Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω τρωγομαι να γυρισω σε nexus...αλλη χαρη το pure android... Ειναι το πρωτο σου νεξους; θα βαρεθεις να φλασαρεις...

ναι το πρώτο είναι που παίρνω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο τις 10:30 προσπαθουσα και εγω και δεν μου αρεσε οταν ρωτησα τι θα γινει με τα ανταλακτικο και η κοπελα μου ειπε "ξαναμιλαμε" ... χωρις να φταιω εχω μια γαζωμενη συσκευη και τσαντιζομαι διοτι δεν βρισκεται λυση ... υπο αλλες συνθηκες η συσκευη ειχε πουληθει και ειχα γυρισει σε samsung

 

μίλησα με live chat με LG και έκανα παράπονα για την procordia που δεν σηκώνει τηλέφωνα, η οποία απάντησε "προσπαθήστε αργότερα"... μια τρύπα στο νερό δηλαδή. Και σήμερα, από το πρωί που τους πέρνω συνέχεια, όλο μιλάει ή βγαίνει μήνυμα πως δεν λειτουργεί για τεχνικούς λόγους..... τηλέφωνα κατεβασμένα δηλαδή.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

μίλησα με live chat με LG και έκανα παράπονα για την procordia που δεν σηκώνει τηλέφωνα, η οποία απάντησε "προσπαθήστε αργότερα"... μια τρύπα στο νερό δηλαδή. Και σήμερα, από το πρωί που τους πέρνω συνέχεια, όλο μιλάει ή βγαίνει μήνυμα πως δεν λειτουργεί για τεχνικούς λόγους..... τηλέφωνα κατεβασμένα δηλαδή.

 

Υποτίθεται εν τω μεταξύ οτι ήταν απο τα καλύτερα σερβις μαζί την smartec. Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχουν πάθει.. Και με το flex 2 τα ίδια έκανα απ' οσο διαβάζω στο αντίστοιχο νήμα, λες και έχουν βαλθεί μέσα σε ενα δίμηνο να χαλάσουν την φήμη που έχουν φτιάξει. Δεν ξέρω αν είναι λόγω των capital controls γιατί τα προβλήματα με ελλείψεις είχαν ξεκινήσει αρκετά πριν. Απλά είναι μια καλή δικαιολογία.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κατάφερα και τους μίλησα... δεν είναι πλέον θέμα capitals αλλά δεν έχει ανταλλακτικό ούτε η LG... μου είπε μετά το 15αύγουστο... τώρα, αλήθεια / ψέμματα, δεν θέλω να είμαι υποψιασμένος πάντως.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

κατάφερα και τους μίλησα... δεν είναι πλέον θέμα capitals αλλά δεν έχει ανταλλακτικό ούτε η LG... μου είπε μετά το 15αύγουστο... τώρα, αλήθεια / ψέμματα, δεν θέλω να είμαι υποψιασμένος πάντως.

 

Μεγαλη υποθεση εχει γινει για ενα λαθος που ειναι απο την αρχη κατασκευαστικα δικο τους .Αλλες εταιρειες κανουν αναντικατασταση (μηλαρακι) και δεν σε ταραζουν στην αναμονη... να αλλαχτει το πλαισιο μετα τον 15υγουστο και θα το δειτε το κινητο μου στις αγγελιες ...

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα είμαι κάτοχος του g3 32g και προέρχομαι από g2.

Γενικά είναι καλό, δεν έχει την μπαταρία του g2 αλλά είναι καλύτερο σε αίσθηση, θα δείξει η συμβίωση του, αν ωστόσο βελτιωθεί η μπαταρία του θα μπορώ να πω ότι είναι καλύτερο του g2

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα είμαι κάτοχος του g3 32g και προέρχομαι από g2.

Γενικά είναι καλό, δεν έχει την μπαταρία του g2 αλλά είναι καλύτερο σε αίσθηση, θα δείξει η συμβίωση του, αν ωστόσο βελτιωθεί η μπαταρία του θα μπορώ να πω ότι είναι καλύτερο του g2

καλως ηρθες!!!και γω ουτε βδομαδα το εχω αλλα το πηρα με τη λογικη πως οι φημες λενε με το update που ελπιζω να παρουμε στα κοντα σε 5.1.1 αυτα θα λυθουν οπως εγινε και σε αλλες συσκευες επομενος αναμενουμε!!

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες!!!και γω ουτε βδομαδα το εχω αλλα το πηρα με τη λογικη πως οι φημες λενε με το update που ελπιζω να παρουμε στα κοτα σε 5.1.1 αυτα θα λυθουν οπως εγινε και σε αλλες συσκευες επομενος αναμενουμε!!

