Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ και εγώ με τον cocous. Για το thermal mitigation είχαν ακουστεί διάφορα από το g2 ακόμα. Καλό είναι να μη το πειράξεις, εάν πάλι το κάνεις, πρόσεξε να μη κάνεις βαριές εργασίες όπως παιχνίδια και κάψεις τη cpu.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

προσεχε με αυτα,καλο ειναι να μην τα πειραζεις...αν σου θερμανθει πολυ δεν θα εχει κοφτη..χαχαχαχ..θα το κανεις σαν το chernobil!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να τοποθετήσω επιπλέον εφαρμογές στην λίστα με το διπλο παράθυρο; αυτη την στιγμη πχ δεν εχει την εφαρμογη facebook πως θα την τοποθετήσω;

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάνει κάνεις αυτές τις αλλαγές στο κρυφό μενού;

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/mod-root-rid-lag-g3-t2819365

Τους έκανα στο δικό μου Και πράγματι βλέπω αισθητή διάφορα στη λειτουργία του τηλ

Πράγματι εξαφανίστηκε τελείως το lag και το κινητό πηγαίνει σφαίρα

Εξαφανίστηκαν και τα redraw της αρχικής οθόνης

Δεν ξέρω βέβαια αν διατρέχει κάποιο κίνδυνο το τηλ

 

Χωρίς να θέλω να πάρω κανέναν στον λαιμό μου, γιατί όντως υπάρχει θεωρητικός κίνδυνος υπερθέρμανσης, εγώ τα έχω κάνει και τα 2 από το Σεπτέμβρη χωρίς κανένα πρόβλημα.

Τα έχω κάνει και στο G2 της γυναίκας μου εδώ και ένα χρόνο, επίσης χωρίς πρόβλημα.

Ενημερωτικά πάντως υπάρχει και mod στο xda, που απλώς ανεβάζει το throttle (χωρίς να τα απενεργοποιεί τελείως) και είναι πιο ασφαλές.

Συμφωνώ πάντως ότι έτσι εξαφανίζεται τελείως το lag.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σπάστηκα με το γεγονός να πρέπει να βάλουμε τις ρυθμίσεις του Ίντερνετ και μμς χειροκίνητα!!!Ειχα Samsung,IPhone κλπ.και πάντα δε χρειαζόταν να κάνω τίποτα!!!Αλήθεια,όλοι χειροκίνητα τις βάζετε;;;Ξαναλέω ότι έχω wf2g...

 

Σορυ που επανερχομαι αλλα θα σκασω!!Εβαλα αλλη καρτα-αλλο νουμερο-wind f2g και παλι τα ιδια!!Εκανα με τη βαηθεια της Wind τις ρυθμισεις για ιντερνετ και μμς και ενω ιντερνετ εχω και μπαινω σε σελιδες κλπ.,μμς παλι δε στελνω!!!!Δε μου βγαζει καποιο μηνυμα σφαλματος,αλλα γυριζει πολυ ωρα το κυκλακι και μενει εκει!!Το μμς δε φευγει ποτε!!!Και καποια στιγμη,στη μπαρα των ενημερωσεων,μου λεει το μνμ δεν εσταλει και να προσπαθησω παλι!!Τι μπορει να γινετε??Δεν εχει καποιος wind f2g να μου πει αν του κανει το ιδιο??:(

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Απο το πλαίσιο με την προσφορά που έχει τώρα στα 324€ έχει αγοράσει κανείς? έχει καινούργιες παρτίδες ή θα φάμε καμιά φόλα ? :blink::worry::blink::worry::blink::worry:γιατί μου έχουν κρατήσει ένα σε κατάστημα για μία φίλη αλλά δεν ρώτησα παρτίδα γιατί ήταν τελευταίο και γινόταν και ψιλοχαμός...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα εγώ και ένας συνάδελφος 502 παρτίδα μέχρι τώρα όλα καλά.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα εγώ και ένας συνάδελφος 502 παρτίδα μέχρι τώρα όλα καλά.

 

Να είσαι καλά φίλε μου. Ευχαριστώ πολύ.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά φίλε μου. Ευχαριστώ πολύ.[/quote

Τίποτα να σαι καλά και χρόνια πολλά!

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν υπάρχει πρόβλημα με την παρτίδα 409; Έχει κανένας να μου πει; Γιατί θέλει να το πάρει ο ξάδερφος μου απο ένα φίλο του και είναι παρτίδα 409. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να τοποθετήσω επιπλέον εφαρμογές στην λίστα με το διπλο παράθυρο; αυτη την στιγμη πχ δεν εχει την εφαρμογη facebook πως θα την τοποθετήσω;

 

1.Πρέπει να είσαι root και να πας στο:

/system/build.prop και να το ανοίξεις με έναν text editor

 

2.Να βρεις την γραμμή που λέει:

persist.splitwindow.support_all=false

και να αλλάξεις το false σε true

Δηλ. persist.splitwindow.support_all=true

 

3.Να σώσεις τις αλλαγές και να κάνεις μια επανεκκίνηση το τηλέφωνο

 

Παιδιά ξέρετε αν υπάρχει πρόβλημα με την παρτίδα 409; Έχει κανένας να μου πει; Γιατί θέλει να το πάρει ο ξάδερφος μου απο ένα φίλο του και είναι παρτίδα 409. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Έχω την 408 και δεν έχω κανένα πρόβλημα

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

1.Πρέπει να είσαι root και να πας στο:

