Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επαναφορα θα κανεις μηπως ειναι καποιο κολλημα και επανελθει....μετα θα το στειλει στην lg για να επιβεβαιωσει τη βλαβη...Αν εχει οντως βλαβη και εισαι στις ημερες Doa ΜΠΟΡΕΙ να σου αλλαξει τη συσκευη...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο παροχος διαβεβαιωνει οτι τοσο το κινητο οσο και η καρτα sim ειναι συμβατα με 4g Τους ξαναπηρα τηλ. Δεν ξερω τι αλλο να κανω εκτος απο να βρεθω σε περιοχη που καλυπτει 4g για να δω το εικονιδιο

Φιλε dimoss σου βρηκα λυση ετσι θελω να πιστευω δηλαδη αν θες με ακους αν οχι forget it !!! Το ειχα διαβασει και παλια αυτο που θα σου πω και μολις το ξανα διαβασα .... Ειπες εισαι σε kit kat κανε την αναβαθμιση σε Lollipop και θα εμφανιστει η διαθέστη λειτουργία δικτύου GSM/WCDMA/LTE !!!! Αν θες με ακους και κατα 99,9 % πιστευω θα λυθει :) Βασικα ειμαι σιγουρος οτι θα λυθει !!!!

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Το σηματακι Η+ μηπως δηλωνει 4g ? Ρωταω τωρα σσν ασχετος!

Οχι δεν ειναι 4G !!! Αν θες ακολουθησε την συμβουλη που λεω πιο πανω ...

Never give up
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως που είχα το ίδιο θέμα με cosmote, δεν έπιανα 4g δηλαδή, δεν υπήρχε κάλυψη εδώ που είμαι.ούτε και υπάρχει ακόμα και ας λένε αυτοί πως υπάρχει
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι 4G !!! Αν θες ακολουθησε την συμβουλη που λεω πιο πανω ...

 

+10. Τοση ωρα για KitKat λεγαμε νομιζα ηταν σε lollipop.....! Αν το πας στο μαγαζι το πρωτο πραγμα που θα κανουν ειναι αναβαθμιση σε Lollipop. κανε πρωτα update το κινητο και μετα δες.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις να μου πει ποιες ηταν η πρωτες παρτιδες του g3?? Τα νουμερα εννοω (405-406)

Και που έχουν φτασει εως τώρα? Κ αν ξέρει κανεις ποιες ηταν η παρτίδες που παρουσίασαν κάποιο θέμα??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

+10. Τοση ωρα για KitKat λεγαμε νομιζα ηταν σε lollipop.....! Αν το πας στο μαγαζι το πρωτο πραγμα που θα κανουν ειναι αναβαθμιση σε Lollipop. κανε πρωτα update το κινητο και μετα δες.

 

Οκ. Να κάνω update σε Lolipop αλλά ο έλεγχος ενημέρωσης λογισμικού μου λέει ότι χρησιμοποιώ την τελευταία έκδοση του τρέχοντος λειτουργικού συστήματος. Και τρέχω σε 4.4.2...

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Να κάνω update σε Lolipop αλλά ο έλεγχος ενημέρωσης λογισμικού μου λέει ότι χρησιμοποιώ την τελευταία έκδοση του τρέχοντος λειτουργικού συστήματος. Και τρέχω σε 4.4.2...

 

Nαι ενοητε να κανεις update σε Lollipop κανε απο το pc με το lg tool η το pc suite της lg. Συνδεσε το κινητο στο pc κατεβασε το lg pc suite

και πατα ελεγχος ενημερωσεων θα κανει αρκετες ενημερωσης. Kαθε ενημερωση που θα κανεις να κανεις ξανα ελεγχο μεχρι να μη βγαζει αλες ενημερωσης γιατι εχει 3-4 ενημερωση νομιζω. και αφου ολοκληρωσεις ολες τις ενημερωσεις θα πας στις ρυθμίσεις του κινητου και θα θα πατησεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Οπωσδηποτε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ειναι πολυ σημαντικο. οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω κατα πασα πιθανοτητα θα ειναι οκ. Αν συνεχισει το θεμα με το 4G δοκιμασε μια καρτα απο καποιον φιλο σου απο αλη εταιριας να δεις αν πιανει το 4G.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Nαι ενοητε να κανεις update σε Lollipop κανε απο το pc με το lg tool η το pc suite της lg. Συνδεσε το κινητο στο pc κατεβασε το lg pc suite

