Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια να ρωτησω. Για τη γνωστη ρωγμη στο κατω μερος, επειδη το χρειαζομαι καθημερινα, και δεν με βολευει και πολυ να το παρουν στο σερβις για 1 εβδομαδα, εκτος απο το αισθητικο, η ρωγμη μπορει να προκαλεσει αλλα σοβαρα θεματα; Πχ μπορει να ανοιξει τη κολληση του πλαισιου με την οθονη στο κατω μερος η κατο αντιστοιχο μη αισθητικο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια πως μπορω να κανω root το g3 στην 4.4.2;

 

ριξε μια ματια στο thread. Τροποποιησεις & βελτιωσεις για το LG G3

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πλέον είναι πολύ καλό με οποία προβλήματα είχαν εμφανιστεί στην αρχή να έχουν σχεδόν εξαληφθει, λίγο η αυτονομία θα θέλαμε να ήταν καλύτερη αλλά την μέρα θα στην βγάζει . Από gsmarena τραβάει βίντεο σε ανάλυση 2160p@30fps, 1080p@30fps. Η κάμερα χωρίς να είμαι ειδικός σαν μέσο χρήστη με καλύπτει απόλυτα. Δείγματα φωτογραφιών μπορείς να δεις και στο αντίστοιχο νήμα. Εγώ είμαι πλήρως ικανοποιημενος στους 6 μήνες που το έχω λειτουργεί απροβληματιστα και το συστήνω.

Τακαρε και εσυ τελη δεκεμβρη το πήρες?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.Δεν ξερω αν είναι σωστη η δημοσιευση εδώ αλλα εχω ένα πρόβλημα και θα ηθελα την βοηθεια σας.Οι αποθηκευμένοι σελιδοδείκτες στον stock browser (όχι τον chrome) του lg g3 μου εχουν εξαφανιστεί-σβηστει εντελως ξαφνικα.Υπαρχει τροπος να τους επαναφερω γιατι δεν τους βρισκω πουθενα.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Τακαρε και εσυ τελη δεκεμβρη το πήρες?

Ναι φίλος κάπου εκεί μέσα προς τέλη Δεκεμβρίου

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κατά την εμπειρία σας, που θα βγει το g4 θα πέσει η τιμή του g3?ευχαριστώ πολύ. Φυσικά και είναι ήδη πολύ καλή η τιμή του αλλά οι εποχές είναι δύσκολες. Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κατά την εμπειρία σας, που θα βγει το g4 θα πέσει η τιμή του g3?ευχαριστώ πολύ. Φυσικά και είναι ήδη πολύ καλή η τιμή του αλλά οι εποχές είναι δύσκολες. Ευχαριστώ πολύ.

Θα πέσει αλλά δεν πιστεύω και πάρα πολύ αν κρίνω και από το g2... Το g2 έχει κολλήσει στα 250€ εδώ κανένα 8μηνο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κατά την εμπειρία σας, που θα βγει το g4 θα πέσει η τιμή του g3?ευχαριστώ πολύ. Φυσικά και είναι ήδη πολύ καλή η τιμή του αλλά οι εποχές είναι δύσκολες. Ευχαριστώ πολύ.

 

Αυτό που λέει και ο Τάκης. Δεν νομίζω ότι θα δούμε καμιά πτώση 70-80€. Άντε κανα 30αρι ακόμα θεωρώ. Το πολύ. Ίσως και όχι. Γιατί αν περιμένουν όλοι το G4 και ορμήξουν στο G3 τότε τα καταστήματα θα ανεβάσουν την τιμή του.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει και ο Τάκης. Δεν νομίζω ότι θα δούμε καμιά πτώση 70-80€. Άντε κανα 30αρι ακόμα θεωρώ. Το πολύ. Ίσως και όχι. Γιατί αν περιμένουν όλοι το G4 και ορμήξουν στο G3 τότε τα καταστήματα θα ανεβάσουν την τιμή του.

 

Συμφωνώ Κώστα με τα προαναφερθέντα. Σήμερα είχα τη τύχη να παίξω με το g4. Γενική εντύπωση, θετική.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ Κώστα με τα προαναφερθέντα. Σήμερα είχα τη τύχη να παίξω με το g4. Γενική εντύπωση, θετική.

