Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η διαφορα τους ειναι η ram (2 η 3) και η μνημη (16 η 32). Κατα τα αλλα ειναι ολοιδια! Επισης εισαγεται κανονικοτατα και το 32αρι, οποτε δεν υπαρχει θεμα μη καλυψης απο εγγυηση.

Με τη διαφορα που εχουν σημερα τα 2 μοντελα, αν τα εχεις δωσε τα να παρεις το 32αρι.

 

Τα 30 ευρώ δεν είναι και μεγάλη διαφορά οπότε δεν με πολύ νοιάζει! Απλός διάβασα ότι το 32 έχει πολύ κακό σήμα σε σχέση με το 16αρι ισχύει κάτι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα 30 ευρώ δεν είναι και μεγάλη διαφορά οπότε δεν με πολύ νοιάζει! Απλός διάβασα ότι το 32 έχει πολύ κακό σήμα σε σχέση με το 16αρι ισχύει κάτι τετοιο

 

Οχι δεν ισχυει κατι τετοιο...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά! Εν κατακλείδι προχωράω λοιπόν για το 32αρι άφοβα!

 

Εντελως.Ειδικα οι τελευταιες παρτιδες ειναι απροβληματιστες,περαν της γνωστης αυξησης θερμοτητας που θα συναντησεις(κ μονο αν το ζορισεις αρκετα με βαρια παιχνιδια κλπ), που ειναι θεμα επεξεργαστη που φορανε ολα τα G3 ανεξαρτητου παρτιδας,16 ή 32gb....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εντελως.Ειδικα οι τελευταιες παρτιδες ειναι απροβληματιστες,περαν της γνωστης αυξησης θερμοτητας που θα συναντησεις(κ μονο αν το ζορισεις αρκετα με βαρια παιχνιδια κλπ), που ειναι θεμα επεξεργαστη που φορανε ολα τα G3 ανεξαρτητου παρτιδας,16 ή 32gb....

 

Ωραία! Η αδερφή μου θα το έχει οπότε δεν θα έχει θέμα από θερμοκρασίες! Αμα το είχα εγώ τότε ναι! Το νοτέλι 4 δεν τα αλλάζω πάντως :X:X !

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα εχω να πω το κιν ειναι απλα θεικο οτι ποιο ωραια ειχα στην ζωη μου και δοξα τον θεο ειχα καλα κιν αλλα αυτο το κιν με αυτη την τιμη ειναι BEST VALUE FOR MONEY EVER!!!απλα κατι που θελω να πω πιστευα οτι η καμερα του ηταν top αλλα τελικα ειμαι μια καλη καμερα!!!η καμερα που ειχα στο huawei p6 πραγματκα ηταν amazing η μπαταρια του ειναι μια χαρα μια μερα ανετα!!!απλα δεν ξρω τι προγραμματα να του βαλω...
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω δοκιμάσει το Huawei αλλά σε τι ήταν πιο καλή από του g3?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανείς παρατηρήσει μεγάλη κίνηση δεδομένων στο "λειτουργικό σύστημα android' ή όπως το γράφει στα Αγγλικά "android OS" σήμερα το είδα πρώτη φορά με ή χωρίς απενεργοποίηση στα δεδομένα παρασκηνίου φαίνεται να γράφει δεδομένα και το κούφιο είναι διπλάσια από τα συνολικά data!!!

Stock android κατά τα αλλά τίποτα το περίεργο. Να γράψω ότι έβαλα

για μερικές μέρες f2g και κοίταξα την κατανάλωση ανά εφαρμογή. Βέβαια δεν με απασχολεί και πολύ γιατί θα βάλλω πάλι τη Vodafone απλή περιέργεια. Λογικά θα το ελέγχω και στην κανονική του συμβολαίου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους!!Καλο καλοκαιρι να εχουμε!!Θέλω εδώ και πολύ καιρό να περάσω custom(stock based) rom στο g3.Ειμαι αναμεσα σ'αυτές τις 3:

