Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει προσπαθήσει κανείς να κάνει σύζευξη με. Bluetooth. αυτοκινήτου?Στο Samsung που είχα έκανε κανονικά.Τώρα δεν μπορώ με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το g3 με την 10h ειναι πραγματικα αλλο τηλ σε σχεσει με την 10α.μολις το πηρα ειχε την 10a το αφησα με μαμα lancher και ειχε πολλα λαγκακια.μολις εβαλα την 10h πραγματικα το τηλ ειναι πολυ σμουθ και δεν σε χαλαει τιποτα.η καμερα στα ιδια επιπεδα με το s5 την μερα λιγο αλλα καλητερη την νυχτα.η μπαταρια τωρα με παει στα ιδια επιπεδα με το s5 ενω στην αρχη ειχα ενα θεμα και εφευγε πολυ γρηγορα.αυτο νομιζω λυθηκε με το φορματ που εκανα και μετα δεν το αφησα να κανει μονο του backup τις εφαρμογες απο το s5. καλο και το s5 απροβληματιστο οπως εγινε και το g3 τωρα μετα τα update,απλος το g3 γουσταρης να το βλεπεις ειναι πανεμορφο και πιο ποιοτικο .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του lg....:-)

 

Ρε παιδια εχουν αναφερθει τιποτα προβληματα με το σημα κινητης ?

Το σημα δειχνει πολλη χειροτερο απο οτι ειναι με το galaxy s2.στο σαμσουνγκ εχω 4 μπαρες σταθερα ενω στο ιδιο σημειο στο lg ποτε παει 4 μετα 2μετα το ξανασκεφτεται και παλι 4......πολλες φορες το χανει τελειως......

 

Να μιλησω με το μαγαζι(open365).με την αντιπροσωπεια ?

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω διαβαζω και ακρη δεν βρισκω..

 

εχω ένα samsung s3,θελω να αποφυγω να πάρω το s5 γιατι δεν θελω παλι Samsung και το G3 μου αρέσει πολύ.

 

Αλλά διαβάζω το νήμα του s5 και είναι όλα καλά και εδω όλο και κατι βλέπω περιέργο(θερμοκρασία,lag,ποιότητα κλήσης,ασθενες wifi,οθονη στον ηλιο κτλ κτλ)

 

Και ειναι πολυ ωραιο κινητο ρε γμτ (και εχω την δυνατοτητα να παρω το 3gb με 450ευρω).

Βοηθηστε με δεν θέλω πάλι samsung :)

 

S3 είχα κι εγώ και είχα αμφιβολίες για την αγορά του G3 όπως εσύ. Το πήρα και και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου.

 

Παρ' το και μην το πολυ σκέφτεσαι. Αξίζει το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Άμα αγοράσω το χρυσό ευρωπαικό μοντέλο θα έχω κάποιο θέμα με την εγγύηση? Γιατι αν δεν κάνω λάθος δεν εισάγεται...
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του lg....:-)

 

Ρε παιδια εχουν αναφερθει τιποτα προβληματα με το σημα κινητης ?

Το σημα δειχνει πολλη χειροτερο απο οτι ειναι με το galaxy s2.στο σαμσουνγκ εχω 4 μπαρες σταθερα ενω στο ιδιο σημειο στο lg ποτε παει 4 μετα 2μετα το ξανασκεφτεται και παλι 4......πολλες φορες το χανει τελειως......

 

Να μιλησω με το μαγαζι(open365).με την αντιπροσωπεια ?

το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ ακόμα και service το έστειλα κάνανε flash μου είπανε αλλά τρομάρα τους.

 

edit: το έχω συνεχώς 2G και μπορώ να πω οτι πάει καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά της lg δεν φημίζονται για το εξαιρετικό τους σήμα.

Παρόλα αυτά δεν έχω κανένα πρόβλημα,ακόμα και με μία γραμμή μιλάω εξαιρετικά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του lg....:-)

 

Ρε παιδια εχουν αναφερθει τιποτα προβληματα με το σημα κινητης ?

Το σημα δειχνει πολλη χειροτερο απο οτι ειναι με το galaxy s2.στο σαμσουνγκ εχω 4 μπαρες σταθερα ενω στο ιδιο σημειο στο lg ποτε παει 4 μετα 2μετα το ξανασκεφτεται και παλι 4......πολλες φορες το χανει τελειως......

