Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια. Ειμαι ετοιμος να αγορασω το g3 (την εκδοση με τα 32gb), θα μπορουσατε να μου πειτε αν η συσκευη ειναι κομπλε ή αν βγαζει τιποτα προβληματα; Θα διαβαζα το thread για να δω τι εχετε γραψει ηδη, αλλα ειναι 789 σελιδες (wow), για αυτο και ζηταω τη βοηθεια σας. Μεχρι στιγμης ειδα οτι εμφανίζονται καποιες ρωγμες. Ειναι standar αυτο οτι θα συμβει, εχει συμβει σε ολους σας; Επισης απο αυτονομια πως τα παει; Ξερω οτι εχει μεγαλη μπαταρια αλλα επισης εχει και τεραστια αναλυση.

Σας ευχαριστω.

εγω σαν ποιο νεος στο τηλ.το εχω 2 μηνες περιπου παρτιδα μαιου 15 γκρι τιταν 32 γιγα δεν εχω προβλημα με τιποτα απο αυτα που αντιμετωπιζουν αλλα παιδια. για μπαταρια αναλογα τη χρηση που κανεις,εγω πχ απο 9 το πρωι μεχρι 9 βραδυ,ραδιοφωνο μονιμα αρκετες κλησεις κανα μισaωρο data και λιγο απο ολα που λενε εχω 70% μπαταρια.στο σπιτι με wifi ομως κατεβαινει γρηγορα.επισης το εχω με customrom.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. Τελικα το παρήγγειλα και περιμενω να μου ερθει (λογικα αυριο θα το εχω στα χερια μου), οποτε πλεον ειμαι ενας απο σας. :)
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

τελικά το εκανε το update

ειχε 45% κ το εφτασα 15% τωρα το εβαλα να φορτισει ποσες ωρεσ λετε να το αφησςω?

Μέχρι να πάει 100% και μετά άφησε το ακόμη κανά δεκάλεπτο. Προφανώς και περισσότερο να μείνει δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

μου ειπανε απο την LG να το αφήσω για πρώτη φορτιση 6-7 ωρες

μετα να το βγαλω κ οταν παει 5-10 % να το αφησω για δευτερη φορτιση 4 ωρες και μετα κανονικα απο τν τριτη τι λετε σωστα τα λενε?

Link to comment
Share on other sites

μου ειπανε απο την LG να το αφήσω για πρώτη φορτιση 6-7 ωρες

μετα να το βγαλω κ οταν παει 5-10 % να το αφησω για δευτερη φορτιση 4 ωρες και μετα κανονικα απο τν τριτη τι λετε σωστα τα λενε?

Οποιος το ειπε αυτο ειναι τουλαχιστον ασχετος... Τετοιες οδηγιες δινουν πολλοι πωλητες σε μεγαλα καταστηματα ακομα...

 

Το φορτιζεις μεχρι το 100% και στο 10-20% το φορτιζεις ξανα... Γενικα οσο λιγοτερο αδειαζει η μπαταρια τοσο περισσοτερο θα κρατησει την αποδοση της.

Link to comment
Share on other sites

Να μην το φορτίζεις όταν πέσει τελείως η μπαταρία αλλά πχ πάνω από 20-30%.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όλες οι μπαταρίες li-on ειναι προ-φορτισμενες απο εργοστάσιο ....δεν χρειάζονται αρχική φόρτιση,και ούτε να το αφήσεις 7 ώρες για φόρτιση για να ''στανιαρει''.....οι μπαταρίες εχουν ειδικό κύκλωμα που το ρεύμα περνά εκτός μπαταρίας όταν η μπαταρία φτάσει στο 100% για να μην ζεσταίνεται( ετσι επιτυνχανεται μεγαλύτερη διάρκεια ζωής)....όποτε όση ώρα είναι στην μπρίζα μετά το 100% είναι δώρον άδωρον

 

