Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aυτοι θα μου αλλαξουν ολοκληρη την πλακετα, καλυτερα να παρω καινουργιο, που λεει ο λογος.

 

Κάνεις λαθος.Εμενα μου αλλαξανε τις προαλλες μονο τι sim tray που ζητησα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ματιαξα... Ετσι ξαφνικα που σβηστηκαν οοολες οι φωτογραφιες που ειχα στο κινητο... Εκανα reboot αλλα τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ξέρεις μην μιλάς λέω εγώ.Δώσε εσύ acces σε μια κακή εφαρμογή και ελα πες μου μετά.Το οτι δεν σου έτυχε δεν σημαίνει ότι δεν γίνεται ειδικά σε root συσκευές που θα κάνεις εσύ το λάθος να δώσεις χορήγηση...

 

morcheeba η δουλεια μου ειναι τα windows και τα linux και γλωσσες προγραμματισμου :X αν δεν εισαι διατεθειμενος να ακουσεις κατι διαφορετικο εκτος απο αυτο που νομιζεις ειναι το σωστο για σενα. Τοτε πολυ απλα νομιζω δεν υπαρχει και λογος υπαρξης ερωτηματος σε καποιο forum εφοσον ηδη εχεις επιλεξει το καλυτερο για σενα. Kαι αμα δεν σε καλυπτει η απαντηση μου πολυ απλα μην σχολιαζεις με ειρωνια και περιμενε καποιος αλλος χρηστης να συμφωνησει μαζι σου να παρεις αυτο το κατι παραπανω που ηδη εχεις επιλεξει πριν καν ρωτησεις.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Απο που μπορω να κατεβασω το σωστο kdz για να περασω ξανα την στοκ ρομ στο κινητο μπας και σταματησει τα τρελα του?

?

Link to comment
Share on other sites

Απο που μπορω να κατεβασω το σωστο kdz για να περασω ξανα την στοκ ρομ στο κινητο μπας και σταματησει τα τρελα του?

?

 

εδω Alex βαλε το emei σου http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

Link to comment
Share on other sites

Απο που μπορω να κατεβασω το σωστο kdz για να περασω ξανα την στοκ ρομ στο κινητο μπας και σταματησει τα τρελα του?

?

 

Μπορεις να βαλεις την εφαρμογη LG PHONE FROM απο το play store δωρεαν και μεσα απο εκει κατεβαζεις απευθειας το τελευταιο λειτουργικο της συσκευης σου.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο κοστισε φιλε μου;

 

Αν θυμαμαι καλα 35 ευρω γιατι ειχα αλλαξει και το τζαμακι της καμερας για το γνωστο ραγισμα κοντα στα κουμπια και ειχα δωσει 70...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου που είναι στοκ τελείως και δεν του έχω κάνει ποτέ ούτε root το πετάει αυτό το μήνυμα που και που ¨Δυστυχώς οι ρυθμίσεις έχουν σταματήσει¨συνήθως όταν ανοίγω ή κλείνω το wifi αλλά σπάνια και χωρίς να επηρεάζει το τηλέφωνο σε κάτι άλλο

 

Πιθανότερο να είναι κάποιο bug που δημιουργεί εφαρμογή στο κινητό.

Μπήκα χθες στο http://versus.com/ και συμπληρώνοντας "lg g3" και κολλάει ο browser στην αρχή νόμιζα ότι υπήρχε πρόβλημα με κάποιες ενημερώσεις που έκανε βλέποντας τον task manager των windows 8.1 μετά που ησύχασε λίγο ο φορητός είδα ότι το έκανε πάλι στον opera, σήμερα προσπάθησα με opera και chrome η ίδια συμπεριφορά μέχρι και στο virustotal έφτασα τίποτα το περίεργο, είναι προβληματικός κώδικάς στον ιστότοπο, αυτό σκέφτομαι.

Link to comment
Share on other sites

εδω Alex βαλε το emei σου http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

 

Ευχαριστω. Την πεταω μεσα στο φακελο που ειναι το exe του flashtool και μετα συνεχιζω απο το flashtool τη διαδικασια ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Την πεταω μεσα στο φακελο που ειναι το exe του flashtool και μετα συνεχιζω απο το flashtool τη διαδικασια ετσι?

 

Τι ειναι το .kdz ? debloated stock rom? και εχουμε κανενα οδηγο βημα προς βημα για εγκατασταση?:) Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το .kdz ? debloated stock rom? και εχουμε κανενα οδηγο βημα προς βημα για εγκατασταση?:) Ευχαριστω!

