Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχει κανεις κανενα δειγμα ΒΡΑΔΥΝΩΝ φωτο απο το lg g3??? Ενδιαφερεται φιλαρακι που θελει να παρει την συσκευη, αλλα επειδη και η καμερα του ειναι σημαντικος παραγοντας αγορας, υπαρχει κανενα δειγμα για να δουμε το διπλο led κατα ποσο εχει την απαιτουμενη δυναμη?? περισσοτερο σε προσωπα κτλ. Αν υπαρχει καποιος κατοχος να μας διαφωτισει θα ηταν σημαντικο,ευχαριστω!

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα εχουμε πει 100φορες ρε παιδια..Εγω που αγορασα απο kaizer ρωτησα πρωτα τι με καλυπτει στο doa και μου ειπαν ξεκαθαρα οτι αντικατασταση θα γίνει μονο αν η συσκευή ειναι dead για οτιδηποτε αλλο το πας για σέρβις.μιλησαν ξεκαθαρα και εγω το πηρα το κινητο (ενα lg g2 mini) και μεχρι στιγμης 3 μηνες τωρα το κινητο πεταει. Αν δεν σας κανουν οι οροι αυτοι και δεν θελετε να ρισκαρετε πατε σε ενα αλλο αναλογο μαγαζι με φτηνες τιμες οπως το xtreme mobile οπου δεχεται αντικατασταση για οποιοδηποτε προβλημα παρουσιαση η συσκευή βαση τα λεγομενα απο τον φιλο kopromax οπου εχει ψωνισει απο εκει προφανως και γνωριζει. Εγω δεν ξερω καν αν υπαρχει skroutzomagazo που το doa του να καλύπτει ελλατωματικη συσκευη Edited by hrcivic
Link to comment
Share on other sites

Dead On Arrival

Aυτό εμένα μου λέει ότι αν δεν ανοίγει η συσκευή τότε θα μου κάνουν αντικατάσταση.

Για οποιοδήποτε άλλο πρόβλημα service.

 

ps

τι γίνετε όμως στην περίπτωση που όταν την βγάλουμε από το κουτί έχει π.χ. γρατζουνιές στο bezel?

Έχουμε διαβάσει ότι αυτό συμβαίνει αρκετές φορές.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις κανενα δειγμα ΒΡΑΔΥΝΩΝ φωτο απο το lg g3??? Ενδιαφερεται φιλαρακι που θελει να παρει την συσκευη, αλλα επειδη και η καμερα του ειναι σημαντικος παραγοντας αγορας, υπαρχει κανενα δειγμα για να δουμε το διπλο led κατα ποσο εχει την απαιτουμενη δυναμη?? περισσοτερο σε προσωπα κτλ. Αν υπαρχει καποιος κατοχος να μας διαφωτισει θα ηταν σημαντικο,ευχαριστω!

 

Παρακάτω θα βρεις δείγματα σε όλες τις συνθήκες.

http://www.theverge.com/2014/6/4/5778688/lg-g3-camera-sample-photos

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Dead On Arrival

Aυτό εμένα μου λέει ότι αν δεν ανοίγει η συσκευή τότε θα μου κάνουν αντικατάσταση.

Για οποιοδήποτε άλλο πρόβλημα service.

 

ps

τι γίνετε όμως στην περίπτωση που όταν την βγάλουμε από το κουτί έχει π.χ. γρατζουνιές στο bezel?

Έχουμε διαβάσει ότι αυτό συμβαίνει αρκετές φορές.

 

και γω αυτο ακριβως σκεφτομαι τι γινετε εαν υπαρχει καποιο σημαδι στην συσκευη.κ εχω δει αρκετα σημαδια σε πολλες συσκευες που εχω αλλαξει.

Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω θα βρεις δείγματα σε όλες τις συνθήκες.

http://www.theverge.com/2014/6/4/5778688/lg-g3-camera-sample-photos

Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου! Θα το μεταβιβασω στον ενδιαφερομενο!

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θα ηθελα τη συμβουλη σας. Θελω να αγορασω το LG G3 LTE-A PRIME Cat.6 F460 32GB (*FACTORY UNLOCKED PHONE*) 5.5"/SNAPDRAGON 805

Το παρον υπαρχει προς το παρον μονο στη Κορεα και αν ερθει στην Ελλαδα θα αργησει.

Εχω επικοινωνησει με τον πωλητη (sto ebay) και μου εχει πει οτι λειτουργει με vodafone 3G & 4G η καρτα SIM,περιεχει την Ελλ.γλωσσα κ αν θελω μπορουν να το σεταρουν στα Ελληνικα πριν μου το αποστειλουν (καθως η μαμα γλωσσα οταν το ανοιγεις ειναι τα Κορεατικα). Ακομα εχει 1 χρονο εγγυησης σε Κορεατικο εργοστασιο.

