Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα και το έχουν αναφέρει και κάποια παιδιά ακόμα. Είναι bug της lollipop μάλλον γιατί με kit kat δεν μου το έκανε ποτέ. Hardware δεν είναι θεωρώ εφόσον με ένα απλό άνοιγμα κλείσιμο επανέρχεται. Βέβαια εμένα το κάνει μια στο τόσο δεν ξέρω με τι συχνότητα στο βγάζει εσενα

Ρε συ οτι στραβο εχει αναφερθει μεμονομενα το εχεις και εσυ... Μηπως να μας πεις νουμερα για το τζοκερ να παιξουμε εμεις ολα τα υπολοιπα; χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν ζεσταθεί πολύ το κάνει συνεχόμενα για 3-5 λεπτά.

Μετά φτιάχνει μόνο του.

Ευτυχισμένος κάτοχος Note 3:p
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ οτι στραβο εχει αναφερθει μεμονομενα το εχεις και εσυ... Μηπως να μας πεις νουμερα για το τζοκερ να παιξουμε εμεις ολα τα υπολοιπα; χαχαχα

 

χεχεχε!!! έχω τα ψίλα δηλαδή κάτι τέτοια πχ. μου λείπει το κανένα απο το κλείδωμα οθόνης, μερικές φορές κολλάει το wifi (σπάνια αλλά έχει τύχει 5-6 φορές) μου έχει πετάξει μερικές φορές το "Η αρχική έχει σταματήσει" & " Οι ρυθμίσεις έχουν σταματήσει" αλλά έχω μπλέξει με τα κωλοbugs και τα πετάει όποτε και αν τα θυμηθεί και σε γενικές γραμμες σπάνια οχι σε σημείο που να ενοχλεί! Το κινητό κατα τ'άλλα πάει νεράκι ( :lol: ) δεν έχω σοβαρά προβλήματα τυπού restart, lag κτλ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

χεχεχε!!! έχω τα ψίλα δηλαδή κάτι τέτοια πχ. μου λείπει το κανένα απο το κλείδωμα οθόνης, μερικές φορές κολλάει το wifi (σπάνια αλλά έχει τύχει 5-6 φορές) μου έχει πετάξει μερικές φορές το "Η αρχική έχει σταματήσει" & " Οι ρυθμίσεις έχουν σταματήσει" αλλά έχω μπλέξει με τα κωλοbugs και τα πετάει όποτε και αν τα θυμηθεί και σε γενικές γραμμες σπάνια οχι σε σημείο που να ενοχλεί! Το κινητό κατα τ'άλλα πάει νεράκι ( :lol: ) δεν έχω σοβαρά προβλήματα τυπού restart, lag κτλ

+ρωγμή. Χεχεχ! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

+ρωγμή. Χεχεχ! :p

 

Η αλήθεια είναι με το που είπες για ρωγμή έβγαλα την θήκη και έριξα μια ματιά περιμετρικά γιατί είχα καιρό να κοιτάξω ε και δεν μπορεί κάποια στιγμή θα σκάσει! :worry: αλλά όλα Οκ!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατι αλλά από τότε που έβαλα skype στο τηλέφωνο έχει μειωθεί αισθητά η γενικότερη απόκριση της συσκευής . Πλέον το κινητό άρχισε να laggαρει σαν να έχω κινητό μεσαίας κατηγορίας.Λέτε να το περάσω καμιά ρομ?Δεν ζητάω πολλά από την συσκευή.Chrome, facebook ,facebook messanger,skype, sms, τηλεφωνα,vaiber emails google search.Γίνεται να τα έχω κλειδωμένα στην μνήμη να μην ξεφορτώνουν ποτέ?Δεν ανοίγω τίποτα άλλο.6 εφαρμογές με 3gb μνήμη και πάλι το multitasking είναι αργό....μπορώ να κάνω κάτι?

 

Αρχίζω να πιστεύω ότι το UI της Lg αν και πολύ όμορφο και εύχρηστο είναι αργό και βαρύ .

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατι αλλά από τότε που έβαλα skype στο τηλέφωνο έχει μειωθεί αισθητά η γενικότερη απόκριση της συσκευής . Πλέον το κινητό άρχισε να laggαρει σαν να έχω κινητό μεσαίας κατηγορίας.Λέτε να το περάσω καμιά ρομ?Δεν ζητάω πολλά από την συσκευή.Chrome, facebook ,facebook messanger,skype, sms, τηλεφωνα,vaiber emails google search.Γίνεται να τα έχω κλειδωμένα στην μνήμη να μην ξεφορτώνουν ποτέ?Δεν ανοίγω τίποτα άλλο.6 εφαρμογές με 3gb μνήμη και πάλι το multitasking είναι αργό....μπορώ να κάνω κάτι?

