Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάγκες έχω σαλτάρει με την κοσμοτε, με κλειστά δεδομένα με χρεώνει ίντερνετ και μου τραβά ευρώ.υπάρχει εφαρμογή που να ελέγχει αν κάποια άλλη εφαρμογή στέλνει πακέτα και ας τα εχω κλειστά τα δεδομένα?

 

Να πάρεις τηλέφωνο στον πάροχο σου και να του πεις να απενεργοποιήσει αυτήν την επιλογή στο δίκτυο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του και έχω κάποιες απορίες.

Διάβασα σχεδόν τα πάντα στην ενότητα του G3 και δυστυχώς γίνεται ένας μικρός χαμός..

Θα ήθελα να μάθω:

1. Αν η συσκευή έχει κάποιο πρόβλημα σοβαρό (hardware) ?

2. Με νορμάλ χρήση wifi 4g browsing & flipboard, what's up και 2-3 ώρες ομιλίας βγάζει άνετα την μέρα?

3. Πως σας φαίνεται η lollipop, έχει στρώση καθόλου? Ελπίζω όλα τα software προβλήματα να λυθούν με την 5.1 και ταυτόχρονα να πάρει το U.X 4.

 

Ακόμα κάτι που με απασχολεί είναι πρόκειται εν όψη κυκλοφορίας του G4 να γίνει κάποια σεβαστή μείωση τιμής.

 

 

Ευχαριστώ εκ προτέρων για τον χρόνο σας.

 

 

 

Edit παρακαλώ θερμά να απαντήσουν μόνο κατοχή της συσκευής!

 

Στο πρώτο ερώτημα : αν εξαιρέσεις κάποιες συσκευές που έβγαλαν κάποια ραγισματα και κάποιες που έβγαλαν κιντρινιλα στην οθόνη κανένα άλλο πρόβλημα καλύπτονται όλα κανονικά στην εγγύηση και ειδικά η κιντρινιλα προς το παρόν είναι σπάνια.

 

Στο 2ο: θα σε βγάζει την μέρα εφόσον η κλήσεις γίνονται με καλή ποιότητα σήματος. Το 3g το σκοτώνει γενικά είναι αξιοπρεπή συσκευή με κλήσεις, wifi, YouTube.

 

Στο 3ο: η lolli έχει κάποια bugs όπως σε όλα τα τηλέφωνα αλλά δεν υπάρχουν σοβαρά προβλήματα. Σίγουρα με την 5.1 και εφόσον πάρει το ui του g4 θα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα.

 

Και στο τελευταίο δεν νομίζω να πέσει πολύ τιμή ακόμα αν σκεφτείς ότι και το g2 έχει κολλήσει στα 250 καιρό τώρα. Για μένα προχωρά άφοβα στην αγορά είναι πολύ καλό το τηλέφωνο και πήγαινε προς το 32αρι αν σε παίρνει το οικονομικό

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστήσω παιδιά. Το 32 κοιτάω και εγώ απλά ίσως περιμένω λίγο για πτώση τιμής αν και είναι ήδη αρκετά χαμηλά! Βέβαια από την άλλη μπορεί να ανέβει....
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστήσω παιδιά. Το 32 κοιτάω και εγώ απλά ίσως περιμένω λίγο για πτώση τιμής αν και είναι ήδη αρκετά χαμηλά! Βέβαια από την άλλη μπορεί να ανέβει....

 

Μόνο το 32 gb εφόσον πας για μεγάλο χρονικό διάστημα κατοχής.

 

Καλορίζικο!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το 32 gb εφόσον πας για μεγάλο χρονικό διάστημα κατοχής.

 

Καλορίζικο!

 

Σε ευχαριστώ! Το 32 θα πάρω σίγουρα μιας καιθα το κρατήσωππάρα πολύ, να φανταστείς είμαιμε το S2 από το 2011:O

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! Το 32 θα πάρω σίγουρα μιας καιθα το κρατήσωππάρα πολύ, να φανταστείς είμαιμε το S2 από το 2011:O

S2 επικό τηλέφωνο!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

S2 επικό τηλέφωνο!

 

Έχει φάει εκατομμύρια τούμπες και δεν έχει πάθει τίποτα! Πιστεύω όμως ότι πρέπει να βγει στην σύνταξη πριν παραδώσει πνεύμα. Αύριο και όλας θα πάω να πάρω το g3. Έχετε να προτείνετε κατάστημα από skroutz?

Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις τηλέφωνο στον πάροχο σου και να του πεις να απενεργοποιήσει αυτήν την επιλογή στο δίκτυο

 

500 φορές βρίστηκα μαζί τους, η απάντηση είναι ότι δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο.μάλλον όμως βρήκα τι φταίει.πρέπει να είναι επιλογή παρασκηνιακής λειτουργίας που φαίνεται στο screenshot.τώρα την τίκαρα και να δω αν όντως είναι αυτό.το θέμα είναι τώρα ότι με αυτό μου βγάζει ένα τριγωνάκι πάνω αριστερά που λέει πατήστε εδώ για να το ενεργοποιήσετε πάλι, αυτό πως φεύγει?

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Έχει φάει εκατομμύρια τούμπες και δεν έχει πάθει τίποτα! Πιστεύω όμως ότι πρέπει να βγει στην σύνταξη πριν παραδώσει πνεύμα. Αύριο και όλας θα πάω να πάρω το g3. Έχετε να προτείνετε κατάστημα από skroutz?

Εγώ το πήρα από kaizerstore δεν έχω κανένα πρόβλημα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει φάει εκατομμύρια τούμπες και δεν έχει πάθει τίποτα! Πιστεύω όμως ότι πρέπει να βγει στην σύνταξη πριν παραδώσει πνεύμα. Αύριο και όλας θα πάω να πάρω το g3. Έχετε να προτείνετε κατάστημα από skroutz?

 

Εγώ θα σου πρότεινα τα kaizerstore.Έχω παραγγείλει από το κεντρικό κατάστημα 3 κινητά και κανένα δεν μου έβγαλε πρόβλημα.Επίσης σου προτείνω άφοβα τα καταστήματα smarties,birdphone.Είναι και τα 2 αξιόπιστα μαγαζιά. ;)

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

500 φορές βρίστηκα μαζί τους, η απάντηση είναι ότι δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο.μάλλον όμως βρήκα τι φταίει.πρέπει να είναι επιλογή παρασκηνιακής λειτουργίας που φαίνεται στο screenshot.τώρα την τίκαρα και να δω αν όντως είναι αυτό.το θέμα είναι τώρα ότι με αυτό μου βγάζει ένα τριγωνάκι πάνω αριστερά που λέει πατήστε εδώ για να το ενεργοποιήσετε πάλι, αυτό πως φεύγει?

 

Για ξεκλικαρε αυτό που λέει πάνω πάνω περιορισμός παρασκηνιακης......

Γιατί εγώ το κλικαρα και μου έβγαλε και εμένα το τριγωνάκι για να δω αν είναι αυτό. Το ξεκλικαρα και τώρα είναι οκ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστήσω όλους θα ενημερώσω σύντομ!

Για tempered glass και θήκη τι προτείνετε?

Edited by VaggD
Link to comment
Share on other sites

Για ξεκλικαρε αυτό που λέει πάνω πάνω περιορισμός παρασκηνιακης......

Γιατί εγώ το κλικαρα και μου έβγαλε και εμένα το τριγωνάκι για να δω αν είναι αυτό. Το ξεκλικαρα και τώρα είναι οκ

 

το κλίκαρα γιατί πιστεύω πως αυτό ευθύνεται που τρώω χρεώσεις ενώ τα δεδομένα είναι κλειστά.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

το κλίκαρα γιατί πιστεύω πως αυτό ευθύνεται που τρώω χρεώσεις ενώ τα δεδομένα είναι κλειστά.

Για αυτό σου βγήκε το τριγωνάκι πάντως. Τώρα το να έχεις κλειστά τα δεδομένα και να σου τρώει ευρώ αυτό είναι μ.........κια.... Αυτά που σου έφαγε σήμερα στο instagram και στο Skype είναι χωρίς να έχεις μπει σήμερα καθόλου μέσω δεδομένων?

 

Edit : το apllication της cosmote για καρτοκινητα δεν δουλεύει?

