Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετσι ειναι...το g2 εκανε το μεγαλο μπαμ και εσπρωξε και το g3 στην αρχη... Το g3 πιστευω δεν εχει τη δυναμικη να σπρωξει κοσμο με κλειστα ματια προς το g4...

Ωστοσο ειναι ενα απιστευτο κινητο για 300 ευρω... Αυτη ειναι η τιμια τιμη του. Οταν ηταν στα 550 δεν αξιζε η αγορα του...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για μένα πολλά κινητά δεν αξίζουν τα 500-600+ ευρώ που ζητάνε και εγώ συνήθως δεν τα δίνω... Με το g2 έμεινα ικανοποιημενος όπως και με το g3 και προς το παρόν δεν έχω λόγο να μην κοιτάξω και το g4. Γενικα όσα τηλέφωνα έχω πάρει με έχουν αφήσει ικανοποιημενο και από την Sammy το μόνο που γλυκοκοιταζω καιρό τώρα είναι το note 4 το s6 εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις τη φωτο θα δεις οτι δεν μπου εβγαλες τις επιλογες για να απαντησω η να απορριψω την κληση και ετσι δεν μπορουσα να απαντησω στην κληση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει αυτη η επιλογη αλλα μονο για τη μπροστα καμερα... Στο κατω μερος σου βγαζει μια μπαρα που οσο την πας δεξια τοσο διορθωνει ατελειες...

Αααα τωρα το καταλαβα.

Πωπω ειναι θεμα αυτο ε;

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως, μονο οταν ξεφτυλιστηκε το 3ρι αρχισε να πουλαει και ετσι θα γινει και με το 4ρι, ετσι ομως δεν ξερω κατα ποσο μπορει να αντεξει η LG στον ανταγωνισμο, σκεφτειτε οτι η σαμμυ πουλαει για περισσοτερο καιρο στο 1,5Χ της τιμης τις ναυαρχιδες της, τι κερδη να εχει η LG, και οι κινεζοι ερχονται με πολυυυυ φορα απο πισω

 

λυπαμαι αλλα μετα το G2 δεν βλεπω κατι που να με χει εξιταρει απο την εταιρεια αυτη. Αξιολογο το 3ρι δεν λεω αλλα το 2ρι ειχε κανει μπαμ και ακομα αποτελει αριστη επιλογη!

πραγματικα ο κοσμος ειναι προβατα ποια σαμμυ μωρε σιγα την εταιρεια σιγα τα κινητα τι παραπανω εχει το s6 απο το g3??η το g4???απλα προβατα ειμαστε και τιποτα παραπανω για εμενα η lg ειναι η ποιο τιμια εταιρεια απο ολες!!!οσο για κινεζακια ε οχι ειχα κινεζο αλλη φαση η lg η ακομα και η σαμμυ...φυσικα απο την ημερα που πηρα το g3 εχω ξεχασει τον κινεζο που ειχα γιατι κατ εμε ειναι οτι καλυτερο εχει βγει ποτε σε κινητο ever δεν ξερω για το g4 ακομα...μακρια απο κινεζο και σαμμυ...

Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

Αααα τωρα το καταλαβα.

Πωπω ειναι θεμα αυτο ε;

Δεν ειναι θεμα γιατι μου ετυχε μονο μια φορα και αυτη την κληση δεν θα την απαντουσα ετσι και αλλιως χαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πραγματικα ο κοσμος ειναι προβατα ποια σαμμυ μωρε σιγα την εταιρεια σιγα τα κινητα τι παραπανω εχει το s6 απο το g3??η το g4???απλα προβατα ειμαστε και τιποτα παραπανω για εμενα η lg ειναι η ποιο τιμια εταιρεια απο ολες!!!οσο για κινεζακια ε οχι ειχα κινεζο αλλη φαση η lg η ακομα και η σαμμυ...φυσικα απο την ημερα που πηρα το g3 εχω ξεχασει τον κινεζο που ειχα γιατι κατ εμε ειναι οτι καλυτερο εχει βγει ποτε σε κινητο ever δεν ξερω για το g4 ακομα...μακρια απο κινεζο και σαμμυ...

Εισαι τουλαχιστον υπερβολικος και τσουβαλιαζεις εταιρειες... Εχει η αδερφη μου xiaomi redmi note και δεν εχει βγαλει ουτε μια φορα αναγκαστικη διακοπη εφαρμογης...και το ui του ειναι πιο γρηγορο απο αυτο του g3...επισης εχει σαφως καλυτερο σημα και καλυτερο ηχειο και κοστισε 140 ευρω... Ωστοσο σε καμια περιπτωση δεν ειναι καλυτερο κινητο απο το g3.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι κατοχος ενος g3 16gb . αλλα παρουσιαστηκε μια παρα πολυ καλη ευκαιρια για note 3 ( οχι το neo) . Ποιο πιστευετε οτι ειναι καλυτερο απο τα δυο ?? οσον αφορα τα χρηματα που θα φυγουν απο την τσεπη μου , αν καταληξω στο note 3 ,θα μου ξοδεψω πολλα λιγοτερα σε σχεση με το g3
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι κατοχος ενος g3 16gb . αλλα παρουσιαστηκε μια παρα πολυ καλη ευκαιρια για note 3 ( οχι το neo) . Ποιο πιστευετε οτι ειναι καλυτερο απο τα δυο ?? οσον αφορα τα χρηματα που θα φυγουν απο την τσεπη μου , αν καταληξω στο note 3 ,θα μου ξοδεψω πολλα λιγοτερα σε σχεση με το g3

