Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το επίσημο service της LG. Απλά έχει και κάποια ανταλλακτικά όπως μπαταρίες προς πώληση.

 

ωραια και γω τωρα που θελω να παρω μπαταρια πρεπει να τους παρω τηλ για να κανω παραγγελια ??γιατι στο site δεν εχει τετοια επιλογη

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά το καλώδιο έχει κάποιο κωδικό πάνω γραμμένο;για να το ψάξω;όπως ο φορτιστής;
Link to comment
Share on other sites

ωραια και γω τωρα που θελω να παρω μπαταρια πρεπει να τους παρω τηλ για να κανω παραγγελια ??γιατι στο site δεν εχει τετοια επιλογη

Νομίζω δεν στέλνουν. Πας από κει και αγοράζεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά φύσηξα πολύ τις άκρες του (PINS) και έστρωσε....για να δούμε....

Σε περίπτωση που έχω πάλι θέματα που βρίσκω το αυθεντικό καλώδιο LG???

Που φύσηξε; Στο καλώδιο ή στο τηλέφωνο; Γιατί σήμερα μου το παρουσίασε κι εμένα εντελώς ξαφνικά. Και μάλιστα στο αυθεντικό φορτιστή και καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι έξω βόλτα μετά για καφέ και όταν πεις να πας να δεις καμία ταινία στον κινηματογράφο να είσαι με 10%... Κρύος ιδρώτας.. Τώρα με το power bank θα κοιτάμε στα μάτια και tablet με 5000 μπαταρία... Χαχαχαχαχα...
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι έξω βόλτα μετά για καφέ και όταν πεις να πας να δεις καμία ταινία στον κινηματογράφο να είσαι με 10%... Κρύος ιδρώτας.. Τώρα με το power bank θα κοιτάμε στα μάτια και tablet με 5000 μπαταρία... Χαχαχαχαχα...

Εγω παντως οταν ειμαι εξω με ενα ποσοστο και κατω, πχ 35%, το βαζω αμεσως σε save battery mode, η πως λεγεται. Σαφως δεν ειναι το ιδιο κινητο, αλλα καλυτερα να εχω ενα "λιγο" τηλεφωνο, παρα να μεινω απο μπαταρια και αμα το χρειαστω για σοβαρο λογο να μην το εχω. Βοηθαει πολυ και σου δινει αρκετα παραπανω χρονο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει καταφέρει κανείς να ξεκινήσει κλήση μέσω bluetooth όταν το κινητό είναι κλειδωμένο?

 

Εννοώ να πατήσει το κουμπάκι στο ακουστικό, να πει "call someone" και να κάνει κλήση, χωρίς να χρειαστεί να πιάσει το κινητό στο χέρι.

Σ' εμένα (D858HK με Lollipop) δεν παίζει καθόλου, αλλά δεν ξέρω αν είναι θέμα headset. Εννοείται έχω κάνει τις ανάλογες ρυθμίσεις και έχω επιτρέψει το ξεκλείδωμα από bluetooth.

 

Ένα 2ο σχετικό πρόβλημα, είναι πως όταν έχω ενεργή σύνδεση Internet το google now αναγνωρίζει φωνητικά και ψάχνει ό,τι να 'ναι και όχι τις επαφές μου, τις οποίες βρίσκει κανονικά όταν είμαι Offline...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει καταφέρει κανείς να ξεκινήσει κλήση μέσω bluetooth όταν το κινητό είναι κλειδωμένο?

 

Εννοώ να πατήσει το κουμπάκι στο ακουστικό, να πει "call someone" και να κάνει κλήση, χωρίς να χρειαστεί να πιάσει το κινητό στο χέρι.

Σ' εμένα (D858HK με Lollipop) δεν παίζει καθόλου, αλλά δεν ξέρω αν είναι θέμα headset. Εννοείται έχω κάνει τις ανάλογες ρυθμίσεις και έχω επιτρέψει το ξεκλείδωμα από bluetooth.

 

Ένα 2ο σχετικό πρόβλημα, είναι πως όταν έχω ενεργή σύνδεση Internet το google now αναγνωρίζει φωνητικά και ψάχνει ό,τι να 'ναι και όχι τις επαφές μου, τις οποίες βρίσκει κανονικά όταν είμαι Offline...

