Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ με kingston class 10 δεν είχα ποτέ θέμα, ούτε με στοκ ούτε μετά.αλλά τι να λέμε τώρα, πιο εύκολο είναι να δώσεις το κινητό παρά να δοκιμάσεις μια άλλη εφαρμογή, κάρτα κλπ.τσάμπα προσπαθούμε να σας βοηθήσουμε ορισμένους γιατί μάλλον δεν ψάχνετε να βρείτε λύση αλλά να βγάλετε χολή
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγώ με kingston class 10 δεν είχα ποτέ θέμα, ούτε με στοκ ούτε μετά.αλλά τι να λέμε τώρα, πιο εύκολο είναι να δώσεις το κινητό παρά να δοκιμάσεις μια άλλη εφαρμογή, κάρτα κλπ.τσάμπα προσπαθούμε να σας βοηθήσουμε ορισμένους γιατί μάλλον δεν ψάχνετε να βρείτε λύση αλλά να βγάλετε χολή

 

 

και γιατι ρε φιλε να δοκιμασω αλλη εφαρμογη?μου αρεσει η στοκ και αυτη θελω να δουλευω.

προσωπικα τις συσκευες μου τις περνω και τις πληρωνω,για να δουλευουν σωστα απο μαμα.

ουτε ειμαι ατομο που θα ψαχτει με καστομ,ουτε θα παλευω ολη μερα με το κινητο για να δω ποια ρομ καθεται καλυτερα.

την δουλεια μου θελω να κανω χωρις πολλα πολλα.

ναι ρε συ Γιαννη-εδωσα 300 ευρω για να κανω χαβαλε στο νημα..:worry:

τι να σου πω..:this:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες διαβάζω εδώ και 10 σελίδες περίπου για προβλήματα ή "bugs" της συσκευής με πολλά από αυτά να επαναλαμβάνονται.Εγώ είμαι κατόχος του G3 εδώ και 2 βδομάδες.Ναι έχω παρατηρήσει την υπερθέρμανση όταν παίζω παιχνίδια ή όταν η οθόνη χρησιμοποιείτε για αρκετή ώρα με μεγάλη φωτεινότητα,έχει και εμένα το μήνυμα στην κάμερα για το που να αποθηκεύει τις φωτογραφίες.Σκεφτείτε ότι η Lollipop έχει τα bug της.Είναι λογικό.Όσο και ναυαρχίδα να είναι ένα κινητό έστω και ένα bug θα το έχει από όποια εταιρία και αν είναι.Παρόλαυτα δεν έχω κάποιο πρόβλημα με την συσκευή πέραν από αυτά.Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι αν ψάξετε για bugs του G3 θα σας τα βγάλει.Να τονίσω επίσης ότι δεν θέλω να φανεί ότι είμαι επιθετικός (:p) απλά εδώ και 10 σελίδες διαβάζω για τα ίδια σχεδόν και προβλήματα των μελών χάνονται στις συζητήσεις ;) Φιλικά πάντα :)

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες διαβάζω εδώ και 10 σελίδες περίπου για προβλήματα ή "bugs" της συσκευής με πολλά από αυτά να επαναλαμβάνονται.Εγώ είμαι κατόχος του G3 εδώ και 2 βδομάδες.Ναι έχω παρατηρήσει την υπερθέρμανση όταν παίζω παιχνίδια ή όταν η οθόνη χρησιμοποιείτε για αρκετή ώρα με μεγάλη φωτεινότητα,έχει και εμένα το μήνυμα στην κάμερα για το που να αποθηκεύει τις φωτογραφίες.Σκεφτείτε ότι η Lollipop έχει τα bug της.Είναι λογικό.Όσο και ναυαρχίδα να είναι ένα κινητό έστω και ένα bug θα το έχει από όποια εταιρία και αν είναι.Παρόλαυτα δεν έχω κάποιο πρόβλημα με την συσκευή πέραν από αυτά.Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι αν ψάξετε για bugs του G3 θα σας τα βγάλει.Να τονίσω επίσης ότι δεν θέλω να φανεί ότι είμαι επιθετικός (:p) απλά εδώ και 10 σελίδες διαβάζω για τα ίδια σχεδόν και προβλήματα των μελών χάνονται στις συζητήσεις ;) Φιλικά πάντα :)