1. http://forum.androidnow.pl/threads/11385-LG-G3-Stock-V20P-Rooted

2. http://forum.androidnow.pl/threads/7604-%C3%A2%C2%98%C2%85-AndroidNow-HD-G3-14-0-%C3%A2%C2%98

3. http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/rom-cloudyg3-1-0-t2917467

 

Οπως καταλάβατε είναι η 20p rooted,η androidnow hd και τελος η cloudy.Από αυτές τις 3 θέλω να μου πείτε ποια είναι με την καλύτερη διαχείριση μπαταρίας σε σχέση με τη στοκ που είμαι τώρα και ποια έχει τα λιγότερα bugs.Ποια μου προτείνετε??Θα επιθυμούσα να μου πουν μόνο όσοι έχουν δοκιμάσει κάποια απο τις συγκεκριμένες roms.

 

Y.Γ: Σε περίπτωση που η lg φερει π.χ την 5.1 ή οποιοδήποτε αλλο update και θέλω να το περάσω τι πρέπει να έχω κάνει??backup τη στοκ που είμαι τώρα μέσω recovery??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους!!Καλο καλοκαιρι να εχουμε!!Θέλω εδώ και πολύ καιρό να περάσω custom(stock based) rom στο g3.Ειμαι αναμεσα σ'αυτές τις 3:

1. http://forum.androidnow.pl/threads/11385-LG-G3-Stock-V20P-Rooted

2. http://forum.androidnow.pl/threads/7604-%C3%A2%C2%98%C2%85-AndroidNow-HD-G3-14-0-%C3%A2%C2%98

3. http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/rom-cloudyg3-1-0-t2917467

 

Οπως καταλάβατε είναι η 20p rooted,η androidnow hd και τελος η cloudy.Από αυτές τις 3 θέλω να μου πείτε ποια είναι με την καλύτερη διαχείριση μπαταρίας σε σχέση με τη στοκ που είμαι τώρα και ποια έχει τα λιγότερα bugs.Ποια μου προτείνετε??Θα επιθυμούσα να μου πουν μόνο όσοι έχουν δοκιμάσει κάποια απο τις συγκεκριμένες roms.

 

Y.Γ: Σε περίπτωση που η lg φερει π.χ την 5.1 ή οποιοδήποτε αλλο update και θέλω να το περάσω τι πρέπει να έχω κάνει??backup τη στοκ που είμαι τώρα μέσω recovery??

Βασικα φιλε μου εισαι σε λαθος thread. Πηγαινε στις τροποποιησεις και δες αυτη που προτεινω.

Αλλιως θα σου ελεγα cloudy.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα φιλε μου εισαι σε λαθος thread. Πηγαινε στις τροποποιησεις και δες αυτη που προτεινω.

Αλλιως θα σου ελεγα cloudy.

 

Το έβαλα εδω σ'αυτο το thread για να μου πουν μια γενική αποψη για τις ρομ αν ειναι λειτουργικές και τι bugs εχουν..Θελω γενικά οχι κατι συγκεκριμένο ως βελτίωση ή τροποποίηση.Μιλάμε γενικά για την συσκευή γι'αυτο θέλησα να κάνω εδώ το ποστ.Όπως και να έχει σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα εδω σ'αυτο το thread για να μου πουν μια γενική αποψη για τις ρομ αν ειναι λειτουργικές και τι bugs εχουν..Θελω γενικά οχι κατι συγκεκριμένο ως βελτίωση ή τροποποίηση.Μιλάμε γενικά για την συσκευή γι'αυτο θέλησα να κάνω εδώ το ποστ.Όπως και να έχει σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Παρακαλώ φιλε μου να σαι καλά.

