Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

emui 4.0.1 h60-l12 6.9.1 μόλις εγκαταστάθηκε!

Συμπληρώνει τον Σεπτέμβριο 2 χρόνια αδιάκοπης λειτουργίας!

Δεν έπαθε ποτέ τίποτα και είναι πάντοτε στα φόρτε του, όλα ανοιχτά καθημερινά και λειτουργία με LTE, WiFi, 2 κάρτες Wind, Voda, Ποτέ ρούτ, unlocked από την πρώτη μέρα, 300 ενεργές εφαρμογές πάσης φύσεως, χωρίς καμία αντικατάσταση μπαταρίας ακόμη, με ΜΜ από 4.0.1, με την απλούστερη SD, όλα καλά και όλα τακτοποιημένα σ' ένα! Το καλύτερο τηλέφωνο μετά το HD2....Ένα τηλ. που δεν με πρόδωσε πουθενά. Οφείλω ένα Χρόνια Πολλά στην Huawei και ένα ευχαριστώ, και συνεχίζουμε.... (άλλαξα μια θήκη, έδιωξα την βλακεία με τα κουμπιά που είχαν βγάλει και πέρασα temp εμπρός πίσω και είναι ακόμη ολοκαίνουργιο).. ύμνος! Τα ίδια και στο Honor 7 μου....σταθερότητα που σε κάνει να νομίζεις ότι την βαριέσαι...... Ευχαριστώ για την ενημέρωση των φίλων εδώ μέσα.....που χωρίς αυτούς δεν θα το είχα αγοράσει από τους πρώτους!

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα ένα factory reset γιατί μου κόλλαγε μετά από κάποια παιχνίδια που το είχαν φορτώσει - ξεφορτώσει τα παιδιά το καλοκαίρι, πήγε στην Β317 , αλλά δεν έχει google play...

Επίσης για κάποιο λόγο δε δέχεται το λογαριασμό μου στο gmail, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να επαναφέρω τις επαφές....

Πρέπει να κάνω κάτι εγώ; Όταν το είχα παραλάβει δεν είχα χρειαστεί να κάνω κάτι....

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα factory reset γιατί μου κόλλαγε μετά από κάποια παιχνίδια που το είχαν φορτώσει - ξεφορτώσει τα παιδιά το καλοκαίρι, πήγε στην Β317 , αλλά δεν έχει google play...

Επίσης για κάποιο λόγο δε δέχεται το λογαριασμό μου στο gmail, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να επαναφέρω τις επαφές....

Πρέπει να κάνω κάτι εγώ; Όταν το είχα παραλάβει δεν είχα χρειαστεί να κάνω κάτι....

 

διάβασε στο πρώτο ποστ είναι όλα εκεί

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

1) Οι ειδοποιήσεις δουλεύουν κανονικά!

2) Τις επαφέ τις βλέπει στο βιμπερ (από κει τηλεφωνούν τζάμπα τώρα...)

3) Μπαταρία τα ίδια!

Νομίζω πλέον ότι αυτές οι βελτιώσεις δεν κάνουν τίποτα πλέον...EMUI 4.01! Μέχρι να πάρουμε το Ν!

Link to comment
Share on other sites

στην 6.9.1 το led συνεχιζει να μην δουλευει στο viber.

δικαιωματα να γραφει στην sd πως δινουμε; γιατι δεν ειναι ιδιο το platform.xml οπως στα προηγουμενα android 4, 5

Link to comment
Share on other sites

στην 6.9.1 το led συνεχιζει να μην δουλευει στο viber.

δικαιωματα να γραφει στην sd πως δινουμε; γιατι δεν ειναι ιδιο το platform.xml οπως στα προηγουμενα android 4, 5

 

ειλικρινά απορώ γιατί δεν μπορούν να φτιάξουν το led...απογοήτευση για το συγκεκριμένο θέμα

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ρε παιδια, το κινητακι μου δε το χω πειραξει εδω κ 2 χρονια.

 

Πλεον φορτιζει πολυ αργα και ανεβαζει φουλ θερμοκρασιες.

Αλλαξα τα παντα, φορτιστες και σημερα μπαταρια.

Το ιδιο. Αποφασισα να το κανω ρουτ και να βαλω ο,τι καινουργιο και δοκιμασμενο υπαρχει.

εχω το H60-Λ12/emui 3.0 \android 4.4.2

 

Δε ξερωΤΙΠΟΤΑ. Εχω χαθει. Υπαρχουν τοσα πολλα λινκ και πρεπει να κατεβασω νεες εκδοσεις.

 

Υπαρχει καποιος να μου πει πχ. 1 κατεβαζεις αυτα, αυτα και αυτα. Και τα κανεις με τις παρακατω οδηγιες. Απλα να χουν μια σειρα.

 

Οποιος βοηθησει θα του ειμαι ευγνωμων, εχω μεινει χωρις κινητο.

 

Συγγνωμη αν ειμαι off topic αλλα εχω φαει 2 μερες χωρις αποτελεσμα.

