Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σηκωνω τα χερια ψηλα.το στελνω και ο Θεος Βοηθος.τι τις ηθελα εγω τις αλλαγες..??κατσε εκει που ξερεις ρεεεεε...!!

τεσπα...:worry:

 

Άποψή μου, πακετάρισε το, στείλτο Procordia και με το που έρθει πίσω έφυγε για αγγελία.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άποψή μου, πακετάρισε το, στείλτο Procordia και με το που έρθει πίσω έφυγε για αγγελία.;)

 

κοιταξε-οπως και να εχει θα παρει δρομο.ειτε μου που οτι ειναι οκ,ειτε δεκτουν τα προβληματα και μου δωσουν καινουργια συσκευη.

η συσκευη θα παει στο καταστημα που το αγορaσα(kaiserstore)αυτοι θα το στειλουν σερβις για να παρουν το οκ ή οχι απο lg.

θα το σκοτωσω βεβαια,αλλα ειλικρινα αυτο το πραγμα δεν το ξαναπερναω.

το καλυτερο για εμενα θα ηταν να γινει-καταρχην-αποδεκτο το doa και εν συνεχεια,να μου κανει πιστωτικο το καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε-οπως και να εχει θα παρει δρομο.ειτε μου που οτι ειναι οκ,ειτε δεκτουν τα προβληματα και μου δωσουν καινουργια συσκευη.

η συσκευη θα παει στο καταστημα που το αγορaσα(kaiserstore)αυτοι θα το στειλουν σερβις για να παρουν το οκ ή οχι απο lg.

θα το σκοτωσω βεβαια,αλλα ειλικρινα αυτο το πραγμα δεν το ξαναπερναω.

το καλυτερο για εμενα θα ηταν να γινει-καταρχην-αποδεκτο το doa και εν συνεχεια,να μου κανει πιστωτικο το καταστημα.

 

Απο την πρωτη μερα εχω σδ και δεν ειχα ουτε ενα προβλημα... Ο καλυτερος τροπος ειναι να το κρατησεις καμια βδομαδα να δεις αν βγαλει κατι.....

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Απο την πρωτη μερα εχω σδ και δεν ειχα ουτε ενα προβλημα... Ο καλυτερος τροπος ειναι να το κρατησεις καμια βδομαδα να δεις αν βγαλει κατι.....

 

χανω το DOA Τακη...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Στειλτο να δεις τι θα γινει... Αλλα μην το πουλας ακομα...κατι μου λεει οτι θα ερθουν ωραια πραγματα για τη συσκευη μας... Ποσο σκεφτεσαι να το δωσεις;
Link to comment
Share on other sites

Στειλτο να δεις τι θα γινει... Αλλα μην το πουλας ακομα...κατι μου λεει οτι θα ερθουν ωραια πραγματα για τη συσκευη μας... Ποσο σκεφτεσαι να το δωσεις;

 

δεκα ευρω παραπανω απ`οτι μου το περνει το καταστημα.270 ευρω με temperedglass και 2 θηκες σιλικονης(διαφανη&γκρι).

πιστευω οτι θα φυγει.

Link to comment
Share on other sites

Το αγοραζει το kaizerstore?

 

εννοειται..4 ημερων τηλεφωνο ειναι.επειδη ομως ενας φιλος πουλαει το s5 250 ευρω,θελω μετρητα και οχι ανταλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

