Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορω να κατεβασω ουτε μεσο ΟΤΑ ουτε απο το LG support tool (ουτε απο PC suite) την εκδοση "L" του λογισμικου. :(

Το smartphone ειναι απο ισπανια (6TL) παρτιδα 408. Ξερει κανεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν μπορω να κατεβασω ουτε μεσο ΟΤΑ ουτε απο το LG support tool (ουτε απο PC suite) την εκδοση "L" του λογισμικου. :(

Το smartphone ειναι απο ισπανια (6TL) παρτιδα 408. Ξερει κανεις τιποτα?

 

στα 6TL η τελ. εκδοση ειναι ακομα j

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την ενημερωση ! :)

 

Μηπως ξερουμε ποτε 8α βγει?

 

Τι να την κανεις εχεις κάποιο θέμα?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θεματάκι

Όταν πατάω το κουμπί να μου δείξει τις πρόσφατες εφαρμογές μερικές φορές δεν δείχνει τίποτα και θα πρέπει να το ξαναπατήσω για να μου τις δείξει

Το έχει κάποιος άλλος αυτό το θέμα;

Σημείωση είμαι στη τελευταία βερσιόν 10l

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάνα thread για απόλυτο android/lg newbie?..

 

Πρώτη φορά android (ερχόμενος από IOS) με το G3 και με γαργαλάει το χέρι μου. Είμαι στο χώρο του ΙΤ (προγραμματιστής) αλλά δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με android.

 

Που αρχίζω; Να πάω από XDA και όποιον πάρει ο χάρος;

 

Θέλω να διαβάσω λίγο πριν κάνω κάτι (root κλπ), αλλά θέλω να δω τι μπορώ να κάνω έτσι όπως είμαι στοκ.

 

Θέλω να το δουλέψω λίγο στοκ όπως είναι και να δω τι μπορώ να κάνω έτσι.

 

Π.χ. Μπορώ να βάλω έτσι απλά τον nova launcher από το google play και να μην διακυνδυνεύσω τίποτα;

 

Για πείτε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Μετά το κορυφαίο g2 (που μου έκλεψε η γυναίκα μου :p) πήρα το g3 κορεάτικο με snap 805. Δεν ξέρω διαφορές με snap 801, αλλά το συγκεκριμένο φυσάει. Ένα εξάωρο το βράδυ το τέσταρα με βαριά παιχνίδια και πολλές εφαρμογές να δουλεύουν παράλληλα και δεν κόλλησε πουθενά. Ελπίζω και με τα επόμενα g να συνεχίσει η εταιρεία να βγάζει τέτοιες κορυφαίες συσκευές γιατί ουδεμία διάθεση έχω να γυρίσω στη samsung. Μαι ερώτηση για όποιον ξέρει: στο g2 οι εφαρμογές εγκαθίστονταν στην μνήμη. Χθες όλες πέρναγαν στο g3 στην sd έχει αλλάξει κάτι στην πολιτική της google? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάνα thread για απόλυτο android/lg newbie?..

 

Πρώτη φορά android (ερχόμενος από IOS) με το G3 και με γαργαλάει το χέρι μου. Είμαι στο χώρο του ΙΤ (προγραμματιστής) αλλά δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με android.

 

Που αρχίζω; Να πάω από XDA και όποιον πάρει ο χάρος;

 

Θέλω να διαβάσω λίγο πριν κάνω κάτι (root κλπ), αλλά θέλω να δω τι μπορώ να κάνω έτσι όπως είμαι στοκ.

 

Θέλω να το δουλέψω λίγο στοκ όπως είναι και να δω τι μπορώ να κάνω έτσι.

 

Π.χ. Μπορώ να βάλω έτσι απλά τον nova launcher από το google play και να μην διακυνδυνεύσω τίποτα;

 

Για πείτε...

 

Ναι, βάζεις nova ή όποιο άλλο launcher δίχως ρίσκα. Για android όπως το θέτεις βλέπεις κι εδώ http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115 πριν τραβήξεις για xda. Εκεί πάμε για μετά το stock του G3.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έχω ένα θεματάκι

Όταν πατάω το κουμπί να μου δείξει τις πρόσφατες εφαρμογές μερικές φορές δεν δείχνει τίποτα και θα πρέπει να το ξαναπατήσω για να μου τις δείξει

Το έχει κάποιος άλλος αυτό το θέμα;

Σημείωση είμαι στη τελευταία βερσιόν 10l

 

Έχει αναφερθεί συχνά και εδώ και αλλού.

