τι μπορει να παιζει η να το παω στο καταστημα που το πηρα μπας και δω προκοπη???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους,

Οπως λεει και ο τιτλος εδω και 10 μερες περιπου εχω το εξης προβλημα με το τηλεφωνο, αμου κανει συνεχεις επανεκκινησεις ΧΩΡΙΣ λογο...

Στην αρχη οταν ηταν για πολυ ωρα με ανοιγμενη τη φωτογραφικη του μπορει να μου το εκανε αλλα τις τελευταιες μερες η κατασταση ειναι τραγικη.

Το κανει ΣΥΝΕΧΕΙΑ απο το πουθενα και πραγματικα χωρις λογο...

Χωρις να εχω ανοιχτες εφαρμογες χωρις τιποτα...

Ακομα και οταν τελειωσει μια κληση αν παω να το ξεκλειδωσω για να το χρησιμοποιησω αυτο ΜΠΟΥΜ... Επανεκκινηση στην επανεκκινηση...

Σταματαει να επανεκκινειται μονο αν το βαλω στην πριζα...

Ξερει κανεις να βοηθησει με το τι μπορει να παιζει η να το παω στο καταστημα που το πηρα μπας και δω προκοπη???

Αν δεν θες να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και στήσιμο από την αρχή παντο στο μαγαζί.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

Οπως λεει και ο τιτλος εδω και 10 μερες περιπου εχω το εξης προβλημα με το τηλεφωνο, αμου κανει συνεχεις επανεκκινησεις ΧΩΡΙΣ λογο...

Στην αρχη οταν ηταν για πολυ ωρα με ανοιγμενη τη φωτογραφικη του μπορει να μου το εκανε αλλα τις τελευταιες μερες η κατασταση ειναι τραγικη.

Το κανει ΣΥΝΕΧΕΙΑ απο το πουθενα και πραγματικα χωρις λογο...

Χωρις να εχω ανοιχτες εφαρμογες χωρις τιποτα...

Ακομα και οταν τελειωσει μια κληση αν παω να το ξεκλειδωσω για να το χρησιμοποιησω αυτο ΜΠΟΥΜ... Επανεκκινηση στην επανεκκινηση...

Σταματαει να επανεκκινειται μονο αν το βαλω στην πριζα...

Ξερει κανεις να βοηθησει με το τι μπορει να παιζει η να το παω στο καταστημα που το πηρα μπας και δω προκοπη???

 

Aπο αυτα που εχω διαβασει σε αυτο το thread εχει προβλημα η μπαταρια σου γι αυτο παιζει οταν φορτιζει,θελει αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

και γω καπου ετσι διαβασα οσον αφορα τις επανεκκινησεις ειναι θεμα αστοχίας καποιας μεγαλης παρτιδας μπαταριων αλλαξαν δηλαδη μαπταρια και το τηλ δουλευε κανονικα....αν θες δοκιμασε κανενος φιλου αν εχεις και πες μας αν και εγω θα το πηγαινα οπως και να εχει μιας και το καλυπτει η εγγύηση!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

Οπως λεει και ο τιτλος εδω και 10 μερες περιπου εχω το εξης προβλημα με το τηλεφωνο, αμου κανει συνεχεις επανεκκινησεις ΧΩΡΙΣ λογο...

Στην αρχη οταν ηταν για πολυ ωρα με ανοιγμενη τη φωτογραφικη του μπορει να μου το εκανε αλλα τις τελευταιες μερες η κατασταση ειναι τραγικη.

Το κανει ΣΥΝΕΧΕΙΑ απο το πουθενα και πραγματικα χωρις λογο...

Χωρις να εχω ανοιχτες εφαρμογες χωρις τιποτα...

Ακομα και οταν τελειωσει μια κληση αν παω να το ξεκλειδωσω για να το χρησιμοποιησω αυτο ΜΠΟΥΜ... Επανεκκινηση στην επανεκκινηση...

Σταματαει να επανεκκινειται μονο αν το βαλω στην πριζα...

Ξερει κανεις να βοηθησει με το τι μπορει να παιζει η να το παω στο καταστημα που το πηρα μπας και δω προκοπη???

 

Αν κιόλας σου ζητάει και το pin κάθε φορά είναι σίγουρα η μπαταρία! Γνώμη μου, μην το πας καν στο σέρβις! Απλά άλλαξε μπαταρία! Προσοχή όμως από που θα την πάρεις! Να είναι γνήσια! Εμένα μου πούλησαν μούφα και φούσκωσε μέσα σε 5 μήνες αρχίζοντας τις επανεκκινήσεις και παραλίγο να μου κάνει ζημιά στο κινητό!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και γω καπου ετσι διαβασα οσον αφορα τις επανεκκινησεις ειναι θεμα αστοχίας καποιας μεγαλης παρτιδας μπαταριων αλλαξαν δηλαδη μαπταρια και το τηλ δουλευε κανονικα....αν θες δοκιμασε κανενος φιλου αν εχεις και πες μας αν και εγω θα το πηγαινα οπως και να εχει μιας και το καλυπτει η εγγύηση!