Το doa είναι dead on arrive κοινώς να μην σου ανοίξει καθόλου όταν το παραλάβεις εφόσον η συσκευή έχει ανοίξει κανονικά έχει φάει φλασαρισματα για ποιο doa συζητάμε? Για σέρβις θα στο στείλουν και το ποιο πιθανό είναι να μην σου βρουν κάτι τουλάχιστον στην κάρτα μνήμης. Σχετικά με την υπερθερμανση που αναφέρεις επειδή το κινητό να μεν ζεσταίνεται κάποιες φορές αλλά όχι σε βαθμό υπερβολικό θεωρητικά θα κάνουν κάποια τεστ αν δουν ότι έχει πρόβλημα το δικό σου θα σου αλλάξουν πλακέτα. Από κει και πέρα το τηλέφωνο είναι μια χαρά και αν σου έτυχε ελλατωματικο είναι θέμα τύχης καθαρά.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το doa είναι dead on arrive κοινώς να μην σου ανοίξει καθόλου όταν το παραλάβεις εφόσον η συσκευή έχει ανοίξει κανονικά έχει φάει φλασαρισματα για ποιο doa συζητάμε? Για σέρβις θα στο στείλουν και το ποιο πιθανό είναι να μην σου βρουν κάτι τουλάχιστον στην κάρτα μνήμης. Σχετικά με την υπερθερμανση που αναφέρεις επειδή το κινητό να μεν ζεσταίνεται κάποιες φορές αλλά όχι σε βαθμό υπερβολικό θεωρητικά θα κάνουν κάποια τεστ αν δουν ότι έχει πρόβλημα το δικό σου θα σου αλλάξουν πλακέτα. Από κει και πέρα το τηλέφωνο είναι μια χαρά και αν σου έτυχε ελλατωματικο είναι θέμα τύχης καθαρά.

 

η απαντηση μεσω τηλεφωνου της Lg ειναι οτι-καταρχην-το doa εχει να κανει με το καταστημα.ειναι υπηρεσια του καταστηματος και οχι της lg.

η Lg απλα θα τσεκαρει εαν υπαρχει προβλημα,και τοτε θα δωσει το οκ για αλλαγη συσκευης και οχι για επισκευη.

στο ιδιο μηκος ηταν και η απαντηση του καταστηματος.εαν δηλαδη της πει η lg οτι το τηλεφωνο εχει θεμα,γινεται αντικατασταση συσκευης.

τωρακατα ποσο ισχυει αυτο τι να σου πω?

το s4 παντως που ειχα παρει πριν 1,5 χρονο απο το birdphone και ειχε προβλημα η οθονη του,μου το αλλαξαν αμεσως με καινουργιο.

θα παρω παλι αυριο το καταστημα για επιβεβαιωση και θα σου πω στα σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

εννοειται..4 ημερων τηλεφωνο ειναι.επειδη ομως ενας φιλος πουλαει το s5 250 ευρω,θελω μετρητα και οχι ανταλλαγη.

 

Ρε συ θα πας απο g3 σε s5???

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ θα πας απο g3 σε s5???

 

αφου αυτα ξερω,αυτα εμπιστευομαι ρε Τακη...:D

ειπα να αλλαξω μετα απο τοσα χρονια,αλλα δεν..πετυχε.

η ******** πληρωνονται οποτε για να μην την ξανα-πληρωσω,θα γυρισω εκει που ξερω με τι εχω να κανω.

εδω,ολο και κατι νεο γνωριζω καθε μερα.

Link to comment
Share on other sites

σε μερικούς θα κάτσει γκόμενα και θα ψάχνουν αμα έχει πιτυρίδα.

 

εαν αναφερεσαι σε εμενα,γκομενα με πυτιριδα δεν εχω προβλημα.ετσι κι`αλλιως δεν θα την πληρωσω...

τηλεφωνο ομως 300 ευρω,ναι θελω να δουλευει σωστα και θα την ψαξω την...πιτυρίδα.

εαν ηθελα,κατι απλο και εις γνωση μου "οτι πληρωνα θα επαιρνα.."η αγορα ειναι γεματη και με ενα κατοσταρικακι,ημουν αρχηγος.

εδω ειπα να ξεφυγω απο samsung(ετσι για αλλαγη)και να παω στην-θεωρητικα-ναυαρχιδα της Lg.

εαν αυτη ειναι ναυαρχιδα,εγω ειμαι ναυαρχος..

μην τρελαθουμε κιολας...!!απαραδεκτη υψηλη θερμκρασια στα ζορια(χαμος στο ιντερνετ...!!),πολλες συσκευες ρισταρτ απο το πουθενα,απροσεχτα τοποθετηση οθονης με κατωτερης των αναλογιων hardware,συν τα οποια προβληματακια ακουγωνται συνεχως.