 

Εδώ και μια εβδομάδα είμαι κάτοχος του g3 32g και προέρχομαι από g2.

Γενικά είναι καλό, δεν έχει την μπαταρία του g2 αλλά είναι καλύτερο σε αίσθηση, θα δείξει η συμβίωση του, αν ωστόσο βελτιωθεί η μπαταρία του θα μπορώ να πω ότι είναι καλύτερο του g2

Η 5.1.1 εφόσον συνοδεύεται με το ui του g4 θα βελτιώσει σίγουρα κατά πολύ το τηλέφωνο. Για την μπαταρία δεν περιμένω κάτι τρομακτικό λόγω οθόνης αλλά πιστεύω και εκεί θα στρώσει λίγο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ας λυσουν τα προβλαματα στο software που χαντακωνουν το κινητο και ας αφησουν τη μπαταρια...

Αν δεν εχουν ανταλλακτικα ας στειλουν αλλο κινητο...τοσο απλα... Υπαρχουν μοχλοι πιεσης με καποια email...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μέρα από δύο μέρες με το nexus 6 ένα mini συγκριτικό.

 

1. Οθόνη ελαφρώς καλύτερη του nexus λόγω χρωμάτων αλλά όχι τόσο ψεύτικα όσο της Samsung. Παρόλα αυτά δεν υπάρχει φοβερή διαφορά..

2. Το τηλέφωνο είναι πιο γρήγορο και γενικά δείχνει πιο πρόθυμο να εκτελέσει εντολές χωρίς ίχνη λοξιγκα αλλά λογικό εφόσον είναι ένα άδειο τηλέφωνο χωρίς φρού φρού και αρώματα που ακόμα και για να αλλάξεις την σειρά των soft Keys ή να δουλέψει το notification Led θέλεις root.

Παρόλα αυτά θεωρώ ότι με την αναβάθμιση το g3 εφόσον πάρει το ui του g4 θα τα πηγαίνει εξίσου καλά. Γενικά πολύ πιο δροσερό δεν έχει ανεβάσει πάνω από 65 βαθμούς όσο ζόρι και αν έχει φάει εκεί που το g3 στις ίδιες συνθήκες και στην ίδια χρήση ανεβαζε 85

3. Κάμερα. από το λίγο που την έχω δουλέψει σε auto Mode πιο καλή του g3.

4. Μπαταρία. Λίγο καλύτερη από το g3 ΌΧΙ όμως τραγική διαφορά. Δηλαδή το μισάωρο παραπάνω δεν μου λέει κάτι προσωπικά.

5. Ήχος πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα απλά φαίνεται να ακούγεται καλύτερα στο nexus γιατί είναι μπροστά τα ηχεία και δεν καλύπτονται.

 

Η σύγκριση είναι σε stock τηλέφωνα και το συμπέρασμα το δικό μου είναι ότι δεν έχουν και τρομακτικες διάφορες και ότι το g3 παραμένει για μένα αξιοπρεπεστατο σε όλους τους τομείς

 

Edit : όταν είναι σε αναμονή σαφώς καλύτερο το g3 σε κατανάλωση.

Σε μέγεθος θηρίο αλλά συνηθίζεται... Σαν το g3 κομψό δεν είναι πάντως :p:p:p

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μέρα από δύο μέρες με το nexus 6 ένα mini συγκριτικό.

 

1. Οθόνη ελαφρώς καλύτερη του nexus λόγω χρωμάτων αλλά όχι τόσο ψεύτικα όσο της Samsung. Παρόλα αυτά δεν υπάρχει φοβερή διαφορά..

2. Το τηλέφωνο είναι πιο γρήγορο και γενικά δείχνει πιο πρόθυμο να εκτελέσει εντολές χωρίς ίχνη λοξιγκα αλλά λογικό εφόσον είναι ένα άδειο τηλέφωνο χωρίς φρού φρού και αρώματα που ακόμα και για να αλλάξεις την σειρά των soft Keys ή να δουλέψει το notification Led θέλεις root.

Παρόλα αυτά θεωρώ ότι με την αναβάθμιση το g3 εφόσον πάρει το ui του g4 θα τα πηγαίνει εξίσου καλά. Γενικά πολύ πιο δροσερό δεν έχει ανεβάσει πάνω από 65 βαθμούς όσο ζόρι και αν έχει φάει εκεί που το g3 στις ίδιες συνθήκες και στην ίδια χρήση ανεβαζε 85

3. Κάμερα. από το λίγο που την έχω δουλέψει σε auto Mode πιο καλή του g3.

