Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, άλλο κουλό και αυτό

Προχθές έκανε επανεκκινησεις συνέχεια. Ρωτάω τον Χρήστο και τον ευχαριστώ που πάντα είναι διαθέσιμος και μέσα από recovery σβήνω δεδομένα κλπ.

Είχα backup και το περνάω, αλλά δεν μου βγάζει τον συγχρονισμό επαφών. Όλα τα άλλα καλά. Από vmall περνάω το apk αλλά μου βγάζει μη συμβατή έκδοση, έχω την b860.

Τώρα κάνω ένα update το vmall μήπως και έχει κάτι νεώτερο και θα ενημερώσω

 

edit

Και το κορυφαίο είναι, ότι τελικά υπάρχει στις εφαρμογές, τώρα που κοίταξα. Μέσα στους λογαριασμούς εμφανίζεται μόνο ο συγχρονισμός ημερολογίου όμως.

 

 

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

ρυθμισεις - εφαρμογες - συγχρονισμος επαφων - αδειες...ναι σε ολα:p και επανεκκινηση.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ, αλλά ήταν λίγο διαφορετική η διαδρομή που έκανα.

Ρυθμίσεις, εφαρμογές, συγχρονισμός επαφών Google, ενεργοποίηση της άδειας που για κάποιο λόγο ήταν κλειστό.

 

Μην σταματήσεις να ασχολείσαι με το honor, αν πρόκειται να το αλλάξεις πες μου να πάρω άλλο τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλά ήταν λίγο διαφορετική η διαδρομή που έκανα.

Ρυθμίσεις, εφαρμογές, συγχρονισμός επαφών Google, ενεργοποίηση της άδειας που για κάποιο λόγο ήταν κλειστό.

 

Μην σταματήσεις να ασχολείσαι με το honor, αν πρόκειται να το αλλάξεις πες μου να πάρω άλλο τηλέφωνο

 

Έχω αλλάξει 25 συσκευές από το πρώτο Honor 6 μου και αυτό (το 3ο πλέον)

το έχω για δεύτερο σε περίπτωση που πάθει (χτύπα ξύλο) τίποτα το υπερτούμπανο Mate 8 μου.. Μπορεί καμία φορά να αργώ αλλά πάντα ρίχνω μια ματιά εδώ μέσα. :lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει 25 συσκευές από το πρώτο Honor 6 μου και αυτό (το 3ο πλέον)

το έχω για δεύτερο σε περίπτωση που πάθει (χτύπα ξύλο) τίποτα το υπερτούμπανο Mate 8 μου.. Μπορεί καμία φορά να αργώ αλλά πάντα ρίχνω μια ματιά εδώ μέσα. :lol:

εγώ πήρα το Samsung s7 κι ακόμα ψάχνω να βρω το γιατί (εξαιρείται η κάμερα που τα σπάει)..Ακόμα και στο 4g σήμα της wind το s7παίζει 1 με2 γραμμές, την ώρα που το honor βαραγε ταβάνι....

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα το Samsung s7 κι ακόμα ψάχνω να βρω το γιατί (εξαιρείται η κάμερα που τα σπάει)..Ακόμα και στο 4g σήμα της wind το s7παίζει 1 με2 γραμμές, την ώρα που το honor βαραγε ταβάνι....

 

Εχεις κάμερα - μπαταρία - οθόνη - ειδοποιήσεις... δεν είναι και λίγα αυτά εδώ που τα λέμε. Έχεις ίσως το καλύτερο κινητό μέχρι στιγμής. Μπορεί να σ έχει ξενερώσει το UI.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κάμερα - μπαταρία - οθόνη - ειδοποιήσεις... δεν είναι και λίγα αυτά εδώ που τα λέμε. Έχεις ίσως το καλύτερο κινητό μέχρι στιγμής. Μπορεί να σ έχει ξενερώσει το UI.

Παράπονο δεν έχω αλλά όντως το UI καμία σχέση..το honor ήταν πολύ πιο λειτουργικό..για να μην αναφέρω ότι άργησα να πάω στη δουλειά, γιατί δεν λειτουργεί το ξυπνητήρι με κλειστό τηλέφωνο...Άραγε, παίζει καμία εφαρμογή να το ανοίγει....

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχει root. Και εμένα μου έχουν σπάσει τα νεύρα οι διαφημίσεις

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχει root. Και εμένα μου έχουν σπάσει τα νεύρα οι διαφημίσεις

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για adblokcker σε non rooted συσκευές βάλε το netguard http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7054282 και καθαρισες.

