Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

rtifosi Οχι εχω το 16γβ και το system data μου ειναι 7.54gb και μου φαινονται πολλα,απλα του εκανα ρουτ και το ξαναεπανεφερα και να δω αν εχω κανει καποιο λαθος,ειναι σε κανεναν οσο εμενα το system data;

 

εμενα ειναι 7,19 gb αρα ειναι νορμαλ 10 ημερων ειναι το τηλ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η minimum χωρητικότητα powerbank για το lg g3 και πόσα Amber πρέπει να έχει η θύρα φόρτησης.

Ευχαριστώ !

 

Η minimum πρεπει να ειναι τα 3000 της μπαταριας και κατι παραπανω.Αρα με 4000 εισαι κομπλε για 1 φορτιση.Στην χειροτερη τα Amper να ειναι 2 που και παλι τα σηκωνει το κινητο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η minimum χωρητικότητα powerbank για το lg g3 και πόσα Amber πρέπει να έχει η θύρα φόρτησης.

Ευχαριστώ !

Εφοσον η μπαταρια μας ειναι 3000mah, θα ελεγα το power bank να ειναι τουλαχιστον 3500mah για μια πληρη φορτιση, γιατι χανεται λιγο φορτιση απο το power bank. Επισης αν ειναι πανω απο 1A εισαι καλα. Οσο πιο πολλα Α τοσο καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η minimum χωρητικότητα powerbank για το lg g3 και πόσα Amber πρέπει να έχει η θύρα φόρτησης.

Ευχαριστώ !

 

http://www.banggood.com/Original-XIAOMI-5V-1_5A-5200mAh-Power-Bank-For-Smartphone-p-923639.html

παρε αυτο και εισαι πρωτος βγαινει και σε 10400 mah στα 18,50 ευρω χωρις εξοδα αποστολης απλα το μονο κακο ειναι το κανει περιπου 25μερες το περισσοτερο να ερθει ειναι γνησιος τον εχω τσεκαρει και φορτιζει το κιν σε μια ωρα τον δουλεω ενα χρονο και ειναι απο τα λεφτα που εδωσα και δεν λυπηθικα ποτε!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

http://www.banggood.com/Original-XIAOMI-5V-1_5A-5200mAh-Power-Bank-For-Smartphone-p-923639.html

παρε αυτο και εισαι πρωτος βγαινει και σε 10400 mah στα 18,50 ευρω χωρις εξοδα αποστολης απλα το μονο κακο ειναι το κανει περιπου 25μερες το περισσοτερο να ερθει ειναι γνησιος τον εχω τσεκαρει και φορτιζει το κιν σε μια ωρα τον δουλεω ενα χρονο και ειναι απο τα λεφτα που εδωσα και δεν λυπηθικα ποτε!

 

Εχεις βρει τροπο να προσπερνας to capital control;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βρει τροπο να προσπερνας to capital control;

 

καποιες τραπεζες ανοιξαν μεχρι ενα ποσο για αγορες απο εξωτερικο με χρεωστικη/πιστωτικη ας ψαχτει εγω απλα εκανα μια προταση μολις μπορεσει να το παρει επειδη το εχω ειναι πολυ ακριβα στα μεγαλα καταστηματα στην ελλαδα και δεν συμφερει να παρει αν δεν βρει τροπο καλυτερα να περιμενει λιγο να αλλαξει το καθεστος και να το παρει τοτε......

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καποιες τραπεζες ισως ανοιξαν αλλα το θεμα ειναι αν δεχεται το paypal τις πληρωμες. Εγω βρηκα λυση μεσω του κολλητου μ απο Κυπρο. Μου στελνει λεφτα στο paypal. Τα χρηματα μενουν στο balance του paypal και χρησιμοποιουνται κανονικα...
Link to comment
Share on other sites

Σε χτεσινη επικοινωνια με την lg hellas μου ειπαν πως επειδη το κινητο ειναι απο το αμαζον μπαινω σε 2η μοιρα στο θεμα επισκευη ρωγμης.Θα πρεπει να αφησω το κινητο 2-3 μερες στην procordia και να παραγγειλουν !!!!!! το ανταλακτικο διοτι οτι ανταλακτικα εχουν ειναι για κινητα ελληνικης εισαγωγης. 2 χρονια πριν ειχα παει γερμανικο Note 2 για αντικατασταση κουμπιου στην smartec,δεν μου ειπαν καποια αναλογη π..ρια ... κοντευει 1μισης μηνας και ακομα να βρεθει λυση.Πραγματικα απογοητευση η εταιρεια ....