 

γι`αυτο ας ληξει εδω...:D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες διαβάζω εδώ και 10 σελίδες περίπου για προβλήματα ή "bugs" της συσκευής με πολλά από αυτά να επαναλαμβάνονται.Εγώ είμαι κατόχος του G3 εδώ και 2 βδομάδες.Ναι έχω παρατηρήσει την υπερθέρμανση όταν παίζω παιχνίδια ή όταν η οθόνη χρησιμοποιείτε για αρκετή ώρα με μεγάλη φωτεινότητα,έχει και εμένα το μήνυμα στην κάμερα για το που να αποθηκεύει τις φωτογραφίες.Σκεφτείτε ότι η Lollipop έχει τα bug της.Είναι λογικό.Όσο και ναυαρχίδα να είναι ένα κινητό έστω και ένα bug θα το έχει από όποια εταιρία και αν είναι.Παρόλαυτα δεν έχω κάποιο πρόβλημα με την συσκευή πέραν από αυτά.Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι αν ψάξετε για bugs του G3 θα σας τα βγάλει.Να τονίσω επίσης ότι δεν θέλω να φανεί ότι είμαι επιθετικός (:p) απλά εδώ και 10 σελίδες διαβάζω για τα ίδια σχεδόν και προβλήματα των μελών χάνονται στις συζητήσεις ;) Φιλικά πάντα :)

 

Συμφωνώ απόλυτα! ;)

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το επισημο νημα στο g2 , Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το lg g2 και τα συναφη δεν θα ξεχασω ποτε το ποσο ωραια ηταν τα πραγματα εκει... Συζητήσιμα ολα τα παιδια .... Δεν υπηρξε σχεδον ποτε καποιο προβλημα.... Αποφευγω το επισημο νημα του g3 γιατι αυτο που επικρατει απλα δεν το εχω ξαναδει ποτε στην ζωη μου !!!! Στο τελος θα πιστευω και εγω οτι εκανα την χειροτερη αγορα SmartPhone που μπορουσα να κανω.... Περι απο την πλακα αυτο πρεπει να σταματησει ειναι κριμα ρε παιδια !!!
Never give up
Link to comment
Share on other sites

και γιατι ρε φιλε να δοκιμασω αλλη εφαρμογη?μου αρεσει η στοκ και αυτη θελω να δουλευω.

προσωπικα τις συσκευες μου τις περνω και τις πληρωνω,για να δουλευουν σωστα απο μαμα.

ουτε ειμαι ατομο που θα ψαχτει με καστομ,ουτε θα παλευω ολη μερα με το κινητο για να δω ποια ρομ καθεται καλυτερα.

την δουλεια μου θελω να κανω χωρις πολλα πολλα.

ναι ρε συ Γιαννη-εδωσα 300 ευρω για να κανω χαβαλε στο νημα..:worry:

τι να σου πω..:this:

 

το ενδεχόμενο η sd σου να είναι για πέταμα το έχεις σκεφτεί?προσωπικά οτιδήποτε πέρα από Kingston είναι για πέταμα και δεν τις βάζω data ακόμα και να μου τις χαρίσουν.

 

δεν έκανες καν τον κόπο να δεις τι είναι η xcam που σου είπα.είναι η μαμα εφαρμογή της lg για φωτογραφίες.ζήτησες βοήθεια, σου την έδωσαν τόσα άτομα εδώ και τόσα πόστ, προσπαθούμε ακόμα να σε βοηθήσουμε και εσύ απλά μας αγνοείς.αφού δεν θες να βοηθήσεις τον εαυτό σου, μην μας ρωτάς καν, δώσε το κινητό και τέλος.