Το έχω δει και στο δικό μου να συμβαίνει σποραδικά όμως δεν θυμάμαι πια πότε ήταν η τελευταία φορά.

Κι εγώ είμαι στη 10L.

Edited by xsad
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 6 χρονα Samsung -ακιας λεω να την κανω προς LG μεριά...Αξιζει λετε η μετάβαση απο Note 3 στο G3 ?

Oxi. Είχα νότε 3 πήγα σε g3 και επέστρεψα στο νότε μετά από μια βδομάδα. Νότε 3 κατηγορία από μόνο του

Link to comment
Share on other sites

Oxi. Είχα νότε 3 πήγα σε g3 και επέστρεψα στο νότε μετά από μια βδομάδα. Νότε 3 κατηγορία από μόνο του

Εγω σου λεω οτι αξιζει.καμια σχεση η lg με το κουραστικο υι της σαμσουνγκ.οολυ πιο φλατ και πιο βολικο.

Link to comment
Share on other sites

σαμσουνακιασ και εγω,εκανα το βημα και πηγα σε LG G3 32GB απο Note 2,θα σου πω οτι το κινητο ειναι πολυ γρηγορα,εχει απιστευτη οθονη,εχει πολυ μικρες διαστασεις(για το μεγεθος οθονης),τρομερη θηκη με το παραθυρο,απο μπαταρια 2 μερες με βγαζει με νορμαλ χρηση(λιγο απο ολα).δεν ζεστενεται,δεν εχει lag,και γενικα ειναι πανεμορφο κινητο.

ΑΝ το αλλαζα θα το αλλαζα μονο με το NOTE 4και αυτο οταν πεσει ΠΟΛΥ η τιμη του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Μετά το κορυφαίο g2 (που μου έκλεψε η γυναίκα μου :p) πήρα το g3 κορεάτικο με snap 805. Δεν ξέρω διαφορές με snap 801, αλλά το συγκεκριμένο φυσάει. Ένα εξάωρο το βράδυ το τέσταρα με βαριά παιχνίδια και πολλές εφαρμογές να δουλεύουν παράλληλα και δεν κόλλησε πουθενά. Ελπίζω και με τα επόμενα g να συνεχίσει η εταιρεία να βγάζει τέτοιες κορυφαίες συσκευές γιατί ουδεμία διάθεση έχω να γυρίσω στη samsung. Μαι ερώτηση για όποιον ξέρει: στο g2 οι εφαρμογές εγκαθίστονταν στην μνήμη. Χθες όλες πέρναγαν στο g3 στην sd έχει αλλάξει κάτι στην πολιτική της google? Ευχαριστώ.

Φορτωμένο με bloatware είναι το Cat.6 G3 όμως έτσι??

Κάνε ένα antutu να δούμε αποτέλεσμα!!

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

:!: Ενημέρωση :!:

Να υπενθυμίσω οτι υπάρχει σχετικό θέμα που αφορά την επιλογή συσκευής ,μην βγαίνετε off topic .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εγω σου λεω οτι αξιζει.καμια σχεση η lg με το κουραστικο υι της σαμσουνγκ.οολυ πιο φλατ και πιο βολικο.

 

Μετά από note 3 (και ένα ευχάριστο διάλειμμα με blackberry passport) μπορώ να πω ότι εάν δεν έχεις θέμα με το πενακι αξίζει να πας σε g3 32gb για να πεις ότι έκανες μια καλή αλλαγή συσκευής. Σίγουρα όχι σε g3 16gb.

Τέλος το 32gb σε συνδυασμό με nova launger είναι ότι το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από note 3 (και ένα ευχάριστο διάλειμμα με blackberry passport) μπορώ να πω ότι εάν δεν έχεις θέμα με το πενακι αξίζει να πας σε g3 32gb για να πεις ότι έκανες μια καλή αλλαγή συσκευής. Σίγουρα όχι σε g3 16gb.