θα μου πεις φταιω κι`εγω γιατι πετυχα καλη τιμη να δωσω το s4 και βιαστηκα να παω στο g3.μια βολτα σε καποια reviews εκανα και μια ερωτηση εδω μεσα.που να φανταστω τι θα ακολουθουσε..!?ειπαμε-οι μ@λ@κ@ες πληρωνονται...

τεσπα-εαν επιμενεις,μου πληρωνεις το ποσο που εδωσα και τσαμπα το κραταω ανετα..!

δεν με πειραζει ουτε η υπερ-θερμανση,ουτε το θεματακι της sd...:D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου dp8 δώσε το να βρεις την υγειά σου. Και εγώ αυτό έκανα. Και όταν είπα πριν μερικές σελίδες ότι είναι θέμα Τζόκερ αν θα σου βγει της προκοπής η συσκευή, πέσανε να με φάνε 3-4 άτομα. Βασικά είμαι ο μόνος που έχει μείνει από όσους είχαν προβλήματα και άλλαξαν συσκευή, να λέει στους επικείμενους αγοραστές να προσέξουν! Ίσως και λόγω της ιδιότητας μου στο forum.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φυσικά και δεν αναφέρομαι σε σενα.δεν με νοιάζει κιολας τι γνώμη έχει κάθε ένας για το οτιδήποτε. απλά όσοι έφυγαν από μια συσκευή γκαρίζοντας και κλαίγοντας, και στην άλλη που πήγαν τα ίδια έκαναν.

 

βαριέμαι να το αναλύσω παραπέρα, δεν έχει νόημα.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου dp8 δώσε το να βρεις την υγειά σου. Και εγώ αυτό έκανα. Και όταν είπα πριν μερικές σελίδες ότι είναι θέμα Τζόκερ αν θα σου βγει της προκοπής η συσκευή, πέσανε να με φάνε 3-4 άτομα. Βασικά είμαι ο μόνος που έχει μείνει από όσους είχαν προβλήματα και άλλαξαν συσκευή, να λέει στους επικείμενους αγοραστές να προσέξουν! Ίσως και λόγω της ιδιότητας μου στο forum.

 

αυτο θ ακανω Κωσταντινε-πρωτη και τελευταια αλλον κατασκευαστη..:p

 

φυσικά και δεν αναφέρομαι σε σενα.δεν με νοιάζει κιολας τι γνώμη έχει κάθε ένας για το οτιδήποτε. απλά όσοι έφυγαν από μια συσκευή γκαρίζοντας και κλαίγοντας, και στην άλλη που πήγαν τα ίδια έκαναν.

 

βαριέμαι να το αναλύσω παραπέρα, δεν έχει νόημα.

 

οοοοχι φιλε μου-τετοια ταλαιπωρια-και μαλιστα απο...ναυαρχιδα-πρωτη φορα την τραβαω...!

ειμαι με διαφορερικη συσκευη καθε 1-1,5 χρονο.τετοιο πραγμα ποτε..!!

και ειναι και θεματακια,που δεν μπορεις να τα αποδειξεις ευκολα(αντε τωρα να περιμενει το σερβις ποτε θα χασει την sd η φωτογραφικη)και σιγουρα(για εμενα τουλαχιστον)δεν μπορεις να τα καταπιεις.εκτος και εαν σου τρεχουν απο τα παντζακια και δεν σε ενδιαφερει εαν η συσκευη κοστιζει 300,500,ή 1000.εμενα δυστηχως δεν μου περισευουν και καθε συσκευη που αγοραζω(τηλεοραση,κινητο,ταμπλετ)θελω να ειναι οπως πρεπει και οχι οπως θελουν να μου την πασαρουν και να θεωρηται φυσικο φαινομενο,η θερμοτητα που δεν μπορεις να ακουμπησεις την πλατη του,φοβουμενος για εγκαυμα.

το "ετσι κανουν αυτα.." εγω προσωπικα δεν το δεχομαι...!

 

παμε παρακατω-τελος τα offtopic...:)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι θέμα έχεις με την κάμερα και την sd, αλλά έτσι από περιέργεια, άλλη εφαρμογή δοκίμασες?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι θέμα έχεις με την κάμερα και την sd, αλλά έτσι από περιέργεια, άλλη εφαρμογή δοκίμασες?