 

Αρχίζω να πιστεύω ότι το UI της Lg αν και πολύ όμορφο και εύχρηστο είναι αργό και βαρύ .

Εγώ σε όποια συσκευή μου και αν έχω βάλει το Skype μου την έχει κάνει και σέρνεται πλέον δεν το κατεβάζω καθόλου . Ωστόσο ότι είναι βαρύ το ui της lg ισχύει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σε LG G3 που πήρα μεταχειρισμένο, έβαλα την stock 4.4.2 γιατί ήθελα να πάρει OTA lolipop. Πάω λοιπόν στον έλεγχο ενημέρωσης λογισμικού, και μετά από έλεγχο μου βγάζει: Χρησιμοποιείτε την τελευταία έκδοση του τρέχοντος λειτουργικού συστήματος.

 

Δεν έπρεπε κανονικά να εμφανίσει την αναβάθμιση σε 5.0;;;

 

σημειώνω πως έχω vodafone, και η rom είναι stock 4.4.2 φλασαρισμένη με το LG Flash tool.

Επίσης:

Έκδοση Android: 4.4.2

Έκδοση λογισμικού: V10I-222-99

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να χαιρετησω την ομορφη παρεα που μου κανατε οσο καιρο ειχα το g3 μιας και απο εδω και περα εγινα κατοχος του ζ3.....καλη συνεχεια με τη τηλεφωναρα της lg
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να χαιρετησω την ομορφη παρεα που μου κανατε οσο καιρο ειχα το g3 μιας και απο εδω και περα εγινα κατοχος του ζ3.....καλη συνεχεια με τη τηλεφωναρα της lg

 

Καλορίζικο φίλος! περιμένουμε και ένα mini συγκριτικό μόλις βγάλεις τα πρώτα συμπεράσματα! Καλή συνέχεια!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σε LG G3 που πήρα μεταχειρισμένο, έβαλα την stock 4.4.2 γιατί ήθελα να πάρει OTA lolipop. Πάω λοιπόν στον έλεγχο ενημέρωσης λογισμικού, και μετά από έλεγχο μου βγάζει: Χρησιμοποιείτε την τελευταία έκδοση του τρέχοντος λειτουργικού συστήματος.

 

Δεν έπρεπε κανονικά να εμφανίσει την αναβάθμιση σε 5.0;;;

 

σημειώνω πως έχω vodafone, και η rom είναι stock 4.4.2 φλασαρισμένη με το LG Flash tool.

Επίσης:

Έκδοση Android: 4.4.2

Έκδοση λογισμικού: V10I-222-99

 

Καλησπέρα, ούτε και εμένα την έβγαζε ΟΤΑ. Με Pc suite την έκανα.

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι... με το LGMobileSupportTool από το επίσημο site την έκανα και δούλεψε. Μπήκα να το ποστάρω αλλά με πρόλαβες:cool:

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Μία ακόμα ερώτηση. Μετά την αναβάθμιση σε lollipop βάζει ως default wallpaper στην οθόνη κλειδώματος την εικόνα του tre.it. Το έχει και σε εσάς;;; Γιατί μου φαίνετε λίγο παράξενο να έχει οθόνη κλειδώματος ιταλικού παρόχου.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Μία ακόμα ερώτηση. Μετά την αναβάθμιση σε lollipop βάζει ως default wallpaper στην οθόνη κλειδώματος την εικόνα του tre.it. Το έχει και σε εσάς;;; Γιατί μου φαίνετε λίγο παράξενο να έχει οθόνη κλειδώματος ιταλικού παρόχου.

Μήπως η rom που φλασαρες για να το γυρίσεις σε στοκ είναι branded? Χωρίς να το έχω πολύ το θέμα με τα φλασαρισματα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατι αλλά από τότε που έβαλα skype στο τηλέφωνο έχει μειωθεί αισθητά η γενικότερη απόκριση της συσκευής . Πλέον το κινητό άρχισε να laggαρει σαν να έχω κινητό μεσαίας κατηγορίας.Λέτε να το περάσω καμιά ρομ?Δεν ζητάω πολλά από την συσκευή.Chrome, facebook ,facebook messanger,skype, sms, τηλεφωνα,vaiber emails google search.Γίνεται να τα έχω κλειδωμένα στην μνήμη να μην ξεφορτώνουν ποτέ?Δεν ανοίγω τίποτα άλλο.6 εφαρμογές με 3gb μνήμη και πάλι το multitasking είναι αργό....μπορώ να κάνω κάτι?