 

φιλε μου αν εχεις δουλεψει πενακι και το χρησιμοποιηεις και στην δουλεια σου νοτε 3 ειναι μονοδρομος! τωρα τι να σου πω μπαταρια νομιζω το νοτελι κραταει περισσοτερο! το G3 εχει περισσοτερη αναλυση οθονης αλλα δεν ειναι καθολου φωτηνει σε σχεση με το Νοτε,ειναι καλυτερη του G3 απλος οχι φωτηνη!! τωρα καμερα κλπ δεν το εψαξα ποτε καλυτερα να σου πουν τα παιδια! εγω ειμαι κατοχος Νοτε 4 και ετοιμαζομαι να παρω στην αδερφη μου το G3 32GB

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι κατοχος ενος g3 16gb . αλλα παρουσιαστηκε μια παρα πολυ καλη ευκαιρια για note 3 ( οχι το neo) . Ποιο πιστευετε οτι ειναι καλυτερο απο τα δυο ?? οσον αφορα τα χρηματα που θα φυγουν απο την τσεπη μου , αν καταληξω στο note 3 ,θα μου ξοδεψω πολλα λιγοτερα σε σχεση με το g3

Προσωπικα θα έλεγα μιας και note3 εχω δουλεψει οτι το G3 ειναι αρκετα καλυτερο και ειναι και μια κατηγορια παραπανω.

Ειδικα σε καμερα δεν συγκρινεται με την καμια.

Link to comment
Share on other sites

Το νοτε έχει Καλή κάμερα άλλα Όχι σε όλες τις συνθήκες. Επειδή το έχει κολλητός μ το δοκιμάσω καιημερινα στην κάμερα.αλλού το κομπακτ είναι καλύτερο πχ. Τώρα έχω το g3 από χτες βράδυ κ δεν έχω προλάβει να συγκρίνω τις κάμερες.
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι κατοχος ενος g3 16gb . αλλα παρουσιαστηκε μια παρα πολυ καλη ευκαιρια για note 3 ( οχι το neo) . Ποιο πιστευετε οτι ειναι καλυτερο απο τα δυο ?? οσον αφορα τα χρηματα που θα φυγουν απο την τσεπη μου , αν καταληξω στο note 3 ,θα μου ξοδεψω πολλα λιγοτερα σε σχεση με το g3

Είμαι Κάτοχος και των δύο κινητών, εγώ προσωπικά θα εμένα στο g3. Η μόνη σκέψη μου είναι ότι έχεις 16αρι αν είχες 32αρι δεν θα το σκεφτόμουν καν

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για android m πως το βλεπετε, θα την παρουμε σιγουρα?

Έτσι πιστεύω...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να τη παρουμε. Αυτο το πραγμα να μην μπορει να ανοιξει ενα λινκ του fb με την εφαρμογη (την ανοιγει με το browser), ενω την εχω στο κινητο, μου παιζει τα νευρα.

Εχει κατι τετοια ωραια η m, μικροβελτιωσεις, που θα μας κανουν τη ζωη λιιιγο πιο ευκολη.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να τη παρουμε. Αυτο το πραγμα να μην μπορει να ανοιξει ενα λινκ του fb με την εφαρμογη (την ανοιγει με το browser), ενω την εχω στο κινητο, μου παιζει τα νευρα.

Εχει κατι τετοια ωραια η m, μικροβελτιωσεις, που θα μας κανουν τη ζωη λιιιγο πιο ευκολη.

Εμένα την ανοίγει κανονικά από την εφαρμογή fb μήπως είναι κάποια ρύθμιση?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]61579[/ATTACH] πήγαινε στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και εκει που λέει άνοιγμα συνδέσμων πάντα με εξωτερικό πρόγραμμα περιήγησης να μην είναι επιλεγμένο. Να λέει απενεργοποιημενο

 

Σορρυ για το διπλό ποστ

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως όταν έχει υπερβολική κατανάλωση το σύστημα android είναι από upload..

Δηλαδή έχεις κάτι ανοιχτό που συγχρονίζει και δεν μιλάω για τον google account(επαφές,Ημερολόγιο,κτλ..) αλλά συγχρονίζει backup,φώτο,εφαρμογές..

Δες αν έχεις το cloud,drive,κτλ ή κάτι άλλο

 

Το πιθανότερο να είναι αυτό που γραφείς, είμαι σε μέρος δίχως wifi και με κλειστά τα δεδομένα παρασκηνίου για να μη μου κατεβάζουν τη ταχύτητα η οποία έτσι κι αλλιώς είναι τραγική με 3g με λίγο φάντασμα από H+ με υπερβολική χρήση της κάμερας, Google keep δοκίμασα αρχικά με κανονική χρήση αλλά πάρα πολύ γρήγορα πέρασα σε ρύθμιση με περιορισμό της παρασκηνιακής χρήσης δεδομένων ίσως αυτό η συγκέντρωση πολλών δεδομένων για συγχρονισμό στοίβα να συγκεντρώνει τόσα πολλά mb. Έτσι κι αλλιώς είναι αδύνατο να μεταφέρουν με την υπάρχουσα ταχύτητα δεν θα μου έφτανε το ένα gb.