και πατα ελεγχος ενημερωσεων θα κανει αρκετες ενημερωσης. Kαθε ενημερωση που θα κανεις να κανεις ξανα ελεγχο μεχρι να μη βγαζει αλες ενημερωσης γιατι εχει 3-4 ενημερωση νομιζω. και αφου ολοκληρωσεις ολες τις ενημερωσεις θα πας στις ρυθμίσεις του κινητου και θα θα πατησεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Οπωσδηποτε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ειναι πολυ σημαντικο. οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω κατα πασα πιθανοτητα θα ειναι οκ.

 

Το κάνω ήδη μέσω του pc suite.

Τώρα κάνει downloading upgrades.

Φαντάζομαι ότι θα γίνουν αυτόματα οι ενημερώσεις γιατί δεν κατέχω πράμα που λένε και οι Κρητικοί...:)

 

Όταν τλειώσει με το καλό θα κάνω επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων? Ωραία, αλλά θα χάσω επαφές κλπ..

Πριν ξεκινήσω έκανα με ρώτησε και έκανα backup. Restore θα γίνει από εκεί πάλι?

Sorry και πάλι παιδιά!!

Link to comment
Share on other sites

H πρώτη παρτίδα νομίζω που ήρθε στην Ελλάδα ήταν 406 (Ιούνιος του 2014). Η τελευταία θεωρητικά θα πρέπει να είναι η 505 (Μάιος του 2015) και από εκεί και πέρα, για κάθε μήνα που θα περνάει, θα προστίθεται και μία νέα παρτίδα έως ότου σταματήσει η γραμμή παραγωγής του. Για το εάν θα βρεθούν οι τελευταίες παρτίδες σε Ελληνικά καταστήματα, δε το γνωρίζω διότι δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω το stock που τηρεί το κάθε κατάστημα.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω ήδη μέσω του pc suite.

Τώρα κάνει downloading upgrades.

Φαντάζομαι ότι θα γίνουν αυτόματα οι ενημερώσεις γιατί δεν κατέχω πράμα που λένε και οι Κρητικοί...:)

 

Όταν τλειώσει με το καλό θα κάνω επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων? Ωραία, αλλά θα χάσω επαφές κλπ..

Πριν ξεκινήσω έκανα με ρώτησε και έκανα backup. Restore θα γίνει από εκεί πάλι?

Sorry και πάλι παιδιά!!

 

ναι κανε backup επαφες και οτι αλλο θες να σωσεις. και μετα update. οταν τελειωσεις ολα τα updates θα κανεις επαναφορα. οταν τελειωσει το προτο update ξανα πατα αναβαθμιση λογισμικου εχει και αλλα updates. ναι θα κανεις restore απο εκει. αφου κανεις ολα τα αλα.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

ναι κανε backup επαφες και οτι αλλο θες να σωσεις. και μετα update. οταν τελειωσεις ολα τα updates θα κανεις επαναφορα. οταν τελειωσει το προτο update ξανα πατα αναβαθμιση λογισμικου εχει και αλλα updates. ναι θα κανεις restore απο εκει. αφου κανεις ολα τα αλα.

 

Όταν έκανε τις ενημερώσεις μου έβγαλε κάτι μηνύματα του στλθλ..."Δυστυχώς το τάδε έχει σταματήσει"

Τι είναι αυτά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν έκανε τις ενημερώσεις μου έβγαλε κάτι μηνύματα του στλθλ..."Δυστυχώς το τάδε έχει σταματήσει"

Τι είναι αυτά?

 

Λοιπόν μάγκες!!!

Μου έβγαλε την πολυπόθητη επιλογή για το LTE!!! :)

Τελείωσε το upgrade έκανα όλες τις ενημερώσεις που ζήτησε από το κέντρο ενημέρωσης...