4. Μπαταρία. Λίγο καλύτερη από το g3 ΌΧΙ όμως τραγική διαφορά. Δηλαδή το μισάωρο παραπάνω δεν μου λέει κάτι προσωπικά.

5. Ήχος πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα απλά φαίνεται να ακούγεται καλύτερα στο nexus γιατί είναι μπροστά τα ηχεία και δεν καλύπτονται.

 

Η σύγκριση είναι σε stock τηλέφωνα και το συμπέρασμα το δικό μου είναι ότι δεν έχουν και τρομακτικες διάφορες και ότι το g3 παραμένει για μένα αξιοπρεπεστατο σε όλους τους τομείς

 

Edit : όταν είναι σε αναμονή σαφώς καλύτερο το g3 σε κατανάλωση.

Σε μέγεθος θηρίο αλλά συνηθίζεται... Σαν το g3 κομψό δεν είναι πάντως :p:p:p

 

ΑΡΑ καταληγουμε σε ενα συμπερασμα που πραγματικα κανει την διαφορα και ποιο ειναι αυτο???οτι το ποιο φθηνο NEXUS ειναι στα 550 και το G3 ΣΤΑ 378!!!!!και το κοντραρει στα ισια επομενος εχουμε κανει την σωστη αγορα με την αναλογια ΤΙΜΗ-ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ΑΡΑ καταληγουμε σε ενα συμπερασμα που πραγματικα κανει την διαφορα και ποιο ειναι αυτο???οτι το ποιο φθηνο NEXUS ειναι στα 550 και το G3 ΣΤΑ 378!!!!!και το κοντραρει στα ισια επομενος εχουμε κανει την σωστη αγορα με την αναλογια ΤΙΜΗ-ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ!!!

 

Κοίτα εγώ έδωσα το G3 και ενα PS3 δεν έδωσα cent για το nexus. Στα λεφτά του το G3 δεν έχει αντίπαλο. Σίγουρα το nexus είναι πιο καλό στα σημεία αλλά δεν έχει αυτή την τρελή διαφορά για να πάει κάποιος να δώσει τα 200€+.Κατά τα άλλα είναι ενα πάρα πολύ καλό τηλέφωνο που ακόμα και απο την δεύτερη μέρα συμβίωσης μου έχω αρχίσει και το συμπαθώ! Τέλος με την σύγκριση απο έμενα απλά έγραψα το vs γιατί είναι κρίμα τόσο κράξιμο που έχει φάει το G3 και εξακολουθώ να πιστεύω οτι είναι μια απο τις καλύτερες συσκευές που κυκλοφορούν ειδικά σε αναλογία χρημάτων.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό και άμα το δώσεις, ρίξε ένα σύρμα προς τα εδώ. Λάτρης του στοκ android βλέπεις. Το μόνο μου παράπονο από το dev support του G3.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα μετά από 4 μήνες άριστης συμβίωσης με το κινητό ανακάλυψα ότι το knock code πιάνει και με σβηστη στη την οθόνη :eek: :p :D χαχαχαχαχαχαχα. Τσάμπα ο έξτρα χρόνος που έτρωγα στο ξεκλείδωμα

 

Κι εγώ έκανα ένα εξάμηνο για να ανακάλυψω ότι ένα απλό άγγιγμα στη πάνω γραμμή είναι αρκετό για να δεις τις ειδοποιήσεις και με διπλό κλικ να κλείσει το κινητό αν δεν έχεις άλλο σημείο για διπλό κλικ ελεύθερο!

Πάλι καλά δηλαδή.

Άντε να απαλλαγής από το διπλό άγγιγμα τώρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω τον Nova launcher που από ότι βλέπω τον πρωτημάνε παγκοσμίως γιατί ο CM Launcher με έκανε κολλήματα..

Εφαρμογή όμως για καιρό δεν έχει..

Ποια είναι η πιο καλή;

 

Το Google Now θεωρείται αξιόπιστο;

Αυτό μόνο έχω τώρα.

Edited by CjGeorgio
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έκανα ένα εξάμηνο για να ανακάλυψω ότι ένα απλό άγγιγμα στη πάνω γραμμή είναι αρκετό για να δεις τις ειδοποιήσεις και με διπλό κλικ να κλείσει το κινητό αν δεν έχεις άλλο σημείο για διπλό κλικ ελεύθερο!

Πάλι καλά δηλαδή.

Άντε να απαλλαγής από το διπλό άγγιγμα τώρα!!!

 

!!!!το πρωτο που κανεις πριν το βγαλεις καν απο το κουτι!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό και άμα το δώσεις, ρίξε ένα σύρμα προς τα εδώ. Λάτρης του στοκ android βλέπεις. Το μόνο μου παράπονο από το dev support του G3.