 

Αρχίζω να πιστεύω ότι το UI της Lg αν και πολύ όμορφο και εύχρηστο είναι αργό και βαρύ .

 

Δοκίμασε άλλο launcher. Ο μαμά στα κάνει αυτά. Καλός και απλός είναι ο CM LAUNCHER.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Μήπως η rom που φλασαρες για να το γυρίσεις σε στοκ είναι branded? Χωρίς να το έχω πολύ το θέμα με τα φλασαρισματα

 

 

Όποια έβγαλε μόνο του το suite έβαλα. Οπότε δεν νομίζω να είναι branded

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.

Κανά πληκτρολόγιο με μεγαλύτερους χάρακτηρες υπαρχει; Γιατι μερικές φορές,άλλο πατάω και άλλος μπαίνει.

Και εχω παρατηρήσει,οτι όταν περπατάω και εχω το κινητό στην τσέπη του παντελονιού,ανοίγει η μουσική και παίζει απο μόνη της.Ξερετε γιατι συμβαίνει αυτο;

Έλεγα μήπως φταίει η θήκη η Κουίκ σιρκλ,τι να πω δεν ξερω και σκέφτομαι να τη δώσω και να παρω αυτη:

http://www.spigen.com/collections/lg-g3/products/lg-g3-case-ultra-hybrid?variant=1166708213

 

Αν αποφασίσω να τη δώσω την θήκη,ή να την κάνω ανταλλαγή,που πρεπει να το βάλω;

Ευχαριστώ...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παταω να ανοίξω τις ρυθμίσεις και μου λεει Δυστυχώς εχει σταματήσει το εκανα επανεκκίνηση αλλα τιποτα αυτο ... Τι μπορω να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παταω να ανοίξω τις ρυθμίσεις και μου λεει Δυστυχώς εχει σταματήσει το εκανα επανεκκίνηση αλλα τιποτα αυτο ... Τι μπορω να κανω;

 

Είσαι Ρουτ? Μήπως εσβησες το αρχείο από τον φάκελο system / priv app/lgsystem.apk?? Aν όχι. Κατεβασετο κάντο αντιγραφή στον φάκελο. Δώσε τα σωστά permisions και είσαι κομπλε..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι Ρουτ? Μήπως εσβησες το αρχείο από τον φάκελο system / priv app/lgsystem.apk?? Aν όχι. Κατεβασετο κάντο αντιγραφή στον φάκελο. Δώσε τα σωστά permisions και είσαι κομπλε..!!

Δεν ειμαι ρουτ.. Αλλα καπου ανοιξα το hidden menu ... Δεν ξερω αν εχει σχεση ... Αα και δεν λαταλαβα τι να κανω

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ειμαι ρουτ.. Αλλα καπου ανοιξα το hidden menu ... Δεν ξερω αν εχει σχεση ... Αα και δεν λαταλαβα τι να κανω

 

Αν το κανω επαναφορα εργοστασιακών;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι ρουτ.. Αλλα καπου ανοιξα το hidden menu ... Δεν ξερω αν εχει σχεση ... Αα και δεν λαταλαβα τι να κανω

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν το κανω επαναφορα εργοστασιακών;

 

Λογικα θα στρωσει εφοσον δεν εισαι ροοτ γιατι ουσιαστικα δεν μπορεις να πειραξεις εσυ κατι.

Απλα να ξερεις οτι θα χασεις τα παντα.

Δοκιμασε να παρεις ενα backup με την εφαρμογη της lg ωστε μετα να τα επαναφερεις.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα στρωσει εφοσον δεν εισαι ροοτ γιατι ουσιαστικα δεν μπορεις να πειραξεις εσυ κατι.

Απλα να ξερεις οτι θα χασεις τα παντα.

Δοκιμασε να παρεις ενα backup με την εφαρμογη της lg ωστε μετα να τα επαναφερεις.

Οκκκ ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όποια έβγαλε μόνο του το suite έβαλα. Οπότε δεν νομίζω να είναι branded

Λογικά θα ήταν branded πριν το root και θα είχε φλασαρει ο προηγούμενος καμία unbranded

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα το κ0λ0skype Και το κινητό όντως έστρωσε .Τους πάτησα και στο playstore ενα τρομερο review με ένα αστεράκι και ελπίζω να το φτιάξουν αργότερα.

 

P.S. Κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι όταν έκανα update από playstore το facebook και το touchpal ταυτόχρονα η θερμοκρασία του κινητού έφτασε μέσα σε 20 δευτερόλεπτα από 40 βαθμούς στους 76.Φταίει που είναι καλοκαίρι ?Δεν θυμάμαι να ανεβαίνει τόσο εύκολα.

Edited by ntragas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...