Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναγκάστηκα λογο καποιου προβλήματος να κανω επαναφορά όπως αναφέρεται στον οδηγο και φυσικα όπως ηταν αναμενόμενο εχασα το root.

Στην διαδικασία που ειχα ακολουθήσει πριν μηνες για να το ρουταρω επρεπε να ξεκλειδώσω τον bootloader τωρα όμως δεν ξερω αν οντως χρειάζεται να το ξανακανω .

Στην επαναφορά κλειδώνει ξανα ο bootloader?

Μπαίνοντας σε fatsboot βλεπω ότι γραφει unlocked .

Αν υποθέσω ότι εννοεί ότι είναι ξεκλείδωτος ο bootloader θα πρέπει να ακολουθήσω την διαδικασία από την μέση ;

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρεα.

Εχω το H60-L02 (δικαρτο / 16gb), εδω και σχεδον 1 χρονο.

Ειναι το μοναδικο κινητο που ειχα στην κατοχη μου και δεν εχω ασχοληθει ακομη με root/custom roms Κλπ. Ειμαι στην Β316

 

Το μονο προβλημα που εχω, και με εχει σκασει, ειναι αυτο με τις ειδοποιησεις απ τις εφαρμογες.

Ακολουθω το thread, απο την αρχη του. ΟΤΙ και να εχω δοκιμασει, οτι συνδυασμο επιλογων και αν εχω κανει απ τις ρυθμισεις, εξακολουθουν να μην μου ερχονται αυτοματως, παρα μονο εαν ανοιξω το προγραμμα (viber/instagram κλπ). Μονο τοτε θυμουνται και ερχονται τα μηνυματα..

 

Εχω επισης παρατηρησει πως οτι και να εχω επιλεξει στο notification manager, μετα απο μια επανεκιννηση του κινητου, ολα ξαναχαλανε και βγαινουν αλλανταλον.

 

Εχει βγαλει κανεις καποια ακρη ρε παιδες, οριστικα? ΕΧω ξενερωσει αφανταστα, και σκεφτομαι σοβαρα να το πουλησω το κινητο μου, εξαιταιας αυτου του προβληματος...

 

Εχετε να μου προτεινετε μηπως καποια ρομ που επιλυει αυτο το προβλημα? Ισως τοτε να ναι η ωρα να ασχοληθω περισσοτερο!!

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω και γω αλλά το συναντώ μόνο στο Viber. Δυστυχώς προσωπικά έμαθα να ζω με αυτό. Κάτι σαν αναγκαίο κακό.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές ώρες χρησιμοποιώντας το νέο λογισμικό (B532 H60-L02) έχω να πω τα εξής:

 

1. Περίμενα με την νέα έκδοση να είχαν διορθώσει την εφαρμογή του καιρού της huawei που δεν μπορούσε να βρει ελληνική πόλη το οποίο δυστυχώς ακόμα ισχύει δεν βρίσκει καμία ελληνική πόλη.

2. Στις επαφές για ακόμη μία φορά δεν μπορώ να βάλω επίθετο.

3. Έχω παρατηρήσει ότι το κινητό κολλάει αρκετές φορές όταν αλλάζω καρτέλες ίσως είναι αρχή και θέλει λίγο χρόνο μέχρι να στρώσει.

4. Όταν πάω να ανανεώσω μία εφαρμογή όταν φτάνει στο στάδιο της εγκατάστασης κάνει πάρα πολύ ώρα μέχρι να την εγκαταστήσει την εφαρμογή.

5. Για την μπαταρία δεν έχω ακόμα άποψη γιατί από χθες μέχρι σήμερα επειδή ασχολήθηκα πολύ έχει πέσει γρήγορα

 

έχει κάποιος άλλος παρατηρήσει αυτά που λέω ή κάποια άλλα πράγματα???