Τωρα αν θελησεις ποτε στοκ τοτε με flashtool φλασσαρεις στοκ ρομ για να παιρνεις και τα updates. Αλλα αν εχεις μπει στο τρυπακι του custom δυσκολα θα πας παλι σε στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου είμαι καινούργιος κάτοχος αυτου του υπέροχου κινητού και θα ηθελα εαν μπορείτε να με βοηθήσετε σε μια απορία μου . πανω δεξιά που λεει τοβ φορέα δικτύου εμενα δεν εμφανίζει όνομα αλλά ενα σήμα. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου είμαι καινούργιος κάτοχος αυτου του υπέροχου κινητού και θα ηθελα εαν μπορείτε να με βοηθήσετε σε μια απορία μου . πανω δεξιά που λεει τοβ φορέα δικτύου εμενα δεν εμφανίζει όνομα αλλά ενα σήμα. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω;

Καλησπέρα φίλε μου! Καλορίζικο! Σε στοκ κινητό δεν γίνεται μόνο άμα βάλεις κάποια custom rom νομίζω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αμα κανεις swipe down για να εμφανιστουν οι γρηγορες ρυθμισεις, λεει τον φορεα σου στο κατω κατω μερος. [ATTACH]61504[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα και εγώ αυτό το υπερκινητό που ακούει στο όνομα LG G3 32 GB. Οι δυνατότητές του είναι για εμένα αποκάλυψη σε σχέση με lumia 630 και htc 8s που είχα πριν. Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση που αφορά τα benchmarks. Έτρεξα το Antutu και μου έβγαλε 43290 πόντους. Όμως το G3 το έχει στην λίστα πολύ πιο κάτω από το δικό μου. Πως γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα και εγώ αυτό το υπερκινητό που ακούει στο όνομα LG G3 32 GB. Οι δυνατότητές του είναι για εμένα αποκάλυψη σε σχέση με lumia 630 και htc 8s που είχα πριν. Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση που αφορά τα benchmarks. Έτρεξα το Antutu και μου έβγαλε 43290 πόντους. Όμως το G3 το έχει στην λίστα πολύ πιο κάτω από το δικό μου. Πως γίνεται αυτό;

 

Καλορίζικο φίλος! Λογικά θα έχει σχέση η με τον μέσο όρο ή με τις μετρήσεις όταν είχε πρώτοβγει με τα οποία θέματα είχε. Γενικα μην πολυασχολεισαι με τα benchmarks ότι να ναι είναι και μην τρέχεις πολλά θα το σκίσεις το κινητό! :p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα και εγώ αυτό το υπερκινητό που ακούει στο όνομα LG G3 32 GB. Οι δυνατότητές του είναι για εμένα αποκάλυψη σε σχέση με lumia 630 και htc 8s που είχα πριν. Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση που αφορά τα benchmarks. Έτρεξα το Antutu και μου έβγαλε 43290 πόντους. Όμως το G3 το έχει στην λίστα πολύ πιο κάτω από το δικό μου. Πως γίνεται αυτό;

 

πιο κάτω έχει το g3 16gb.!

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του p6 είναι καλύτερη του g3..

Ok..το διαβάσαμε και αυτό

απορω με την ειρωνεια σου εβγαλα φωτο και με το ενα κιν και με το αλλο στο π6 μου δειχνουν ποιο ζωντανα και ας λες οτι θες εσυ η το ιντερνετ δεν λεω ωραια καμερα του g3 αλλα με τοσα λεφτα που κανει περιμενα κατι τοπ φαντασου οτι βγαζω φωτο και της κανω ζουμ και με την μια θολονουν!!!οσο για τον κιν τι να πω απλα amazing

Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

απορω με την ειρωνεια σου εβγαλα φωτο και με το ενα κιν και με το αλλο στο π6 μου δειχνουν ποιο ζωντανα και ας λες οτι θες εσυ η το ιντερνετ δεν λεω ωραια καμερα του g3 αλλα με τοσα λεφτα που κανει περιμενα κατι τοπ φαντασου οτι βγαζω φωτο και της κανω ζουμ και με την μια θολονουν!!!οσο για τον κιν τι να πω απλα amazing

Δειξε μας καποιες συγκριτικες φωτο... Ψαχνει η κοπελα μου κινητο και αν οντως το p6 εχει τοσο καλη καμερα θα της το προτεινω...