 

Να μιλησω με το μαγαζι(open365).με την αντιπροσωπεια ?

 

Κατοχος g3 16gb και έχω να πω ότι το σήμα του δεν είναι καλό. Πολλές φορές χάνεται χωρίς λόγο και κάνει 20s να το ξαναβρεί. Σε περιοχές με κακό σήμα στο τοπ χάνει εντελώς ενώ αλλά κινητά δουλεύουν κανονικά. Ίσως φταίει ότι έχει πολυ μικρό ποσοστό ακτινοβολίας τι να πω. ..

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε εμένα έχει καλό σήμα αλλά όχι και έτσι. Έχει καταντήσει εκνευριστικό το ότι ακούω στατικό θόρυβο όταν κάνω κλήσεις. Ούτε κινητά των 20 ευρώ δεν έχουν θόρυβο. Επίσης χάνει 1% ανά ώρα στην αναμονή και δεν έχω συγχρονισμους να τρέχουν. Έχω και greenify μάλιστα. Το 1020 που γενικώς είχε χάλια μπαταρία έχανε μόλις 1% ανά 6ωρο
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα με το σήμα επειδή με ενδιαφέρει, έχει παρατηρήσει κάνεις αν εκεί που άλλα κινητά πιάνουν 4G/3G αυτό να έχει τα αντίστοιχα. Γιατί αν τα άλλα πιάνουν πχ 3G κι αυτό 2G είναι ένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Το greenify ειναι μια εφαρμογη που δουλευει ή μονη της ή σε συνεργασια με το xposed framework.

Τη βρισκεις και στο Play store απλα πρεπει να εισαι root!!

Δουλεια της ειναι να "κοιμιζει" τις εφαρμογες που εσυ θα επιλεξεις, ωστε να μη σου ξυπνανε το κινητο σε ανύποπτο χρονο και σου τρωνε μπαταρια.

xposed framework απο που μπορώ να το κατεβάσω?

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε εμένα έχει καλό σήμα αλλά όχι και έτσι. Έχει καταντήσει εκνευριστικό το ότι ακούω στατικό θόρυβο όταν κάνω κλήσεις. Ούτε κινητά των 20 ευρώ δεν έχουν θόρυβο. Επίσης χάνει 1% ανά ώρα στην αναμονή και δεν έχω συγχρονισμους να τρέχουν. Έχω και greenify μάλιστα. Το 1020 που γενικώς είχε χάλια μπαταρία έχανε μόλις 1% ανά 6ωρο

 

Με root όλα αυτά ή χωρίς? Γιατί εμένα τρώει παραπάνω χωρίς root. Γύρω στο 2% αλλά με συγχρoνισμούς email, google+

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα με το σήμα επειδή με ενδιαφέρει, έχει παρατηρήσει κάνεις αν εκεί που άλλα κινητά πιάνουν 4G/3G αυτό να έχει τα αντίστοιχα. Γιατί αν τα άλλα πιάνουν πχ 3G κι αυτό 2G είναι ένα πρόβλημα.

 

Τέτοιο θέμα δεν έχεις. Απλά κάνει σκαμπανεβασματα το σήμα, αλλά δουλεύει κανονικά δεν το χάνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Με root όλα αυτά ή χωρίς? Γιατί εμένα τρώει παραπάνω χωρίς root. Γύρω στο 2% αλλά με συγχρoνισμούς email, google+

 

Με root και greenify

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιο θέμα δεν έχεις. Απλά κάνει σκαμπανεβασματα το σήμα, αλλά δουλεύει κανονικά δεν το χάνει.

Ευχαριστώ. Το ίδιο θέμα είχα με το nexus 4, άρα κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κανένα καλό miracast για να συνδέω το κινητο με την τηλεοραση μεσω DLNA (screen mirroring).

To chromecast της google ειναι γι'αυτη την δουλεια ? ειναι συμβατο?

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω διαβαζω και ακρη δεν βρισκω..

 

εχω ένα samsung s3,θελω να αποφυγω να πάρω το s5 γιατι δεν θελω παλι Samsung και το G3 μου αρέσει πολύ.

