Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυριοι καλημερα!

Μετα απο εναμιση χρονο που εχω το κινητο, τωρα τελευταια εχει αρχισει λιγα κουλα με την μπαταρια. Συγκεκριμενα, μια φορα στις τρεις, οταν φτασει στο 10-15 % το κινητο θα κλεισει. Επισης, τελευταια εχει πεσει και η διαρκεια που κραταει η μπαταρια.

 

Ξερω οτι μετα απο εναμιση χρονο, θα εχει πεσει η μπαταρια και η λογικη λεει να την αλλαξω. Ωστοσο, αν κανω μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, θα επανελθει καπως? Η αδικος κοπος? Τελος, αν ειναι να κανω επαναφορα, αφου παρω back up πρωτα, εχει καποια διαφορα αν την κανω απο τις ρυθμισεις η απο την recovery? Η ειναι το ιδιο απο οπου και να την κανω?

 

Έτσι ξεκίνησε και σε εμένα και τελικά δεν κρατούσε καθόλου μετα απο λίγο καιρό! την άλλαξα και έστρωσε χαρακτήρα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

^^ Προτεινεις δηλαδη κατευθειαν αλλαγη μπαταριας?

Ενταξει δεν αντιλεγω, τα εχει φαει τα ψωμακια της η μπαταρια, κρινοντας και απο αυτο:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160916/843806dea817d0f6b4ff95acd3957987.jpg

Edited by fotaras85
Link to comment
Share on other sites

3-4 ημέρες τωρα μου βγάζει στο εικονίδιο των θεμάτων το νούμερο 9..Όταν μπαίνω στην εφαρμογή μου λέει ότι εννέα θέματα θέλουν ενημέρωση,αλλά δε ξέρω ποιά...Μπήκα σ'ένα ένα μπας κι έχει επιλογή ενημέρωση,αλλά τίποτα..Τα φώτα σας,παρακαλώ!
Link to comment
Share on other sites

^^ Προτεινεις δηλαδη κατευθειαν αλλαγη μπαταριας?

Ενταξει δεν αντιλεγω, τα εχει φαει τα ψωμακια της η μπαταρια, κρινοντας και απο αυτο:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160916/843806dea817d0f6b4ff95acd3957987.jpg

 

Για να ξεμπερδευεις μία και καλή άλλαξε τη! Γνώμη μου γιατί θα σε αφήσει απότομα!

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεμπερδευεις μία και καλή άλλαξε τη! Γνώμη μου γιατί θα σε αφήσει απότομα!

Ειδα καποια βιντεακια στο γιουτουμπ και δεν χρησιμοποιουν καινουρια αυτοκολλητη ταινια διπλης οψης. Θα χρειαστω να παρω και τετοια? Επισης, ειναι επιφοβο να σπασει το πισω καπακι? Αν ειναι επιφοβο, να παρω και ενα τετοιο! Τελος, δυστηχως στο parts4repair η μπαταρια ειναι out of stock και την βρισκω μονο σε ebay και alliexpress.

Μηπως εχεις στα υποψην σου καποιο αλλο καταστημα που να ξερουμε σιγουρα οτι πουλαει αυθεντικες μπαταριες?

 

3-4 ημέρες τωρα μου βγάζει στο εικονίδιο των θεμάτων το νούμερο 9..Όταν μπαίνω στην εφαρμογή μου λέει ότι εννέα θέματα θέλουν ενημέρωση,αλλά δε ξέρω ποιά...Μπήκα σ'ένα ένα μπας κι έχει επιλογή ενημέρωση,αλλά τίποτα..Τα φώτα σας,παρακαλώ!

 

Το ειχε κανει και σε εμενα μια φορα, ειχε τον αριθμο 5. Εμπαινα μεσα στα θεματα και δεν μου εδειχνε ποια θελουν ενημερωση. Λυθηκε με ενα restart του κινητου......εφυγε ο αριθμος και δεν το ξαναεβγαλε! :p :p :p

 

Ερώτηση; Τι εφαρμογή είναι αυτή που τσεκαρεις την μπαταρία;

Τι μου δινεις για να σου πω? :p :p :p :p :p :p :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις στα υποψην σου καποιο αλλο καταστημα που να ξερουμε σιγουρα οτι πουλαει αυθεντικες μπαταριες?

Τι μου δινεις για να σου πω?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις στα υποψην σου καποιο αλλο καταστημα που να ξερουμε σιγουρα οτι πουλαει αυθεντικες μπαταριες?

