Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισχυει, υπαρχουν αρκετες επιλογες για να σε τρελανουν :P

 

Καλο ειναι αυτο.

 

Ειναι θεμα προτεραιοτητων, τι θελει ο καθενας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και το δικό μου το 32αρι,δεν έχει στο μενού "κανένα κλείδωμα",παράξενα πράγματα:rolleyes:

 

http://i1302.photobucket.com/albums/ag129/dspiliot13/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-07-06-12-49-06_zpsbyqij98h.png

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Μα εμενα το ειχεεεεεεεεεεεε.... Αφου το χρησιμοποιουσααααααααααα... Μηοως εχει να κανει με τη χωρα; Το δικο μου ειναι Γερμανικο
Link to comment
Share on other sites

Μα εμενα το ειχεεεεεεεεεεεε.... Αφου το χρησιμοποιουσααααααααααα... Μηοως εχει να κανει με τη χωρα; Το δικο μου ειναι Γερμανικο

Και το δικό μου γερμανικό και εξακολουθεί να το έχει.

Δες την απάντηση που έχω δώσει στην προηγούμενη σελίδα στον τακαρο, μήπως σε καλύπτει.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6208404#post6208404

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ενεργοποιημενο το εντοπισμός τηλέφωνοu εκεί που μου είπες το απενεργοποιησα αλλά δεν επανήλθε η επιλογή εκτός και αν θέλει restart το τηλέφωνο. Θα το τσεκάρω πάλι

 

Edit : μπα τζίφος σε εμένα

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου γερμανικό και εξακολουθεί να το έχει.

Δες την απάντηση που έχω δώσει στην προηγούμενη σελίδα στον τακαρο, μήπως σε καλύπτει.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6208404#post6208404

Δεν καταλαβα τι πρεπει να κοιταξω... Εχει καποια τσεκαρισμενα στοιχεια αλλα δεν ξερω τι ειναι το καθενα...

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου το 32αρι,δεν έχει στο μενού "κανένα κλείδωμα",παράξενα πράγματα:rolleyes:

 

http://i1302.photobucket.com/albums/ag129/dspiliot13/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-07-06-12-49-06_zpsbyqij98h.png

Κανονικότατα στο 32αρι μου.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειχε ποτε; Εμενα γιατι μπορει να εξαφανιστηκε ενω το χρησιμοποιουσα εδω και 3 μηνες; Πολλα κουλα τωρα τελευταια
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γρηγορα μια βοηθεια...Εδω και λιγη ωρα και χωρις προφανη λογο το κιν αρχισε κατι τρελα...Αυξομειωνει την ενταση στα handsfree μονο του ενω ακουω ραδιο στο tunein, ενω οταν ειμαι στην αρχικη η σε οποιαδηποτε εφαρμογη μου πεταει μια λευκη οθονη με ενα κοκκινο σηματακι google και τη λεξη "ακροαση"...Χωρις να παταω τιποτα εγω...Εκανα επανεκκινηση,εβγαλα κι εβαλα μπαταρια χωρις αποτελεσμα...Τι κανω;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γρηγορα μια βοηθεια...Εδω και λιγη ωρα και χωρις προφανη λογο το κιν αρχισε κατι τρελα...Αυξομειωνει την ενταση στα handsfree μονο του ενω ακουω ραδιο στο tunein, ενω οταν ειμαι στην αρχικη η σε οποιαδηποτε εφαρμογη μου πεταει μια λευκη οθονη με ενα κοκκινο σηματακι google και τη λεξη "ακροαση"...Χωρις να παταω τιποτα εγω...Εκανα επανεκκινηση,εβγαλα κι εβαλα μπαταρια χωρις αποτελεσμα...Τι κανω;;;

Restart. Βγάλε του την μπαταρία αν δεν υπακούει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γρηγορα μια βοηθεια...Εδω και λιγη ωρα και χωρις προφανη λογο το κιν αρχισε κατι τρελα...Αυξομειωνει την ενταση στα handsfree μονο του ενω ακουω ραδιο στο tunein, ενω οταν ειμαι στην αρχικη η σε οποιαδηποτε εφαρμογη μου πεταει μια λευκη οθονη με ενα κοκκινο σηματακι google και τη λεξη "ακροαση"...Χωρις να παταω τιποτα εγω...Εκανα επανεκκινηση,εβγαλα κι εβαλα μπαταρια χωρις αποτελεσμα...Τι κανω;;;

