Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιος το χαρακτηρίζει απαιτούμενο το hard reset Πριν και μετά από ένα απλό πατς;

Κανείς δεν το κάνει. Είναι απλώς αναμενόμενο σε γενικές γραμμές να παρουσιαστούν προβλήματα από την μια έκδοση στην άλλη για ότι έχεις εγκατεστημένο και συστήνεται γενικώς σαν μια μορφή ασφάλειας και σιγουριάς ότι δεν φταίει κάποιο conflict που μπορεί να υπήρξε από την αλλαγή έκδοσης, βάσης ή οποιασδήποτε άλλης αλλαγής.

Διάβασε τι λέω στην υπογραφή μου για να καταλάβεις.

 

Επίσης μάλλον εννοείς soft reset. Δηλαδή factory reset.

Ως hard reset εννοούμε το φορμάρισμα όλης της εσωτερικής μνήμης, re-partition και πέρασμα του λειτουργικού. Αυτό που κάνει το flash tool για παράδειγμα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον σημερα επειτα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με lg το κινητο παραληφθει απο κουριερ για να παει στο σερβις

Σε ενα χαρτί τους έγραψα τι προβλήματα αντιμετωπίζω με το τηλέφωνο. (Ξαφνικά shut down, υπερθέρμανση οθόνης, παρασιτικά στη κλήση)

Ελπίζω να το διαβάσουν.

Θα σας ενημερώσω όταν επανέλθει το τηλέφωνο από το σέρβις.

Παρεμπιπτόντως έχω σαν αντικατάσταση του g3 ένα l90 της συζύγου....

Μιλάμε πως το τηλέφωνο σκίζει σε όλα. ...

Από μπαταρία έχω πάθει πλάκα. Αυτή τη στιγμή είμαι 19 ώρες χρήση με 2,5ώρες οθόνη ανοιχτή και είναι στο 70%....μακάρι να είχε τέτοια μπαταρία το g3

Link to comment
Share on other sites

Ανακαλυψα το πρωτοπραγματικο πλεονεκτημα QHD. Με custom rom ελεγχεις dpi χωρις ουτε πιξελ να φαινεται οτι dpi και ανεπιλεξεις!

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα dpi εμένα πάλι δεν μου αρέσει.δεν μου αρέσει να πειράζω την οθόνη του κινητού από τις μαμά ρυθμίσεις...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μν εχει καλο αποτελεσμα οταν κανεις zoom στο κινητο...οποτε καλυτερα στο default η οθονη
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αυτα μοιάζουν ονειρικά σε σχέση με το nexus με την ιδια φωτεινότητα. Τοτε γιατι πολλά παιδια φωνάζουν για την αυτονομία? Ίσως να μην είναι η καλυτερη οκ αλλά απο ότι μου λες με αυτή τη χρήση είναι αξιοπρεπης

 

Φίλε μου και εγώ nexus 5 είχα και ήμουν πολύ διστακτικος για την αλλαγή διότι ήξερα ότι τη ταχύτητα του δεν την έχει κανένα αντροιντ κινητό. Έκανα τελικά την αλλαγή σε g3 32 GB. Εκτός από την ταχύτητα στο μενού, σε όλα τα υπόλοιπα είναι μακράν πιο καλό το g3! Ιδικά στο θέμα της αυτονομίας αλλά και της κάμερας. Το νεξους το είχα σε 2g και κλειστά τα δεδομένα ώστε να βγάλω με το ζόρι τη μέρα και με 2 και κάτι ψιλά χρήση οθόνης.. Μεγάλη απογοήτευση το νεξους σε αυτό το τομέα και εννοείται ότι είναι λόγος για αλλαγή! Τώρα στο g3 βγαίνει στο χαλαρό η μέρα με ανοιχτά 4g και Wi-Fi μόνιμα! Και με την τελευταία αναβάθμιση πλησιάζει το νεξους αρκετά σε ομαλότητα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα dpi εμένα πάλι δεν μου αρέσει.δεν μου αρέσει να πειράζω την οθόνη του κινητού από τις μαμά ρυθμίσεις...

 

Τελικά το δίνεις το κινητό???

