Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά, σε πόσους έχει συμβεί συνολικά η ρωγμή στο κινητό; Έχω διαβάσει 3-4 περιπτώσεις σίγουρα. Οπότε μιλάμε για μικρό ποσοστό;

 

edit: Διάβασα το θέμα για τις ρωγμές, στο γκάλοπ δείχνει 11 άτομα το είχαν και άλλα 2 από γνωστό τους. Δεν είναι μεγάλο το ποσοστό τουλάχιστον εδώ μέσα, αλλά σεβαστό.

Μακριά από εμάς... ελπίζω με τις νέες παρτίδες να ΜΗΝ συμβαίνει (είμαι 15/5).

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια sos τα φωτα σας. Παραγγειλα το G4 και μου ηρθε παρτιδα 505 BAL.

 

Τι ειναι αυτο? ειναι Ευρωπαικης ενωσης?

 

Ρωταω για την προελευση εδω διτι στο thread του g4 δεν εχει πολυ κινηση για αμεση απαντηση.

 

Ακομα δεν το παρελαβα γι αυτον τον λογω.

Ειναι Ευρωπαικης Ενωσης?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos τα φωτα σας. Παραγγειλα το G4 και μου ηρθε παρτιδα 505 BAL.

 

Τι ειναι αυτο? ειναι Ευρωπαικης ενωσης?

 

Ρωταω για την προελευση εδω διτι στο thread του g4 δεν εχει πολυ κινηση για αμεση απαντηση.

 

Ακομα δεν το παρελαβα γι αυτον τον λογω.

Ειναι Ευρωπαικης Ενωσης?

Εάν είναι το ίδιο με το g3, τότε είναι Βαλτικής.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Ειναι Ευρωπαικης Ενωσης? Αν ειναι να παω να το παρω.

 

σύμφωνα με wikipedia η χώρες της βαλιτκής μπήκαν στην ευρωπαίκη ένωση το 2004 και είναι η Εσθονία, Λετονία και Λιθουανία.

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%92%CE%B1%CE%BB%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC_%CE%BA%CF%81%CE%AC%CF%84%CE%B7

 

αρα αν το bal αντιστοιχεί σε βαλτική μάλλον είσαι οκ!

 

καλορίζικο!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειναι Ευρωπαικης Ενωσης? Αν ειναι να παω να το παρω.

Δε το δείχνει στις ευρωπαϊκές rom αλλά σε διαφορετική κατηγορία.

http://www.mylgphones.com/lg-g3-firmware-checking-the-software-version-and-update-history

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με wikipedia η χώρες της βαλιτκής μπήκαν στην ευρωπαίκη ένωση το 2004 και είναι η Εσθονία, Λετονία και Λιθουανία.

 

αρα αν το bal αντιστοιχεί σε βαλτική μάλλον είσαι οκ!

 

καλορίζικο!

 

Αντιστιχει σε βαλτικη δες λιγο και πες μου πως το κρινεις αν ειναι να τρεξω νατο παρω.

χαχαχαχαχ

http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/country-selection.php

Link to comment
Share on other sites

Εκει που το δειχνει ειναι branded roms αν δεν κανω λαθος... Ζητα το ιμει του κινητου και κανε ενα τηλεφωνο στην lg να μαθεις εαν ισχυει η εγγυηση στην Ελλαδα... Νομιζω ειναι το πιο ασφαλες
Link to comment
Share on other sites

Εκει που το δειχνει ειναι branded roms αν δεν κανω λαθος... Ζητα το ιμει του κινητου και κανε ενα τηλεφωνο στην lg να μαθεις εαν ισχυει η εγγυηση στην Ελλαδα... Νομιζω ειναι το πιο ασφαλες

 

Δεν μπορουσε να ναι κατι αλλο?

Αντε τωρα να παρω αποφαση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορουσε να ναι κατι αλλο?

Αντε τωρα να παρω αποφαση.

 

Συμφωνώ και εγώ. Πάρε τηλέφωνο στην LG και ρώτησε τους.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Αντιστιχει σε βαλτικη δες λιγο και πες μου πως το κρινεις αν ειναι να τρεξω νατο παρω.