Εσεις που εχετε γνωσεις περισσοτερες,τι με συμβουλευετε; Να το παρω απο Κορεα ή να προτιμησω το "παλιο" G3 απο Ελλαδα με τον snapdragon 801;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου απαντήσω μόνο για το κομμάτι όπου αναφέρεις "μπορουν να το σεταρουν στα Ελληνικα πριν μου το αποστειλουν ". Καλύτερα μην τους επιτρέψεις να το αποσφραγίσουν το κινητό.. Ούτως ή άλλως, μόλις το πάρεις, θα βάλεις την κάρτα SIM μέσα, και μετά μόλις ενεργοποιήσεις το τηλέφωνο, θα επιλέξει αυτόματα την Ελληνική γλώσσα.
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θα ηθελα τη συμβουλη σας. Θελω να αγορασω το LG G3 LTE-A PRIME Cat.6 F460 32GB (*FACTORY UNLOCKED PHONE*) 5.5"/SNAPDRAGON 805

Το παρον υπαρχει προς το παρον μονο στη Κορεα και αν ερθει στην Ελλαδα θα αργησει.

Εχω επικοινωνησει με τον πωλητη (sto ebay) και μου εχει πει οτι λειτουργει με vodafone 3G & 4G η καρτα SIM,περιεχει την Ελλ.γλωσσα κ αν θελω μπορουν να το σεταρουν στα Ελληνικα πριν μου το αποστειλουν (καθως η μαμα γλωσσα οταν το ανοιγεις ειναι τα Κορεατικα). Ακομα εχει 1 χρονο εγγυησης σε Κορεατικο εργοστασιο.

Εσεις που εχετε γνωσεις περισσοτερες,τι με συμβουλευετε; Να το παρω απο Κορεα ή να προτιμησω το "παλιο" G3 απο Ελλαδα με τον snapdragon 801;

 

Και εγω θα πρότεινα να μην ανοιχτεί το τηλέφωνο..Βγαίνει και σε έκδοση με snapdragon 805 το τηλέφωνο ;;

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου απαντήσω μόνο για το κομμάτι όπου αναφέρεις "μπορουν να το σεταρουν στα Ελληνικα πριν μου το αποστειλουν ". Καλύτερα μην τους επιτρέψεις να το αποσφραγίσουν το κινητό.. Ούτως ή άλλως, μόλις το πάρεις, θα βάλεις την κάρτα SIM μέσα, και μετά μόλις ενεργοποιήσεις το τηλέφωνο, θα επιλέξει αυτόματα την Ελληνική γλώσσα.

 

Εγώ αντιθετως θα τους έλεγα να το τσεκαρουν πρώτα σαν συσκευή πριν το στείλουν. Να δουν αν ανοίγει βασικά.

Το να έρθει εδώ μετά από ένα μήνα, να μην ανάβει και να αναγκαστεί να στείλει ξανά κινα, ε, είναι μεγάλη ταλαιπωρία.

Δεν βλέπω κάποιο κακό να τους πει να κάνουν ένα τεστ. Προσωπικά όταν φέρνω στο Κίνα το ζητάω πάντα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα πρότεινα να μην ανοιχτεί το τηλέφωνο..Βγαίνει και σε έκδοση με snapdragon 805 το τηλέφωνο ;;

ναι,αλλα προς το παρον μονο Κορεα.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.κάποιο άλλο bug πέρα από τα restarts βρήκατε?

Θέμα με οθόνη?κιτρινιλα ας πούμε?

Η κάμερα τι σας λέει?βγάζει αποτέλεσμά s4 ας πούμε?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.κάποιο άλλο bug πέρα από τα restarts βρήκατε?

Θέμα με οθόνη?κιτρινιλα ας πούμε?

Η κάμερα τι σας λέει?βγάζει αποτέλεσμά s4 ας πούμε?

 

Ένα ελαφρύ lag έχει ακόμα. Απο θέμα κάμερας μια χαρά είναι καλύτερη από s4 και με s5 φίλου αρκετά κοντά. Από οθόνη μια χαρά δεν έχει τίποτα.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.κάποιο άλλο bug πέρα από τα restarts βρήκατε?

Θέμα με οθόνη?κιτρινιλα ας πούμε?

Η κάμερα τι σας λέει?βγάζει αποτέλεσμά s4 ας πούμε?

 

Απο οθονη ειναι τελεια...Πραγματικα αν και φαν της super amoled μπορω να πω οτι εντυπωσιαστηκα.

Τωρα οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω το μοναδικο προβλημα αυτη τη στιγμη ειναι το λαγκ.Πολυ λαγκ.Ακομα και στην πληκτρολογηση κειμενου.

Μπαταρια επισης σε πολυ καλα επιπεδα αν αναλογιστει κανεις τι οθονη κουβαλαει.

Παντως αν σ αρεσει σαν συσκευη προχωρα αφοβα.Το λαγκ θα το μαζεψουν με τον καιρο οποτε αν εχεις υπομονη μην το σκεφτεσαι.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Και η οθόνη χάνει πολύ σε φωτεινότητα σε σχέση με άλλες qhd...

Παράδειγμα στα μάτια μου το oppo find 7 αλλά πολύ περισσότερο το tab s που αν και ταμπλέτα είναι σε άλλο πλανήτη.Φαντάζομαι τι οθόνη θα έχει το Νοτελι 4.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Και η οθόνη χάνει πολύ σε φωτεινότητα σε σχέση με άλλες qhd...