Εγώ που το είχα συνδεδεμένο με το Bluetooth του αυτοκινήτου δουλεύε κανονικά όταν ήταν κλειδωμένο χωρίς να το ακουμπήσω από τα χειριστήρια του αυτοκινήτου

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Που φύσηξε; Στο καλώδιο ή στο τηλέφωνο; Γιατί σήμερα μου το παρουσίασε κι εμένα εντελώς ξαφνικά. Και μάλιστα στο αυθεντικό φορτιστή και καλώδιο.

 

Και στο καλώδιο, και στο τηλέφωνο....και μενα στο αυθεντικό μου τα παρουσίασε...αλλά ευτυχώς τώρα είναι οκ...!!!!!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα χρειαζομαι την βοηθεια σας,στο μενου αποθηκευση,διαφορα το system data ειναι στα 7.54 gb,ειναι φυσιολογικο νουμερο αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το είχα συνδεδεμένο με το Bluetooth του αυτοκινήτου δουλεύε κανονικά όταν ήταν κλειδωμένο χωρίς να το ακουμπήσω από τα χειριστήρια του αυτοκινήτου

 

Τι bluetooth έχεις στο αυτοκίνητο? Ξέρεις αν είναι 4.0?

Φαντάζομαι έκανες φωνητικές κλήσεις, όχι απλή επανάκληση ή απάντηση σε κλήση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει καταφέρει κανείς να ξεκινήσει κλήση μέσω bluetooth όταν το κινητό είναι κλειδωμένο?

 

Εννοώ να πατήσει το κουμπάκι στο ακουστικό, να πει "call someone" και να κάνει κλήση, χωρίς να χρειαστεί να πιάσει το κινητό στο χέρι.

Σ' εμένα (D858HK με Lollipop) δεν παίζει καθόλου, αλλά δεν ξέρω αν είναι θέμα headset. Εννοείται έχω κάνει τις ανάλογες ρυθμίσεις και έχω επιτρέψει το ξεκλείδωμα από bluetooth.

 

Ένα 2ο σχετικό πρόβλημα, είναι πως όταν έχω ενεργή σύνδεση Internet το google now αναγνωρίζει φωνητικά και ψάχνει ό,τι να 'ναι και όχι τις επαφές μου, τις οποίες βρίσκει κανονικά όταν είμαι Offline...

 

Κάτι που με έλειψε από τα iPhone. Φωνειτικη κλήση στα ελληνικά. Πατούσα το Bluetooth Και έλεγα κάλεσε τον τάδε. Μπαμ τηλέφωνο. Με τα android μόνο αν έχει ίντερνετ και μόνο σε αγγλικά..

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Τι bluetooth έχεις στο αυτοκίνητο? Ξέρεις αν είναι 4.0?

Φαντάζομαι έκανες φωνητικές κλήσεις, όχι απλή επανάκληση ή απάντηση σε κλήση?

Είναι Leon του 2009 και κατά 99,9% δεν έχει Bluetooth 4.0. Ναι φωνητικές κλήσεις έχω κάνει και απλές επανακλησεις

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ιδιο μοντελο και εγω με του takaros και μενα δουλευει. Απλα να πω οτι εχω ολες τις επαφες μου με λατινικους χαρακτηρες (επειδη το αμαξι δεν διαβαζει τα ελληνικα).
Link to comment
Share on other sites

Ιδιο μοντελο και εγω με του takaros και μενα δουλευει. Απλα να πω οτι εχω ολες τις επαφες μου με λατινικους χαρακτηρες (επειδη το αμαξι δεν διαβαζει τα ελληνικα).

Εμ θέλαμε ισπανογερμανικο :p:p:p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι σε σκέψη να το ανταλλαξω με sony Xperia ultra 6.4... Θα κάνω χαζομάρα; ακούω απόψεις. Σε σχέση με ένα 7" tablet. Το sony ύστερη σε πολλά και που υπερτερεί;;;
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι σε σκέψη να το ανταλλαξω με sony Xperia ultra 6.4... Θα κάνω χαζομάρα; ακούω απόψεις. Σε σχέση με ένα 7" tablet. Το sony ύστερη σε πολλά και που υπερτερεί;;;

 