/system/build.prop και να το ανοίξεις με έναν text editor

 

2.Να βρεις την γραμμή που λέει:

persist.splitwindow.support_all=false

και να αλλάξεις το false σε true

Δηλ. persist.splitwindow.support_all=true

 

3.Να σώσεις τις αλλαγές και να κάνεις μια επανεκκίνηση το τηλέφωνο

 

 

Σωστός. Ευχαριστούμε.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως παντού αναφέρεται ότι τόσο όσο το facebook καθ'αυτού, όσο και το messenger έχουν τρελό πρόβλημα διαχειρίσεως της μνήμης παρόλες τις προσπάθειες που έχουν γίνει για λύση του προβλήματος, εξακολουθούν να έχουν πρόβλημα.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Στις midrange συσκευές έχει πρόβλημα. Όχι στις ναυαρχίδες.

 

Αν θεωρεις φιλε μου lg g3 και htc one m8, αυτα ειχα την ευκαιρια να δω προσφατα, midrange τι να πω.....

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Αν θεωρεις φιλε μου lg g3 και htc one m8, αυτα ειχα την ευκαιρια να δω προσφατα, midrange τι να πω.....

Το εχω πει χιλιες φορες σε αυτο το νημα για τα σκουπιδια του facebook.

Ακριβως ετσι... Κολλανε τα παντα...

 

Επισης εχω αναφερει 2 φορες το περιστατικο με τον κολλητο μου που κολλουσε το m8 σαν τρελο... Του εσβησα ολες της εφαρμογες του φβ και του καρφιτσωσα τη σελιδα του φβ σαν σελιδοδεικτη και απο τοτε αλλαξε ολο το κινητο...καταλαβε τη διαφορα απο την πρωτη στιγμη που το επιασε στα χερια του μετα απο τη διαγραφη των εφαρμογων...

 

Το πρωτο που κανω οταν παιρνω κινητο ειναι να διαγραφω αυτες τις σαβουρες...

Link to comment
Share on other sites

Αν θεωρεις φιλε μου lg g3 και htc one m8, αυτα ειχα την ευκαιρια να δω προσφατα, midrange τι να πω.....

Εχω αλλάξει πολλές συσκευές και σε καμία δεν είχα πρόβλημα με Το Facebook ή το Messenger. Μόνο στο G3 μου έκλεινε το Messenger όταν άνοιγα το πληκτρολόγιο για να γράψω σαν να προσπαθούσε να ελευθερώσει μνήμη. Τελικά άλλαξα πληκτρολόγιο και ησύχασα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι οτι κλεινει η εφαρμογη... Τρελαινεται στο lag το κινητο γενικα. Αν εσβηνες τις εφαρμογες θα καταλαβαινες τη διαφορα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι οτι κλεινει η εφαρμογη... Τρελαινεται στο lag το κινητο γενικα. Αν εσβηνες τις εφαρμογες θα καταλαβαινες τη διαφορα...

Ποιος ο λόγος να εχω smartphone άμα είναι να τα σβήσω όλα όμως;

Φυσικά είναι πολύ βαριές οι εφαρμογές αυτές αλλα μιλάμε για τρομερά δυνατές συσκευές. Ευτυχώς δεν μου το χει παρουσιάσει ποτέ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος να εχω smartphone άμα είναι να τα σβήσω όλα όμως;

Φυσικά είναι πολύ βαριές οι εφαρμογές αυτές αλλα μιλάμε για τρομερά δυνατές συσκευές. Ευτυχώς δεν μου το χει παρουσιάσει ποτέ.

Το μονο που χανεις ειναι οτι δεν θα εχεις ειδοποιησεις οταν παιρνεις μνμ στο φβ...

Αλλιως προσθετεις τη σελιδα του φβ σαν σελιδοδεικτη και στη συνεχεια βαζεις το widget των σελιδοδεικτων στην επιφανεια εργασιας σου και εχεις φβ χωρις να κολλαει το κινητο.

 

Δεν εχει να κανει με τις δυνατοτητες της συσκευης αλλα με το ποσο κακογραμμενη ειναι η εφαρμογη. Το viber πχ που λογω της εμπειριας τους με το φβ καποιοι θεωρουν οτι και αυτο θα δημιουργει προβλημα στο κινητο δουλευει αψογα...

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Τζαμπα λεφταααα.εδωσα το note 3 μου για 300 ευρω ....εβαλα απο πανω 250 να παρω το note 4......με 280 πηρα το lg g3 και ειμαι περισσοτερο ευχαριστημενος.

Παραποναααα,στο note 4 να δεις...lag lag lag lag lag

Α και να μην ξεχασω ειμαι samsungακιας ετσι?ταχω αγορασει ολα τα note και omnia galaxy s πλην του 5

 

Αν κι offtopic θα γράψω κι εγώ οτι συμφωνώ μαζί σού.

Πήρα το note 4 c πού και καλά είχε και καλύτερή μπαταρία και πραγματικά απόρησα.

Εντάξει κρατούσε ναι μεν λίγο παραπάνω σε σχέση με το g3 οχι όμως και καμία τρελή διαφορά.

επίσης περισσότερος λόξιγκας στο note,η μάλλον στο πανίσχυρο με τα λεγόμενά note 4,κάτι πού στην πράξη δεν είδα.και δεν είμαι σημερινός.

το 32αρι g3 ήταν υποδειγματικό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...