Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Σκέφτομαι να το αγοράσω μεταχειρισμένο. Τι πρέπει να προσέξω, ακουστικό, μικρόφωνο, οθόνη;;

Το τυχόν lag που μπορεί να παρατηρήσω διορθώνεται με επεμβάσεις στο λειτουργικό ή υπάρχουν συσκευές που δεν "ομαλοποιουνται";

Ευχαριστώ.

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόνο με xcam γίνεται δηλαδή?

Ναι μόλις το δοκίμασα. Δεν θέλει τίποτε άλλο. Αφού λοιπόν το κινητό την έχει την δυνατότητα γιατί η LG δεν το βάζει εξαρχής? :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με xcam γίνεται δηλαδή?

 

ναι μόνο με xcam ή snaphdr ή οποιαδήποτε άλλη κάμερα, τραβάει 60fps 1920χ1080. το είχα αναφέρει όταν ήμουν με στοκ χωρίς ρουτ χωρίς τίποτα, που το είχα δοκιμάσει.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ναι μόλις το δοκίμασα. Δεν θέλει τίποτε άλλο. Αφού λοιπόν το κινητό την έχει την δυνατότητα γιατί η LG δεν το βάζει εξαρχής? :mad:

 

Γιατι δεν ειναι εφαρμογη φτιαγμενη απο την Lg και πρεπει να πληρωσει δικαιωματα στον δημιουργο της...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

ναι μόνο με xcam ή snaphdr ή οποιαδήποτε άλλη κάμερα, τραβάει 60fps 1920χ1080. το είχα αναφέρει όταν ήμουν με στοκ χωρίς ρουτ χωρίς τίποτα, που το είχα δοκιμάσει.

 

Μια χαρά τότε. Θα το κατεβάσω. Ευχαριστω πολύ!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Σκέφτομαι να το αγοράσω μεταχειρισμένο. Τι πρέπει να προσέξω, ακουστικό, μικρόφωνο, οθόνη;;

Το τυχόν lag που μπορεί να παρατηρήσω διορθώνεται με επεμβάσεις στο λειτουργικό ή υπάρχουν συσκευές που δεν "ομαλοποιουνται";

Ευχαριστώ.

 

Κι εγώ ψήνομαι να το αγοράσω αλλά εχω δει τόσα video που το δείχνουν στο φως της ημέρας και είναι τραγική η φωτεινότητα.Δεν βλέπεις σχεδόν τίποτα!!! Τώρα να είναι μούφα τα βιντεάκια δεν ξέρω.Αλλά νομιζω είναι σημαντικό,ειδικά τώρα το καλοκαίρι και δεδομένου οτι ενα κινητό δεν το χρησιμοποιείς μόνο στο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ψήνομαι να το αγοράσω αλλά εχω δει τόσα video που το δείχνουν στο φως της ημέρας και είναι τραγική η φωτεινότητα.Δεν βλέπεις σχεδόν τίποτα!!! Τώρα να είναι μούφα τα βιντεάκια δεν ξέρω.Αλλά νομιζω είναι σημαντικό,ειδικά τώρα το καλοκαίρι και δεδομένου οτι ενα κινητό δεν το χρησιμοποιείς μόνο στο σπίτι.

Εγώ το χρησιμοποιω πρώτη φορά φέτος καλοκαίρι και δεν έχω κανένα θέμα όπως με όλα τα κινητά που είχα. Και με γυαλιά ηλίου και χωρίς μια χαρά βλέπω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χρησιμοποιω πρώτη φορά φέτος καλοκαίρι και δεν έχω κανένα θέμα όπως με όλα τα κινητά που είχα. Και με γυαλιά ηλίου και χωρίς μια χαρά βλέπω

 

Ευχαριστώ φίλε μου.Τελικά μόνο οι χρήστες μπορούν να σε διαφωτίσουν για κάτι.Τα βιντεάκια μπορεί να ειναι και πειραγμένα,τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου.Τελικά μόνο οι χρήστες μπορούν να σε διαφωτίσουν για κάτι.Τα βιντεάκια μπορεί να ειναι και πειραγμένα,τι να πω.

Κοίτα ενδεχομένως να είναι ελάχιστα χαμηλότερη η φωτεινότητα πχ από το g2 αλλά όχι σε σημείο που δεν θα βλέπεις έξω. Εγώ γενικά δεν το δουλεύω τερμα πουθενά παράμονο στον ήλιο και εκει δεν έχω πρόβλημα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ενδεχομένως να είναι ελάχιστα χαμηλότερη η φωτεινότητα πχ από το g2 αλλά όχι σε σημείο που δεν θα βλέπεις έξω. Εγώ γενικά δεν το δουλεύω τερμα πουθενά παράμονο στον ήλιο και εκει δεν έχω πρόβλημα.