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές ώρες χρησιμοποιώντας το νέο λογισμικό (B532 H60-L02) έχω να πω τα εξής:

 

1. Περίμενα με την νέα έκδοση να είχαν διορθώσει την εφαρμογή του καιρού της huawei που δεν μπορούσε να βρει ελληνική πόλη το οποίο δυστυχώς ακόμα ισχύει δεν βρίσκει καμία ελληνική πόλη.

2. Στις επαφές για ακόμη μία φορά δεν μπορώ να βάλω επίθετο.

3. Έχω παρατηρήσει ότι το κινητό κολλάει αρκετές φορές όταν αλλάζω καρτέλες ίσως είναι αρχή και θέλει λίγο χρόνο μέχρι να στρώσει.

4. Όταν πάω να ανανεώσω μία εφαρμογή όταν φτάνει στο στάδιο της εγκατάστασης κάνει πάρα πολύ ώρα μέχρι να την εγκαταστήσει την εφαρμογή.

5. Για την μπαταρία δεν έχω ακόμα άποψη γιατί από χθες μέχρι σήμερα επειδή ασχολήθηκα πολύ έχει πέσει γρήγορα

 

έχει κάποιος άλλος παρατηρήσει αυτά που λέω ή κάποια άλλα πράγματα???

 

Κάποιο θετικό στοιχείο υπάρχει στην Β532 ή τζάμπα η χαρά που κάναμε;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

 

ωραία μετα την 3.1 stable που περάσαμε... μπορεί κάποιος να μου πει πως αλλάζουμε τα screen shortcuts (διπλα απο τα notifications) ?? ψάχνω το ultra battery...

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κάποιος πρόβλημα με το Android Wear και το συγχρονισμό; Προβλήματα συγχρονισμού ειδοποιήσεων και στην Emui 3.0 και στην 3.1 μέσω της τελευταίας developer.

 

Κάποιος σε cloud την νέα stable;

 

https://drive.google.com/file/d/0BymAlHF02Xx2UHhrd3BDSzljNlE/view?usp=sharing

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

 

ωραία μετα την 3.1 stable που περάσαμε... μπορεί κάποιος να μου πει πως αλλάζουμε τα screen shortcuts (διπλα απο τα notifications) ?? ψάχνω το ultra battery...

 

ευχαριστώ

 

τα σερνεις προς τα κατω και στο τελος εχει κουμπι επεξεργασιας.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

 

ωραία μετα την 3.1 stable που περάσαμε... μπορεί κάποιος να μου πει πως αλλάζουμε τα screen shortcuts (διπλα απο τα notifications) ?? ψάχνω το ultra battery...

 

ευχαριστώ

 

εντάξυ το βρήκα, λαθος τρόπος επαφής μου. πολυ απλό και όμως μου πήρε αρκετή ώρα να το βρω.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την ανωτερω διαδικασια αλλα αφου flashara σε fastboot mode τα αρχεια, μετα εβγαλα το καλωδιο και πατησα συνεχομενα το power για να κλεισει το κινητο και να κανω τη διαδικασια με τα 3 κουμπια. Αυτο ομως εκανε restart και μετα συνεχεια reboot. Τι μπορω να κανω? Μπορεσα να ξαναμπω σε fastboot mode και ξαναεκανα τη διαδικασια χωρις αποτελεσμα

 

Εχω το ιδιο προβλημα ακριβως, δεν σβηνει το κινητο( κανει συνεχως μονο του επανεκκινηση) οποτε δεν μπορω να του κανω τα 3 κουμπια...καμια ιδεα?μειναμε ξαφνικα χωρις τηλεφωνο ....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές ώρες χρησιμοποιώντας το νέο λογισμικό (B532 H60-L02) έχω να πω τα εξής:

 

1. Περίμενα με την νέα έκδοση να είχαν διορθώσει την εφαρμογή του καιρού της huawei που δεν μπορούσε να βρει ελληνική πόλη το οποίο δυστυχώς ακόμα ισχύει δεν βρίσκει καμία ελληνική πόλη.