Η δοκίμασε κάποια από τις άλλες λύσεις που προτείνονται στο νήμα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στην 860 υπάρχει κανένας να του δουλεύει κανονικά ο καιρός; Δεν βρίσκει πόλεις!
Link to comment
Share on other sites

Στην 860 υπάρχει κανένας να του δουλεύει κανονικά ο καιρός; Δεν βρίσκει πόλεις!

 

όχι δεν βρίσκει δυστυχως αφού αντλεί δεδομένα από weather.cn στην dev εκδοση μία χαρά βρίσκει αφού παίρνει δεδομένα από accu

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

 

Μια ερωτηση γιατι εχει αρκετα post το thread και εχω χαθει ( εχω και εγω huawei , ενα P8 lite και ενα P9)

Μου εδωσε ο αδερφος μου το παλιο του HONOR 6 H60-L12 με τα 3gb ram και 32 gb , εχει επανω και κινεζικα και ελληνικα.

Οταν το βαζω να κανει update μεσο ΟΤΑ δεν μου βγαζει κατι.

Φοραει αυτη την android 4.4.2 και ROM H60-L12V100R001CHINC00B317 , υπαρχει καποια νεοτερη που μπορω να βαλω αλλα φυσικα να ειναι multilanguage και να εχει ελληνικα.

Και αν ναι απο που την κατεβαζω ??

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

 

Μια ερωτηση γιατι εχει αρκετα post το thread και εχω χαθει ( εχω και εγω huawei , ενα P8 lite και ενα P9)

Μου εδωσε ο αδερφος μου το παλιο του HONOR 6 H60-L12 με τα 3gb ram και 32 gb , εχει επανω και κινεζικα και ελληνικα.

Οταν το βαζω να κανει update μεσο ΟΤΑ δεν μου βγαζει κατι.

Φοραει αυτη την android 4.4.2 και ROM H60-L12V100R001CHINC00B317 , υπαρχει καποια νεοτερη που μπορω να βαλω αλλα φυσικα να ειναι multilanguage και να εχει ελληνικα.

Και αν ναι απο που την κατεβαζω ??

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

:)

 

 

Ριξε μια ματια στη πρωτη σελιδα.Πιο αναλυτικα πεθαινεις:p

Ολες ειναι multilang...εσυ πρεπει να περασεις την Β535 ...http://www.emui.com/plugin/hwdownload/detail?modelId=82 και μετα θα σου ερθει ΟΤΑ η Β860 ΜΜ

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Να την βαλω την Β535 η να αφησω την B137 ??? απο οτι βλεπω δουλευει μια χαρα ακομα και με το viber.

Βασικα δεν θελω να εχει lag αν βαλω την νεα ? γενικος δεν θελω προβληματα , αν ειναι ΟΚ να την περασω ?

Και σε ευχαριστω και για την απαντηση σου.

Edited by dankannn
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγώ πανω σε αυτό:

η Β860 είναι ψιλοσταθερή? link υπάρχει? έρχεται δλδ με ΟΤΑ?

η dev. ανάλογη? 6.4.ΧΧ ?? καλύτερα η Β8Χ ή 6.4.Χ ? εδώ λίνκ?

τα links του XDA του MEGA δεν τισ έχουν

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγώ πανω σε αυτό:

η Β860 είναι ψιλοσταθερή? link υπάρχει? έρχεται δλδ με ΟΤΑ?

η dev. ανάλογη? 6.4.ΧΧ ?? καλύτερα η Β8Χ ή 6.4.Χ ? εδώ λίνκ?

τα links του XDA του MEGA δεν τισ έχουν

 

 

Ναι ειναι σταθερη η Β860.

Ερχεται ΟΤΑ κανονικα ή μεσω Hicare

Μετα απο 2 χρονια εμπειριας μπορω να πω πως...ναι προτιμω τις stable.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

.. Μετα απο 2 χρονια εμπειριας μπορω να πω πως...ναι προτιμω τις stable.

 

CHRIS ,

Επέτρεψέ μου να συνεχίσω με τις ερωτήσεις μου,,,.. έτσι να δώσουμε και λίγο ζωή στο forum :)

Ως stable φαντάζομαι αναφέρεσαι στην B535. Η Β860 είναι beta σωστά ?

Άρα λες είναι καλύτερα να μείνω εδώ που είμαι ??

 

και κάτι άλλο: υπάρχει κανένα λινκ για stock local.prop. ? έχω κολλήσει στην 525 και μάλλον επειδή είχα πειράξει το local.prop δεν μπορώ να κάνω update σε 535 . Κάνει fail και δεν έχω κρατήσει τo παλιό..