χαχαχαχαχ

http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/country-selection.php

 

ε ναι το bal αντιστοιχεί σε baltic σύμφωνα με αυτό που με έστειλες! αλλά θα συμφωνήσω κάνε και ενα κόπο να πάρεις μια την LG. Αλλά εφόσον είναι ευρωπαϊκό δεν πιστεύω οτι θα έχεις κανένα θέμα!

 

Μια χαρά ειναι η χώρα μη μασάς απλά πάρε πρώτα και ρώτα!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάνε και ενα κόπο να πάρεις μια την LG.Αλλά εφόσον είναι ευρωπαϊκό δεν πιστεύω οτι θα έχεις κανένα θέμα!

Εγω παντως οταν ειχα παρει τηλ την Lg να ρωτησω αν με βαση το imei της συσκευης ισχυει η εγγυηση μου απαντησαν οτι δεν δινουν τετοιες πληροφοριες !!! :wacko:

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Η samsung δινει... Αν δεν δινει η lg τι να πω... Παντως σιγουρα υπαρχει καποιος που εχει g3 απο βαλτικες χωρες στο φορουμ... Το θυμαμαι γιατι του ειχα απαντησει εγω για την προελευση του κινητου... Αν δεν σου πουν αν ισχυει η εγγυηση το κλεινεις και ξαναπαιρνεις λεγοντας οτι εχεις το ταδε κινητο και εβγαλε προβλημα στην οθονη πχ και θες να μαθεις εαν θα καλυψουν την εγγυηση...αφου το θελουν ετσι...
Link to comment
Share on other sites

Η samsung δινει... Αν δεν δινει η lg τι να πω... Παντως σιγουρα υπαρχει καποιος που εχει g3 απο βαλτικες χωρες στο φορουμ... Το θυμαμαι γιατι του ειχα απαντησει εγω για την προελευση του κινητου... Αν δεν σου πουν αν ισχυει η εγγυηση το κλεινεις και ξαναπαιρνεις λεγοντας οτι εχεις το ταδε κινητο και εβγαλε προβλημα στην οθονη πχ και θες να μαθεις εαν θα καλυψουν την εγγυηση...αφου το θελουν ετσι...

 

Βασικά ας πάρει και ας πει κατευθείαν οτι έχει πρόβλημα με την οθόνη και οτι το κινητό ειναι απο βαλτικες χώρες να τελειώνει ο άνθρωπος :lol::lol::lol: αν και πιστεύω οτι το έχει πάρει ήδη και τρέχει στο σπίτι για το unboxing....!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν και πιστεύω οτι το έχει πάρει ήδη και τρέχει στο σπίτι για το unboxing....!

Χαχαχαχαχα θεος ο τακης οπως παντα !!!! :lol:

Καλοριζικο φιλε cocous !!!!

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Τακη σορυ για το πρηξιμο, αλλα να ρωτησω. Αμα αφησω τη ρωγμη θα γινει κατι; Σε λειτουργικο επιπεδο; Γιατι πρωτον ειμαι σε τρεχαματα και δευτερον αμα το παρω πισω και ξαναερθει η ρωγμη θα ξενερωσω ΑΓΡΙΑ. Εχω ακομα βεβαια καιρο για να το φτιαξω, αλλα θελω να δω αν δημιουργει καποιο λεοτουργικο θεμα.
Link to comment
Share on other sites

Τακη σορυ για το πρηξιμο, αλλα να ρωτησω. Αμα αφησω τη ρωγμη θα γινει κατι; Σε λειτουργικο επιπεδο; Γιατι πρωτον ειμαι σε τρεχαματα και δευτερον αμα το παρω πισω και ξαναερθει η ρωγμη θα ξενερωσω ΑΓΡΙΑ. Εχω ακομα βεβαια καιρο για να το φτιαξω, αλλα θελω να δω αν δημιουργει καποιο λεοτουργικο θεμα.