 

Κατάλαβα.Πάντως σε γνωστό μεγάλο μαγαζί που το είδα,η οθόνη του είναι σούπερ.Πιστεύω οτι με την τιμή που έχει τώρα,απλά δεν παίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά , στον ήλιο δεν απολαμβάνεις καμιά οθόνη, όλες είναι ξεπλημένες , ακόμα και αυτή του Galaxy S6.

του G3 η αλήθεια είναι ότι ταλαιπωρείται περισσότερο να αντεπεξέλθει με τον φωτισμό του ήλιου, και λόγω ανάλυσης ,αλλά και λόγο αντίθεσης.

όσο πιο μεγάλη αντίθεση και ένταση φωτισμού έχει μια οθόνη τόσο καλύτερα απέναντι στον ήλιο. Το galaxy S6 έχει και μεγάλη φωτεινότητα και την καλύτερη αντίθεση, άρα θα είναι το καλύτερο στο θέμα ήλιου, Το G3 δεν είναι καθόλου καλό σε αυτό το θέμα . τα βασικά τα κάνει πάντως.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το G2 όντως στα μάτια μου είναι λίγο χαμηλότερη η φωτεινότητα αλλά και τα χρώματα λίγο πιο ψυχρά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ετοιμάζομαι κι εγώ να πάρω αυτό το φοβερό κινητό αλλά πείτε μου έχει όντως πρόβλημα με το σήμα;Θα βρίσκομαι σε χωριό όλο το καλοκαίρι όπου η κάλυψη με λούμια 930 είναι 1-2 γραμμές
Link to comment
Share on other sites

εγώ που γύρισα τα βουνά όλα πόσες φορές, θέμα με σήμα ποτέ δεν είχα.δεν μου έχει έρθει ποτέ κλήση σε μήνυμα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

εγώ που γύρισα τα βουνά όλα πόσες φορές, θέμα με σήμα ποτέ δεν είχα.δεν μου έχει έρθει ποτέ κλήση σε μήνυμα.

 

πρεπει και να σε καλεσει καποιος οταν δεν εχεις σημα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα απ οτι κατάλαβα,οι περισσότεροι δεν το έχετε μετανιώσει για την αγορά του.Και αυτό είναι το πιο σημαντικό.

 

Το κινητο ειναι τρομερο ειδικα για την τιμη του τωρα. Οπως οι περισσοτεροι απλα λιγο παραπανω μπαταρια κανα 400+mahs θα ηταν οτι πρεπει

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόλις το δοκίμασα. Δεν θέλει τίποτε άλλο. Αφού λοιπόν το κινητό την έχει την δυνατότητα γιατί η LG δεν το βάζει εξαρχής? :mad:

 

Στην official lollipop του LG G2 την έχει ενεργοποιημένη την επιλογή για 60fps από default..

Γι αυτό και εγώ υπέθεσα ότι και στην stock stock lollipop του G3 θα είναι από default..

Αλλά τελικά θες mod ή άλλη εφαρμογή

 

Η φώτο είναι από το g2 της κοπέλας μου που τρέχει απείραχτη lollipop

 

http://s11.postimg.org/533cv38rn/20150524_142501_HDR.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοουσα. Γιατί να μην δίνει η LG λοιπόν αυτή την επιλογή στην stock εφαρμογή της κάμερας της αφού το κινητό την έχει την δυνατότητα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ετοιμάζομαι κι εγώ να πάρω αυτό το φοβερό κινητό αλλά πείτε μου έχει όντως πρόβλημα με το σήμα;Θα βρίσκομαι σε χωριό όλο το καλοκαίρι όπου η κάλυψη με λούμια 930 είναι 1-2 γραμμές

 

Κανένα θέμα με το σήμα φιλέ. Έχουμε 3 συσκευές κ οι 3 είναι άψογες.. Απόρων πως βγήκε κάτι τετοιο

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Σε δυσκολα σημεια βγαινεις εκτος δικτυου... Σε σημεια του σπιτιου που αλλα κινητα εχεουν 1-2 γραμμες το g3 ψαχνει μονιμως δικτυο... Σε σημεια που εχει ζημα προφανως και πιανει μια χαρα...
Link to comment
Share on other sites

Σε δυσκολα σημεια βγαινεις εκτος δικτυου... Σε σημεια του σπιτιου που αλλα κινητα εχεουν 1-2 γραμμες το g3 ψαχνει μονιμως δικτυο... Σε σημεια που εχει ζημα προφανως και πιανει μια χαρα...

 

ακριβως ετσι και εγω. Σε νοκια εχω 1-2 γραμμες με το g3 σε εκεινα τα σημεια ψαχνω. Λογικο αλλωστε αυτο καθως εχει πολυ μικρη ακτινοβολια στην κεραια του

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...