 

είναι εντελώς παράλογο να μην δοκιμάζεις 2-3 εφαρμογές που είναι 1 λεπτό δουλειά συνολικά και να λες είναι έτσι είναι γιουβέτσι.android παίρνουμε για αυτό τον λόγο, να το κάνουμε όπως εμείς γουστάρουμε χωρίς περιορισμούς.είναι δεκτό να έχει κάποιος παράπονα από την μπαταρία, είναι δεκτό να έχει για το πάνελ επειδή προτιμά το τσίρκο των amoled, είναι δεκτό να έχει παράπονα για το hardware.όμως είναι πέρα για πέρα παράλογο να κράζεις επειδή δεν σου αρέσει το πληκτρολόγιο, ο launcher, η εφαρμογή sms ή έχει κάποια εφαρμογή bug.1 λεπτό είναι να βάλεις μια ριμάδα άλλη και εμείς εδώ και 10 σελίδες ασχολούμαστε με ********.

 

δεν προσπαθώ να πείσω τίποτα και κανέναν, ούτε μέτοχος της Lg είμαι ούτε τίποτα, απλά αυτά που λέτε και ζητάτε είναι τραγικά και παράλογα γιατί η λύση είναι μισό λεπτό μακρυά.

 

λες και αμα πας σε άλλο κινητό θα έχει android από την νασα.το ίδιο χάρβαλο θα έχει, όπως και το ίδιο hardware.

 

 

αυτά τα ολίγα και δεν ξανα βοηθάω κανέναν, πάρτε αλκατελ

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Για δες στις επιλογές του wifi-προσθετα μηπως υπάρχει η επιλογή αποφυγή κακής σύνδεσης;

 

Καλησπέρα και από εμένα στην παρέα. Από βδομάδα θα έχω κι εγώ στα χέρια μου ενα μεταχειρισμένο G3.Θα τα λέμε...

@dp8,φίλε μου,αν ρίξεις μια ματιά στο νήμα του Gpad V500,κάποιοι ανέφεραν το ίδιο θέμα με την sd και κάνανε μοντες με φορμάτ της κάρτας σε fat32,exfat κ.α.

Σε εμένα πάντως το έκανε μόνο μια φορά. 32 gb της Samsung.Δεν με ενοχλεί πάντως γιατί δεν απενεργοποιω τις συσκευές μου.

 

Οχι αυτη η επιλογη δεν υπάρχει. το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει και χανω απιστευτη μπαταρια και data απο 4g . Το θεμα ειναι ότι μου υμβαίνει μονο στο wifi του σπιτιού και πουθενα αλλού. Καμια ιδεα ??

Link to comment
Share on other sites

Το επισημο νημα στο g2 , Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το lg g2 και τα συναφη δεν θα ξεχασω ποτε το ποσο ωραια ηταν τα πραγματα εκει... Συζητήσιμα ολα τα παιδια .... Δεν υπηρξε σχεδον ποτε καποιο προβλημα.... Αποφευγω το επισημο νημα του g3 γιατι αυτο που επικρατει απλα δεν το εχω ξαναδει ποτε στην ζωη μου !!!! Στο τελος θα πιστευω και εγω οτι εκανα την χειροτερη αγορα SmartPhone που μπορουσα να κανω.... Περι απο την πλακα αυτο πρεπει να σταματησει ειναι κριμα ρε παιδια !!!

