Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποσο χρονο χρειαζετε για μια πληρη φορτιση? αργει λιγο η μου φαινεται? απο 95% μεχρι 100% εκανε κανα 45λεπτο, να φταιει κανα καλωδιο η ετσι ειναι η φιλοσοφια του?

Το 2ο, άραξε και απόλαυσε το Honor 6.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στην παρεα.

Λαγκαρει σε κανεναν το Skype?Επισης η μπαταρια φαινεται να μην βγαζει ουτε ενα 12 ωρο με χρηση βεβαια αλλα 12 ωρες μονο ειναι πολυ λιγες.

Ειμαι με EMUI3.00_H60-L02-5.4.1

Link to comment
Share on other sites

ποσο χρονο χρειαζετε για μια πληρη φορτιση? αργει λιγο η μου φαινεται? απο 95% μεχρι 100% εκανε κανα 45λεπτο, να φταιει κανα καλωδιο η ετσι ειναι η φιλοσοφια του?

 

Είχα παρακολουθήσει μια φορά την φόρτωση του.

Από σχεδόν 0% έως το 90% με 95%, φόρτιζε με ρυθμό 1% ανά λεπτό περίπου. Τα τελευταία 5 με 10 % αργούν πολύ. Ίσως κάνουν μέχρι και 5 λεπτά το 1%.

Αλλά αντίστοιχα αργά παρατήρησα ότι πέφτει και το ποσοστό. Από το 100% μέχρι το 90% περίπου πέφτει με ποιο αργό ρυθμό από ότι μετά.(με ίδια χρήση π.χ αναμονή το βράδυ.).

Όπως και να έχει, μετά την φόρτιση το απολαμβάνεις.

Υ. Γ. Αν και στην stable η κάμερα έχει τέτοιες επιδόσεις την νύχτα και βελτιώσουν και λίγο τις λήψεις την μέρα, δεν θα ξεκολλάμε. :lol: (εντάξει υπερβάλλω λίγο).

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

@pano ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες, φοβερο το κινητο, καλη αγορα , φαντασου ειχα και iphone - blackberry - lg και δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο αυτα, ισα ισα εκεινα υστερουν, ενταξει το εχω και δυο μερες, ο χρονος θα δειξει :D

 

edit κατεβασα OTA αναβαθμιση αλλα δεν υπαρχει μεσα στον φακελλο HWUOC , ο φακελλος ειναι κενος

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Virus,σου είναι εύκολο να δεις εάν έχουν προσθέσει την δυνατότητα εναλλαγής του 3g/4g μεταξύ των slot. Το ρωτάω γιατί διάβασα ότι το P8(lollipop) το κάνει.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Virus,σου είναι εύκολο να δεις εάν έχουν προσθέσει την δυνατότητα εναλλαγής του 3g/4g μεταξύ των slot. Το ρωτάω γιατί διάβασα ότι το P8(lollipop) το κάνει.

 

Δεν υπάρχει όχι.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τσιμπημένη η τιμή του Honor 7.

http://techblog.gr/wp-content/uploads/2015/06/honor7-570.jpg

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πάω από b118 emui 2.3 σε b316 emui 3.0; Στην έκδοση που είμαι τώρα δεν μου βγάζει νέα ενημέρωση και με την πρώτη σελίδα που προσπάθησα δεν τα κατάφερα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πάω από b118 emui 2.3 σε b316 emui 3.0; Στην έκδοση που είμαι τώρα δεν μου βγάζει νέα ενημέρωση και με την πρώτη σελίδα που προσπάθησα δεν τα κατάφερα.

 

 

 

Φυσικά και μπορείς. Πατάς ενημέρωση λογισμικού και δεν σου δείχνει τίποτα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον τσιμπημένη η τιμή του Honor 7.

http://techblog.gr/wp-content/uploads/2015/06/honor7-570.jpg

 

 

 

Με τέτοια τιμή μου κόπηκε ή όρεξη και μένα.:cry:

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να βάλω την πόλη μου στο widget καιρού που έχει; αλλάζει η τσάμπα προσπαθώ ; Επίσης μπορώ να το κάνω απεγκατάσταση χωρίς ρουτ;
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να βάλω την πόλη μου στο widget καιρού που έχει; αλλάζει η τσάμπα προσπαθώ ; Επίσης μπορώ να το κάνω απεγκατάσταση χωρίς ρουτ;

 

Η εφαρμογή καιρού εχει καταργηθεί στις πιο νεες αναβαθμίσεις ...αλλα γιατι δε δοκιμαζεις και κατι μονος σου για να το μαθεις σιγα σιγα

S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν μου βγάζει καθόλου για ενημέρωση online και όταν περνάω στην κάρτα το αρχείο update. Zip βγάζει fail όταν είναι να γίνει η αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή καιρού εχει καταργηθεί στις πιο νεες αναβαθμίσεις ...αλλα γιατι δε δοκιμαζεις και κατι μονος σου για να το μαθεις σιγα σιγα

Δες λίγο την ερώτησή μου πάλι, λέω ότι προσπαθώ αλλά δε μπορώ και θέλω να ξέρω αν είναι γενικό το πρόβλημα η μεμονωμένο, όπως και να έχει σ ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο την ερώτησή μου πάλι, λέω ότι προσπαθώ αλλά δε μπορώ και θέλω να ξέρω αν είναι γενικό το πρόβλημα η μεμονωμένο, όπως και να έχει σ ευχαριστώ :)

 

Ούτε σε μένα βγάζει πόλη. Μόνο Βόλο και Πάτρα βλέπει από την αρχή που το πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα βγάζει πόλη. Μόνο Βόλο και Πάτρα βλέπει από την αρχή που το πήρα.