Δεν νομίζω φίλος εκτός και αν επεκταθεί στο τζαμακι και σου επηρεάσει το touch. Εγώ πιο πολύ για το αισθητικό το έλεγα γιατί εμένα θα έπεφτε συνέχεια; να το μάτι μου εκεί

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ολο θεμα με την ρωγμή μου έχει δημιουργήσει τρελό άγχος.Καθε μερα το κοιταω.Παρτιδα Μαρτιος του 15 παρτιδα 503 στο imei.Να ανησυχώ?Κατα τ'αλλα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος απο το g3.Παιζει ρολο ποιο εχει ο καθενας για τη ρωγμη?Εννοω 16αρι ή 32αρι..Εμενα ειναι το 32αρι
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ,αν και μπορει να εχει απαντηθει.Στην kitkat αν εβαζα το Knock code του guest ή το δικο μου ανοιγε το κινητο αντιστοιχα σε geust mode και σε user mode.Τωρα με την λολιποπ και με τους users εχω βαλει διαφορετικο knock για τον καθενα .Απο guest σε user Μπορω να παω κανονικα οταν το τηλεφωνο ειναι κλειδωμενο.Δεν μπορω ομως να παω σε guest mode με τιποτα.Δεν ξερω αν με καταλαβαινετε γιατι τα ειπα και λιγο μπερδεμενα...Με λιγα λογια δεν μπορω να δωσω το κινητο μου σε καποιον και να του πω πατα 2 αριστερα 1 δεξια και θα ξεκλειδωσει?Πρεπει να κατεβασει ολοκληρο το notification και να αλλαξει se guest απο εκει?Καλα κρασια...
Link to comment
Share on other sites

Το ολο θεμα με την ρωγμή μου έχει δημιουργήσει τρελό άγχος.Καθε μερα το κοιταω.Παρτιδα Μαρτιος του 15 παρτιδα 503 στο imei.Να ανησυχώ?Κατα τ'αλλα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος απο το g3.Παιζει ρολο ποιο εχει ο καθενας για τη ρωγμη?Εννοω 16αρι ή 32αρι..Εμενα ειναι το 32αρι

 

Να μην το κοιτάς καθόλου και να το βγάλεις από το μυαλό σου. Αν είναι να σου σκάσει έσκασε ε και? Άλλους 22 μήνες εγγύηση έχεις . Εμένα είναι 411 παρτίδα 32αρι το έχω από Δεκεμβρίο και μέχρι τώρα όλα πάνε καλά. Αν είναι να πάθει κάτι εγγύηση έχω. Μην σκας και κοίτα να χαρείς την συσκευή σου εγώ όταν το είχα πρώτοπάρει του την έιχα στημένη να τώρα θα βγάλει lag, να τώρα θα κάνει redraw να θα κάνει restart, να το ένα να το άλλο και είχα παλαβωσει και το τηλέφωνο δεν έχει βγάλει το παραμικρό τόσο καιρό

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω φίλος εκτός και αν επεκταθεί στο τζαμακι και σου επηρεάσει το touch. Εγώ πιο πολύ για το αισθητικό το έλεγα γιατί εμένα θα έπεφτε συνέχεια; να το μάτι μου εκεί

Και μενα με χαλαει λιγο στο αισθητικο κομματι. Αλλα σε αυτα εχω μαθει να τα αγνοω. Απλα θελω να το κρατησω σιγουρα 2-3 χρονια, και δεν θελω να κμου κανει θεμα, περα ρου αισθητικου.

Για τωρα αμα ειναι θα το αφησω, και οταν βρω χρονο ισως να το στειλω, μιας και δινουν κινητο αντικαταστασης.

Να σαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Και μενα με χαλαει λιγο στο αισθητικο κομματι. Αλλα σε αυτα εχω μαθει να τα αγνοω. Απλα θελω να το κρατησω σιγουρα 2-3 χρονια, και δεν θελω να κμου κανει θεμα, περα ρου αισθητικου.

Για τωρα αμα ειναι θα το αφησω, και οταν βρω χρονο ισως να το στειλω, μιας και δινουν κινητο αντικαταστασης.

Να σαι καλα.

Σίγουρα πρέπει πριν σου λήξει η εγγύηση να το πας για να αποφύγεις παν ενδεχόμενο και να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο! Επίσης θα μπορέσεις να το πουλήσεις και πιο εύκολα ;) να είσαι καλά και εσύ!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...