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το δίνεις το κινητό???

 

Προσωρινά ναι....με τρώει το χέρι μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προσωρινά ναι....με τρώει το χέρι μου.

 

σε έψησαν τελικά να πάρεις το πλακάκι??? :lol::lol::lol: πλάκα κάνω...! τι χρώμα το παρήγγείλες? καλορίζικο...!

 

μόλις με το καλό το πάρεις πέρνα και μια βόλτα απο εδώ και πές μας μια πρώτη εντύπωση!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το sony z3.

Μπα,δεν με έψησε κανείς,απλά 2 κινητά μου άρεσαν φέτος.το ένα το πήρα....ας δω και το άλλο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προσωρινά ναι....με τρώει το χέρι μου.

 

Τι πήρες τελικά???

 

EDIT: απάντησες αλλά δεν σε πρόλαβα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποιο εννοειτε πλακακι?

 

Το Ζ3 πήρε ο φίλος ταξιδιώτης

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Έχω διαβάσει σε παρουσιάσεις, ότι η οθόνη σε εξωτερικούς χώρους είναι πολύ reflective και δυσκολεύεσαι να δεις το περιεχόμενο που απεικονίζεται στην οθόνη. Ισχύει αυτο; Ρωτάω γιατί μάλλον θα κάνω την αναβάθμιση από το note 2. Πιστεύω να αξίζει. Edited by aeroporos
Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA

Δεν ξέρω σε τι συνθήκες μπορεί να παρουσιάσει αδυναμία η ευκρίνεια, αλλά εμένα ακόμα και κάτω από το έντονο φως του ήλιου, δεν με ενόχλησε καθόλου και έβλεπα μια χαρά.

Το έχω στην αυτόματη φωτεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Μετα και την τελευταία αναβαθμιση η μπαταρια εξακολουθει ναι ειναι χαλια.χρονους κιτ κατ δεν μπορω να πιασω με τιποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις εκανα απεγκατάσταση του chrome να δω αν εχει διαφορα στην μπαταρια.τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Έχω διαβάσει σε παρουσιάσεις, ότι η οθόνη σε εξωτερικούς χώρους είναι πολύ reflective και δυσκολεύεσαι να δεις το περιεχόμενο που απεικονίζεται στην οθόνη. Ισχύει αυτο; Ρωτάω γιατί μάλλον θα κάνω την αναβάθμιση από το note 2. Πιστεύω να αξίζει.

 

Κανένα τέτοιο πρόβλημα. Και υπό το φώς του ηλίου βλέπεις κανονικά. Δεν έχω τέτοιο θέμα.

 

Μετα και την τελευταία αναβαθμιση η μπαταρια εξακολουθει ναι ειναι χαλια.χρονους κιτ κατ δεν μπορω να πιασω με τιποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις εκανα απεγκατάσταση του chrome να δω αν εχει διαφορα στην μπαταρια.τι λετε?

 

Αν και με custom, ίσα ίσα. Εγώ βλέπω πολύ καλύτερη μπαταρία. Δεν ξέρω τι χρόνους έπιανες αλλά σε 1 μέρα(18h) έχω άνετα 5 ώρες sot. 3-3,5 σε 2ημερο(40h). Φυσικά όλα ανοιχτά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κανένα τέτοιο πρόβλημα. Και υπό το φώς του ηλίου βλέπεις κανονικά. Δεν έχω τέτοιο θέμα.

 

 

 

Αν και με custom, ίσα ίσα. Εγώ βλέπω πολύ καλύτερη μπαταρία. Δεν ξέρω τι χρόνους έπιανες αλλά σε 1 μέρα(18h) έχω άνετα 5 ώρες sot. 3-3,5 σε 2ημερο(40h). Φυσικά όλα ανοιχτά.

