Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα ο φιλος ποιο πανω λεει οτι με την prime εκδοση σου δινει τη δυνατοτητα και χωρις εxtra εφαρμογη.:confused:

 

Βασικά θέλει και τα δύο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα ο φιλος ποιο πανω λεει οτι με την prime εκδοση σου δινει τη δυνατοτητα και χωρις εxtra εφαρμογη.:confused:

Δεν λέει αυτό. Η prime σου δίνει το double tap. Η απλή όχι.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να αγορασεις την κυρια εκδοση και μετα να βαλεις την prime για να ενεργοποιηθουν ολα τα κολπα του nova.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να βάζω το χέρι στην φωτιά νομίζω ότι είναι περισσότερο θέμα παρόχου παρά συσκευής. Κι αυτό γιατί μου έχει συμβεί σε διάφορες συσκευές αυτό. Και με διαφορετικό τρόπο. Δηλαδή άλλοτε χάνεται το σήμα στιγμιαία και η συσκευή δείχνει ότι δεν έχω σήμα. Άλλοτε δεν προλαβαίνει η συσκευή να δείξει ότι χάθηκε το σήμα γιατί επανέρχεται άμεσα, αλλά την κλίση την έχασε.

 

ξερεις τι αυτο που λες μπορει να γινει αλλα αν το κιν ειναι εν κίνησή ακομα και αν γραφεις μήνυμά ας πουμε αλλα τωρα να ειναι το τηλ επι 1 ωρα ακίνητο στην ιδια θεση και να γινει μου φαινεται περιεργο και μένω και ακριβως πισω απο τον οτε(εχω cosmote) απο το δωμάτιό μου βλεπω στην ταρατσα την κεραία ποιο σήμα πεθαίνεις!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι απλά! Για να έχεις χειρονομίες πρέπει να αγοράσεις την πλήρη έκδοση του Nova ο οποίος λέγεται Prime ! Έπειτα για να έχεις το διπλό πάτημα πρέπει να κατεβάσεις την εφαρμογή που είναι παραπάνω ! Και στην συνέχεια μέσα από τις χειρονομίες που έχει ο Nova Prime να επιλέξεις στην κίνηση "διπλό πατημα" το πρόγραμμα που σβήνει την οθόνη του κινητού!

 

 

Παιδιά έχει κανείς να προτείνει κανένα καλό bluetooth για το g3 ! Όχι πολύ ακριβό ! Η αν έχει κάποιο αντίστοιχο θέμα με αξεσουάρ για το g3 να με παραπεμψετε εκεί για να μην είμαι of topic

Link to comment
Share on other sites

Μα ο φιλος ποιο πανω λεει οτι με την prime εκδοση σου δινει τη δυνατοτητα και χωρις εxtra εφαρμογη.:confused:

Sorry αν παρεξηγηθηκα. Εννοουσα αυτο που λενε τα παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι απλά! Για να έχεις χειρονομίες πρέπει να αγοράσεις την πλήρη έκδοση του Nova ο οποίος λέγεται Prime ! Έπειτα για να έχεις το διπλό πάτημα πρέπει να κατεβάσεις την εφαρμογή που είναι παραπάνω ! Και στην συνέχεια μέσα από τις χειρονομίες που έχει ο Nova Prime να επιλέξεις στην κίνηση "διπλό πατημα" το πρόγραμμα που σβήνει την οθόνη του κινητού!

 

 

Παιδιά έχει κανείς να προτείνει κανένα καλό bluetooth για το g3 ! Όχι πολύ ακριβό ! Η αν έχει κάποιο αντίστοιχο θέμα με αξεσουάρ για το g3 να με παραπεμψετε εκεί για να μην είμαι of topic

Kαλημερα σας.Ενα παραξενο που ειδα.Περασα την nova prime αλλα χωρις την εφαρμογη που λετε. Ανοιγει με 2πλο ταπ στην οθονη και κλεινει με 2πλο ταπ απο το πανω μερος της οθονης...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας.Ενα παραξενο που ειδα.Περασα την nova prime αλλα χωρις την εφαρμογη που λετε. Ανοιγει με 2πλο ταπ στην οθονη και κλεινει με 2πλο ταπ απο το πανω μερος της οθονης...

Δεν είναι παράξενο. Έτσι θα έπρεπε να είναι.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας.Ενα παραξενο που ειδα.Περασα την nova prime αλλα χωρις την εφαρμογη που λετε. Ανοιγει με 2πλο ταπ στην οθονη και κλεινει με 2πλο ταπ απο το πανω μερος της οθονης...

 

Το διπλό ταπ για να ανοίξει είναι ανεξάρτητο από nova ή οποιονδήποτε launcher εντελώς. Για το πάτημα στην statusbar έτσι έπρεπε να είναι. Το έχουν πει και παραπάνω τα παιδιά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το διπλό ταπ για να ανοίξει είναι ανεξάρτητο από nova ή οποιονδήποτε launcher εντελώς. Για το πάτημα στην statusbar έτσι έπρεπε να είναι. Το έχουν πει και παραπάνω τα παιδιά.