 

:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Περνα με τοπικη ενημερωση μια full rom. Αμα δεν στρωσει η μπαταρια τοτε αλλου ειναι το προβλημα. Πανε καλυτερα στη B535 που ροοταρεται ευκολα
Link to comment
Share on other sites

Περνα με τοπικη ενημερωση μια full rom. Αμα δεν στρωσει η μπαταρια τοτε αλλου ειναι το προβλημα. Πανε καλυτερα στη B535 που ροοταρεται ευκολα

 

Παιχταρα μου ευχαριστω, τον τροπο τον εχουμε; γιατι δεν το χω στο μυαλο μου πως γινεται. Απ οτι καταλαβα το EMUI πρεπει να παει στο 4;

Να το κανω αυτο και μετα να βαλω αυτη που μου πες;

Link to comment
Share on other sites

Δες την πρωτη σελιδα πως το κανεις και απο που. Emui 4 μην κανεις αναβαθμιση ακομα. Στην emui 3.1 B535 πανε
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερωΤΙΠΟΤΑ. Εχω χαθει. Υπαρχουν τοσα πολλα λινκ και πρεπει να κατεβασω νεες εκδοσεις.

 

Υπαρχει καποιος να μου πει πχ. 1 κατεβαζεις αυτα, αυτα και αυτα. Και τα κανεις με τις παρακατω οδηγιες. Απλα να χουν μια σειρα.

 

Οποιος βοηθησει θα του ειμαι ευγνωμων, εχω μεινει χωρις κινητο.

 

Συγγνωμη αν ειμαι off topic αλλα εχω φαει 2 μερες χωρις αποτελεσμα.

 

:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

 

1. Λήψη της ROM από το επίσημο site της EMUI εδώ για το L02 http://www.emui.com/plugin/hwdownload/detail?modelId=76 και εδώ για το L12 http://www.emui.com/plugin/hwdownload/detail?modelId=82 .Οπως είπε και ο φίλος κατέβασε καλύτερα την Β535.

 

2. Το αρχείο είναι ένα .zip αρχείο που μέσα περιέχει το φάκελο dload και ένα αρχείο pdf με τις οδηγίες. Το PDF περιέχει τις οδηγίες στα Κινέζικα,άχρηστο για μας εκτός εάν γνωρίζεις κινέζικα.

 

3. Κανεις extract το αρχείο zip

 

4. Παίρνεις το φάκελο dload και τον περνάς στην κάρτα μνήμης micro SD. Άμα υπάρχει ήδη κάποιος φάκελος dload στη κάρτα μνήμης τον διαγράφεις

 

5. Πήγαινε στις Ρυθμίσεις του κινητού ---->Λογισμικό Ενημέρωσης ---> Μενού (κάτω, 3 γραμμές) ---> Διαλέγετε Τοπική Ενημέρωση.

 

Το κινητό θα κάνει επανεκκίνηση και θα ξεκινήσει η διαδικασία της αναβάθμισης.

 

Εννοείται πως πρώτα απ όλα έχεις κάνει ένα αντίγραφο ασφαλείας και το χεις αποθηκευμένο στην SD σου.

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12 16-512GB Green

Link to comment
Share on other sites

1. Λήψη της ROM από το επίσημο site της EMUI εδώ για το L02 http://www.emui.com/plugin/hwdownload/detail?modelId=76 και εδώ για το L12 http://www.emui.com/plugin/hwdownload/detail?modelId=82 .Οπως είπε και ο φίλος κατέβασε καλύτερα την Β535.

 

2. Το αρχείο είναι ένα .zip αρχείο που μέσα περιέχει το φάκελο dload και ένα αρχείο pdf με τις οδηγίες. Το PDF περιέχει τις οδηγίες στα Κινέζικα,άχρηστο για μας εκτός εάν γνωρίζεις κινέζικα.

 

3. Κανεις extract το αρχείο zip

 

4. Παίρνεις το φάκελο dload και τον περνάς στην κάρτα μνήμης micro SD. Άμα υπάρχει ήδη κάποιος φάκελος dload στη κάρτα μνήμης τον διαγράφεις

 

5. Πήγαινε στις Ρυθμίσεις του κινητού ---->Λογισμικό Ενημέρωσης ---> Μενού (κάτω, 3 γραμμές) ---> Διαλέγετε Τοπική Ενημέρωση.

 

Το κινητό θα κάνει επανεκκίνηση και θα ξεκινήσει η διαδικασία της αναβάθμισης.

 

Εννοείται πως πρώτα απ όλα έχεις κάνει ένα αντίγραφο ασφαλείας και το χεις αποθηκευμένο στην SD σου.

 

Σε ευχαριστωψ φιλε μου. καθως και τα αλλα παιδια που απαντησαν βεβαια. ολα οκ. εβαλα την emui 3.1 και αναμενω να δω αποτελεσματα.