 

Η μπαταρία έχει δυστυχώς εγγύηση μόνο 6 μήνες!

Link to comment
Share on other sites

Νεος χρηστης LG G3 32GB ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα που εχουν σχεση με την απουσια πλαινων ή μπροστινων πληκτρων.

Ειμαι στην δουλεια και εχω το κινητο πανω στο γραφειο.

 

1. Μπορω να σιγασω την εισερχομενη κληση χωρις να σηκωσω το κιν. ?

2. Μπορω να κλειδωσω την οθονη οταν ειμαι σε μια εφαρμογη ? Δεν εννοω το διπλο knock στην αρχικη οθονη που και παλι δουλευει μονο οταν υπαρχει κενος χωρος.

Για κοίτα αυτήν την εφαρμογή...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.airgest.free

 

Αν μάλιστα την κατεβάσεις σήμερα μέσω της εφαρμογής "app of the day" θα την πάρεις με δωρεάν έξτρα δυνατότητες.

Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα αυτήν την εφαρμογή...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.airgest.free

 

Αν μάλιστα την κατεβάσεις σήμερα μέσω της εφαρμογής "app of the day" θα την πάρεις με δωρεάν έξτρα δυνατότητες.

 

Γιατι να τα κανει ολα αυτα οταν χτυπαει το τηλ και δεν θες να το σηκώσεις εχει επιλογη στο μενου να το γυρνας αναποδα με την οθονη κατω και σταματαει ο ηχος και το αλλο που λες μπορεις απλα να πατήσεις το power button και να κλεισει κλειδώσει αφου εχεις βαλει στο κλειδωμα οθονης να κλειδωνει οταν κλεινεις την οθονη!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να τα κανει ολα αυτα οταν χτυπαει το τηλ και δεν θες να το σηκώσεις εχει επιλογη στο μενου να το γυρνας αναποδα με την οθονη κατω και σταματαει ο ηχος και το αλλο που λες μπορεις απλα να πατήσεις το power button και να κλεισει κλειδώσει αφου εχεις βαλει στο κλειδωμα οθονης να κλειδωνει οταν κλεινεις την οθονη!!!

Μα αν ήθελε θα μπορούσε να πατήσει το πίσω κουμπί για σιγαση. Νομίζω ότι θέλει να του βάλει σιγή χωρίς να σηκώσει το κινητό από το γραφείο. Για αυτό αναφέρει τα πλαϊνά κουμπιά ή κάποιο μπροστινό. Εγώ αυτό κατάλαβα. Μπορεί και να κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Μα αν ήθελε θα μπορούσε να πατήσει το πίσω κουμπί για σιγαση. Νομίζω ότι θέλει να του βάλει σιγή χωρίς να σηκώσει το κινητό από το γραφείο. Για αυτό αναφέρει τα πλαϊνά κουμπιά ή κάποιο μπροστινό. Εγώ αυτό κατάλαβα. Μπορεί και να κάνω λάθος.

 

Έχει δίκιο ο Τζιμις γι'αυτο τα ρωτησα. Επειδη χρονια τωρα εχω συνηθίσει να παταω ενα κουμπι και να σιγαζει η κληση.

Δεν θελω να πιανω το κινητο στο χερι και να ψαχνω στα τυφλα με το δαχτυλο που ειναι τα πισω κουμπια.

Πολυ δουλεια για ενα απλο πραγμα.

 

Και καποιες αλλες παρατηρησεις που ενα μοτο G των 160 ευρω με στοκ αντροιντ κανει καλυτερα.

1. Αφυπνιση: Αν ξυπνησεις πριν την ωρα αφυπνισης σου βγαζει αυτοματα επιλογη να μην χτυπήσει το ξυπνητηρι μονο αυτη τη φορα

2. Φακος στο scroll down μενου

3. Συχνοτητα εμφναισης λεντ ειδοποιησεων νορμαλ και οχι καθε 10 δευτερολεπτα που τις περισσοτερες φορες δεν την βλεπεις.

 

Ξερω οτι με τριτες εφαρμογες μπορεις να επιτυχεις παρομοια αποτελεσματα απλα λεω για την out of the box εμπειρια.

Link to comment
Share on other sites

που μπορουμε να βρουμε γνησια μπαταρια????