Μαλιστα.Και τωρα που ειπατε για launher, ποιος λετε ειναι ελαφρυτερος κ καλυτερος;:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

nova prime από μένα

Ta εικονιδια πως μπορω να τους αλλαξω θεση στο μενου μεσα;Να τα βαλω σε αλλη διαταξη κ να κανω συγχωνευση σε κοινο φακελο εαν θελω φιλε μου;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ta εικονιδια πως μπορω να τους αλλαξω θεση στο μενου μεσα;Να τα βαλω σε αλλη διαταξη κ να κανω συγχωνευση σε κοινο φακελο εαν θελω φιλε μου;

 

Φακέλους μπορείς να φτιάξεις μέσα από τις ρυθμίσεις του nοva.(ρυμθίσεις nοva-συρτάρι εφαρμογών-ομάδες συρταριού εφαρμογών-φάκελοι)

Τη σειρά των εφαρμογών νομίζω(το μόνο ίσως μείον του nοva) δεν μπορείς να την αλλάξεις

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σχετικά με ρύθμιση στις επιλογές προγραμματιστή εκεί που λέει κλίμακα κινούμενης εικόνας παραθύρου αναφέρομαι σε stock android συσκευή lollipop, βλέποντας το βίντεο

στο 5:40 κάνει λόγο για γρηγορότερη αίσθηση όταν μειώνεις τον πολλαπλασιαστή ξέρει κανείς κάτι περισσότερο;

Στο Lg G3 πηγαίνει κατευθείαν στο 0.5 δεν έχει 0.75 όπως στο one plus 2 εσείς τι καταλαβαίνετε από ταχύτητα απόκρισης στο G3 προσωπικά μικρή διαφορά ναι υπάρχει.

Οι επόμενες δύο επιλογές φαίνεται να είναι σχετικές έχει κανείς καλύτερη εικόνα για το τι ακριβώς κάνουν.

 

Αξίζει για αυτό να έχω ενεργοποιημένες τις επιλογές προγραμματιστή, αρχικά τις είχα ενεργοποιήσει για τον εντοπισμό σφαλμάτων USB για ασφάλεια αλλά μετά τις απενεργοποίησα τι λέτε... τι βλέπετε;

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και έχει διάφορα. Αφού ουσιαστικά όσο το μειώνεις, μειώνεις τον χρόνο που ίση εκτελεστεί το animation. Αν το απενεργοποιησεισ τότε δεν τα έχεις καθόλου άρα πιο γρήγορη εναλλαγή χωρίς εφέ όμως. Εγώ στο 1.0 τα αφήνω προσωπικά. Δεν βρίσκω το λόγο

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και έχει διάφορα. Αφού ουσιαστικά όσο το μειώνεις, μειώνεις τον χρόνο που ίση εκτελεστεί το animation. Αν το απενεργοποιησεισ τότε δεν τα έχεις καθόλου άρα πιο γρήγορη εναλλαγή χωρίς εφέ όμως. Εγώ στο 1.0 τα αφήνω προσωπικά. Δεν βρίσκω το λόγο

 

Θα αφήσω στο 0.5 την επιλογή αυτή και τις 2 επόμενες για μερικές μέρες έτσι κι αλλιώς απουσιάζω και δεν μπορώ να το εξετάσω στο χώρο μου με την ησυχία μου για να έβγαζα συμπέρασμα γρηγορότερα και βλέπω αργότερα.

Έχει μια σπιρτάδα κάπως αλλά να δω τα αρνητικά μάλλον με τη μνήμη θα έχουν να κάνουν με επανασχεδιασμούς...

Και η μπαταρία πως θα πάει με τις επιλογές αυτές.

 

Ευχαριστώ

καλό απόγευμα

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω στο 0.5 πολυ καιρο τωρα. Δεν εχω παρατηρησει κατι διαφορετικο στη μπαταρια.

Η ακομα και στη λειτουργια του κινητου. Η σπιρταδα ειναι μαλλον ψευδαισθηση. Δεν ειμαι και σιγουρος αλλα αυτο καταλαβαινω.

Απλα εμενα μου αρεσει πιο πολυ αισθητικα.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία δεν αλλάζει. Σπιρτάδα είναι έχεις αλλά όχι γιατί κάτι πάει πιο γρήγορα αλλά γιατί κάτι δεν γίνεται. Οπότε ουσιαστικά η σπιρτάδα είναι placebo.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σωστος. Η αληθεια ειναι οτι περασα απο ολες τις ρυθμισεις και το 0.5 μου καθοταν καλυτερα στο ματι απο ολα τα αλλα.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω 0.5 απο παλαιοτερα κινητα.Μου δινει την αισθηση οτι εχει μια παραπανω σπιρταδα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

ξερεις τι αυτο που λες μπορει να γινει αλλα αν το κιν ειναι εν κίνησή ακομα και αν γραφεις μήνυμά ας πουμε αλλα τωρα να ειναι το τηλ επι 1 ωρα ακίνητο στην ιδια θεση και να γινει μου φαινεται περιεργο και μένω και ακριβως πισω απο τον οτε(εχω cosmote) απο το δωμάτιό μου βλεπω στην ταρατσα την κεραία ποιο σήμα πεθαίνεις!!!

Έχεις απόλυτο δίκιο στο σκεπτικό σου. Κι όμως μου έχει συμβεί κι εμένα σε ίδια κατάσταση με εσένα έχοντας φουλ σήμα. Από ότι φαίνεται δεν έχει πάντα συνεχή ροή το σήμα της Cosmote. Που και που κρεμάει. Για τους άλλους παρόχους δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία σου δεν θα μπορούν να διαβαστούν απο άλλη συσκευή αν εξαχθούν απο την δική σου.

Δεν το προτείνω γιατί "ζορίζει" ελάχιστα το σύστημα χωρίς να κερδίζεις κάτι ουσιαστικά.

Εκτός αν έχεις κρατικά μυστικά και θέλεις την πλήρη ασφάλεια των δεδομένων σου.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

το resolution mod τι κανει ακριβως ρε παιδια? αξιζει να το βαλω?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...