 

Αλλά διαβάζω το νήμα του s5 και είναι όλα καλά και εδω όλο και κατι βλέπω περιέργο(θερμοκρασία,lag,ποιότητα κλήσης,ασθενες wifi,οθονη στον ηλιο κτλ κτλ)

 

Και ειναι πολυ ωραιο κινητο ρε γμτ (και εχω την δυνατοτητα να παρω το 3gb με 450ευρω).

Βοηθηστε με δεν θέλω πάλι samsung :)

Επειδή λίγες σελίδες παραπάνω είχα κι εγώ τον προβληματισμό με την οθόνη (πρώην κάτοχος Samsung), πήγα σε κατάστημα κ το έβαλα δίπλα σε εκθεσιακά note 3, s5, st, g2 κλπ... Υπάρχει κάποια μικρή διαφορά σε σχέση με τις Amoled Samsung, κυρίως με εσωτερικό φωτισμό, αλλά όχι η απόκλιση που θα χαρακτήριζες σημαντική.

 

Από την απόδοση στον ήλιο, είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια για οσους δεν γνωριζουν αυτο το mod

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/themes-apps/super-amoled-contrast-g3-display-t2817248

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μετάβαση από samsung και μετά από κάποιες μέρες με το κινητό έχω να πω τα εξής.

Αν και μεγάλος fan της s amoled και ενώ στην αρχή και εμένα δεν μου έκατσε καλά η οθόνη τελικά είναι εκπληκτική.Οι s amoled έχουν πιο έντονα χρώματα και είμαι πιο φωτεινές χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τα χρώματα είναι καλύτερα αφού η οθόνη του g3 είναι πολύ πιο ξεκούραστη με πολύ καλή ανάλυση.

Με το που το πήρα πέρασα την 10h και δεν έχω κανένα θέμα με lag ενώ η κάμερα του είναι πάρα πολύ καλή ειδικά σε νυχτερινή λήψη.

Μέχρι στιγμής χαίρομαι πολύ για την επιλογή που έκανα και ας ήμουν διστακτικός.

Και κάτι ακόμα.Η συσκευή είναι πανέμορφη!!!

Το μόνο θεματάκι που έχω είναι ότι δεν μπορώ να κάνω σύζευξη μέσω Bluetooth με το αυτοκίνητο μου πράγμα που με βολεύει πολύ αλλά το ψάχνω.

Edited by georbap
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κανένα καλό miracast για να συνδέω το κινητο με την τηλεοραση μεσω DLNA (screen mirroring).

To chromecast της google ειναι γι'αυτη την δουλεια ? ειναι συμβατο?

 

 

Αλλο το DLNA αλλο το screen mirroring. Για screen mirroring, πλεον και το chromecast κανει καλη δουλεια (μεχρι πριν λιγο καιρο δεν υποστήριζε screen mirroring) . Και ναι ειναι συμβατο με miracast. DLNA δεν εχεις με το chromecast, τουλαχιστον native, αλλα μπορεις μεσω bubbleupnp πχ να το κανεις και αυτο. Γενικα γι αυτα που προσφερει στην τιμη αυτη ειναι μια χαρα. Αλλα δεν καταλαβαινω αν μιλας για app ή για hardware. Αν μιλας για app τοτε dlna support εχει απο μονο του το G3 μεσα απο τα settings οπως και miracast. Αν μιλας για hardware τοτε ή πας σε chromecast ή πας σε ενα media player με περισσοτερες επιλογες μετα. Αλλα αν η TV σου ειναι της τελευταιας 5ετιας τουλαχιστον, 90% θα εχει dlna support απο μονη της.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα σταματησε να δουλευει το google play store, δε μπορω να συνδεθω, και φυσικα ουτε να κατεβασω τιποτα.

Εχω καθαρισει cashe, reboot 2-3 φορες, airplane mode OFF - ON κλπ ... τιποτα.

Το ΣΚ δουλευε κανονικα... μηπως υπαρχει γενικοτερο θεμα ?

 

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα σταματησε να δουλευει το google play store, δε μπορω να συνδεθω, και φυσικα ουτε να κατεβασω τιποτα.

Εχω καθαρισει cashe, reboot 2-3 φορες, airplane mode OFF - ON κλπ ... τιποτα.

Το ΣΚ δουλευε κανονικα... μηπως υπαρχει γενικοτερο θεμα ?

 

Καμια ιδεα?

 

οχι σε εμενα δουλευει κανονικα ,μολις κατεβασα το fonster για αλλαγη fonts:)

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...