Τι μου δινεις για να σου πω?

 

:p :p :p :p :p :p :p :p :p

 

Πες μου για το μαγαζι και θα πω και εγω για την εφαρμογη! :cool: :cool: :cool: :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ζητα την με τον κωδικό στο σκρουτζ, ο κωδικός είναι HB4242B4EBW

Και του ascend 6 να σου βγάλει ταιριάζει, απλά στην περιγραφή, κοίτα να έχει το σήμα της Huawei τουλάχιστον στην φωτογραφία.

Πάρε και ένα μαγαζί

https://store.fixmobile.gr/el/proion/gnisia-mpataria-huawei-hb4242b4ebw-ascend-honor-6-bulk

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by gregog7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εχθες μου παρουσιαστηκε το εξης στο honor 6 Η60-L02

εγινε μια επανεκκινηση τυχαια και μετά ολα καλα(?) (εξαιρω το γεγονος οτι μου ανεβάζει θερμοκρασίες και μερικές φορές κάνει μια επανεκκίνηση όταν φάει καποιο κόλλημα... ενώ τελευταία συχνά βλέπω να lagάρει με κάποιες εφαρμογές)

ομως μου εβγαλε ενα μηνυμα οτι εχει καποιες εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω πολυ καιρο

επελεξα να απεγκαταστησει μερικες οντως "αχρηστες". Θυμαμαι οτι κανα δυο που δεν τις ηξερα, τις ξετικάρισα

ομως μετα απο αυτο

κανει μονο του συνεχως επανεκκινηση

ειχα την 3.0 και το τηλεφωνο δεν ειναι ρουταρισμενο

εκανα wipe/factory reset με τα 2 κουμπια.

βγαζει αρχικο logo αο την etotalk που το ειχα παρει, μετα logo android και μετα οθονη με κινεζικα και αμεσως επανεκκινηση επαναλαμβανομενα.

τωρα το εβαλα να φορτιζει και δεν ξερω τι να κανω....προσπαθω να ψαξω μεσα στα διαφορα ποστ εδώ...αλλα οι διαδικασιες μου φαινονται ζορικες....μπορω να ακολουθησω 2-3 βηματακια; ωστοσο κατεβασα και την 3.1 σε zip με το dload που ειδα μεσα ενα update.app και δεν ξερω τι πρεπει στη συνεχεια.

Εχω και το multi tool sto PC

εν τω μεταξυ δεν εχω άλλο τηλεφωνο και ειμαι εντελώς χαμένος

.... :/

Edited by SotisNuts
Link to comment
Share on other sites

Ειδα καποια βιντεακια στο γιουτουμπ και δεν χρησιμοποιουν καινουρια αυτοκολλητη ταινια διπλης οψης. Θα χρειαστω να παρω και τετοια? Επισης, ειναι επιφοβο να σπασει το πισω καπακι? Αν ειναι επιφοβο, να παρω και ενα τετοιο! Τελος, δυστηχως στο parts4repair η μπαταρια ειναι out of stock και την βρισκω μονο σε ebay και alliexpress.

Μηπως εχεις στα υποψην σου καποιο αλλο καταστημα που να ξερουμε σιγουρα οτι πουλαει αυθεντικες μπαταριες?

 

 

 

Το ειχε κανει και σε εμενα μια φορα, ειχε τον αριθμο 5. Εμπαινα μεσα στα θεματα και δεν μου εδειχνε ποια θελουν ενημερωση. Λυθηκε με ενα restart του κινητου......εφυγε ο αριθμος και δεν το ξαναεβγαλε! :p :p :p

 

 

Τι μου δινεις για να σου πω? :p :p :p :p :p :p :p :p :p

 

https://store.fixmobile.gr/el/proion/gnisia-mpataria-huawei-hb4242b4ebw-ascend-honor-6-bulk

Εδώ τη δείχνει διαθέσιμη! Από αυτό την πήρα και εγώ! Ούτε καπάκι θα χρειαστείς ούτε διπλής αν βγει λίγο προσεχτικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εχθες μου παρουσιαστηκε το εξης στο honor 6 Η60-L02

εγινε μια επανεκκινηση τυχαια και μετά ολα καλα(?) (εξαιρω το γεγονος οτι μου ανεβάζει θερμοκρασίες και μερικές φορές κάνει μια επανεκκίνηση όταν φάει καποιο κόλλημα... ενώ τελευταία συχνά βλέπω να lagάρει με κάποιες εφαρμογές)

ομως μου εβγαλε ενα μηνυμα οτι εχει καποιες εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω πολυ καιρο

επελεξα να απεγκαταστησει μερικες οντως "αχρηστες". Θυμαμαι οτι κανα δυο που δεν τις ηξερα, τις ξετικάρισα

ομως μετα απο αυτο

κανει μονο του συνεχως επανεκκινηση

ειχα την 3.0 και το τηλεφωνο δεν ειναι ρουταρισμενο

εκανα wipe/factory reset με τα 2 κουμπια.