Εδώ ακόμα και άτομα που δεν έχουν ακουμπήσει το τηλέφωνο κατά καιρούς μπαίνουν και κράζουν... Εγώ το έχω πει και άλλες φορές παραλίγο λόγω αυτού του νήματος να μην πάρω το κινητό με αυτά που διάβαζα (πάλι καλά το είχε μια φίλη μου και το δούλευα και live) τελικά το πήρα και δεν το έχω μετανιώσει ούτε στο ελάχιστο. Καταρχήν δεν πίστευα ότι θα μπορούσε να με κάνει να χρησιμοποιήσω το note που έχω ως δεύτερη συσκευή κι όμως... Του πήρε μόλις μία μέρα... Με αυτά που διαβάζω ώρες ώρες και εγώ παρόλο που η συσκευή είναι ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗ (φτου φτου μην το ματιασω) την έχω στημένη στην γωνία και λέω δεν μπορεί κάτι θα μου βγάλει και εμένα... Έχει δημιουργηθεί ένα άγχος και μια προκατάληψη ότι το έχεις? Δεν μπορεί κάτι θα σου βγάλει... ή κάτι σου έχει βγάλει ήδη... Όχι ρε φίλε δεν μου έχει βγάλει τίποτα και πάει μπάλα... Μου στέλνει τώρα ο άλλος μήνυμα στην δουλειά και με ρωτάει αν αξίζει να το πάρει επειδή έχει ακούσει ότι κολλάει και η συσκευή που έχει τώρα είναι iPhone 4?! Όχι ρε κολλάει κάτσε με το ipetato... Το τηλέφωνο στα λεφτά που έχει εγχώρια δεν έχει αντίπαλο, μοναδικός του αντίπαλος είναι το αδερφάκι του g2 που όσα χρόνια και αν περάσουν θα είναι ορόσημο για την LG. -

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ακόμα και άτομα που δεν έχουν ακουμπήσει το τηλέφωνο κατά καιρούς μπαίνουν και κράζουν... Εγώ το έχω πει και άλλες φορές παραλίγο λόγω αυτού του νήματος να μην πάρω το κινητό με αυτά που διάβαζα (πάλι καλά το είχε μια φίλη μου και το δούλευα και live) τελικά το πήρα και δεν το έχω μετανιώσει ούτε στο ελάχιστο. Καταρχήν δεν πίστευα ότι θα μπορούσε να με κάνει να χρησιμοποιήσω το note που έχω ως δεύτερη συσκευή κι όμως... Του πήρε μόλις μία μέρα... Με αυτά που διαβάζω ώρες ώρες και εγώ παρόλο που η συσκευή είναι ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗ (φτου φτου μην το ματιασω) την έχω στημένη στην γωνία και λέω δεν μπορεί κάτι θα μου βγάλει και εμένα... Έχει δημιουργηθεί ένα άγχος και μια προκατάληψη ότι το έχεις? Δεν μπορεί κάτι θα σου βγάλει... ή κάτι σου έχει βγάλει ήδη... Όχι ρε φίλε δεν μου έχει βγάλει τίποτα και πάει μπάλα... Μου στέλνει τώρα ο άλλος μήνυμα στην δουλειά και με ρωτάει αν αξίζει να το πάρει επειδή έχει ακούσει ότι κολλάει και η συσκευή που έχει τώρα είναι iPhone 4?! Όχι ρε κολλάει κάτσε με το ipetato... Το τηλέφωνο στα λεφτά που έχει εγχώρια δεν έχει αντίπαλο, μοναδικός του αντίπαλος είναι το αδερφάκι του g2 που όσα χρόνια και αν περάσουν θα είναι ορόσημο για την LG. -

 

Πολύ σωστός ο Τάκης! Προσωπικά το κινητό το έχω πουλήσει και ειλικρινά το έχω μετανιώσει. Τέλος πάντων δε χρειάζεται να εκτελέσουμε τον dp8 επειδή δε του αρέσει το κινητό, ούτε να στερήσουμε τη βοήθεια μας σε κάποιον που τη χρειάζεται. Αυτό που μας ένωσε είναι η κοινή μας συμπάθεια για το κινητό!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτη η επιλογη δεν υπάρχει. το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει και χανω απιστευτη μπαταρια και data απο 4g . Το θεμα ειναι ότι μου υμβαίνει μονο στο wifi του σπιτιού και πουθενα αλλού. Καμια ιδεα ??

