Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα δεν τις βγάζει ακόμα μάλλον πρέπει να το συνδέσω στο pc. Είμαι με την 5.0 να κάνω αναβάθμιση υπάρχει διαφορά? Βαριέμαι μετά το restore και άντε να σεταρω το τηλέφωνο πάλι :p

 

δεν έχουν βγει ακομα η παραπάνω εκδόσεις για το τηλέφωνο μας. Η τελευταία είναι 5.0

 

Καλά αυτό εννοούσα. Δεν έλεγα για 5.1 σε εμάς. Αλλά θεωρώ πολύ πιθανό να μην βγάλουν 5.0.1 και να πάνε αμέσως σε 5.0.2 ή 5.1 από την 5.0

 

Σε γενικες γραμμες,μεγαλυτερη ταχυτητα,καλυτερη μπαταρια-οχι παντα-και συνολικα καλυτερη λειτουργια παντου...Αν και προσωπικα,τωρα με τη lollipop,νοιωθω καλυμενος...!! ;) Ψαξε λιγο εδω στο φορουμε,δες και στο φορουμ για ρουτ και θα παρεις μια ιδεα...Καλη Ανασταση!!

 

Μεγαλύτερη ταχύτητα? Πως? Καλύτερη μπαταρία?? Καλύτερη λειτουργία???? Τίποτα από αυτά επειδή έκανες ρουτ.

 

Το ρουτ δεν είναι τίποτα παραπάνω από την άδεια δικαιωμάτων διαχειριστή στη συσκευή. Είναι σαν να λέμε ότι μέχρι να γίνεις ρουτ είναι σαν να είσαι στο PC με Guest account. Με ρουτ έχεις λοιπόν άδεια να κάνεις ότι θέλεις στου φακέλους του συστήματος. Και κατά προέκταση να χρησιμοποιήσεις εφαρμογές που παρεμβαίνουν στα αρχεία συστήματος για να κερδίσεις λειτουργίες.

Μόνο με ρουτ, ταχύτητα, μπαταρία και λειτουργία δεν θα δεις.

 

Ταχύτητα αν αλλάξεις κερνελ και βάλεις άλλους governors και schedulers θα δεις διαφορά αλλά σε κόστος μπαταρίας.

Μπαταρία?? Εδώ πονάει. Πάλι με κερνελ μπορείς να ρυθμίσεις έτσι ώστε να κερδίσεις σε μπαταρία αλλά να χάσεις σε λειτουργία ή κάτι ενδιάμεσο άρα δεν κερδίζεις και πολλά. Με greenify μπορείς να κλείνεις εφαρμογές να μην μένουν στο παρασκήνιο και ΙΣΩΣ κερδίσεις λίγο μπαταρία αλλά η εφαρμογή θα αργεί λίγο να ανοίξει γιατί θα είναι σαν να ανοίγει πρώτη φορα.

Με disable services μπορείς να κλείσεις κάποια services που δεν χρησιμοποιείς και σου τρώνε μπαταρία όπως μερικά της google.

Φοβερά πράγματα δεν θα δεις. Επίσης μπορείς πλέον να απεγκαταστήσεις εφαρμογές συστήματος και άρα να έχεις λιγότερες εφαρμογές στο κινητό και κατά συνέπεια αυτό αναπνέει καλύτερα.

 

Γενικά τι κερδίσεις με το ρουτ, υπάρχει παντού να το βρείς αλλά δεν είναι τίποτα παραπάνω από τον πλήρη έλεγχο της συσκευής που εσύ αγόρασες και είναι δική σου και μέχρι εκείνη την στιγμή είναι σαν να είναι δανεική από την εταιρεία.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Xda it... Flashtool + kitkat kdz....

Παιδια, αν και δεν θα αλλαξω φετος συσκευη, ειμαι ο μονος που θεωρει το s6 ΠΟΛΥ πιο ωραιο του edge?

Το έχεις δει Live? Το επεξεργαστηκα λίγο χτες στα mediamarkt εντάξει δεν πέθανα κιόλας... Συμπαθητικό αλλά ως εκεί. Αναμένω g4 αλλιώς η τσιμπαω note 4 ως αντικατάσταση του note 3. Και τα δύο ψιλόαδιαφορα μου φάνηκαν

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δει Live? Το επεξεργαστηκα λίγο χτες στα mediamarkt εντάξει δεν πέθανα κιόλας... Συμπαθητικό αλλά ως εκεί. Αναμένω g4 αλλιώς η τσιμπαω note 4 ως αντικατάσταση του note 3. Και τα δύο ψιλόαδιαφορα μου φάνηκαν

 

Ναι live, ειπα πολυ πιο ωραιο του edge.. Εμενα δεν μου αρεσουν τα samsung.... Εκτος απο υλικο δεν αλλαξε το ριμαδι το ιδιο προσωπο με το s5 εχει