Να σαι καλά φίλε,το πέταξα είδη στην άκρη , ευχαριστώ για την πληροφορία

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε,το πέταξα είδη στην άκρη , ευχαριστώ για την πληροφορία

 

 

 

 

Γιατί δε διαβάζετε τα post στο φόρουμ ανυπόμονα παιδιά;Σε άλλο κάτοχο πως του βγάζει Αγρίνιο;Έπειτα υπάρχει και το weather widget!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι δεν μου βγάζει καθόλου για ενημέρωση online και όταν περνάω στην κάρτα το αρχείο update. Zip βγάζει fail όταν είναι να γίνει η αναβάθμιση.

 

Βοήθησε με λίγο...τι rom είπαμε ότι έχεις; το χεις ξεκλειδώσει;Τι ακριβώς έχεις κάνει σύμφωνα με τις οδηγίες από το πρώτο post;

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

@crispa δεν ειναι καλυτερα φιλε ν απαντησει καποιος με ενα ναι η ενα οχι για το θεμα? προτιμας δηλαδη να διαβασει καποιος 450 σελιδες και αν βρει την λυση?? αν ηταν στην πρωτη σελιδα θα το βλεπαμε , αλλα που να ψαχνουμε μεσα σε τοσες? τωρα βλεπω σε αλλον δουλευει σε αλλον οχι, τι να πω δε ξερω, οσο για τα widget ξερω υπαρχουν πολλα και διαφορα, μιλαω για καποιο συγκεκριμενο
Link to comment
Share on other sites

οταν το πηρα το κινητο ειχε λαθος ρομ περασμενη και με την βοηθεια ενως βιντεο και το multi tool το ειχα κανει σε b118 to l12 emui 2.3 εχω.τωρα κατεβασα την ρομ 316 3.0 ,εκανα την διαδικασια με το extract ,εβαλα τον φακελο dload στην msd ,μετα κατεβασα και ota,το αφησα zip με ονομα update.zip. κατι με την σειρα η τα αρχεια μπορει να κανω λαθος,η ρομ ειναι γυρο στο 1 γιγα,την περναω σε dload παταω local update και μετα δεν μου ανοιγει κατι απο τον dload,μονο οταν κατεβασα το ota 80mb που ειναι με ονομα update.zip κατι πηγε να κανει αλλα εβγαλε fail. τωρα μπορει να σε μπερδεψα,αλλα θα παρεις μια γευση για το τι εχω κανει και πως ειναι ολα μεσα στο μυαλο μου τωρα,χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

οταν το πηρα το κινητο ειχε λαθος ρομ περασμενη και με την βοηθεια ενως βιντεο και το multi tool το ειχα κανει σε b118 to l12 emui 2.3 εχω.τωρα κατεβασα την ρομ 316 3.0 ,εκανα την διαδικασια με το extract ,εβαλα τον φακελο dload στην msd ,μετα κατεβασα και ota,το αφησα zip με ονομα update.zip. κατι με την σειρα η τα αρχεια μπορει να κανω λαθος,η ρομ ειναι γυρο στο 1 γιγα,την περναω σε dload παταω local update και μετα δεν μου ανοιγει κατι απο τον dload,μονο οταν κατεβασα το ota 80mb που ειναι με ονομα update.zip κατι πηγε να κανει αλλα εβγαλε fail. τωρα μπορει να σε μπερδεψα,αλλα θα παρεις μια γευση για το τι εχω κανει και πως ειναι ολα μεσα στο μυαλο μου τωρα,χαχαχα

 

 

 

Του λοιπόν... κανείς unzip τη B316 και το αρχείο dload που θα βρεις θα περιέχει μέσα το update.app περι τα 1.74 gb αν θυμάμαι καλά.Αυτό λοιπον θα το αντιγράψεις στο αντίστοιχο dload στην κάρτα sd.Μετά πας και κανείς τοπική ενημέρωση με τη προϋπόθεση βέβαια ότι έχεις στον αποθηκευτικό χωρο του κινητού σου την κάρτα sd ως επιλογή.:D

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Αυτα εκανα και εγω και χαιρι δεν ειδα,μετα το τοσο σκαλιγμα τωρα παταω local update και αναβαθμιση και κανει απλα επανεκκινηση,πεταει το εργαλειο,θα το αφησω σρην ησυχια του μην το καψω κιολας.
Link to comment
Share on other sites

Αυτα εκανα και εγω και χαιρι δεν ειδα,μετα το τοσο σκαλιγμα τωρα παταω local update και αναβαθμιση και κανει απλα επανεκκινηση,πεταει το εργαλειο,θα το αφησω σρην ησυχια του μην το καψω κιολας.

 

 

 

Με τα 3Κ παρατεταμένα προσπάθησες να το κάνεις; Προσοχή κάνε backup γιατί θα χάσεις δεδομένα.

Μου κάνει τρομερή εντύπωση που δε σου κάνει αναβάθμιση.Μπορείς να τραβήξεις φωτό το τι περιέχει ο dload φάκελος σου;

Edited by CRISPAF77

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να βάλω την πόλη μου στο widget καιρού που έχει; αλλάζει η τσάμπα προσπαθώ ; Επίσης μπορώ να το κάνω απεγκατάσταση χωρίς ρουτ;

 

Η εφαρμογή καιρού εχει καταργηθεί στις πιο νεες αναβαθμίσεις ...αλλα γιατι δε δοκιμαζεις και κατι μονος σου για να το μαθεις σιγα σιγα

 

Ούτε σε μένα βγάζει πόλη. Μόνο Βόλο και Πάτρα βλέπει από την αρχή που το πήρα.

 

Έχει αναφερθεί ξανά, ξανά, ξανά και ξανά!

 

Για να βρίσκει την τοποθεσία χειροκίνητα, πρέπει να είστε root και να αλλάξετε αυτό.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...