Αυτο με τις 5 ωρες οθονη πραγματικα δυσκολευομαι να το πιστεψω. Εγω πανω απο 3,30 ωρες δεν εχω δει σε μια μερα. Ειδικα οταν ειμαι σε 4G η μπαταρια πεφτει 1% ανα 1 λεπτο με φωτεινοτητα αυτοματη, συγχρονισμο και gps κλειστο. Τι να πω. Ειμαι με μαμα lollipop βεβαια και δεν εχω παρει ακομα την 20H. Εννοειται οτι τα γραφω φιλικα, φιλε Κωστα και δεν σε αμφισβητω, απλα μου κανει εντυπωση γιατι κι αλλοι φιλοι μου το χουν καθως και παιδια απο το forum αναφερουν το ιδιο οτι πανω απο 3 ωρες δεν εχουν δει ποτε. Απο την αλλη εννοειται οτι η χρηση ειναι υποκειμενικη, αλλα απο κει και περα ειναι smartphone, δεν το εχουμε μονο για κλησεις.

Επισης θυμαμαι μια φορα που το συγκρινα με ενα one plus one. Τρεχαμε τα ιδια πραγματα και εμενα η μπαταρια εχασε πανω απο 30% ενω στου φιλου μου ουτε 10%.

Link to comment
Share on other sites

Χθες βράδυ πήρε και το δικό μου την V20h.

Η συσκευή έχει βελτιωθεί εμφανώς στην απόκρισή της. Όλα τα κάνει γρηγορότερα! Μπράβο στην LG για το update.

 

Νομίζω ότι βγάζει καλύτερες φωτογραφίες το βράδυ. Δοκίμασα χθες μερικές μετά το update.

Για μπαταρία να δούμε. Το είχα το βράδυ συνέχεια σε λειτουργία, και τώρα είμαι 21%. Θα δείξει, μακάρι να έχει βελτιωθεί.

 

Ρε παιδιά μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος. Ενώ είναι το auto φωτεινότητας είναι ενεργό αν μετακινήσεις και αυξήσεις/μειώσεις τη φωτεινότητα, αλλάζει (πιο φωτεινή ή πιο σκούρα). Το auto τότε τι ρόλο παίζει? Σίγουρα δεν αλλάζει τόσο πολύ η φωτεινότητα όσο όταν δεν είναι ενεργό το auto, αλλά αλλάζει.

Σε άλλα κινητά αν το μετακινήσεις χειροκίνητα απενεργοποιείτε το auto.

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις 5 ωρες οθονη πραγματικα δυσκολευομαι να το πιστεψω. Εγω πανω απο 3,30 ωρες δεν εχω δει σε μια μερα. Ειδικα οταν ειμαι σε 4G η μπαταρια πεφτει 1% ανα 1 λεπτο με φωτεινοτητα αυτοματη, συγχρονισμο και gps κλειστο. Τι να πω. Ειμαι με μαμα lollipop βεβαια και δεν εχω παρει ακομα την 20H. Εννοειται οτι τα γραφω φιλικα, φιλε Κωστα και δεν σε αμφισβητω, απλα μου κανει εντυπωση γιατι κι αλλοι φιλοι μου το χουν καθως και παιδια απο το forum αναφερουν το ιδιο οτι πανω απο 3 ωρες δεν εχουν δει ποτε. Απο την αλλη εννοειται οτι η χρηση ειναι υποκειμενικη, αλλα απο κει και περα ειναι smartphone, δεν το εχουμε μονο για κλησεις.

Επισης θυμαμαι μια φορα που το συγκρινα με ενα one plus one. Τρεχαμε τα ιδια πραγματα και εμενα η μπαταρια εχασε πανω απο 30% ενω στου φιλου μου ουτε 10%.

Πάντα φιλικά γίνονται οι συζητήσεις.

Δες στο θέμα της μπαταρίας. Περιγράφω αναλυτικά την χρήση μου. Και δες του χρόνους.

4G είναι παντελώς άχρηστο προσωπικά.

Επίσης εν έτη 2015, όπου και να πας έχεις WiFi, αρα και το 3g δεν έχει μεγάλη χρήση. Όποτε είμαι με WiFi, το έχω στο 2g. Τεσπα δες εκεί και δες ότι έχω σε 1,5 ημέρα παρά 1 ώρα, έχω 25% ακόμα, και 3.50 sot και 25 λεπτά κλήσεων.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5942803

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...