Εμενα αυτο μου το εμφανιζει οταν για καποιο λογο το ρουτερ που ειμαι ειτε εχει υπερβολικα αδυναμο σημα, ειτε παρουσιαζει καποια θεματα με τη συνδεση στο νετ λογω της εταιριας. Ολα αυτα εμπειρικα στα λεω. Μπορει να βγαζω και λαθος συμπεράσματα. Μην σε "καψω" ;)

Link to comment
Share on other sites

Ένας ευχαριστημένος πελάτης που πήρε ότι περίμενε δεν θα κάνει φασαρία ούτε θα το πει. Πλήρωσα τόσα και πήρα την αξία που περίμενα. Το συγκεκριμένο τηλ είναι best seller όσον αφορά τις ναυαρχίδες του 14 και Ελλάδα και Κύπρο. Λογικό λοιπόν να βρεθούν αρκετοί να έχουν θέματα. Το πόσο προβληματικό όμως είναι αυτό μπορεί να εξαχθεί μόνο μέσα από στατιστικά δεδομένα. Πόσα πουλήθηκαν και πόσα έβγαλαν πρόβλημα. Αυτός όμως που του έκατσε η στραβή θα κάνει φασαρία. Εδώ όμως έρχεται ακόμα ένα σοβαρό πλεονέκτημα της συσκευής. Η υποστήριξη. Στο insomnia υπάρχει θέμα με ιστορίες τρόμου της Αρβάτο. Για procordia κανείς δεν έχει πει κάτι άσχημο.

 

Προσωπικά οτιδήποτε πήρα Sony μου βγήκε πατάτα και δεν αναφέρομαι μόνο σε κινητά που τα 3 που πέρασαν από τα χέρια μου ήταν προβληματικά, αλλά και σε άλλες συσκευές τεχνολογίας. Αντιλαμβάνομαι όμως πως το δικό μου δείγμα στατιστικά είναι μηδενικό, οπότε δεν μπορώ να γενικεύω. Έχει τύχει αρκετές φορές να προτείνω τηλς αυτής της εταιρίας αν πίστευα πως αυτό κάλυπτε τις ανάγκες αυτού που ρωτούσε. Ο δογματισμός λοιπόν όταν το δείγμα είναι μηδενικό είναι κακός.

 

Τώρα για την υπερθέρμανση δεν ξέρω καμία φορητή συσκευή που όταν ζορίζεται δεν ζεσταίνεται. Ακόμα και το servers room μου έχει 2 κλιματιστικά που δεν σβήνουν ποτέ. Προσοχή λοιπόν στην γενίκευση.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα αυτό μου βγάζει όταν έχει θέμα το Ρούτερ. Δοκίμασε μια επανεκκίνηση του Ρούτερ ή να βγάλεις από την μνήμη του κινητού την σύνδεση και να ξαναπερασεις τον κωδικό

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτη η επιλογη δεν υπάρχει. το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει και χανω απιστευτη μπαταρια και data απο 4g . Το θεμα ειναι ότι μου υμβαίνει μονο στο wifi του σπιτιού και πουθενα αλλού. Καμια ιδεα ??

 

Ok.Το επόμενο που θα σου πρότεινα είναι ακριβώς αυτό που λένε ο AlexVag και ο takaros.Επανεκκίνησε το ρουτερ σου.

Δες εδώ http://www.androidpolice.com/2014/10/18/lollipop-feature-spotlight-android-now-defaults-to-mobile-data-when-wi-fi-has-no-internet-access-signal-icon-adds-a-for-no-connection/

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Βρισκω τη τοποθετηση του φιλου MYianniS εξαιρετικη. Δεν μηδενιζει τα οποια προβλήματα που μπορει να εχει καποιος με τη συσκευη του, αλλα δινει και μια καλυτερη εικονα/προοπτικη για καποια πραγματα.
Link to comment
Share on other sites

το ενδεχόμενο η sd σου να είναι για πέταμα το έχεις σκεφτεί?προσωπικά οτιδήποτε πέρα από Kingston είναι για πέταμα και δεν τις βάζω data ακόμα και να μου τις χαρίσουν.