Τα hands free δοκίμασες να τα βγάλεις τελείως?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι,το προβλημα ηταν τα handsfree τελικά...Με το που τα εβγαλα ολα κομπλε...Τι το προκαλει αυτο ομως;;;
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ της εντυπώσεις μου μετά από κάποιες δοκιμές που έκανα.. Το δικό μου είναι 411, αγγλικό με την 20i 16Gb. Έβαλα κάποιες εφαρμογές της CM. Πρώτα θα πω για τον launcher, είναι ελαφρύς δεν κολλάει το κινητό καθόλου και τα έχει όλα σε μια τάξη όμορφα και ωραία... Από αρκετούς επώνυμους launcer κατέληξα σε αυτόν. Συνεχίζουμε με το CM lock, επιτέλους το έχω μέσα στην τσέπη και δεν ξεκλειδώνει μόνο του από την τριβή + ότι έχω αναλυτικά τον καιρό της εβδομάδας χωρίς να το ανοίξω και αν επιλέξω να έχω κωδικό για ξεκλείδωμα σαν έξτρα με το που επιχειρήσει κάποιος να μπει και πατήσει λάθος κωδικό αμέσως βγάζει φωτογραφία οπότε βλέπω αν κάποιος έκανε την απόπειρα να το ανοίξει +όταν ανοίγω το κινητό το έχω επιλέξει αυτόματα να τρέχει το cleaner που έχει και να σβήνει εφαρμογές. CM SECURITY ένα ελαφρύ antivirus που με δίνει την δυνατότητα στα WiFi που επιλέξω να άνοιγη μόνο του το WiFi του κινητού και μόλις απομακρυνομαι να κλείνει το WiFi του κινητού. Έβαλα και το CM CLEANER και ένα πρόγραμμα που με πρότεινε για εξοικονόμηση μπαταρίας. Σβήνει εφαρμογές που τρέχουν. Στην τελική το κινητό κρατάει πιο πολύ η μπαταρία του και δεν γίνεται τόσο φριτεζα πίσω στην κάμερα. Δοκιμάστε το και εσείς. Προγράμματα από την cm. Λειτουργούν αρμονικά μεταξύ τους... (όταν τα είχα βάλει στο galaxy s4 πριν 2 χρόνια το κινητό κολλούσε αλλά με το G3 γίνεται το αντίθετο)
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Ναι,το προβλημα ηταν τα handsfree τελικά...Με το που τα εβγαλα ολα κομπλε...Τι το προκαλει αυτο ομως;;;

 

δοκίμασες να βάλεις και άλλα hands free και στο κάνει? ίσως είναι χαλασμένα και να έχει πατηθεί κανένα κουμπί και να γίνεται αυτό. Δοκίμασε να βάλεις και κανένα άλλο. Τα μαμά ακουστικά είναι?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι,κατι turbo-x που πηρα για το γυμναστηριο...Πρεπει να το δοκιμασω και μαλλον απο αυριο αλλα ακουστικα για γυμναστικη
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο πως δεν υπάρχει στις Ρυθμίσεις > Συσκευή > Κλείδωμα οθόνης

Εμένα με προέτρεψε (υποχρεωτικά) θυμάμαι να το ενεργοποιήσω στην αρχή η εφαρμογή μηνυμάτων που χρησιμοποιώ δεν γινόταν διαφορετικά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια γρηγορα μια βοηθεια...Εδω και λιγη ωρα και χωρις προφανη λογο το κιν αρχισε κατι τρελα...Αυξομειωνει την ενταση στα handsfree μονο του ενω ακουω ραδιο στο tunein, ενω οταν ειμαι στην αρχικη η σε οποιαδηποτε εφαρμογη μου πεταει μια λευκη οθονη με ενα κοκκινο σηματακι google και τη λεξη "ακροαση"...Χωρις να παταω τιποτα εγω...Εκανα επανεκκινηση,εβγαλα κι εβαλα μπαταρια χωρις αποτελεσμα...Τι κανω;;;

 

Αυτό που σου συμβαίνει έχει να κάνει με την αναγνώριση ομιλίας της Google. Υπάρχει ειδική επιλογή ψάξε στο μενού αναφορά για hands free ή κάτι τέτοιο θα το καταλάβεις αμέσως νομίζω πρέπει να το απο-επιλέξεις.

Δεν είναι πρόβλημα του harware πάντως από όσο καταλαβαίνω.

Λίγο ψάξιμο λοιπόν και ελπίζω να είσαι ok.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου συμβαίνει έχει να κάνει με την αναγνώριση ομιλίας της Google. Υπάρχει ειδική επιλογή ψάξε στο μενού αναφορά για hands free ή κάτι τέτοιο θα το καταλάβεις αμέσως νομίζω πρέπει να το απο-επιλέξεις.

Δεν είναι πρόβλημα του harware πάντως από όσο καταλαβαίνω.