Όλα αυτά ισχύουν για τις μπαταρίες(αρχικη φορτιση και να ξεφορτιζει φουλ μεχρι να την ξαναφορτισεις ξανα (φαινομενο μνημης) ) για να τη Ni-Hm μπαταρίες ,που εχουν ξεπεραστει εδω και σχεδον 10 χρονια (nokia 3310)

 

Αυτα απο εναν μηχανόλογο μηχανικό

Link to comment
Share on other sites

όλες οι μπαταρίες li-on ειναι προ-φορτισμενες απο εργοστάσιο ....δεν χρειάζονται αρχική φόρτιση,και ούτε να το αφήσεις 7 ώρες για φόρτιση για να ''στανιαρει''.....οι μπαταρίες εχουν ειδικό κύκλωμα που το ρεύμα περνά εκτός μπαταρίας όταν η μπαταρία φτάσει στο 100% για να μην ζεσταίνεται( ετσι επιτυνχανεται μεγαλύτερη διάρκεια ζωής)....όποτε όση ώρα είναι στην μπρίζα μετά το 100% είναι δώρον άδωρον

 

Όλα αυτά ισχύουν για τις μπαταρίες(αρχικη φορτιση και να ξεφορτιζει φουλ μεχρι να την ξαναφορτισεις ξανα (φαινομενο μνημης) ) για να τη Ni-Hm μπαταρίες ,που εχουν ξεπεραστει εδω και σχεδον 10 χρονια (nokia 3310)

 

Αυτα απο εναν μηχανόλογο μηχανικό

Αυτο ακριβως απλα δεν ειχα χρονο να τα γραψω...

Απλα να συμπληρωσω οτι δεν ερχονται προφορτισμενες για να τις χρησιμοποιησουμε εμεις αλλα επειδη αυτος ειναι ο σωστος τροπος αποθηκευσης. 3.85v ανα στοιχειο σε lipo μπαταριες.

Edited by AlexVag
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σημερα εκανα την πρωτη του φορτιση. Το αφησα μεχρι 100%+1 ωρα ακομα. Btw ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το νεο μου τηλ. Πραγματικα φυσαει. :)

ΥΓ: Η παρτιδα ειναι 8/15 αρα αν οντως διορθωθηκε το προβλημα με τις ρωγμες ελπιζω να την γλιτώσω.

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σημερα εκανα την πρωτη του φορτιση. Το αφησα μεχρι 100%+1 ωρα ακομα. Btw ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το νεο μου τηλ. Πραγματικα φυσαει. :)

ΥΓ: Η παρτιδα ειναι 8/15 αρα αν οντως διορθωθηκε το προβλημα με τις ρωγμες ελπιζω να την γλιτώσω.

Με γειες!!

Μακαρι να το εχουν φτιαξει.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι μια φωτο απο ενα τσακαλι που εστειλε στην LG και το ανεβασε στο επισημο group του G3 τα συμπερασατα δικα σας

 

%5Bimg%5Dhttp%3A//i62.tinypic.com/3353v5f.jpg[/img]

 

και αυτο ειναι χθεσινο αρθρο

http://www.vcpost.com/articles/94079/20150924/android-marshmallow-soon-received-lg-g4-g3-g2-nexus-6p.htm

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Εχω ενα πρόβλημα με το QuickCircle. Προσπαθώ να αλλάξω γραφικό ρολογιού και δεν μπορώ. πηγαίνω στις επιλογές του QuickCircle και την επιλογή για τις ρυθμίσεις δεν με αφήνει να την επιλέξω (την εμφανίζει αχνά). Γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει σωστά πηγαίνεις στις γενικές ρυθμίσεις του τηλεφώνου και βρίσκεις τις ρυθμίσεις του quick circle.Εκεί δεν σε αφήνει να αποεπιλεξεις το εικονίδιο των ρυθμίσεων γιατί θα είχες θέμα με την quick circle.