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,δε μπορώ να στείλω mms και δε μπαίνω και Ίντερνετ!!!Εννοείται έχω ανοιχτά τα δεδομένα!!Εχω wf2g.Εβαλα τις ρυθμισεις όμως χειροκίνητα και δουλεύουν.Το θέμα είναι όμως γιατί να γίνει αυτό;;Το κιν.το πήρα από ΟΤΕ προχθές...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έδωσα. Ευχαριστώ για τις εμπειρίες, τις συζητήσεις και τη βοήθεια. Καλή συνέχεια.:) :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έδωσα. Ευχαριστώ για τις εμπειρίες, τις συζητήσεις και τη βοήθεια. Καλή συνέχεια.:) :)

 

Το πιο βασικό δεν μας είπες, τι πήρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το πιο βασικό δεν μας είπες, τι πήρες.

 

Ένα πανέμορφο λευκό Νote 4.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένα πανέμορφο λευκό Νote 4.:)

 

Καλοριζικο, αν τελικά το βολευτεις είναι πολύ καλό. Είναι γεγονός πάντως ότι το G3 δεν σε πήγε καλά. :P

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο, αν τελικά το βολευτεις είναι πολύ καλό. Είναι γεγονός πάντως ότι το G3 δεν σε πήγε καλά. :P

Ευχαριστω πολύ φίλε μου Γιάννη!

Δεν με πήγε καθόλου καλά και μάλλον είναι η τελευταία φορά που παίρνω LG.

Καλή Ανάσταση σε όλους!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,δε μπορώ να στείλω mms και δε μπαίνω και Ίντερνετ!!!Εννοείται έχω ανοιχτά τα δεδομένα!!Εχω wf2g.Εβαλα τις ρυθμισεις όμως χειροκίνητα και δουλεύουν.Το θέμα είναι όμως γιατί να γίνει αυτό;;Το κιν.το πήρα από ΟΤΕ προχθές...

 

Τελικα ενω ιντερνετ μπαινω-με τις χειροκινητες ρυθμισεις-και ενω εβαλα και τις ρυμθμισεις mms,παλι δε λαμβανω!!!Εδω και ποση ωρα γυριζει ενα κυκλακι και το μμς δε λεει να ερθει!!!Μηπως να εκανα μια επαναφορα??Μια βοηθεια παρακαλω!!!:(

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ φίλε μου Γιάννη!

Δεν με πήγε καθόλου καλά και μάλλον είναι η τελευταία φορά που παίρνω LG.

Καλή Ανάσταση σε όλους!!

Ο καθενας εχει τις προτιμησεις τους.. Γουστα ειναι αυτα.

Καλη ανασταση φιλε...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ενω ιντερνετ μπαινω-με τις χειροκινητες ρυθμισεις-και ενω εβαλα και τις ρυμθμισεις mms,παλι δε λαμβανω!!!Εδω και ποση ωρα γυριζει ενα κυκλακι και το μμς δε λεει να ερθει!!!Μηπως να εκανα μια επαναφορα??Μια βοηθεια παρακαλω!!!:(

Φίλε μου εγώ που έχω Vodafone cu, μόλις άνοιξα το κινητό για πρώτη φορά μου έστειλε 2 μηνύματα, ένα για το internet και ένα για τα mms και έγιναν οι ρυθμίσεις αυτόματα. Κάνε μια κλήση στον πάροχο σου να σου στείλει τις ρυθμίσεις με μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Σε προσφατες διακοπες συνηθισμενος απο το nexus θελησα να βγαλω photosphere φωτογραφιες αλλα δεν βρηκα καμια τετοια επιλογη... Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα η πρεπει να κατεβασω τη google camera?
Link to comment
Share on other sites

Ένα πανέμορφο λευκό Νote 4.:)

Τελικά πήρες το 4αρι το θηρίο??? Καλορίζικο και να το χαρείς το τουμπανακι! Καλή ανάσταση!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρες το 4αρι το θηρίο??? Καλορίζικο και να το χαρείς το τουμπανακι! Καλή ανάσταση!

Ναι.. Έλεγα για το 3 αλλά διάβασα πολλά παράπονα και είπα να πάω σε κάτι πιο σίγουρο. :p

Καλές γιορτές να έχουμε.. Θα μπαίνω να διαβάζω..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε προσφατες διακοπες συνηθισμενος απο το nexus θελησα να βγαλω photosphere φωτογραφιες αλλα δεν βρηκα καμια τετοια επιλογη... Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα η πρεπει να κατεβασω τη google camera?