 

δεν έκανες καν τον κόπο να δεις τι είναι η xcam που σου είπα.είναι η μαμα εφαρμογή της lg για φωτογραφίες.ζήτησες βοήθεια, σου την έδωσαν τόσα άτομα εδώ και τόσα πόστ, προσπαθούμε ακόμα να σε βοηθήσουμε και εσύ απλά μας αγνοείς.αφού δεν θες να βοηθήσεις τον εαυτό σου, μην μας ρωτάς καν, δώσε το κινητό και τέλος.

 

είναι εντελώς παράλογο να μην δοκιμάζεις 2-3 εφαρμογές που είναι 1 λεπτό δουλειά συνολικά και να λες είναι έτσι είναι γιουβέτσι.android παίρνουμε για αυτό τον λόγο, να το κάνουμε όπως εμείς γουστάρουμε χωρίς περιορισμούς.είναι δεκτό να έχει κάποιος παράπονα από την μπαταρία, είναι δεκτό να έχει για το πάνελ επειδή προτιμά το τσίρκο των amoled, είναι δεκτό να έχει παράπονα για το hardware.όμως είναι πέρα για πέρα παράλογο να κράζεις επειδή δεν σου αρέσει το πληκτρολόγιο, ο launcher, η εφαρμογή sms ή έχει κάποια εφαρμογή bug.1 λεπτό είναι να βάλεις μια ριμάδα άλλη και εμείς εδώ και 10 σελίδες ασχολούμαστε με ********.

 

δεν προσπαθώ να πείσω τίποτα και κανέναν, ούτε μέτοχος της Lg είμαι ούτε τίποτα, απλά αυτά που λέτε και ζητάτε είναι τραγικά και παράλογα γιατί η λύση είναι μισό λεπτό μακρυά.

 

λες και αμα πας σε άλλο κινητό θα έχει android από την νασα.το ίδιο χάρβαλο θα έχει, όπως και το ίδιο hardware.

 

 

αυτά τα ολίγα και δεν ξανα βοηθάω κανέναν, πάρτε αλκατελ

 

η sandisc για πεταμα..?οτι καλυτερο μαζι με τις samsung σε sd.στο s4 δεν ειχα ποτε θεμα.με 2(16&32gb)Kingston στο παρελθον,ειχα προβλημα.

το xcam διαβαζω οτι εχει προβληματα με την lollipop.

δεν αγνοω κανεναν και ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες,αλλα εχω και κριση για τα αυτονοητα.

μην το κουραζουμε αλλο.δεν θα μουρλαθω για ενα κινητο.την δουλεια μου θελω να κανω χωρις να ειμαι συνεχεια απο πανω του.;)

Link to comment
Share on other sites

Ok.Το επόμενο που θα σου πρότεινα είναι ακριβώς αυτό που λένε ο AlexVag και ο takaros.Επανεκκίνησε το ρουτερ σου.

Δες εδώ http://www.androidpolice.com/2014/10/18/lollipop-feature-spotlight-android-now-defaults-to-mobile-data-when-wi-fi-has-no-internet-access-signal-icon-adds-a-for-no-connection/

 

αυτο παιδια συμβαινει κ σε μενα στο σπιτι με το repeter..!! μολις συνδεω το repeter στον χωρο μεσα μου βγαζει το wifi! αν το αποσυνδεσω τοτε μπαινει κανονικα απο το κεντρικο ρουτερ...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με repeater δουλευω και δεν εχω κανενα προβλημα...