Κωστή θα σε έχω στα υπόψιν! Αν πάω για το g4 και είναι να δώσω το nexus θα σου πω!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω τον Nova launcher που από ότι βλέπω τον πρωτημάνε παγκοσμίως γιατί ο CM Launcher με έκανε κολλήματα..

Εφαρμογή όμως για καιρό δεν έχει..

Ποια είναι η πιο καλή;

 

Το Google Now θεωρείται αξιόπιστο;

Αυτό μόνο έχω τώρα.

Εγω εχω επιλεξει αυτο:[ATTACH]63310[/ATTACH]

Και με αυτο το widget:

[ATTACH]63311[/ATTACH]

Πριν βαλω τον nova ειχα το widget του accu weather (που το αγαπω) αλλα πλεον δεν ειναι διαθεσιμο με τον nova (το συγκεκριμενο widget που ειχα), σε μενα τουλαχιστον. Οποτε δοκιμασα τουλαχιστον 10-15 εφαρμογες και widgets και κατεληξα σε αυτο.

Edited by rtifosi
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω επιλεξει αυτο:[ATTACH]63310[/ATTACH]

Και με αυτο το widget:

[ATTACH]63311[/ATTACH]

Πριν βαλω τον nova ειχα το widget του accu weather (που το αγαπω) αλλα πλεον δεν ειναι διαθεσιμο με τον nova (το συγκεκριμενο widget που ειχα), σε μενα τουλαχιστον. Οποτε δοκιμασα τουλαχιστον 10-15 εφαρμογες και widgets και κατεληξα σε αυτο.

Αν θες κατέβασε το xwidget για καιρό έχει το widget του g3 στυλ και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και με nova

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ έδωσα το G3 και ενα PS3 δεν έδωσα cent για το nexus. Στα λεφτά του το G3 δεν έχει αντίπαλο. Σίγουρα το nexus είναι πιο καλό στα σημεία αλλά δεν έχει αυτή την τρελή διαφορά για να πάει κάποιος να δώσει τα 200€+.Κατά τα άλλα είναι ενα πάρα πολύ καλό τηλέφωνο που ακόμα και απο την δεύτερη μέρα συμβίωσης μου έχω αρχίσει και το συμπαθώ! Τέλος με την σύγκριση απο έμενα απλά έγραψα το vs γιατί είναι κρίμα τόσο κράξιμο που έχει φάει το G3 και εξακολουθώ να πιστεύω οτι είναι μια απο τις καλύτερες συσκευές που κυκλοφορούν ειδικά σε αναλογία χρημάτων.

Rootαρε το και δοκιμασε custom rom. Θα δεις διαφορα... Και θα εχει και διαφορα φρου φρου οπως να αλλαζεις τα soft keys και διαφορα αλλα.

Η μονη εκδοση android που σε στοκ κοντραρε στα ισια τις custom ηταν η 4.3.

Link to comment
Share on other sites

Νταξ ρε, εισαι θεος....

;);););)

Rootαρε το και δοκιμασε custom rom. Θα δεις διαφορα... Και θα εχει και διαφορα φρου φρου οπως να αλλαζεις τα soft keys και διαφορα αλλα.

Η μονη εκδοση android που σε στοκ κοντραρε στα ισια τις custom ηταν η 4.3.

Εντάξει ναι ακόμα δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ για τα καλά! Δεν έχω θέμα με το τηλέφωνο μπάλα πάει και σίγουρα με καμιά custom θα πηγαίνει ακόμα καλύτερα! Το vs το έκανα απλά σε stock τηλέφωνα γιατί δεν μπορώ να ακούω άλλο θάψιμο για το g3.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το g3 δεν ειναι το τελειο κινητο εχει προβληματακια... Αλλα στα λεφτα που παιζει ειναι η καλυτερη επιλογη... Οσοι θελουν να το θαβουν ας το κανουν αφου πρωτα βρουν καποιο καλυτερο σε αυτα τα λεφτα...

Και οπως εχω ξαναπει το μονο προβλημα της συσκευης ειναι η θερκομρασια. Ολα τα αλλα ειναι θεμα software...

Link to comment
Share on other sites

Το g3 δεν ειναι το τελειο κινητο εχει προβληματακια... Αλλα στα λεφτα που παιζει ειναι η καλυτερη επιλογη... Οσοι θελουν να το θαβουν ας το κανουν αφου πρωτα βρουν καποιο καλυτερο σε αυτα τα λεφτα...

Και οπως εχω ξαναπει το μονο προβλημα της συσκευης ειναι η θερκομρασια. Ολα τα αλλα ειναι θεμα software...

Ακριβώς αυτό!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...