Τέλος το 32gb σε συνδυασμό με nova launger είναι ότι το καλύτερο.

+1000

 

εχει κανει κανεις το παρακατω?τι ειναι αυτο που ενεργοποιεις?υπαρχει καποια επιπτωση στο κινητο?

 

http://forums.androi...-does-work.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την ασυρματη φορτιση τι παιζει; Αγοραζουμε τον φορτιστη και τελος; Η χρειαζεται να παρουμε και ειδικο καπακι; Γιατι βλεπω video στο youtube π δειχνουν 2 η 4 pin στο πισω καπακι και δεν καταλαβαινω τη διαφορα
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να σε κατηγορησω αλλα μηπως εχεις μπερδευτει? Η συγκεκριμένη και καθαρίζει οπως το λες πανω στο τζιν/μπλουχα και στρογγυλεμένες ειναι οι ακρες , δεν εχει γωνιες

 

http://s28.postimg.org/bs4vvoj8p/pic1.jpg

 

http://s8.postimg.org/r3k7j2njl/pic2.jpg

Το κατάστημα που το έβαλες σε ποια περιοχή βρίσκεται?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την ασυρματη φορτιση τι παιζει; Αγοραζουμε τον φορτιστη και τελος; Η χρειαζεται να παρουμε και ειδικο καπακι; Γιατι βλεπω video στο youtube π δειχνουν 2 η 4 pin στο πισω καπακι και δεν καταλαβαινω τη διαφορα

 

τα ευρωπαϊκά δεν χρειάζονται τίποτα, παίρνεις ένα qi φορτιστή και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

τα ευρωπαϊκά δεν χρειάζονται τίποτα, παίρνεις ένα qi φορτιστή και είσαι έτοιμος.

 

Κανένα link υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

δες στο θέμα με τα αξεσουάρ. Έχω γράψει για έναν της nillkin

Να ρωτήσω κάτι.

Το παρακάτω πρόβλημα του G3 λύθηκε με τις αναβαθμίσεις ;http://pocketnow.com/2014/07/22/lg-g3-sharpening

 

Γιατί θυμάμαι ήταν πολύ ενοχλητικό αυτό το "clear type" γραμματοσειράς.

Οι Αμερικάνοι το αναφέρουν ως "halo effect".

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Paidia an mporeite na me voithisete!!! Exo to g3 16g t opoio t ezo kanei root me ena programa apeutheias apo to kinito mou... Ekana unroot apo to supersu kai treno dn einai root i siskeui mou dn dexete tn nea ekdosi. Leei i suskeui sas endexomenos na exei dextei root... Euxaristo!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.

Το παρακάτω πρόβλημα του G3 λύθηκε με τις αναβαθμίσεις ;http://pocketnow.com/2014/07/22/lg-g3-sharpening

 

Γιατί θυμάμαι ήταν πολύ ενοχλητικό αυτό το "clear type" γραμματοσειράς.

Οι Αμερικάνοι το αναφέρουν ως "halo effect".

 

εγώ προσωπικά δεν το έχω παρατηρήσει. Ίσα ίσα που η οθόνη του μου φαίνεται εξαιρετικά ξεκούραστη και με φοβερή ευκρίνεια. Μπορεί να έχει να κάνει και με την φωτεινότητα. Εγώ το έχω στο 75% αυτόματο. Στο 100% manual σε κλειστό χώρο σου βγάζει τα μάτια. Και τώρα που το δοκίμασα λίγο στο 100% πάντως δεν είδα halo

Link to comment
Share on other sites

Εχει προσεξει κανεις οταν φορτισει 100% και παραμενει στην πριζα να ακουγεται ηχος σαν να σε ενημερωνει οτι φουλαρε ωστε να το βγαλεις ενα πραμα.σε εμενα το κανει για κανα 5 λεπτο αλλα τα καταφερνει να με ξυπνησει
Link to comment
Share on other sites

Τι να την κανεις εχεις κάποιο θέμα?

 

Οχι η αληθεια ειναι οτι δεν εχω καποιο θεμα αλλα ως "νεα" εκδοση λογισμικου ολο και κατι καλο δεν θα εχει για να σου προσφερει - ρυθμισει ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...