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Σε χτεσινη επικοινωνια με την lg hellas μου ειπαν πως επειδη το κινητο ειναι απο το αμαζον μπαινω σε 2η μοιρα στο θεμα επισκευη ρωγμης.Θα πρεπει να αφησω το κινητο 2-3 μερες στην procordia και να παραγγειλουν !!!!!! το ανταλακτικο διοτι οτι ανταλακτικα εχουν ειναι για κινητα ελληνικης εισαγωγης. 2 χρονια πριν ειχα παει γερμανικο Note 2 για αντικατασταση κουμπιου στην smartec,δεν μου ειπαν καποια αναλογη π..ρια ... κοντευει 1μισης μηνας και ακομα να βρεθει λυση.Πραγματικα απογοητευση η εταιρεια ....

 

Λογω capital control προφανως γιατι κι η smartec ξεμενει απο ανταλλακτικα.

1 μηνα τωρα δεν φερνουν ανταλλακτικο για το galaxy alpha της δικιας μου.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι πλέον γενικευμένο. Procordia, smartec, arvato, ολες σιγα σιγά (ανάλογα βέβαια και την κίνηση που εχουν) μπαίνουν στο club!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή βλέπω εδώ για τα service. Δεν θα έπρεπε να τα βάζετε με αυτά τα μαγαζιά αλλά τις εταιρείες που έχουν το κινητό. LG, Samsung και λοιπές. Από την στιγμή που δεν έχουν δικό τους καθαρό service τότε εξουσιοδοτούν άλλα καταστήματα για αυτό. Ωστόσο εμάς σαν καταναλωτή δεν μας ενδιαφέρει. Η πίεση λοιπόν δεν θα έπρεπε να ασκείται στον ιδιώτη έμπορο-τεχνικό-επισκευαστή αλλά στην LG συγκεκριμένα καθώς αυτή θα μπορούσε εσωτερικά να τον προμηθεύσει με δωρεάν ανταλλακτικά που αλλάζονται για προβλήματα εγγυήσεων. Δεν θα έπρεπε καν να μπαίνει αυτός στην διαδικασία. Η μαμά LG έπρεπε να τον καλύψει. Αλλά δεν την νοιάζει. Γιατί ξέρει ότι ο καταναλωτής με τον ιδιώτη θα τσαντιστεί πιο πολύ παρά με την LG.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω άποψη από Xperia. Πριν 10 χρόνια είχα sony Ericsson. Πιστεύω όμως ότι παίζει ρόλο και το μοντέλο έχεις. Τής ναυαρχιδες πάντα της πρόσεχαν πιο πολύ. Μέχρι ένα σημείο. Το galaxy s3 Που έχω έμεινε δεν αναβαθμίζεται και κολλάει σαν χαζό. Άμα έχει δυνατά specs ένα κινητό θα παίρνει αναβαθμίσεις. Το G3 θα πάρει 5.1.1 και για 2 χρόνια ακόμα θα παίρνει αναβαθμίσεις. Άρχισαν τα 4Gram σιγά σιγά να μπαίνουν στο παιχνίδι με 8 πυρήνες... Του χρόνου θα έχει αρκετά κινητά με στάνταρ 5.5 οθόνη. Αυτό που με χαλάει εμένα είναι η κακοδιαχείριση της μπαταρίας. Με ίδια μπαταρία και πιο μικρή η sony καταφέρνει στα κινητά της η μπαταρία να σε βγάζει μια μέρα. Δεν μιλάμε για 2-3 μέρες. 1 μέρα να μας βγάζει. Αν και κάποιοι θυμάμαι λέγανε εγώ με το LG G3 βγάζω 3 μέρες. Χαζομάρες. Smartphone είναι.πιο το νόημα να τα έχουμε όλα κλειστά.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

η σόνυ μέχρι στιγμής δεν έχει 2Κ οθόνη πάντως, σύγκρινε με κάνα note 4 να έχει νόημα

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

η σόνυ μέχρι στιγμής δεν έχει 2Κ οθόνη πάντως, σύγκρινε με κάνα note 4 να έχει νόημα

 

Καλύτερα πας σε lenovo vibe z2 pro....