 

Οδηγός υπάρχει και εδώ στο myphone και στο xda ακριβώς για το πως να γυρίσεις σε στοκ. Το kdz είναι κατάληξη συμπιεσμένου αρχείου της ρομ. Σαν να λέγαμε zip ας πούμε. Ε το αρχείο της μαμά στοκ ρομ(ούτε debloated ούτε τίποτα) όπως την δίνει η LG είναι σε kdz.

 

το περίεργο πάντως με το δικό μου ΙΜΕΙ είναι ότι ενώ στο κουτί λέει ROM όταν το βάζω για να κατεβάσω το kdz που πρέπει, εκεί στο site μου δίνει το IMEI μου για NEU. :D :D :D :D

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παρε απο τον gmail λογαριασμο που δουλεψε τις επαφες σου (https://support.google.com/mail/answer/24911?hl=el) και μετα περασε τες στο κανονικο σου λογαριασμο (https://support.google.com/mail/answer/14024?hl=el)

Ευχαριστώ...Δούλεψε τελικά με τον τρόπο αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Θα κυκλοφορήσει update 20P!

Βασισμένη σε 5.1;

 

Edit: Μόλις διάβασα ότι είναι 5.0 ακόμα... Μακάρι να μην ισχύει...

Edited by lcoperfield
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Βασισμένη σε 5.1;

 

Edit: Μόλις διάβασα ότι είναι 5.0 ακόμα... Μακάρι να μην ισχύει...

Κοιτα λογικα εαν ηταν καινουρια σειρα-έκδοση θα ξεκινουσε απο 30A

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το κινητό 3 μήνες και .. Δεν έχει πάρει αναβάθμιση σε Lollipop και αν πάω στις ρυθμίσεις και ψάξω για ανανεωμένη έκδοση , μου λέει ότι έχω την πιο τελευταία. Μπορώ να το αναβαθμίσω με άλλο safe τρόπο αντί για OTA? Φίλος μου το πήρε πριν 2 βδομάδες και ήδη του έχει αναβαθμιστεί όπως και φίλης μου το g3 mini .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το κινητό 3 μήνες και .. Δεν έχει πάρει αναβάθμιση σε Lollipop και αν πάω στις ρυθμίσεις και ψάξω για ανανεωμένη έκδοση , μου λέει ότι έχω την πιο τελευταία. Μπορώ να το αναβαθμίσω με άλλο safe τρόπο αντί για OTA? Φίλος μου το πήρε πριν 2 βδομάδες και ήδη του έχει αναβαθμιστεί όπως και φίλης μου το g3 mini .

Συνδεσε το στο PC με το επισημο flashtool της LG και σιγουρα θε εχει update.

Link to comment
Share on other sites

σαφως-δεν το συζηταμε.η διαφορα της πανω με της κατω πλευρας μου ξινισε,που οσο ανεβαινει υπαρχει μεγαλυτερη διαροη φωτος.

δηλαδη τα χρωματα ειναι ελαφρως πιο ανοιχτα προς τα πανω και οσο κατεβαινει το ματι προς τα κατω ειναι πιο σκουρα.μιλαμε για πολυ μικρη διαφορα-αλλα ειπαμε-ψειρας...:shifty:

εαν θελετε καντε ενα τεστ με το display test να μου πειτε τι βλεπετε.

ευχαριστω

 

Παντως και με το backlight test που εκανα,το πανελακι δειχνει ελαχιστη διαρροη φωτος.

το κακο ειναι οτι την περισσοτερη την εχει στο επανω μερος,οποτε το ματι παει κατευθειαν εκει(notifications,συντομευσεις,σημα..)και με εκνευριζει..!!εαν τους το παω μια βολτα στο χαλανδρι να το τεσταρουν,λετε να φαω πορτα..?

εχει κανα παιδι παρομοια περιπτωση που πηγε στο σερβις και του αλλαξαν το τηλεφωνο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Παντως και με το backlight test που εκανα,το πανελακι δειχνει ελαχιστη διαρροη φωτος.

το κακο ειναι οτι την περισσοτερη την εχει στο επανω μερος,οποτε το ματι παει κατευθειαν εκει(notifications,συντομευσεις,σημα..)και με εκνευριζει..!!εαν τους το παω μια βολτα στο χαλανδρι να το τεσταρουν,λετε να φαω πορτα..?

εχει κανα παιδι παρομοια περιπτωση που πηγε στο σερβις και του αλλαξαν το τηλεφωνο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως και με το backlight test που εκανα,το πανελακι δειχνει ελαχιστη διαρροη φωτος.