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το τριγωνάκι ξέρω από τι είναι, το θέμα είναι πως θα φύγει χωρίς να ξετικαριστεί η επιλογή.τα δεδομένα στο ίνστα είναι αφού με χρέωναν.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

το τριγωνάκι ξέρω από τι είναι, το θέμα είναι πως θα φύγει χωρίς να ξετικαριστεί η επιλογή.τα δεδομένα στο ίνστα είναι αφού με χρέωναν.

Ναι εννοώ δεν τα είχες ανοίξει εσύ manual τα δεδομένα από το εικονίδιο του κινητού μόνο του χρεωσε?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι.5-6 φορές έγινε αυτό τις τελευταίες 10 μέρες.για την ακρίβεια δεν είχα καν μαζί το κινητό, ήταν πάνω στο γραφείο.υποψιάζομαι πως κάποια εφαρμογή εκμεταλλεύεται αυτή την λειτουργία και τα ενεργοποιεί στο παρασκήνιο.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ναι.5-6 φορές έγινε αυτό τις τελευταίες 10 μέρες.για την ακρίβεια δεν είχα καν μαζί το κινητό, ήταν πάνω στο γραφείο.υποψιάζομαι πως κάποια εφαρμογή εκμεταλλεύεται αυτή την λειτουργία και τα ενεργοποιεί στο παρασκήνιο.

Wtf... Υπάρχει περίπτωση να μην είναι θέμα cosmote...? Πάντως στα δικαιώματα που ζητάνε access το instagram και το Skype επειδή το κοίταξα τώρα μόλις δεν δίνεις πουθενά έγκριση για να κάνουν χρήση δεδομένων. Υπάρχει περίπτωση να φταίει η rom που φοράς (δεν έχω ιδέα από αυτό απλά ρωτάω)?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

έχω δοκιμάσει 3-4 ρομς και το κάνει με όλες.πρώτη φορά το συνάντησα αυτό πριν το πάσχα όταν τότε ήμουν με cm12.το κάνει όμως και με την 20p που έχω τώρα αλλά και με την 12.1 που είχα ξανά.με του cloudy δεν είχα συναντήσει κάτι τέτοιο.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ασχετα τι αδειες δινεις σε εφαρμογες δεν νομιζω να γινεται να ανοιγουν μονα τους τα δεδομενα. Ειναι σαν να εχεις κλειστο το wifi και να εχεις ιντερνετ. Ποτε, σε κανενα. Κοιταξε μηπως ειχε κολλησει το κινητο και σου εδειχνε οτι ειναι κλεστα τα δεδομενα ενω ηταν ανοικτα.
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις, το έχω φλασάρει 4-5 φορές, δεν παίζει να είναι κάτι τέτοιο.δεν ανοίγω ποτέ δεδομένα, δεν αγοράζω ποτέ πακέτα, παίζω μόνο με wifi.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστήσω όλους θα ενημερώσω σύντομ!

Για tempered glass και θήκη τι προτείνετε?

 

Εγώ αυτην την στιγμή έχω την QuickCircle της LG και tempered glass 9H+ της Nilkin.Θα σου πρότεινα τα ίδια.Αν και καλύτερα πρώτα εξασφάλισε το τζαμάκι.Είναι το καλύτερο που κυκλοφορεί.Και για θήκη αν καταλήξεις στην official της LG πρόσεξε ο κωδικός της να είναι 340 και όχι 345.Η 340 μπαίνει σαν καπάκι και υποστηρίζει wireless charring και NFC.Ελπίζω να σε βοήθησα :)

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις, το έχω φλασάρει 4-5 φορές, δεν παίζει να είναι κάτι τέτοιο.δεν ανοίγω ποτέ δεδομένα, δεν αγοράζω ποτέ πακέτα, παίζω μόνο με wifi.

Για κάνε μια δοκιμή κλείσε το wifi και πήγαινε μετά να μπεις σε μια σελίδα στον browser να αποκλεισουμε το ενδεχόμενο της λάθος απεικόνισης στα data του κινητού

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν την ανοίγει όπως είναι λογικό

Οκ! το λογικό θα ήταν να μην σε χρεώνει κιόλας αλλά χαιδευεται! Δεν μου έρχεται κάτι άλλο... Θα παρακολουθήσω λίγο και εγώ το δικό μου αν και έχω free θα δω αν με κλειστά τα data μου τρώω από τα τσάμπα και σε περίπτωση που δω κάτι ενημερώνω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...