Μετά την επιστροφή μου μέσω wifi θα μεταφερθούν τα δεδομένα, αν ισχύει αυτό που γραφείς λογικά θα μειωθεί το νούμερο ίσως και να εξαφανιστεί.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Παραταύτα αν υπήρχε σταθερή H+ ταχύτητα δεν θα ένιωθα καμία στέρηση και για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]61579[/ATTACH] πήγαινε στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και εκει που λέει άνοιγμα συνδέσμων πάντα με εξωτερικό πρόγραμμα περιήγησης να μην είναι επιλεγμένο. Να λέει απενεργοποιημενο

 

Σορρυ για το διπλό ποστ

Ναι το εχω δοκιμασει, αλλα δεν. Δεν ξερω τι παιζει. Τεσπα το καλο ειναι οτι αυτο στη m μαλλον θα ειναι αυτοματο. Σε ολα τα προγραμματα.

Ευχαριστω παντως. ;)

Link to comment
Share on other sites

Με κατέβασε μια ενημέρωση λογισμικού κοντά στα 120MB πριν 2 μέρες. Από τότε με κολλάει υπεθερμενεται. Να το κανω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Με κατέβασε μια ενημέρωση λογισμικού κοντά στα 120MB πριν 2 μέρες. Από τότε με κολλάει υπεθερμενεται. Να το κανω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Καλό είναι να το κάνεις. Προσωπικά πάντα μετά από αναβάθμιση λογισμικού το κάνω.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

οι φιλοι μου , μου λενε να παω σε note 3 χωρις δευτερη σκεψη .και απο θεμα χωρητικοτητας και σαν κινητο γενικα μου λενε οτι ειναι καλυτερο . απλα ηθελα να ρωτησω και εδω περα να μου πειτε την δικη σας γνωμη. για την μπαταρια του note 3 δεν εχω ιδεα ποσο κραταει ,αν ειναι καλυτερη ή χειροτερη απο το g3 δηλαδη .σκεφτομαι να την κανω την αλλαγη . το πενακι δεν το δουλευω καθολου,δεν το εχω δουλεψει ποτε . δεν ειναι αναγκαιο για την δουλεια μου -_- ...καθε γνωμη δεκτη!!
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να το κάνεις. Προσωπικά πάντα μετά από αναβάθμιση λογισμικού το κάνω.

 

Επαναφορά από αντίγραφο ασφαλείας η σαν καινούργια συσκευή;

Παίζει ρόλο εδώ;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά από αντίγραφο ασφαλείας η σαν καινούργια συσκευή;

Παίζει ρόλο εδώ;

Για να είμαι ειλικρινής κάνω πάντα ως νέα συσκευή και κατόπιν περνάω το back-up. Δε θεωρώ όμως ότι και απευθείας να το κάνεις, εγκυμονεί κάποιο πρόβλημα.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

οι φιλοι μου , μου λενε να παω σε note 3 χωρις δευτερη σκεψη .και απο θεμα χωρητικοτητας και σαν κινητο γενικα μου λενε οτι ειναι καλυτερο . απλα ηθελα να ρωτησω και εδω περα να μου πειτε την δικη σας γνωμη. για την μπαταρια του note 3 δεν εχω ιδεα ποσο κραταει ,αν ειναι καλυτερη ή χειροτερη απο το g3 δηλαδη .σκεφτομαι να την κανω την αλλαγη . το πενακι δεν το δουλευω καθολου,δεν το εχω δουλεψει ποτε . δεν ειναι αναγκαιο για την δουλεια μου -_- ...καθε γνωμη δεκτη!!

Απο μπαταρία το note είναι σαφως καλύτερο. Σαν σύνολο το g3 στα δικά μου ματια και χέρια είναι καλυτερο all around.Αν χρειαζοσουνα το πενάκι θα σου έλεγα καρφι note.Τα δεδομένα αυτά είναι. Εσύ αποφασιζεις.

Link to comment
Share on other sites

Με κατέβασε μια ενημέρωση λογισμικού κοντά στα 120MB πριν 2 μέρες. Από τότε με κολλάει υπεθερμενεται. Να το κανω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Σε ποια έκδοση είσαι τώρα v20h? Κάνε μια επαναφορά ναι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας . Μια ερώτηση ακόμα εαν δεν σας ενοχλώ... Έχει αρχίσει και μου βγαζει ένα μνμ Δυστυχως ρυθμίσεις εχουν τερματιστεί αλλα δεν εχω βρει που αναφέρεται... Το έχει δημιουργήσει κάποια εφαρμογή αυτό το πρόβλημα? Έχει παρουσιαστεί και σε κανέναν άλλο ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...