Παράδειγμα στα μάτια μου το oppo find 7 αλλά πολύ περισσότερο το tab s που αν και ταμπλέτα είναι σε άλλο πλανήτη.Φαντάζομαι τι οθόνη θα έχει το Νοτελι 4.

 

Δεν θα διαφωνισω μαζι σου...Αλλα πολυ μεγαλο το Νοτε ρε παιδακι μου...Κατσε βεβαια να το δουμε κι απο κοντα...

Τωρα για την οθονη του G3 πραγματικα με εντυπωσιασε.Λαβε υπ οψην σου πως η απεικονιση του Νοτε φυσικα και δεν θα βρεθει ευκολα σε αλλη συσκευη μιας και ειναι super amoled και ολοι ξερουμε τι σημαινει αυτο...

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Ο Bασιλιας ειναι Ενας!

 

Παντως το G3 το πηρε η ανηψια μου προχθες και μου αρεσε.

Πολυ καλη οθονη και μεγεθος για 5.5'', ειναι ακριβως ιδιο με το Μ8.

Λεω να το χτυπησω αυριο μεχρι να κυκλοφορησει το Ν4

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παντός εγώ παιδιά σε αυτό το θέμα με την φωτεινότητα του g3 όταν το σύγκρινα με ένα 5s που είχα για καμια βδομάδα σε ένα κατάστημα , στο 100% και τα 2 φαινόταν το ίδιο. Και γενικά η retina οθόνη νομίζω έχει αρκετά καλή φωτεινότητα.. Τώρα αν στο 90 % που πέφτει το g3 καμια φορά αλλάζει τόσο πολύ το θέμα τότε παω πάσο..
Link to comment
Share on other sites

Παντός εγώ παιδιά σε αυτό το θέμα με την φωτεινότητα του g3 όταν το σύγκρινα με ένα 5s που είχα για καμια βδομάδα σε ένα κατάστημα , στο 100% και τα 2 φαινόταν το ίδιο. Και γενικά η retina οθόνη νομίζω έχει αρκετά καλή φωτεινότητα.. Τώρα αν στο 90 % που πέφτει το g3 καμια φορά αλλάζει τόσο πολύ το θέμα τότε παω πάσο..

Το πρόβλημα είναι ότι συνήθως η σύγκριση γίνεται με s5 και One, κι εκεί δίπλα δίπλα βλέπεις μεγάλη διαφορά. Προσωπικά δεν πιστεύω ότι είναι τόσο σημαντικό πρόβλημα η οθόνη, τη δουλειά της την κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι συνήθως η σύγκριση γίνεται με s5 και One, κι εκεί δίπλα δίπλα βλέπεις μεγάλη διαφορά. Προσωπικά δεν πιστεύω ότι είναι τόσο σημαντικό πρόβλημα η οθόνη, τη δουλειά της την κάνει.

Άλλοι θα διαφωνίσουν, υποστηρίζοντας ότι η οθόνη είναι από τα σημαντικότερα χαρακτηριστικά ενός smartphone/tablet.

Link to comment
Share on other sites

Άλλοι θα διαφωνίσουν, υποστηρίζοντας ότι η οθόνη είναι από τα σημαντικότερα χαρακτηριστικά ενός smartphone/tablet.

Σαφώς, αλλά όπως και να έχει το μεγαλύτερο πρόβλημα του G3 ήταν οι επανεκκινήσεις/shutodowns και το lag.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι την καλυτερη οθονη την εχει το s5,και απο χρωματα το εχει βελτιωση παρα πολυ απο το s4!εχει προσεξει παρα πολυ το brightness
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι την καλυτερη οθονη την εχει το s5,και απο χρωματα το εχει βελτιωση παρα πολυ απο το s4!εχει προσεξει παρα πολυ το brightness

Πραγματικά και εγώ θεωρώ ότι το s5 έχει την καλύτερη οθόνη αυτή τη στιγμή στην αγορά. Έχω δουλέψει Z2 G2/G3 όπως και M8...

Link to comment
Share on other sites

Ο Bασιλιας ειναι Ενας!

 

Παντως το G3 το πηρε η ανηψια μου προχθες και μου αρεσε.

Πολυ καλη οθονη και μεγεθος για 5.5'', ειναι ακριβως ιδιο με το Μ8.

Λεω να το χτυπησω αυριο μεχρι να κυκλοφορησει το Ν4

Μια και το αναφέρεις και επειδή ξέρω ότι σου αρέσουν οι μεγάλες οθόνες καλύτερα να χτυπούσες το flex

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι την καλυτερη οθονη την εχει το s5,και απο χρωματα το εχει βελτιωση παρα πολυ απο το s4!εχει προσεξει παρα πολυ το brightness

 

Πραγματικά και εγώ θεωρώ ότι το s5 έχει την καλύτερη οθόνη αυτή τη στιγμή στην αγορά. Έχω δουλέψει Z2 G2/G3 όπως και M8...

Φαντάζομαι τι καλύτερη οθόνη θα έχει ακόμα το Note 4...

Συμφωνώ με τα παραπάνω

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...