Από procordia γύρω στα 15€

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι γίνεται με το s αλλά το m8 το σκέτο είχε κάμερα για τα πανηγύρια.για το άλλο δεν το έχω δει να ξέρω
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

 

Επιτελους ηρθε η επιδοτηση και ειμαι αναμεσα στο G3 και το M8s. Ποιο ειναι καλυτερο για αγορα;

 

Και εγώ ανάμεσα σε αυτά τα δύο ήμουν αλλά πήρα το g3. Καταρχήν στις ίδιες σχεδόν διαστάσεις, παίρνεις μεγαλύτερη οθόνη. Επίσης αν διαλέξεις το 32αρι g3, θα έχεις 3gb ram. Το g3 έχει και λίγο μεγαλύτερη μπαταρία αλλά σε αυτόν τον τομέα μάλλον το HTC έχει καλύτερη αυτονομια λόγο μικρότερης ανάλυσης της οθόνης. Τώρα από εκεί και μετά το m8s έχει καλύτερη μπροστινη κάμερα, ίσως έχει και πίσω (αφού στο m8 δεν ήταν καλή, θα την έφτιαξαν φαντάζομαι). Πάντως μέχρι στιγμής δεν έχω μετανιώσει ούτε στο ελάχιστο που πήρα το g3. Αυτά είχα να πω εγώ. Αν θέλεις σύγκρινε τα και στο gsmarena που τα έχει πολύ εκτενεστερα τα χαρακτηριστικά τους.

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα εχω το g3 εδω και 15 μερες και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα,το βαζω να φορτισει με το δικο του φορτιστει και αλλοτε φορτιζει κανονικα και αλλοτε ας πουμε το βαζω το βραδυ και λεει ας πουμε χρονος φορτισης 2 ωρες και οταν το κοιταω το πρωι δεν εχει φορτισει ακομα ενω δειχνει οτι φορτιζει.....δεν το κανει συνεχεια βεβαια,ας πουμε χτες το βραδυ το εβαλα να φορτισει στο 62% και το πρωι ελεγε παλι 62% ενω εδειχνε οτι φορτιζει η μπαταρια και η λυχνια αναμενη και το σημα της μπαταριας εδειχνε οτι φορτιζει...εχει τυχει σε καποιον απο εσας????
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα εχω το g3 εδω και 15 μερες και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα,το βαζω να φορτισει με το δικο του φορτιστει και αλλοτε φορτιζει κανονικα και αλλοτε ας πουμε το βαζω το βραδυ και λεει ας πουμε χρονος φορτισης 2 ωρες και οταν το κοιταω το πρωι δεν εχει φορτισει ακομα ενω δειχνει οτι φορτιζει.....δεν το κανει συνεχεια βεβαια,ας πουμε χτες το βραδυ το εβαλα να φορτισει στο 62% και το πρωι ελεγε παλι 62% ενω εδειχνε οτι φορτιζει η μπαταρια και η λυχνια αναμενη και το σημα της μπαταριας εδειχνε οτι φορτιζει...εχει τυχει σε καποιον απο εσας????

 

δοκιμασε αλλο φορτιστη να δεις

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αλλο φορτιστη να δεις

 

Ακριβως το ιδιο προβλημα εχω και εγω.

Αλλαξα φορτιστη και ειναι οκ.

Επειδη το κινητο ειναι σχετικα νεο αυγ. 2015 η εγγυηση καλυπτει τον φορτιστη?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

καλά ακόμα δεν πήραν τα νέξους και δεν έβγαλαν οι aosp, πριν τα Χριστούγεννα ξεχάστε το από την lg στο g3.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα εχω το g3 εδω και 15 μερες και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα,το βαζω να φορτισει με το δικο του φορτιστει και αλλοτε φορτιζει κανονικα και αλλοτε ας πουμε το βαζω το βραδυ και λεει ας πουμε χρονος φορτισης 2 ωρες και οταν το κοιταω το πρωι δεν εχει φορτισει ακομα ενω δειχνει οτι φορτιζει.....δεν το κανει συνεχεια βεβαια,ας πουμε χτες το βραδυ το εβαλα να φορτισει στο 62% και το πρωι ελεγε παλι 62% ενω εδειχνε οτι φορτιζει η μπαταρια και η λυχνια αναμενη και το σημα της μπαταριας εδειχνε οτι φορτιζει...εχει τυχει σε καποιον απο εσας????

Συνήθως είναι καλώδιο το θέμα. Εγώ χρησιμοποιώ ένα παλιό καλώδιο από Ericsson και δουλεύει εδώ και μήνες μια χαρά. Καμία φορά φυσά και στην υποδοχή μήπως έχει λίγη σκόνη.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλά ακόμα δεν πήραν τα νέξους και δεν έβγαλαν οι aosp, πριν τα Χριστούγεννα ξεχάστε το από την lg στο g3.

Φίλη μου με nexus 5 την πήρε ήδη.

Εγώ νομίζω ότι μέχρι τα Χριστούγεννα θα την παίρνουμε καποιοι σιγά σιγά.

Από όσο έχω καταλαβει θα τη δώσουνε σχετικά γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...