Τώρα πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων??????

Από που??

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν έκανε τις ενημερώσεις μου έβγαλε κάτι μηνύματα του στλθλ..."Δυστυχώς το τάδε έχει σταματήσει"

Τι είναι αυτά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λοιπόν μάγκες!!!

Μου έβγαλε την πολυπόθητη επιλογή για το LTE!!! :)

Τελείωσε το upgrade έκανα όλες τις ενημερώσεις που ζήτησε από το κέντρο ενημέρωσης...

Τώρα πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων??????

Από που??

 

Και γιατί μου βγάζει συνέχεια notification ότι μια εφαρμογή απαιτεί την ενημέρωση. Υποβλήθηκε αίτημα από την εφαρμογή Υπηρεσίες Google Play..

Link to comment
Share on other sites

Όταν έκανε τις ενημερώσεις μου έβγαλε κάτι μηνύματα του στλθλ..."Δυστυχώς το τάδε έχει σταματήσει"

Τι είναι αυτά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λοιπόν μάγκες!!!

Μου έβγαλε την πολυπόθητη επιλογή για το LTE!!! :)

Τελείωσε το upgrade έκανα όλες τις ενημερώσεις που ζήτησε από το κέντρο ενημέρωσης...

Τώρα πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων??????

Από που??

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και γιατί μου βγάζει συνέχεια notification ότι μια εφαρμογή απαιτεί την ενημέρωση. Υποβλήθηκε αίτημα από την εφαρμογή Υπηρεσίες Google Play..

 

ναι επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και εισαι οκ. αν καμια φορα μεσα στο κινητο σου βγαζει οι ρυθμισεις εχουν σταματησει δεν ειναι τιποτα που και που το βγαζει. δεν δημιουργει κανενα προβλημα. κανε επαναφορα και μετα θα βγαζει notifications για updates των εφαρμογων καντες ολες update ετσι κανουν οι εφαρμογες καθε φορα που βγαινει Update για μια εφαρμογη σε ενημερωνει για να την κανεις update.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Όταν έκανε τις ενημερώσεις μου έβγαλε κάτι μηνύματα του στλθλ..."Δυστυχώς το τάδε έχει σταματήσει"

Τι είναι αυτά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λοιπόν μάγκες!!!

Μου έβγαλε την πολυπόθητη επιλογή για το LTE!!! :)

Τελείωσε το upgrade έκανα όλες τις ενημερώσεις που ζήτησε από το κέντρο ενημέρωσης...

Τώρα πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων??????

Από που??

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και γιατί μου βγάζει συνέχεια notification ότι μια εφαρμογή απαιτεί την ενημέρωση. Υποβλήθηκε αίτημα από την εφαρμογή Υπηρεσίες Google Play..

Πάτα πάνω στο notification και θα μπει στο Google play εκεί θα κάνει εγκατάσταση το Google play services και είσαι οκ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και εισαι οκ. αν καμια φορα μεσα στο κινητο σου βγαζει οι ρυθμισεις εχουν σταματησει δεν ειναι τιποτα που και που το βγαζει. δεν δημιουργει κανενα προβλημα

 

Είναι φυσιολογικό που δεν μπορεί να συνδεθεί στο lg pc suite?

Δεν έχω κάνει ακόμα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες!!!Μου έβγαλε την πολυπόθητη επιλογή για το LTE!!! :)

Χαιρομαι που βοηθησα !!! :D

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Πάτα πάνω στο notification και θα μπει στο Google play εκεί θα κάνει εγκατάσταση το Google play services και είσαι οκ

 

Μα είναι ήδη εγκαταστημένο αυτό!!

Υπάρχει επιλογή για να ανοίξει όχι να εγκατσταθεί

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι ήδη εγκαταστημένο αυτό!!

Υπάρχει επιλογή για να ανοίξει όχι να εγκατσταθεί

Πηγαινε ρυθμισεις , βρες εκει που λεει Δημιουργια Αντιγραφου Ασφαλειας και μετα πατα επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων ... και ετσι λοιπον στησε το κινητο με ηρεμια απο την αρχη !!!