Link to comment
Share on other sites

απορω με την ειρωνεια σου εβγαλα φωτο και με το ενα κιν και με το αλλο στο π6 μου δειχνουν ποιο ζωντανα και ας λες οτι θες εσυ η το ιντερνετ δεν λεω ωραια καμερα του g3 αλλα με τοσα λεφτα που κανει περιμενα κατι τοπ φαντασου οτι βγαζω φωτο και της κανω ζουμ και με την μια θολονουν!!!οσο για τον κιν τι να πω απλα amazing

 

Την σύγκριση την έκανες στον υπολογιστή ή στις οθόνες των κινητών? Το ρωτάω μήπως έχει πιο ζωντανά χρώματα το p6 στην οθόνη και σε ξεγελαει. Όχι ότι αμφισβητω αυτό που λες μιας και δεν το έχω δοκιμάσει το τηλέφωνο απλά μου κάνει εντύπωση!γιατί και τα Huawei δεν φημιζονται για τις φωτογραφικές του ικανότητες. Το g3 σε τι ανάλυση το έχεις ρυθμισμενο?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω κι εδώ το μήνυμά γιατί ίσως ήταν ατυχές που το έθεσα στον νήμα των ρομ του G3....

"Καλησπέρα.

Αγόρασα κι εγώ μεταχειρισμένο το G3,το οποίο ήθελα διακαώς τον τελευταίο καιρό αλλά δεν μου έβγαιναν τα "κουκιά"....:lol::lol:Τελικά άξιζε η αναμονή.

Έχω μόνο να ρωτήσω το εξής.Το τηλ έχει εγκατεστημένη την cloudy 2.2.Πολύ καλή ρομ.

Η συσκευή είναι ιταλική της tim.Μπορεί καποιος

που έχει την ίδια ιταλική συσκευή να μου πει εαν η στοκ ρομ έχει bloatware,bootanimation της tim,και γενικά εαν δουλεύει απροβλημάτιστα η στοκ lollipop.

Η ερώτηση εχει καθαρά ενημερωτικό χαρακτήρα.

Ευχαριστώ"

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

απορω με την ειρωνεια σου εβγαλα φωτο και με το ενα κιν και με το αλλο στο π6 μου δειχνουν ποιο ζωντανα και ας λες οτι θες εσυ η το ιντερνετ δεν λεω ωραια καμερα του g3 αλλα με τοσα λεφτα που κανει περιμενα κατι τοπ φαντασου οτι βγαζω φωτο και της κανω ζουμ και με την μια θολονουν!!!οσο για τον κιν τι να πω απλα amazing

 

Δεν είναι ειρωνεία, απλώς ο γραπτός λόγος παρεξηγείτε εύκολα..

Το λέω επειδή αν κάτσεις και διαβάσεις τις σελίδες του thread, θα ανακαλύψεις ότι το κινητό το έχουν θάψει..Αλλά όλοι παραδέχονται την κάμερα του

 

Το p6 έχει μια decent κάμερα και μέχρι εκεί..Όλα τα review το λένε

Αν θες να δεις πραγματική σύγκριση, να τις συγκρίνεις σε έναν υπολογιστή

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ειρωνεία, απλώς ο γραπτός λόγος παρεξηγείτε εύκολα..

Το λέω επειδή αν κάτσεις και διαβάσεις τις σελίδες του thread, θα ανακαλύψεις ότι το κινητό το έχουν θάψει..Αλλά όλοι παραδέχονται την κάμερα του

Το p6 έχει μια decent κάμερα και μέχρι εκεί..Όλα τα review το λένε

Αν θες να δεις πραγματική σύγκριση, να τις συγκρίνεις σε έναν υπολογιστή

οποιος κραζει αυτη την κινηταρα ειναι χαζος εχω παθει πλακα με το g3 απλα εγω σου ειπα οτι p6 σοβαρα ομως εβγαζε παρα πολυ καλες φωτο και στης δυο καμερες που ειχε!!!κατι ασχετο ξερεις κανει αμα θα βγει αυτο το manual που εχει το g4 στο g3???

Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...