Και οταν καμια φορα μου το βγαζει κανω ενα restart το router... Υπαρχει και ενας αλλος τροπος αλλαζοντας καποιες ρυθμισεις συνδεσης απο το κινητο αλλα δεν τον ξερω, ωστοσο τον ειχα βρει καπου εδω μεσα.

Στην λολιποπ χαθηκε η επιλογη αποφυγης κακης συνδεσης;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ takaros. :)

Από την εμπειρία σου μετά από πόσες φορτίσεις θα δω τη βελτίωση?

Επίσης υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να απενεργοποιήσω για να αυξήσω τη διάρκεια της μπαταρίας?

 

Όντως δεν έχω ζητήσει ποτέ ενεργοποίηση 4G. Άλλωστε το IPHONE 4 που είχα τα τελευταία 6 χρόνια δεν είχε τέτοια δυνατότητα..

Θα το κάνω όπως είπες και αν δω κάποια δυσκολία θα ξαναποστάρω..

 

Λοιπόν θέλω την βοήθεια σας για το 4G. Ίσως δεν κάνω κάτι καλά εγώ ή δεν καταλαβαινόμαστε με την WIND.

Με διαβεβαίωσαν ότι από την πλευρά του είμαι ενεργοποιημένος για 4G. Ωραία και καλά. Δεν θα' πρεπε τότε να έχω και την αντίστοιχη επιλογή στις ρυθμίσεις του δικτύου?

Τώρα οι διαθέσιμες επιλογές που έχω στη λειτουργία δικτύου είναι:

1. Αυτόματο GSM/WCDMA

2. Μόνο WCDMA

2. Μόνο GSM

 

Δεν θα πρεπε να υπάρχει και μια για GSM/WCDMA/LTE??

 

Πήρα επίσης το κατάστημα από όπου το είχα πάρει και περιμένω να με καλέσουν.

Να πω σε αυτό το σημείο ότι δεν έχω κάνει κανενός είδους αναβάθμιση. Είμαι με Kit Kat 4.4.2. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό.

Edited by dimoss
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι για την κιτκατ, αλλά στην lollipop υπάρχει και επιλογή για LTE/WDCMA/GSM Auto (συνολικά δηλ 4 επιλογές).

Επανεκκίνηση έκανες μετά την ενεργοποίηση του 4G?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θέλω την βοήθεια σας για το 4G. Ίσως δεν κάνω κάτι καλά εγώ ή δεν καταλαβαινόμαστε με την WIND.

Με διαβεβαίωσαν ότι από την πλευρά του είμαι ενεργοποιημένος για 4G. Ωραία και καλά. Δεν θα' πρεπε τότε να έχω και την αντίστοιχη επιλογή στις ρυθμίσεις του δικτύου?

Τώρα οι διαθέσιμες επιλογές που έχω στη λειτουργία δικτύου είναι:

1. Αυτόματο GSM/WCDMA

2. Μόνο WCDMA

2. Μόνο GSM

 

Δεν θα πρεπε να υπάρχει και μια για GSM/WCDMA/LTE??

 

Πήρα επίσης το κατάστημα από όπου το είχα πάρει και περιμένω να με καλέσουν.

Να πω σε αυτό το σημείο ότι δεν έχω κάνει κανενός είδους αναβάθμιση. Είμαι με Kit Kat 4.4.2. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό.

 

Η βαλε αλλη ρομ ή πάτα

 

3845#*855#

 

LTE Only>Modem Settings>RAT Selection

 

Μετα : GSM / WCDMA / LTE Auto

Link to comment
Share on other sites

Η βαλε αλλη ρομ ή πάτα

 

3845#*855#

 

LTE Only>Modem Settings>RAT Selection

 

Μετα : GSM / WCDMA / LTE Auto

 

Το έκανα και μου έβγαλε μήνυμα success. Εντούτοις και πάλι στις διαθέσιμες επιλογές δεν εμφανίζεται η GSM / WCDMA / LTE Auto...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...