Φανταζομαι θα το αναφερετε εδω ποτε λετε να βαλουμε την τελευταια version.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ρε παιδια, το κινητακι μου δε το χω πειραξει εδω κ 2 χρονια.

 

Πλεον φορτιζει πολυ αργα και ανεβαζει φουλ θερμοκρασιες.

Αλλαξα τα παντα, φορτιστες και σημερα μπαταρια.

Το ιδιο. Αποφασισα να το κανω ρουτ και να βαλω ο,τι καινουργιο και δοκιμασμενο υπαρχει.

εχω το H60-Λ12/emui 3.0 \android 4.4.2

 

Δε ξερωΤΙΠΟΤΑ. Εχω χαθει. Υπαρχουν τοσα πολλα λινκ και πρεπει να κατεβασω νεες εκδοσεις.

 

Υπαρχει καποιος να μου πει πχ. 1 κατεβαζεις αυτα, αυτα και αυτα. Και τα κανεις με τις παρακατω οδηγιες. Απλα να χουν μια σειρα.

 

Οποιος βοηθησει θα του ειμαι ευγνωμων, εχω μεινει χωρις κινητο.

 

Συγγνωμη αν ειμαι off topic αλλα εχω φαει 2 μερες χωρις αποτελεσμα.

 

:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

Επσιδη σε διαφορα κινητα εχω ακουσει πολλα τετοια κουλα να τα προκαλει η sd, κανε ένα κοπο και βγαλτη και δες αν παει καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Φοράω την 6.9.1 και κάθε μέρα τουλάχιστον 5 φορές βγάζει ειδοποίηση η κάρτα sd αφαιρέθηκε , μου το έκανε κ με παλιότερες ρομ αλλα όχι τόσο συχνά. Υπάρχει λύση;
Link to comment
Share on other sites

Το εκανε και σε μενα,αλλαξα την καρτα ,μαλλον ειχε θεμα,και σταματησε

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω φαγωθει να κατεβασω θεματα.συνδεομαι με το hola vpn,βαζω κινα ,Σιγκαπούρη,παω να κανω εγγραφη,αλλα τιποτα,η τοποθεσία δεν υποστηρίζετε.Καμια ιδεα; επισης κανα δοκιμασμενο ροοτ για την 860?

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά την προστασία οθόνης πού την πήγανε, εννοώ την ανάλυση?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυο ερωτήσεις. 1) Έχω ξενερώσει με 6.9.1 στο θέμα των notification και λέω να γυρίσω σε 6.2.1 official που έκανες freeze τον διαχειριστή τηλέφωνου και όλα παιζαν μια χαρά, μάλλον έκανα λάθος που έβαλα Marshmallow εξαρχης. Ξέρει κανείς πως? 2) Έχει ψαχτεί κανείς σας για honor 8 ? Την άλλη βδομάδα κλείνω δυο χρόνια με το σκυλι honor 6 αλλά πιστεύω ότι έχει φτάσει σιγά σιγά το πλήρωμα του χρόνου
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά την προστασία οθόνης πού την πήγανε, εννοώ την ανάλυση?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρυθμίσεις, συνθετες ρυθμίσεις, εξοικονόμηση ισχυος οθονης.

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, βρίσκομαι στην Β535 και έχω βάλει πρόσφατα το smart cover του κινητού. Παρόλα αυτά, δεν έρχονται ειδοποιήσεις πέρα από κλήσεις και μηνύματα στην οθόνη του smart cover. Έτσι είναι default ή υπάρχει τρόπος να το αλλάξω κάπως; παλιά θυμάμαι ότι σε προηγούμενη emui έδειχνε και την μουσική.
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση στην 16.9.6. Ποιό βαρύ-σοβαρό το τηλέφωνο! Όλα δουλεύουν τέλεια!

Η θήκη που μου ήρθε σήμερα τα σπάει....και αναδεικνύει το τηλέφωνο 1000%!! Το κινητό της καρδιάς μου...

Edited by Johny-B
Αγγελία εκτός Buy & Sell
Link to comment
Share on other sites

Κυριοι καλημερα!

Μετα απο εναμιση χρονο που εχω το κινητο, τωρα τελευταια εχει αρχισει λιγα κουλα με την μπαταρια. Συγκεκριμενα, μια φορα στις τρεις, οταν φτασει στο 10-15 % το κινητο θα κλεισει. Επισης, τελευταια εχει πεσει και η διαρκεια που κραταει η μπαταρια.

 

Ξερω οτι μετα απο εναμιση χρονο, θα εχει πεσει η μπαταρια και η λογικη λεει να την αλλαξω. Ωστοσο, αν κανω μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, θα επανελθει καπως? Η αδικος κοπος? Τελος, αν ειναι να κανω επαναφορα, αφου παρω back up πρωτα, εχει καποια διαφορα αν την κανω απο τις ρυθμισεις η απο την recovery? Η ειναι το ιδιο απο οπου και να την κανω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...