 

τι αλλη εφαρμογη ρε Γιαννη?η εφαρμογη της φωτογραφικης,οποτε θυμηθει,μου λεει οτι εχω βαλει καρτα sd και εαν θελω να αποθηκευονται εκει οι φωτο.

σαν να εβαλα δηλαδη την sd πρωτη φορα.το ιδιο προβλημα ειχε και ο Κωσταντινος,αλλα με αλλου κατασκευαστη καρτα(sandisk η δικια μου,trancend του Κωσταντινου).

τα ξαναπερασα ολα απο την αρχη(ρισετ,παλι περασμα την μαμα ρομ)εκανε 4,5 ρισετ,αλλα παλι τα ιδια.

μετα απο λιγο,σταματησε να το κανει.αντε βρες ακρη.και τι ειναι τωρα αυτο?το slot χανεται στην επανεκινηση?

να πω οτι εχει μπαγκ η συγκεκριμενη ρομ?ρουμανικη ευρωπαικη φοραει αλλα ειπε αλλο παληκαρι που φοραει και αυτος ρουμανικη οτι τετοιο προβλημα δεν εχει.ειναι παρανοηση γιατι δεν ξερεις τι να κανεις.

αντε και το κραταω και δεχομαι οτι η θερμανση του ειναι λογικη για αυτα τα κυβικα.

εαν μου το ξαναπεταξει το μηνυμα(που λογικα θα το πεταξει)τι να κανω.να το αγνοησω?κατι παιζει..

τι να σου ρε φιλε.ειλικρινα τοσο πολυ να με απασχολησει ενα τηλεφωνο δεν το περιμενα...:(

Link to comment
Share on other sites

Φίλε dp8 το κινητό δε το έχω πλέον, το πούλησα και τολμώ να πω πως το έχω μετανιώσει και αυτό γιατί είχα πέσει σε άριστο κινητό, απροβληματιστό! Φοβάμαι πως δε πρόκειται να τύχω ξανά τέτοια συσκευή. Αυτά που αναφέρονται περί SD, redraws, επανεκκινήσεις κτλ, δε μου έτυχαν στους 3 μήνες που το κράτησα! Το θέμα DOA που ανέφερες πριν αφορά το κατάστημα και μόνο. Το service δε μπορεί να δώσει εντολή για DOA, μπορεί μόνο να βεβαιώσει το πρόβλημα. Κατόπιν είναι θέμα του καταστήματος η αντικατάσταση ή όχι. Δυστυχώς στο δικό σου θέμα, δε θεωρώ πως το service θα διαπιστώσει πρόβλημα και αυτό διότι δε θα μπορέσει να το αντιληφθεί τη στιγμή που θα το ελέγξουν. Θα ρίξουν το φταίξιμο στη κάρτα. Μακάρι να βρεις λύση και να μη ταλαιπωρηθείς τσάμπα.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά διαβάζω συνεχώς εδώ για διάφορα προβλήματα και ότι η συσκευή είναι fail.

Η δικιά μου γιατί είναι άριστη;;

Εμένα δηλαδή μου δώσανε premium μοντέλο και σε εσάς διαλογής;

Αν κάποιος μου έλεγε σου δίνω καινούργιο το χανζαπλάστ +50€ με ανταλλαγή το δικό μου μεταχειρισμένο G3, με τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Και δεν το πατάς ενα ρουταρισμα κ να φλασαρης την anhd14. Να δεις πως συμπεριφέρεται κ με αλλη Ρομ? Κ αν δεν δεις χαιρι τοτε ξαναγυρνά με flashtool σε stok...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν είναι τόσο απλό να βάλεις μια άλλη εφαρμογή για κάμερα.οποιαδήποτε.η μια άλλη ρομ πχ.μια κάστομ ξέρω γω.να σιγουρευτείς ότι δεν είναι θέμα hardware.για την θερμότητα τα έχω ξαναπει, ζεσταίνετε και κάτι τρέχει στα γύφτικα.δεν υπάρχει τσιπάκι να μην ζεσταίνετε.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...