 

Κατέβασε την δεν το υποστηρίζει μαμά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο λιγο διαβασμα στο νοτε 4 βλεπω και εκει δραμα και με σναπντραγκον κ με εξινος πολλα προβληματα.... και λαγκ!!!!θελει ο αδερφος μου να αλαξει το xperia t αλλααα μαλλον βλεπω να περιμενουμε g4
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο λιγο διαβασμα στο νοτε 4 βλεπω και εκει δραμα και με σναπντραγκον κ με εξινος πολλα προβληματα.... και λαγκ!!!!θελει ο αδερφος μου να αλαξει το xperia t αλλααα μαλλον βλεπω να περιμενουμε g4

 

Με sd 808; Ούτε να το σκέφτεται ο αδερφός σου για αγορά g4 εάν επαληθευθούν οι διαρροές.

Καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα σε όλους με υγεία και ευτυχία, προσωπική και οικογενειακή!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα τελικα τη google camera και αποδειχτηκε για ακομα μια φορα οτι η lg σε θεμα software δεν εκανε καλη δουλεια. Η μαγικη εστιαση με την καμερα της lg ειναι απλα τραγικη...δεν μπορω να εστιασω με τιποτα στο αντικειμενο που θελω, αντιθετως με τη google camera το αποτελεσμα ηταν παρα πολυ καλο και απειρως καλυτερο απο τη στομ εφαρμογη...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σπάστηκα με το γεγονός να πρέπει να βάλουμε τις ρυθμίσεις του Ίντερνετ και μμς χειροκίνητα!!!Ειχα Samsung,IPhone κλπ.και πάντα δε χρειαζόταν να κάνω τίποτα!!!Αλήθεια,όλοι χειροκίνητα τις βάζετε;;;Ξαναλέω ότι έχω wf2g...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σπάστηκα με το γεγονός να πρέπει να βάλουμε τις ρυθμίσεις του Ίντερνετ και μμς χειροκίνητα!!!Ειχα Samsung,IPhone κλπ.και πάντα δε χρειαζόταν να κάνω τίποτα!!!Αλήθεια,όλοι χειροκίνητα τις βάζετε;;;Ξαναλέω ότι έχω wf2g...

 

Στο είπε και ένας φίλος παραπάνω, πάρε ένα τηλέφωνο στον πάροχό σου να σου στείλουν με μήνυμα τις ρυθμίσεις και απαντάς με ένα ΝΑΙ και τις περνάει αυτόματα. Τι κάθεσαι και κωλοχτυπιέσαι και χαλιέσαι? Απλά είναι τα πράγματα, μην τα δυσκολεύετε μόνοι σας και μετά σας φταίνε οι άλλοι.

Φιλικά στο λέω μην αγχώνεσαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Θα τρελαθω... Σημερα μιλουσα καμια ωρα μεσω facebook measenger calls και μετα οταν εβαλα youtube ξαναγυρισε το bug με τον ηχο απο μπροστα.

Απο οτι φαινεται το κινητο μπερδευει τους ηχους και με την αυξομειωση του ηχου μου βγαζει το εικονιδιο που βγαζει οταν μιλαω. Δεν γινεται να ειναι hardware... Με ενα reboot φτιαχνει! Δωστε τα φωτα σας παρακαλω.. Χρησιμοποιεί κανενας αλλος το messenger για voip calls?

Υ. Γ. Τωρα που το ξανασκεφτομαι μιλησα και μεσω ακουστικων ενω φορτιζοτανε το τηλεφωνο. (δεν ξερω αν βοηθα αυτο)

Ευχαριστω

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Στο είπε και ένας φίλος παραπάνω, πάρε ένα τηλέφωνο στον πάροχό σου να σου στείλουν με μήνυμα τις ρυθμίσεις και απαντάς με ένα ΝΑΙ και τις περνάει αυτόματα. Τι κάθεσαι και κωλοχτυπιέσαι και χαλιέσαι? Απλά είναι τα πράγματα, μην τα δυσκολεύετε μόνοι σας και μετά σας φταίνε οι άλλοι.

Φιλικά στο λέω μην αγχώνεσαι.

 

Φυσικά και τους πήρα φίλε μου!!!Αλλά αντί να μου στείλουν αυτό,μου στείλανε ένα που έγραφε τις ριθμισεις να τις περάσω μόνος μου!!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και τους πήρα φίλε μου!!!Αλλά αντί να μου στείλουν αυτό,μου στείλανε ένα που έγραφε τις ριθμισεις να τις περάσω μόνος μου!!!

 

Μετά είναι για φάπες. Μου κάνει εντύπωση γιατί εμένα η vodafone τις έστειλε μόνη της τις ρυθμίσεις και απλά έστειλα ένα απαντητικό μήνυμα , που το μόνο που έγραψα ήταν Ναι, ότι δηλαδή θέλω να έχω ιντερνετ και mms στο κινητό. :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...