2. Στις επαφές για ακόμη μία φορά δεν μπορώ να βάλω επίθετο.

3. Έχω παρατηρήσει ότι το κινητό κολλάει αρκετές φορές όταν αλλάζω καρτέλες ίσως είναι αρχή και θέλει λίγο χρόνο μέχρι να στρώσει.

4. Όταν πάω να ανανεώσω μία εφαρμογή όταν φτάνει στο στάδιο της εγκατάστασης κάνει πάρα πολύ ώρα μέχρι να την εγκαταστήσει την εφαρμογή.

5. Για την μπαταρία δεν έχω ακόμα άποψη γιατί από χθες μέχρι σήμερα επειδή ασχολήθηκα πολύ έχει πέσει γρήγορα

 

έχει κάποιος άλλος παρατηρήσει αυτά που λέω ή κάποια άλλα πράγματα???

Αδερφέ παρατήρησα όλα όσα λες σε παρακαλώ δοκίμασε να κάνεις το antutu γιατί εγώ απ την στιγμή που την πέρασα το κάνω και κάνει restart στο 22% της διαδικασίας παραδόξως όταν το κάνω ενώ είναι στην φόρτιση ολοκληρώνει την διαδικασία

Edited by motorolakias95
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ παρατήρησα όλα όσα λες σε παρακαλώ δοκίμασε να κάνεις το antutu γιατί εγώ απ την στιγμή που την πέρασα το κάνω και κάνει restart στο 22% της διαδικασίας παραδόξως όταν το κάνω ενώ είναι στην φόρτιση ολοκληρώνει την διαδικασία

 

Το δοκίμασα αλλά έμενα έκλεισε το κινητό στο 31% αν είδα καλά δεν έκανε επανεκκίνηση αλλά απενεργοποίηση

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά έμενα έκλεισε το κινητό στο 31% αν είδα καλά δεν έκανε επανεκκίνηση αλλά απενεργοποίηση

Ναι κάποιες φορές έκλεινε στο 31 % και μένα άρα είναι γενικό το πρόβλημα για ποιο λόγο άραγε?

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ παρατήρησα όλα όσα λες σε παρακαλώ δοκίμασε να κάνεις το antutu γιατί εγώ απ την στιγμή που την πέρασα το κάνω και κάνει restart στο 22% της διαδικασίας παραδόξως όταν το κάνω ενώ είναι στην φόρτιση ολοκληρώνει την διαδικασία

 

ScreenShot Antutu από B532

Το έκανα εχθές βράδυ, λίγο μετά που έκανα το update.

 

Κολλήματα που λέτε, δεν παρατήρησα, με εξαίρεση όταν προσπάθησα να τρέξω το KingRoot (ανεπιτυχώς)

Η RAM φαίνεται να πηγαίνει καλύτερα, προς το παρόν (σπάνια πλέον υπερβαίνω το 60-65% όταν στην 316 σπάνια έπεφτα κάτω από 70%).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

ScreenShot Antutu από B532

Το έκανα εχθές βράδυ, λίγο μετά που έκανα το update.

 

Κολλήματα που λέτε, δεν παρατήρησα, με εξαίρεση όταν προσπάθησα να τρέξω το KingRoot (ανεπιτυχώς)

Η RAM φαίνεται να πηγαίνει καλύτερα, προς το παρόν (σπάνια πλέον υπερβαίνω το 60-65% όταν στην 316 σπάνια έπεφτα κάτω από 70%).

 

Στο κάνει κανονικά το antutu? Σε μένα και στο παιδί από πάνω γιατί κλείνει?

Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει κανονικά το antutu? Σε μένα και στο παιδί από πάνω γιατί κλείνει?

 

Εχθές μου το έκανε κανονικά (χωρίς να το έχω να φορτίζει).