Στο θέμα μας τώρα.Για να αλλάξεις το ρολόι έχοντας κλειστή την θήκη κάνε ενα swipe προς όποια κατεύθυνση θες και θα σου εμφανιστεί το εικονίδιο των ρυθμίσεων.Πάτα το εικονίδιο και θα σε βάλει να επιλέξεις ποιό ρολόι θες.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι μια φωτο απο ενα τσακαλι που εστειλε στην LG και το ανεβασε στο επισημο group του G3 τα συμπερασατα δικα σας

 

%5Bimg%5Dhttp%3A//i62.tinypic.com/3353v5f.jpg[/img]

 

και αυτο ειναι χθεσινο αρθρο

http://www.vcpost.com/articles/94079/20150924/android-marshmallow-soon-received-lg-g4-g3-g2-nexus-6p.htm

"the South Korean company had passed over Android 4.4.4 KitKat and upgraded the LG G3 flagship directly to Android 5.0 Lollipop."

Συγγνωμη τι λεει εδω; Πως δεν ειχαμε kitkat? Μια χαρα ειχαμε kitkat...

Link to comment
Share on other sites

Κοροϊδία.

 

 

 

Δόκιμασες να το γυρίσεις σε GSM only;

 

Ναι αλλά τιποτα.Μόλλις δοκίμασα ένα αλκατελ στο σπίτι μου με την κάρτα μου μέσα και έχει 2 γραμουλες...την τρέλα μου μέσα....(το g3ακόμα ψάχνει σήμα)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Χρηστης LG G3 32GB..απο Ιούλιο15...μετα απο 2 μηνες ακριβως μου κολλησε...ανοιγε δηλαδή αλλα μετα απο 2 λεπτα κόλλαγε το συμπαν.Το πηγα στο επισημο σερβις...μου εκαναν ανανεωση του λειτουργικού..ολα οκ.Αλλα παρατηρησα ότι οταν απανταω σε εισερχόμενες κλήσεις αυτόματα λειτουργεί η ανοιχτη ακροαση χωρις να ειναι πατημένο το κουμπί και με bluetooth λειτουργία.Ξερει καποιος κατι πανω σ αυτο;

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

"the South Korean company had passed over Android 4.4.4 KitKat and upgraded the LG G3 flagship directly to Android 5.0 Lollipop."

Συγγνωμη τι λεει εδω; Πως δεν ειχαμε kitkat? Μια χαρα ειχαμε kitkat...

 

Καλά τα λέει... Μιλάει για 4.4.4. Εμείς είχαμε 4.4.2 αν δεν κάνω λάθος! Παίζουν με τις λέξεις... ;)

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς.. Δεν μπορώ να το κάνω αυτό γιατί δεν με αφήνει να βάλω το εικονίδιο των ρυθμισεων.ειχα ενα θέμα το οποίο το απεγκατεστησα..
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά τιποτα.Μόλλις δοκίμασα ένα αλκατελ στο σπίτι μου με την κάρτα μου μέσα και έχει 2 γραμουλες...την τρέλα μου μέσα....(το g3ακόμα ψάχνει σήμα)

Και θα συνεχισει να ψαχνει και να ψαχνει αλλα δεν θα βρισκει τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,κατάλαβα.

Εγώ αυτό με το εικονίδιο των ρυθμίσεων το είχα όταν φλασαρα κάποια διαφορετικά watchfaces,breitling κλπ,

Άκου πως το έλυσα.Κατέβασα αυτή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yoavst.quickapps&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dquick+circle+apps&pcampaignid=APPU_1_GFsFVsvIMYT1asOFuegL την εφαρμογή και στις ρυθμίσεις της κάπου λέει "show/hide settings icon ".

Επέλεξε "show always" ή κάτι τέτοιο και θα εμφανιστεί το εικονίδιο κανονικά.

Αν δε λυθεί κι έτσι πες τι ακριβώς έκανες και αν μπορώ θα βοηθήσω.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...