βγαζει αρχικο logo αο την etotalk που το ειχα παρει, μετα logo android και μετα οθονη με κινεζικα και αμεσως επανεκκινηση επαναλαμβανομενα.

τωρα το εβαλα να φορτιζει και δεν ξερω τι να κανω....προσπαθω να ψαξω μεσα στα διαφορα ποστ εδώ...αλλα οι διαδικασιες μου φαινονται ζορικες....μπορω να ακολουθησω 2-3 βηματακια; ωστοσο κατεβασα και την 3.1 σε zip με το dload που ειδα μεσα ενα update.app και δεν ξερω τι πρεπει στη συνεχεια.

Εχω και το multi tool sto PC

εν τω μεταξυ δεν εχω άλλο τηλεφωνο και ειμαι εντελώς χαμένος

.... :/

 

 

Πατα περατεταμενα volume + και το power για να δεις εαν εχεις recovery. Εαν εχεις καλώς, αλλιως εαν δεν έχεις ξεκλείδωτο τον bootloader τότε φίλε μου σκούρα τα πράγματα.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Πατα περατεταμενα volume + και το power για να δεις εαν εχεις recovery. Εαν εχεις καλώς, αλλιως εαν δεν έχεις ξεκλείδωτο τον bootloader τότε φίλε μου σκούρα τα πράγματα.

μεσω του Hisuite πάτησα ηχο- και power και με πηγε σε fastboot & rescue mode

συνδεμενο στη usb θυρα

μου λεει το HIsuite οτι ειναι σε διαδικασια επαναφορας

ενω στο κινητο εχω οθονη με ενα πρασινο ρομποτακι που κατω λεει Phone unlocked και rescue mode enter

περιμενω να δω τι θα κανει.. και μετα θα δοκιμασωαυτο που λες.

Ωστοσο καποια στιγμη εκανε κανονικη εκκκινηση ενω του ειχα βγαλει την καρτα μνημης. Και εκανα reset ήκατι τετοιο

και οταν του ξαναεβαλα την καρτα μνήμης επεσε παλι στο σκηνικο των επαναλαμβανομενων επανεκκινησεων

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνει νιάου νιάου..Βγάλε τη κάρτα..Συχνό φαινόμενο εμπλοκων από προβληματικές κάρτες μνήμης.
Link to comment
Share on other sites

Ζητα την με τον κωδικό στο σκρουτζ, ο κωδικός είναι HB4242B4EBW

Και του ascend 6 να σου βγάλει ταιριάζει, απλά στην περιγραφή, κοίτα να έχει το σήμα της Huawei τουλάχιστον στην φωτογραφία.

Πάρε και ένα μαγαζί

https://store.fixmobile.gr/el/proion/gnisia-mpataria-huawei-hb4242b4ebw-ascend-honor-6-bulk

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://store.fixmobile.gr/el/proion/gnisia-mpataria-huawei-hb4242b4ebw-ascend-honor-6-bulk

Εδώ τη δείχνει διαθέσιμη! Από αυτό την πήρα και εγώ! Ούτε καπάκι θα χρειαστείς ούτε διπλής αν βγει λίγο προσεχτικά!

Παιδες, σας ευχαριστω πολυ. Θα την παραγγειλω απο εκει αμα ειναι. Βρηκα και καποια σετακια στον alli με εργαλεια για να βγαλω την μπαταρια, οποτε οταν ερθουν ολα με το καλο θα το προσπαθησω.

Ελπιζω μονο να μην χρειαστει πισω καπακι καινουριο και εξτρα κολα και κυριως ελπιζω να μην το χαλασω το κινητο. Απο οτι ειδα στο γιουτουμπ δεν ειναι και πολυ δυσκολο.