 

Καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

CHRIS ,

Επέτρεψέ μου να συνεχίσω με τις ερωτήσεις μου,,,.. έτσι να δώσουμε και λίγο ζωή στο forum :)

Ως stable φαντάζομαι αναφέρεσαι στην B535. Η Β860 είναι beta σωστά ?

Άρα λες είναι καλύτερα να μείνω εδώ που είμαι ??

 

και κάτι άλλο: υπάρχει κανένα λινκ για stock local.prop. ? έχω κολλήσει στην 525 και μάλλον επειδή είχα πειράξει το local.prop δεν μπορώ να κάνω update σε 535 . Κάνει fail και δεν έχω κρατήσει τo παλιό..

 

Καλημέρα

 

Οι Βxxx ειναι stable.H B860 απο τη στιγμη που ηρθε ΟΤΑ ειναι επισημη.Απο την αλλη ολλες οι developer εδω (6.2.1 κτλ) ειναι beta.

Προσωπικα μιλωντας και εφοσον εχω δουλεψει ολες μα ολες τις ρομ:wacko: εχω επιλεξει την Β860 και κει παραμενω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

thanks CRISPAF77

Εβαλα την Β535 και ολα ΟΚ , και το viber μια χαρα και λαμπακια και τα παντα.

:)

 

Τοτε φιλε μου σου εκατσε τελεια πανω απο την Β317 οποτε μη μιλας καθολου και μη το κουνησεις ρουπι.

Εκτος εαν σου ερθει ΟΤΑ η Β860.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Οι Βxxx ειναι stable.H B860 απο τη στιγμη που ηρθε ΟΤΑ ειναι επισημη.Απο την αλλη ολλες οι developer εδω (6.2.1 κτλ) ειναι beta .....

 

Σε ευχαριστώ!

 

Αυτό το θέμα είναι το γνωστό θέμα όπου τρέχαν δύο διαφορετικές developer/beta...

Εχω την εντύπωση πως η Β8ΧΧ είναι beta.

Οι stable official είναι oi B5ΧX μέχρι την Β535 όπως είναι και στο site τους.

Οι x.x.x είναι developer.

 

Περι local.prop έχεις μήπως άποψη?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!

 

Αυτό το θέμα είναι το γνωστό θέμα όπου τρέχαν δύο διαφορετικές developer/beta...

Εχω την εντύπωση πως η Β8ΧΧ είναι beta.

Οι stable official είναι oi B5ΧX μέχρι την Β535 όπως είναι και στο site τους.

Οι x.x.x είναι developer.

 

Περι local.prop έχεις μήπως άποψη?

 

Οχι φιλε μου,δυστυχως.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Οι Βxxx ειναι stable.H B860 απο τη στιγμη που ηρθε ΟΤΑ ειναι επισημη.Απο την αλλη ολλες οι developer εδω (6.2.1 κτλ) ειναι beta.

Προσωπικα μιλωντας και εφοσον εχω δουλεψει ολες μα ολες τις ρομ:wacko: εχω επιλεξει την Β860 και κει παραμενω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τοτε φιλε μου σου εκατσε τελεια πανω απο την Β317 οποτε μη μιλας καθολου και μη το κουνησεις ρουπι.

Εκτος εαν σου ερθει ΟΤΑ η Β860.

 

Μου εχει ερθει και η Β860 αλλα δεν θα την κανω , διαβαζω για αρκετα προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μετά από καιρό στην 6.3.1 είπα να βάλω καμία άλλη μαζί με την αλλαγή μπαταρίας.

Αρχικα πήγα στην 6.2.1

Μετά προσπάθησα να περάσω την B535 με την μια με local update, αλλά.δεν προχωράει.

Πρέπει να πάω σε κάποια άλλη πριν; Ή να την κάνω force ;

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μετά από καιρό στην 6.3.1 είπα να βάλω καμία άλλη μαζί με την αλλαγή μπαταρίας.

Αρχικα πήγα στην 6.2.1

Μετά προσπάθησα να περάσω την B535 με την μια με local update, αλλά.δεν προχωράει.

Πρέπει να πάω σε κάποια άλλη πριν; Ή να την κάνω force ;

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρεπει να φλασαρεις το rollback αρχειο που σε παει απο developer σε stable και αμφιδρομα.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ chris

Στο φάκελο του virusplus θα βρεις το αρχείο rollback emui3.1 και θα κάνεις τοπική ενημέρωση. Μετά θα βάλεις την Β535 στο dload και θα κάνεις πάλι τοπική ενημέρωση και είσαι έτοιμος.:D

...deleted...

Το βρήκα :)

Edited by kingmob
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...