Λίγο ψάξιμο λοιπόν και ελπίζω να είσαι ok.

 

Απλα φορωντας το ιδιο handsfree εδω και κανα μηνα δεν ειχα ποτε προβλημα...Υπαρχει περιπτωση να επιρεαζεται απο τον ιδρωτα και να βραχυκυκλωνει;;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου συμβαίνει έχει να κάνει με την αναγνώριση ομιλίας της Google. Υπάρχει ειδική επιλογή ψάξε στο μενού αναφορά για hands free ή κάτι τέτοιο θα το καταλάβεις αμέσως νομίζω πρέπει να το απο-επιλέξεις.

Δεν είναι πρόβλημα του harware πάντως από όσο καταλαβαίνω.

Λίγο ψάξιμο λοιπόν και ελπίζω να είσαι ok.

 

Απλα φορωντας το ιδιο handsfree εδω και κανα μηνα δεν ειχα ποτε προβλημα...Υπαρχει περιπτωση να επιρεαζεται απο τον ιδρωτα και να βραχυκυκλωνει;;;

Εγώ πιστεύω τα έπαιξαν τα hands free γιατί και στα μαμά αν κρατάς πατημένο το κουμπί που απαντάς ανοίγει το Google για να δώσεις φωνητική εντολή. Πρέπει να έχει κολλήσει το κουμπάκι δοκίμασε και τα μαμά

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου συμβαίνει έχει να κάνει με την αναγνώριση ομιλίας της Google. Υπάρχει ειδική επιλογή ψάξε στο μενού αναφορά για hands free ή κάτι τέτοιο θα το καταλάβεις αμέσως νομίζω πρέπει να το απο-επιλέξεις.

Δεν είναι πρόβλημα του harware πάντως από όσο καταλαβαίνω.

Λίγο ψάξιμο λοιπόν και ελπίζω να είσαι ok.

 

Απλα φορωντας το ιδιο handsfree εδω και κανα μηνα δεν ειχα ποτε προβλημα...Υπαρχει περιπτωση να επιρεαζεται απο τον ιδρωτα και να βραχυκυκλωνει;;;

 

Για τον ιδρώτα δύσκολο το βλέπω αλλά ένα φύσημα σε πρατήριο θα σου έλυνε την απορία.

Επίσης μπορείς να απενεργοποιήσεις τη λειτουργία του hands free στο Google του speech και να δεις τη συμπεριφορά του κουμπιού αν είναι φυσιολογική σε διαφορετική λειτουργία.

Όλα λύνονται με προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γρηγορα μια βοηθεια...Εδω και λιγη ωρα και χωρις προφανη λογο το κιν αρχισε κατι τρελα...Αυξομειωνει την ενταση στα handsfree μονο του ενω ακουω ραδιο στο tunein, ενω οταν ειμαι στην αρχικη η σε οποιαδηποτε εφαρμογη μου πεταει μια λευκη οθονη με ενα κοκκινο σηματακι google και τη λεξη "ακροαση"...Χωρις να παταω τιποτα εγω...Εκανα επανεκκινηση,εβγαλα κι εβαλα μπαταρια χωρις αποτελεσμα...Τι κανω;;;

 

Και εμένα μου το κάνει αυτό τον τελευταίο καιρό. Όταν ακούω μουσική ξαφνικά το κινητό αυξομειώνει μόνο του τον ήχο και αυτή η συμπεριφορά σταματάει μόνο αν βγάλω τα ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα στο G3.

Χάνει το σήμα από το Wi-Fi και δεν ξανά συνδέεται αν δεν ανοίξω και κλείσω το Wi-Fi.

Έχω official λειτουργικό 5.0.

Μήπως έχει πρόβλημα το κινητό?

Νομίζω το κάνει όταν ζεσταίνεται.

Με τα δεδομένα όλα οκ

Ευτυχισμένος κάτοχος Note 3:p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα στο G3.

Χάνει το σήμα από το Wi-Fi και δεν ξανά συνδέεται αν δεν ανοίξω και κλείσω το Wi-Fi.

Έχω official λειτουργικό 5.0.

Μήπως έχει πρόβλημα το κινητό?

Νομίζω το κάνει όταν ζεσταίνεται.

Με τα δεδομένα όλα οκ

 

Το έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα και το έχουν αναφέρει και κάποια παιδιά ακόμα. Είναι bug της lollipop μάλλον γιατί με kit kat δεν μου το έκανε ποτέ. Hardware δεν είναι θεωρώ εφόσον με ένα απλό άνοιγμα κλείσιμο επανέρχεται. Βέβαια εμένα το κάνει μια στο τόσο δεν ξέρω με τι συχνότητα στο βγάζει εσενα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...