Ερώτηση; Τι εφαρμογή είναι αυτή που τσεκαρεις την μπαταρία;

 

..και τώρα περιμένουμε mister fotaras85:worry::blink::worry::blink::worry::lol:

Ο mister fotaras85 θα κρατησει τον λογο του, αν και κανονικα πρεπει να το πω μονο στα παιδια παραπανω αφου αυτοι μου ειπαν για μαγαζι! :p :p :p

 

Λοιπον η εφαρμογη λεγεται honortuner και οποιος θελει μπορει να την κατεβασει απο εδω :

http://f.ufims.com/honorTuner.apk

Εχει και καποιες αλλες λειτουργιες με την cpu και την gpu αλλα αυτα δεν ξερω τι κανουν και δεν τα εχω πειραξει. Μονο για να βλεπω την πραγματικη χωρητικοτητα της μπαταριας την χρησιμοποιω.

 

Υ.Γ. : Ολα αυτα τα "τι μου δινεις για να σου πω" που ξεκινησα ηταν ξεκαθαρα για πλακα και "πειραγμα" . Εννοειται οτι και μπαταρια να μην χρειαζομουν πχ, απλα θα εγραφα για να σας πω για την εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

το εκανα. την εβγαλα....

παλι τα ιδια

την εκανα φορματ...την εβαλα...το ιδιο

την εβγαλα....παλι το ιδιο...

 

Περίφημα, έχεις ξεκλείδωτο bootloader οπότε μην αγχώνεσαι.

Εαν έχεις recovery τοποθετησε στην καρτα sd την Rom που θες και πέρασε την με την μέθοδο των 3 κουμπιών.

Εαν δεν εχεις τοτε ακολουθησε τις οδηγιες για επαναφορά σε stock κατάσταση απο την πρώτη σελίδα. Ολα ειναι θέμα χρόνου να εχεις παλι κινητό.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Περίφημα, έχεις ξεκλείδωτο bootloader οπότε μην αγχώνεσαι.

Εαν έχεις recovery τοποθετησε στην καρτα sd την Rom που θες και πέρασε την με την μέθοδο των 3 κουμπιών.

Εαν δεν εχεις τοτε ακολουθησε τις οδηγιες για επαναφορά σε stock κατάσταση απο την πρώτη σελίδα. Ολα ειναι θέμα χρόνου να εχεις παλι κινητό.

 

εκανα αυτο που λεει για επαναφορα σε stock κατασταση και τωρα μου δειχνει το λόγκο που εβγαζε αρχικα και εχει "κολλησει" εκει.. δεν προχωραει καθολου

δεν ξερω ποσο πρέπει να περιμενω...

Link to comment
Share on other sites

2560 λεει εμενα! :eek: :eek: :eek:

Κανονικα θα επρεπε να ελεγε 3000 με 3100, οσο ειναι η κανονικη χωρητικοτητα της μπαταριας. Εκτος κ αν λεει βλακειες η εφαρμογη. Φορτισε το ομως κ μια φορα μεχρι το 100 % να δεις μηπως γραψει αλλη τιμη.

 

Επισης, ας γραψουν και οσοι την βαλουν τι τιμη γραφει σε αυτους. Γιατι αν βγαζει σε ολους παρομοια τιμη, πιθανων να ειναι και μουφα η δουλεια! :cool:

Edited by fotaras85
Link to comment
Share on other sites

Ο mister fotaras85 θα κρατησει τον λογο του, αν και κανονικα πρεπει να το πω μονο στα παιδια παραπανω αφου αυτοι μου ειπαν για μαγαζι! :p :p :p

...........

Υ.Γ. : Ολα αυτα τα "τι μου δινεις για να σου πω" που ξεκινησα ηταν ξεκαθαρα για πλακα και "πειραγμα" . Εννοειται οτι και μπαταρια να μην χρειαζομουν πχ, απλα θα εγραφα για να σας πω για την εφαρμογη.

 

Τιιι δεν είμαστε μια ομάδα?? ή εγώ σου τα έγραφα ή΄οι άλλοι δεν είναι το ίδιο?/:lol::lol::lol:

.......

Εννοείται.....:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

εκανα αυτο που λεει για επαναφορα σε stock κατασταση και τωρα μου δειχνει το λόγκο που εβγαζε αρχικα και εχει "κολλησει" εκει.. δεν προχωραει καθολου

δεν ξερω ποσο πρέπει να περιμενω...

 

 

Ποια Rom ειχε και ποια προσπαθησες να του περασεις;

Εχεις recovery ;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

το προγραμμα για την μπαταρια δειχνει σωστα. τον χειμωνα μου εδειχνε 2970 και τωρα 2850 αναμενομενο. παρατηρησα οτι πεφτει η αποδοση οταν αρχισα να αλλαζω ROM
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...