Κορυφαίο...

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Μας έχει γραμμένους κανονικά η LG πόσους μήνες έχει να δώσει ένα update; Πάει έφυγε και το καλοκαίρι... Και να πεις ότι δεν υπάρχει πρόβλημα....
Link to comment
Share on other sites

με γεια μου και σε μενα,απο σημερα κατοχος και εγω το 32αρι γκρι μεταλικο(χρωμα,οχι μετταλο:O) τωρα για παρτιδα το s.n αρχιζει απο 505.θα επανελθω αργοτερα με αποριες.τιμη με παζαρεμα απο 379 σε 360.(υποπτο?):cry: αυτα προς το παρων.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μας έχει γραμμένους κανονικά η LG πόσους μήνες έχει να δώσει ένα update; Πάει έφυγε και το καλοκαίρι... Και να πεις ότι δεν υπάρχει πρόβλημα....

 

Τι πρόβλημα υπάρχει???

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

με γεια μου και σε μενα,απο σημερα κατοχος και εγω το 32αρι γκρι μεταλικο(χρωμα,οχι μετταλο:O) τωρα για παρτιδα το s.n αρχιζει απο 505.θα επανελθω αργοτερα με αποριες.τιμη με παζαρεμα απο 379 σε 360.(υποπτο?):cry: αυτα προς το παρων.

 

καλως ηρθες!!360 μεταχειρισμενο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Την 20i την πήρατε ακόμα;

Εγώ που έχω αγγλικό έχει πολύ καιρό που την πήρα και είδα βελτίωση...

 

Για αναβάθμιση σε 5.1.1 έχουμε ακόμα κανένα νέο;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

με γεια μου και σε μενα,απο σημερα κατοχος και εγω το 32αρι γκρι μεταλικο(χρωμα,οχι μετταλο:O) τωρα για παρτιδα το s.n αρχιζει απο 505.θα επανελθω αργοτερα με αποριες.τιμη με παζαρεμα απο 379 σε 360.(υποπτο?):cry: αυτα προς το παρων.

Βρε καλως τον!Καλη διαμονη.Παντως ειναι φτιαγμενο τον Μαιο του 2015! Εγγυηση φυσικα πηρες ετσι; Μια χαρα εισαι καλοδουλευτο.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

με καμια, ολοκαινουργιο,τωρα αμα εξηγησω θα ειναι και απιστευτο,με λιγα λογια εψαχνα σε θεσσαλονικη μερια,αλλα τιποτα μπηκα και σε ενα μεγαλο καταστημα,που το τελευταιο που ειχε μολις το παρεδωσε σε καποιον,που οταν τον αντιληφθηκε η κυρα του εγινε το ελα να δεις, οποτε το αφησε αμεσα,πριν προλαβει καν να πληρωσει.εκει πλησιασα τον πωλητη και του ειπα οτι ενδιαφερομαι και με το προσχημα οτι ο τυπος προλαβε και εσκησε την ταινια εκοψα τα 20 ευρω.τωρα αν ειναι τυχη η ατυχια θα δειξει.πρωτη εντυπωση παντως μια και προερχομαι απο σαμσουνγκ μερια,ειναι οτι ζεσταινεται ,και στο αντουτου ειχα σκορ μολις 27000 και στις πληροφοριες ελεγε οτι τρεχει με 950mhz ενω το μαξιμουμ καπου 2χιλ και.νομιζα οτι τρεχει με ποιο μεγαλη "ταχυτητα:(".και βεβαια εχει εγγυηση.επισης φοραει 5.0 την v20h-eur-xx,πρεπει να συνηθησω τα κουμπια στην πλατη..εχει καπου ρυθμιση για τον επεξεργαστη? η το αφηνω ετσι?ολα μαζι τα λεω... Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκιες εχει καμια εφαρμογη επίσημη η lg που να κανει δουλεια οπως το cerberus??δηλαδη εντοπισμο συσκευης κλειδωμα και διαφορα τετοια σε πριπτωση απώλειας η κλοπης??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκιες εχει καμια εφαρμογη επίσημη η lg που να κανει δουλεια οπως το cerberus??δηλαδη εντοπισμο συσκευης κλειδωμα και διαφορα τετοια σε πριπτωση απώλειας η κλοπης??

 

Το έχει η Google αυτό από μόνη της...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...