Μόλις το δοκίμασα πάλι και έκλεισε στο 31%

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να δοκιμάσω αυτή την εφαρμογή Mytime που περαστηκε με το update την άνοιξα και μετά από λίγο έκλεισε το κινητό. Τι έχει παιχτεί με την 5.1 σαν να μετάνοιωσα που την έβαλα
Link to comment
Share on other sites

Εχω το ιδιο προβλημα ακριβως, δεν σβηνει το κινητο( κανει συνεχως μονο του επανεκκινηση) οποτε δεν μπορω να του κανω τα 3 κουμπια...καμια ιδεα?μειναμε ξαφνικα χωρις τηλεφωνο ....

Το εκανε και σε εμενα οταν πηγα να δοκιμασω update με ληψη απο το κινητο. Αφου για 2-3 λεπτα δεν μπορουσα να κανω κατι, συνδεσα το κινητο με το pc (δεν ξερω αν επαιξε ρολο) και με πατημενο το power για 15 δευτ. το κινητο εκλεισε σταματωντας τις επαννεκινησεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από μια μέρα χρήσης της Β532 έχω τρομερά παραπονα

1) Παρόλο που έχω δώσει άδειες σε όλες τις εφαρμογές δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις αν δεν ανοίξω την κάθε εφαρμογή (messenger Viber what's up)

2)Σε αρκετές εφαρμογές βαριες το τηλέφωνο κλείνει πχ κάνω το antutu και κλείνει δοκίμασα να κατεβάσω να τρέξω το real racing και έκλεισε στην εγκατάσταση πήγα να τρέξω μια από αυτές τις καινούριες που εγκαταστάθηκαν της Huawei και έκλεισε

3) Τρώει λαγκαρισματα όταν αλλαζεις σελίδες στην αρχική σαν να κολλάει

Τουλάχιστον σχετικά με την μπαταρία νομίζω είναι βελτιωμένη από την τελευταία stable Kit Kat που χα .Να κάνω downgrade η να περιμένω μήπως βρεθεί κάνας τρόπος να φτιάξει? Έχω απογοητευτεί την περίμενα πως και πως

Link to comment
Share on other sites

Το εκανε και σε εμενα οταν πηγα να δοκιμασω update με ληψη απο το κινητο. Αφου για 2-3 λεπτα δεν μπορουσα να κανω κατι, συνδεσα το κινητο με το pc (δεν ξερω αν επαιξε ρολο) και με πατημενο το power για 15 δευτ. το κινητο εκλεισε σταματωντας τις επαννεκινησεις.

 

Δεν ξερω αλλα το ειχα δοκιμασει ΚΑΙ αυτο αλλα αρνιοταν να κλεισει εντελως, τελος παντων μπηκα σε fastboot με λιγη δοση τυχης και του περασα την προτελευταια επισημη με 3 κουμπια( εκει δεν κολλησε) .Aπ οτι καταλαβαινω random φαση εντελως η huawei,και διαβαζα ενα σωρο σχολια καλα για τις beta και τωρα σκεφτομαι κι εγω για να γυρισω πισω στην B310

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω βαρεθεί τις θήκες που συνήθως μεγαλώνουν το μέγεθος της συσκευής ψάχνω κάτι για το πίσω μέρος που να κολλάει όπως πχ το tempered glass και να έχει επιλογή κάποιο όμορφο σχέδιο.

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Το εχω πει (και με συμβουλη που εισακουστηκε απο τον φιλο ROMANOS) εβδομάδες πριν...Μ Η Ν...και το Φ Ω Ν Α Ζ Ω Μ ΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ANTUTU TEST στην 3.1 αν θέλετε να χετε μπαταρία και γενικώς το τηλ σας χωρίς θέματα restart κτλ...

Θέλετε να σας πω ποσό δίνει; 48500-49000 ωραία ε και;Απολαυστε την τηλεφωνάρα σας

Σας το λέει ένας καμενος από αυτή την υπόθεση.:cry:

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...