απο xperia sp προερχομαι ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ SONY προσωπικη γνωμη!!!η πλακα θα ειναι να κανει κανενα χαζο η LG να δωσει κανενα update και να μας βγαζει η μπαταρια 2 μερες τρενο και μετα να πεσει κλαμα!!!αν και γω το πιστευω πως θα γινει αυτο ειδα τις πωλησεις της και εχει πεσει αισθητά.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

απο xperia sp προερχομαι ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ SONY προσωπικη γνωμη!!!η πλακα θα ειναι να κανει κανενα χαζο η LG να δωσει κανενα update και να μας βγαζει η μπαταρια 2 μερες τρενο και μετα να πεσει κλαμα!!!αν και γω το πιστευω πως θα γινει αυτο ειδα τις πωλησεις της και εχει πεσει αισθητά.....

 

Σε τεχνικά χαρακτηριστικά δεν το λες και άσχημο πάντως. Η μπαταρία με το stamina πάει αρκετά.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Σε τεχνικά χαρακτηριστικά δεν το λες και άσχημο πάντως. Η μπαταρία με το stamina πάει αρκετά.

 

ειναι το μονο θετικο μου πηγαινε 2 μερες χαλαρα αλλα ρε αδερφε camera 8px και εβγαζε σαν το παλιο μου desire τραγικο και οχι τιποτα αλλο εμεινε στο ταβανι στα 299 επι 1,5 χρονο και ακομα εχει 225 γελαει ο κοσμος ενα τηλ που το παράτησε η sony στην 4.3 ουτε κιτκατ δεν πηρε αστεια πραγματα τεσπα LG ΓΙΑ SONY ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ !!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

LG ΓΙΑ SONY ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ !!!!

 

Έχεις τρομερό δίκιο. Γι'αυτό 3 φορές που ανταλλαξα τα σονυ μου για g3 το κράτησα το τελευταίο μια βδομάδα μαξ την καθε φορά και πάλι πίσω στα σονυ.μάλλον δεν έχεις πιάσει σειρά Ζ γι'αυτό εξυμνείς το λαγκο g3 :-)

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι τη ΒΟΗΘΕΙΑ σας ,ποσο χωρο σας πιανει στην αποθήκευση το system data???

[ATTACH]63385[/ATTACH]

Γιατι εχεις κανενα 15 gb;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τρομερό δίκιο. Γι'αυτό 3 φορές που ανταλλαξα τα σονυ μου για g3 το κράτησα το τελευταίο μια βδομάδα μαξ την καθε φορά και πάλι πίσω στα σονυ.μάλλον δεν έχεις πιάσει σειρά Ζ γι'αυτό εξυμνείς το λαγκο g3 :-)

 

μα μονος σου το λες 3 φορες αφησες τα sony αρρραααααααα κατι δεν σου αρεσε!!!αλλιως δεν θα το αλλαζες!!!τεσπα προσωπικη γνωμη εκφραζω δεν δινω ξανα ουτε cents για sony καλυτερα να τα πεταξω στα σκουπιδια αλλα αν παμε στην 5.1.1 πιστευω πως θα βγει παλι τηλ της χρονιας και θα επαλαβω οπως και σε παλιοτερο ποστ 378 για συσκευη με αυτα τα χαρακτηριστικα ειναι δωρο!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εμ θέλαμε ισπανογερμανικο :p:p:p

 

Παιδιά δεν θα είχα πρόβλημα να το βάλω σε ό,τι γλώσσα να ναι (και όντως, μόνο με English και μάλιστα US μπορεί να δουλέψει η φωνητική κλήση, ειδικά offline).

Αλλά σε μένα δεν "ξυπνάει" καν το κινητό απ' την κλειδωμένη οθόνη ώστε να περιμένει εντολές...

Ελπίζω να είναι θέμα headset (δοκίμασα με Plantronics M165 και ένα παλιό Sony-Ericsson PV708)...

Τώρα θα ψάξω κάποιον με Leon να το δοκιμάσω :P

Link to comment
Share on other sites

rtifosi Οχι εχω το 16γβ και το system data μου ειναι 7.54gb και μου φαινονται πολλα,απλα του εκανα ρουτ και το ξαναεπανεφερα και να δω αν εχω κανει καποιο λαθος,ειναι σε κανεναν οσο εμενα το system data;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...