το κακο ειναι οτι την περισσοτερη την εχει στο επανω μερος,οποτε το ματι παει κατευθειαν εκει(notifications,συντομευσεις,σημα..)και με εκνευριζει..!!εαν τους το παω μια βολτα στο χαλανδρι να το τεσταρουν,λετε να φαω πορτα..?

εχει κανα παιδι παρομοια περιπτωση που πηγε στο σερβις και του αλλαξαν το τηλεφωνο?

 

 

 

************

κατι γινεται και τα μηνυματα μου βγαινουν μισα..

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το κινητό 3 μήνες και .. Δεν έχει πάρει αναβάθμιση σε Lollipop και αν πάω στις ρυθμίσεις και ψάξω για ανανεωμένη έκδοση , μου λέει ότι έχω την πιο τελευταία. Μπορώ να το αναβαθμίσω με άλλο safe τρόπο αντί για OTA? Φίλος μου το πήρε πριν 2 βδομάδες και ήδη του έχει αναβαθμιστεί όπως και φίλης μου το g3 mini .

Κατέβασε το LG pc suite στο pc συνδεσε το κινητό και κάνε έλεγχο αναβαθμισεων θα στην βρει σίγουρα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βασικά για ποίο λόγο είσαι ειρωνικός? Έκανες μια ερώτηση και κάποιοι άνθρωποι καλώς ή κακώς ( μάλλον κακώς) μπήκαν στην διαδικασία να σου πουν την γνώμη τους...Αφού ξέρεις λοιπόν οτι πρέπει να έχεις antivirus και όλοι οι άλλοι κάνουμε λάθος γιατί ρωτάς για να μας τσεκάρεις να δείς αν τα ξέρουμε καλά? Δεν είδα κανέναν να σε ειρωνεύεται και δεν είδα κανέναν να σου απαντάει επιθετικά.

 

Υ.Γ. Προφανώς και το διάβασα το άρθρο και το έχω διαβάσει απο τότε που κυκλοφορεί πολύ πριν το 2014

 

Σύγνωμη αν ακούστηκε κάπως ειρωνικό δεν είχα τέτοια πρόθεση αλλά και εσύ το (μάλλον κακώς) να το πάρω πως; Λοιπόν είναι κακό που ρωτάω και μια άλλη γνωμη όχι βέβαια να σε τσεκάρω όπως λες αλλά να ακούσω μήπως έχω διαβάσει κάτι λάθος. Τώρα όλοι οι άλλοι που λές είναι τα 2-3 άτομα που μου απάντησαν; Απλά δεν είχα τέτοια πρόθεση ουτε είμαι κάποιος που τα ξέρει όλα.Και βέβαια σεβαστή η γνώμη του καθενός.

Edited by morcheeba
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να κανω μια ερωτηση εχω παροχο vodafone kai στο σημα για το ιντερνετ δεν μου βγαζει ποτε H+ παρα μονο σκετο Η

υπαρχει το Η+?

Link to comment
Share on other sites

Σύγνωμη αν ακούστηκε κάπως ειρωνικό δεν είχα τέτοια πρόθεση αλλά και εσύ το (μάλλον κακώς) να το πάρω πως; Λοιπόν είναι κακό που ρωτάω και μια άλλη γνωμη όχι βέβαια να σε τσεκάρω όπως λες αλλά να ακούσω μήπως έχω διαβάσει κάτι λάθος. Τώρα όλοι οι άλλοι που λές είναι τα 2-3 άτομα που μου απάντησαν; Απλά δεν είχα τέτοια πρόθεση ουτε είμαι κάποιος που τα ξέρει όλα.Και βέβαια σεβαστή η γνώμη του καθενός.

 

Το μάλλον κακώς ήταν συμπέρασμα και όχι ειρωνεία. Το δύο τρία άτομα είναι ένας σεβαστος αριθμός απαντήσεων σε μια ερώτηση, ειδικά όταν οι 2-3 σου είπαν ακριβώς το ίδιο ότι δεν χρειάζεται antivirus είναι 100% συμφωνία στην ερώτηση που έκανες.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θεωρησα λογικο να μην απαντησω αφου η αποψη μου συμφωνει με των υπολοιπων αλλα και εγωποτε δεν ειχα antivirus σε android και δεν ειχα κανενα προβλημα. Προφανως ομως επειδη δινουμε πολλα δικαιωματα σε εφαρμογες του google play δεν μπαινω στο λογαριασμο του paypal απο το κινητο...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...