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Μα είναι ήδη εγκαταστημένο αυτό!!

Υπάρχει επιλογή για να ανοίξει όχι να εγκατσταθεί

Ναι το ξέρω δεν έχει κουμπί αναβάθμισης θα μπεις και θα βγεις μερικές φορές και κάποια στιγμή θα κάνει μόνο του την εγκατάσταση. Εγώ όταν είχα βάλει lolli μου είχε σπάσει τα νεύρα πάτησα 6-7 φορές το κουμπί που λέει άνοιγμα και μετά θυμήθηκε να κάνει μόνο του την εγκατάσταση. Το ίδιο έπαθα και προχτές με το g2 που έχω δώσει στη γυναίκα μου. Καντο και ένα restart και ξαναμπες στο notification που σου βγάζει απλά εννοείται πρέπει να είσαι και συνδεδεμένος σε wifi

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ φίλε...:-)

Τώρα πρέπει να βρω από που θα επαναφέρω τις εργοστασιακές ρυθμίσεις...χαχαχαχ

Ρυθμίσεις - γενικές - δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και επαναφορα - πας κάτω κάτω που λέει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

 

Edit :αφού θα κάνεις επαναφορά μην ασχολείσαι με τα Google servises

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω δεν έχει κουμπί αναβάθμισης θα μπεις και θα βγεις μερικές φορές και κάποια στιγμή θα κάνει μόνο του την εγκατάσταση. Εγώ όταν είχα βάλει lolli μου είχε σπάσει τα νεύρα πάτησα 6-7 φορές το κουμπί που λέει άνοιγμα και μετά θυμήθηκε να κάνει μόνο του την εγκατάσταση. Το ίδιο έπαθα και προχτές με το g2 που έχω δώσει στη γυναίκα μου. Καντο και ένα restart και ξαναμπες στο notification που σου βγάζει απλά εννοείται πρέπει να είσαι και συνδεδεμένος σε wifi

 

Έχεις δίκιο έτσι έγινε..Στην πρώτη επανεκκίνηση το εγκατέστησε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι το ξέρω δεν έχει κουμπί αναβάθμισης θα μπεις και θα βγεις μερικές φορές και κάποια στιγμή θα κάνει μόνο του την εγκατάσταση. Εγώ όταν είχα βάλει lolli μου είχε σπάσει τα νεύρα πάτησα 6-7 φορές το κουμπί που λέει άνοιγμα και μετά θυμήθηκε να κάνει μόνο του την εγκατάσταση. Το ίδιο έπαθα και προχτές με το g2 που έχω δώσει στη γυναίκα μου. Καντο και ένα restart και ξαναμπες στο notification που σου βγάζει απλά εννοείται πρέπει να είσαι και συνδεδεμένος σε wifi

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρυθμίσεις - γενικές - δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και επαναφορα - πας κάτω κάτω που λέει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

 

Ωραία το βρήκα...να πατήσω πρώτα δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας??

 

Γιατί όπως σας είπα και πριν δεν μπορώ να το συνδέσω πλέον με το Lg pc suite

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο έτσι έγινε..Στην πρώτη επανεκκίνηση το εγκατέστησε.

Σου έχω απαντήσει με edit πως να κάνεις και την επαναφορά απλά δεν ξέρω αν έχεις πάρει Back up και τα συναφή αν πρέπει να ακολουθήσεις κάποια άλλη διαδικασία

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σου έχω απαντήσει με edit πως να κάνεις και την επαναφορά απλά δεν ξέρω αν έχεις πάρει Back up και τα συναφή αν πρέπει να ακολουθήσεις κάποια άλλη διαδικασία

 

Οκ το βρήκα...Το κάνω και ο Θεός βοηθός.

Πήρα πρώτα backup από το lg pc suite που τελικά συνδέθηκε.

 

Ρε τι τραβάω νυχτιάτικα

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτό που ανέφερε πριν κάποιος με το σηματακι που δείχνει το κινητό Η+. Εμένα ποτέ δεν έδειξε Η+. Μονο G , E , 3G και Η. Νομίζω ότι στο κινητό μας δεν δείχνει Η+
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...