 

Σε μεγεθος πως ειναι?Ειναι αρκετα μεγαλυτερο απο το g3?Ευχαριστω

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Σε μεγεθος πως ειναι?Ειναι αρκετα μεγαλυτερο απο το g3?Ευχαριστω

Το μέγεθος του είναι ίδιο με το flex 2. Λίγο μεγαλύτερο από το g3.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

καποιος να μου πει για το video 1080p 60 fps λογικα θα υπαρχει τροπος με κανα προγραμμα!!!

 

Τραβάει και είναι πολύ καλό!!! Και έχει κ επιλογή για αργή κινηση

Link to comment
Share on other sites

Που το βρηκες το g4;

 

Το δειγμάτιζε σήμερα ένας εκ των πωλητών της LG στα Καταστήματα γνωστής αλυσίδας τηλεπικοινωνιών στη περιοχή μου.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα ειδα και oneplus one "καλα" και μπορω να πω οτι το feeling στο κράτημα απλα δεν συγκρίνεται... Ουτε απο ταχυτητα ειναι γρηγορότερο.... Μια μικρη σύγκριση... Και οθονη ειναι χειροτερη (φωτεινότητα,ευκρινια,γωνιες θεασης)

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Αντιστοιχο thread σαν το δικο μας υπαρχει για το g4; Ειδα μονο ενα για τη παρουσιαση του.

 

Οχι ακομα.Κατσε να κυκλοφορησει και θα γινει νημα επισημο

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ Κώστα με τα προαναφερθέντα. Σήμερα είχα τη τύχη να παίξω με το g4. Γενική εντύπωση, θετική.

 

http://www.phonearena.com/reviews/LG-G4-vs-LG-G3_id4001

 

Εδώ και συγκριτικό Για όσους έχουμε G3 δεν ξέρω αν αξίζει η μετάβαση εκτός και σπρώξουμε σε πολύ καλή τιμή το δικό μας και πέσει πολύ η τιμή του G4.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

http://www.phonearena.com/reviews/LG-G4-vs-LG-G3_id4001

 

Εδώ και συγκριτικό Για όσους έχουμε G3 δεν ξέρω αν αξίζει η μετάβαση εκτός και σπρώξουμε σε πολύ καλή τιμή το δικό μας και πέσει πολύ η τιμή του G4.

 

Ονη αλλαγη για μενα η καμερα.... Θα περιμενω οταν με το καλο ληξει το σύμβολο η note 5 η g5

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

http://www.phonearena.com/reviews/LG-G4-vs-LG-G3_id4001

 

Εδώ και συγκριτικό Για όσους έχουμε G3 δεν ξέρω αν αξίζει η μετάβαση εκτός και σπρώξουμε σε πολύ καλή τιμή το δικό μας και πέσει πολύ η τιμή του G4.

 

Βασικα μονο στην καμερα δειχνει να υπερεχει ξεκαθαρα το 4 εναντι του δικου μας...Που κι αυτο αμα δωθει σε καμια ρομ καταριπτεται(manual controls,raw)...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Βασικα μονο στην καμερα δειχνει να υπερεχει ξεκαθαρα το 4 εναντι του δικου μας...Που κι αυτο αμα δωθει σε καμια ρομ καταριπτεται(manual controls,raw)...

 

Ο 808 σε συνεργασία με QHD οθόνη, πιστέψτε με πως δε κάνει μαγικά παρόλο που το νέο ui είναι πολύ ελαφρύ. Σε γενικές γραμμές πάντως το κινητό είναι lag-free.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας. Διαθέτω ένα Nokia Lumia 630 και σκέφτομαι να πάρω το G3 32 GB. Με ενδιαφέρει η κάμερα ιδιαίτερα αλλά και οι επιδόσεις του κινητού. Από το λίγο που έχω ψάξει το νήμα στις πρώτες σελίδες, είδα ότι το κινητό υποφέρει από κάποια μικρό lag. Το lumia που έχω είναι η μέρα με την νύχτα συγκριτικά με το g3 σε hardware, όμως lag δεν μπορώ να πω ότι έχει. Όποιος μπορεί να με βοηθήσει θα του ήμουν ιδιαίτερα ευγνώμων.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...